Pro dnešek, ale i celý bundesligový podzim je to všechno. Za všechny, kteří se na přípravě přenosů z Bundesligy podíleli Vám přeji příjemné prožití vánočních svátků a hodně zdraví a úspěchů v novém roce, kdy se budeme těšit opět na shledanou.
Je dobojováno. Máme za sebou utkání, které v prvním i druhém poločase nabídlo hned několik zajímavých možností, ale góly padaly až ve druhých pětačtyřiceti minutách Hosté se ujali vedení díky Diegovi, jenže následně během deseti minut dokázala Hříbata průběh zcela obrátit, jenže z vítězství se nakonec neradují, jelikož na konečných 2:2 vyrovnal střídající Dost. Gladbach se posouvá díky dnešní remíze na třetí místo tabulky před Borussii Dortmund, Wolfsburg přečká zimní přestávku na pátém místě.
90+3
Dlouhý nákop končí pouze míčem v autu.
90+3
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Luuk de Jong.
90+3
Poslední minuta nastavení začala a hosté nadále u míče.
90+2
Dost si dokázal v souboji se Stranzlem udělat prostor na zakončení, ale nedokázal míč zkrotit úplně ideálně.
90+2
Hosté se nikam neženou. Rodriguez při autovém vhazování zrovna nepospíchal.
90+1
Hosté se snaží ještě zaútočit a případně se vrátit do vedení.
90
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec druhé půle.
90
Arango rozehrál velmi zajímavou standardní situaci, ale úplně se mu nedařilo při zakončení.
89
Nedovolený zákrok před pokutovým územím Wolfsburgu.
88
Domácí mají míč na svých kopačkách a musejí se snažit, pokud chtějí dnes vyhrát a přezimovat na třetím místě tabulky.
87
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Branimir Hrgota.
87
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Ja-Čeol Ku.
85
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Caligiuri zatáhl míč do pokutového území, dostal míč na Luize Gustava, který pálil jen do ter Stegena, který míč vyrazil před sebe a BAS DOST vyrovnává!
85
Xhaka po kombinaci s Wendtem nedokázal vystřelit na branku.
83
Kramer využil zaváhání v rozehrávce Wolfsburgu pouze ke střele mimo.
82
Míče teď doputoval až k Benagliovi, který ho vrátí do hry.
82
Dnešní utkání sleduje 53 301 diváků.
81
Luiz Gustavo se dostal k zakončení, i když moc povedené rozhodně nebylo.
80
Arnold zkusil svoje štěstí ranou z dálky, jenže se mu nepovedlo zaskočit ter Stegena.
79
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Ivica Olić, přichází Bas Dost.
78
Žlutou kartu dostává Daniel Caligiuri (VfL Wolfsburg).
78
Obrovská šance a v ní byl Max Kruse! V ponechané výhodě se dostal do šestnáctky, dobře si zasekl míč, ale jeho rána na zadní tyč nebyla přesná!
77
Domácí mohli rozehrávat po faulu na polovině hřiště, ale moc se jim rozehrávka nevyvedla.
75
Hosté se ubránili rohovému kopu, ale založit útočnou akci jim bude asi chvíli trvat.
74
Korb to udělal v souboji s Rodriguzem velmi dobře a získal pro Gladbach rohový kop.
73
Hra je teď spíše v režii domácích, které do další šance nepouští ofsajd.
73
Standardní situace Wolfsburgu rozehrál Rodriguez, jenže úspěšný nebyl.
72
Žlutou kartu dostává Oscar Wendt (Borussia Mönchengladbach).
72
Caligiuri si udělal dobře prostor podél pravé lajny, ale nakonec byl faulována vypálit nedokázal.
71
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Slobodan Medojević, přichází Ivan Perišić.
71
Rohový kop domácím nakonec nic nepřinesl.
70
Velká šance Hříbat, kterou likviduje Benaglio! Obrovskou šanci měl Herrmann, ale nevyšlo to!
68
Gladbach se dostal do zajímavé šance, tentokráte však zastavila míč pozorná obrana.
67
Velmi dobře rozehraný roh Wolfsburgu, ale nakonec míč pouze v rukavicích ter Stegena.
67
Standardní situaci rozehrál Diego, ale pouze na hlavu Aranga, který uklízí do zámezí.
66
Korb se dopustil faulu před vlastní šestnáctkou a hosté mají k dispozici taktéž zajímavou standardku.
64
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak to byla fotbalová nádhera! Ze standardní situace se trefuje JUAN ARANGO, který zatočil míč z pětadvaceti metrů rovnou do šibenice.
63
Herrmannovi nejprve faul prominut, Caligiurimu už nikoliv.
61
Velká šance znovu pro Raffaela, který zvládl bravurně souboj s Naldem, ale zakončení něco scházelo.
60
Domácí pokračují v aktivitě a znovu se dostali do velmi zajímavé příležitosti.
60
59
Po šesti minutách začínáme od znova. Herrmann ve středu hřiště našel RAFFAELA, který si navedl míč až do pokutového území a napálil míč ke vzdálenější tyči!
56
Gustavo zahrál rukou, ale domácí dostali výhodu, kterou však Kruse využil pouze ke střele do rukavic Benaglia.
55
Diego tentokráte fauloval Wendta a obdržel žlutou kartu.
54
Hosté se zaslouženě ujali vedení a v útočení pokračují i nadále.
53
Ricardo Rodriguez odcentroval z levé stran, v pokutovém území našel neobsazeného DIEGA, který se trefuje přesně k bližší tyči!
52
Karetní ohrožení je i na druhé straně. Hrozba stopky na jedno utkání visí nad Korbem a Stranzlem.
51
Ochs tentokráte nedokázal udržet míč na hrací ploše. Ten na hřišti v dresu Vlků nechyběl už od dubna 2011.
50
Domácí hráči nevytěžili z rozehrávky po odpískaném nedovoleném zákroku vůbec nic.
49
Patrik Ochs si zimní přestávku prodlouží o týden, protože dostává pátou žlutou kartu v sezóně za faul na Aranga.
48
Stranzl dostal pořádně v souboji s Oličem, který mu přišlápl nohu.
47
Hříbata se v úvodu druhé půle úplně dopředu neženou. Obránci nyní dlouho kombinují na vlastní polovině.
46
Hosté zahájili rozehrávkou druhou půli, ta začala bez změn v sestavách.
46
Hráči včetně rozhodčích se nám vracejí na hrací plochu.
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, které byly rozhodně zajímavé a přinesli spoustu šanci, hlavně ze strany hostů, kteří však ter Stegena překonat nedokázali ani jednou. Borussia předvedla v první půli také pár zajímavých možností, které však také gólem neskončili. Zatím sledujeme velmi kvalitní zápas na závěr podzimní části Bundesligy.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
45
Ani Wolfsburg se k ničemu zajímavé nedostal.
45
Domácí v útočné fázi nepředvedli nic, co na druhé straně?
44
Závěr první půle se více než přiblížil. Mönchengladbach se ještě snaží něco udělat s nerozhodným stavem.
43
Luiz Gustavo zasáhl lehce Kramera, faul se nakonec píská.
42
Míč nyní jde do hry zpět od ter Stegena. Zatím je to hodně zajímavé utkání na závěr celého podzimu.
41
Kruse se teď rozčiloval na sudího, ale verdikt pomezního o ofsajdu asi jen tak nezmění.
40
Raffael se dostal do obrovské šance, ale v pokutovém území padá. Pokutový kop se pískat nebude.
39
Borussia se nyní dostala po delší době k míči na nějakou dobu, ale dopředu se nedaří projít.
38
ter Stegen musel být nyní pozorný proti ráně zpoza šestnáctky.
37
Hosté jsou zatím aktivnější a chovající se jako kdyby hrály doma, nyní už mají o polovinu střel více než domácí, hned osm.
36
Hosté už okamžitě berou míč a derou se do útoku.
36
Na druhé straně padl jeden z domácích hráčů v pokutovém území, ale pískat se rozhodně nebude.
35
Daniel Caligiuri dává gól! Radost je však předčasná, jelikož už před střelou bylo pískáno kvůli jeho hře rukou!
33
Vysoký balón nakonec pouze v náručí hostujícího gólmana.
33
Domácí hrozí jen ojediněle a jen z brejků, ale většinou to pak stojí za to. Benaglio musel nyní proti míči.
32
Zprvu velmi zajímavě vyhlížející akce Vlků nakonec končí střelou Ochse vysoko nad.
31
Nyní chvíle klidu, ale uvidíme na jak dlouho.
29
Vše mohlo být jinak hned vzápětí. Raffael našel před brankou Kruseho, který z první přestřeluje!
29
Hosté hrají nyní opravdu velmi dobře.
28
Ivica Olić a Maximilian Arnold v obrovské šanci! Chorvatský sniper se dostal ke střele zpoza šestnáctky, ter Stegen vyrazil míč k Arnoldovi, jehož ránu zastavil nohou!
27
Hosté jsou stále u balónu. Borussia se teď nedokáže moc prosadit.
26
Hosté nyní předvedli velmi zajímavou pasáž hry, která mohla klidně skončit gólově a ne jednou.
25
Velký závar v pokutovém území ter Stegena, který nakonec zkrotil míč do rukavic, ale jednoduché to rozhodně neměl.
25
Rohový kop se bude opakovat.
24
Velká šance hostů, kterou měl Diego. Jeho rána zpoza šestnáctky končí vyražená na rohový kop!
22
Borussii e po rohu nepovedlo udržet balón ve svém držení.
22
Hosté měli k dispozici ještě rohový kop, ale z něj nic nevytěžili.
21
Obrovská šance Wolfsburgu! Diego posunul míč Caligiurimu, ten našel Ivicu Oliče, který se objevil sám před brankou, ale nedokázal obstřelit ter Stegena!
20
Souboj Gustava s Hermmannem vyústil ve faul druhého jmenovaného.
19
Luiz Gustavo posunul míč na kopačky Diega, ten to zkusil z dálky a jeho rána měla zajímavé parametry, ale ter Stegen si s ní poradil.
18
Do velmi zajímavé pozice se dostal Ivica Olić, mohl by jít sám na branku, jenže by nesměl být mávaný ofsajd.
17
Po rohovém kopu se do vzduchu nejvýše vyšrouboval Olić, ale nakonec se dopustil nedovoleného zákroku.
16
První rohový kop nyní budou zahrávat i hosté.
15
I Vlci se derou do útoku, ale Diego nerozehrál úplně povedeně a obrana Gladbachu okamžitě drží míč.
14
Rohový kop nakonec přinesl rozruch v pokutovém území VfL, ale nakonec Benaglio zasahovat nemusel.
13
Domácí přidávají další velmi povedenou akci. Kruse poslal přihrávku před branku, kde nakonec míč získal Raffael a bude to rohový kop.
12
Domácím se rýsovala velmi dobrá šance. Šli tři proti třem, ale nakonec se povedlo Rodriguezovi zastavit míč.
12
Nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy se dopustil Patrick Herrmann.
11
Bude to asi defenzivní bitva. Borussia nyní rozehrává znovu od ter Stegena.
10
Stranzl se dostal k míči, ale neměl komu míč nahrát. To ho patřičně rozčílilo.
10
Luiz Gustavo šel sice po souboji s Arangem možná trochu ochotněji na zem, ale rozhodně se jednalo o faul.
9
Hosté to znovu zkoušeli dlouhým centrem z vlastní poloviny, neúspěšně.
8
Úvodní minuty jsou zatím opatrné, ale to se dalo očekávat.
8
Dlouhý nákop směřující na Oliče nakonec končí v rukavicích ter Stegena.
7
Herrmann se snažil obrat o míč Rodrigueze, což se mu povedlo jen za cenu nedovoleného zákroku.
6
Hosté nadále u balónu, ale průnik se tentokráte Diegovi nepovedl, navíc se marně dožadoval faulu.
5
Naldo se tentokráte nikam nehnal a při rozehrávce raději přenechal míč Benagliovi.
4
Nakonec domácí zvolili kombinaci po zemi, která se však nepovedla podle přestav.
4
Domácí se zmocnili balónu a pokoušejí se také rozjet kombinaci.
3
Nepovedený odkop ter Stegena, ale hosté musejí kombinovat z vlastní poloviny.
3
Arnold si dokázal výborně pokrýt míč a následně se nechal faulovat Kramerem.
2
První zajímavý nákop před pokutové území Wolfsburgu, ale obrana hostujícího celku pozorná.
1
Domácí hráči se ujali úvodního výkopu dnešního zápasu.
1
Oba celky už jsou na hrací ploše Borussia-Parku.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Korb, Jantschke, Stranzl (C), Wendt – Herrmann, Kramer, Xhaka, Arango – M. Kruse, Raffael.

Náhradníci: Heimeroth – Daems, Brouwers, Marx, Younes, de Jong, Hrgota.
Trenér Lucien Favre.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Ochs, Naldo, Knoche, Rodríguez – Caligiuri, Gustavo, Arnold, Medojević, Diego – Olić.

Náhradníci: Grün – Schäfer, Klose, Perišić, Ku, Evseev, Dost.
Trenér Dieter Hecking.

Rozhodčí: Perl – Schalk, Emmer.
Jako hlavní sudí bude dnešní poslední podzimní utkání řídit Günter Perl z Pullachu. Jeho asistenty budou Georg Schalk z Augsburgu a Michael Emmer z Thurmansbangu. Jako čtvrtý sudí pro dnešní duel byl delegován Sascha Stegemann z Niederkasselu.
Vzájemné zápasy
Oba celky už spolu sehráli 26 zápasů v historii Bundesligy a výrazně lepší jsou ve vzájemných zápasech lepší hráči Wolfsburgu a asi se to jen tak nezmění. Hned patnáct výher mají na svém kontě Vlci, jen osmkrát vyhrála Borussia a pouze třikrát se narodila remíza.

Bilance na půdě Mönchengladbachu je vyrovnaná. Šest výher domácích, dvě remízy a pět výher hostů.
VfL Wolfsburg
Wolfsburg stejně jako Gladbach zažívá skvělý podzim. Vlci tak opět po dlouholetém strádání alespoň z části naplňují potenciál, který ve městě automobilů jel. VfL si dokázalo z posledních osmi ligových duelů připsat skvělých dvacet bodů, navíc od poloviny října nepoznal hořkost porážky. Hosté mají rovněž za cíl vyhrát a smazat tak ztrátu na čtvrtý tým, což je dnešní soupeř. Zatímco domácích chybí jen Dominguez, tak u hostů je absence rozsáhlejší, kouč Hecking postrádá Vieirinhu (zpřetrhané kolenní vazy), Träsche (zlomená noha) a Poláka (kotník). Právě absence Jana Poláka nás mrzí nejvíce a v posledních dnech se objevily zprávy, že by mohlo jít dokonce o artrózu.
Borussia Mönchengladbach
Vydařený podzim Mönchengladbachu dnes napíše poslední díl. Hříbrata oproti loňskému roku zažili zlepšení a zatím čtvrté místo je toho jasným důkazem. Borussia těží letos zejména z domácích zápasů, kde z osmi duelů vytěžila plných 24 bodů a stejně jako Bayern Mnichov drží domácí neporazitelnost. Svěřenci Luciena Favreho jdou do dnešního zápasu s jasným cílem vyhrát a navíc v prakticky kompletní sestavě. Chybí jen Álvaro Domínguez , který se vrací do tréninkového procesu po zlomenině klíční kosti.
Hezké nedělní odpoledne u sledování posledního zápasu Bundesligy pro tento podzim! A na závěr podzimu uvidíme velice zajímavé utkání, dokonce šlágr 17. kola. V přímém souboji o čtvrté místo hostí Borussia Mönchengladbach pátý celek, kterým je VfL Wolfsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.