Je dobojováno. Druhá půle přinesla podstatně zajímavější dění. Nejprve se ujali vedení hosté, přesným zásahem se prezentoval Klaas-Jan Huntelaar. Domácí však během tří minut otočili skóre, když se trefili Prib a Joselu. Stav 2:1 vydržel až do závěrečného hvizdu, Hannover si tak proti Schalke připsal cenné tři body. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 5:5
Žluté karty: 2:1
90+3
90+2
Následný přímý kop schoval Zieler do náručí. Blížíme se do poslední minuty utkání.
90+2
Žlutá karta pro Edgara Priba, který se pomáhal nedovoleným způsobem.
90+1
Balon se pohybuje v klidném středu hrací plochy, nezdá se, že by se hosté nadechovali k závěrečnému náporu.
90
K základní hrací době duelu se budou nastavovat rovné tři minuty. Co nabídnou?
90
Domácí využívají i poslední možnost střídání. Odpočinout si odchází Joselu, atmosféru duelu okusí Sobiech.
89
Zieler po neúspěšné akci hostí vykopává, v ochozech HDI-Areny se již pomalu, ale jistě slaví. Za několik málo minut uvidíme, zda oprávněně.
87
Mohlo být rozhodnuto, Sakajův centr z pravé strany hrací plochy usměrnil hlavou Joselu pouze do tyče. Naděje hostí tak stále žije.
86
Dlouhý centr hostí opět odvrátila domácí obrana. Fotbalisté v modrém působí velmi křečovitě, do útoku se dostávají stále hůře.
84
Vše je v pořádku, může se pokračovat ve hře. Schalke již příliš mnoho času na zvrat utkání nezbývá.
83
Matip vystavil soupeři bodyček, za který by se nemuseli stydět ani hokejisté v zámořské NHL. Domácí borec musí být ošetřen klubovými lékaři.
82
Schalke nepůsobí nikterak sklesle, nadále se pokouší prosadit. Pozorná obrana Hannoveru je ale proti, tři body jsou pro domácí celek hodně blízko.
80
A další výměna sil, nyní na domácí straně. Ze hřiště odchátí Bittencourt, nahradí jej Gülselam.
79
Nadějně vypadající volný kop hostí končí ofsajdem. O uvedení balonu do hry se postará Zieler.
78
Opět žlutá karta, tentokráte je "odměněn" domácí Leon Andreasen.
77
Volný kop poté nalezl hlavičku Priba, ten ovšem nedokázal balon dopravit za brankovou čáru. Hosté opět střídají, místo Sama naskočí do hry Clemens.
76
Hannover udává tempo hry. Hosté si navíc vysloužili první žlutou kartu utkání. Za podražení soupeře ji obdržel Kaan Ayhan,
74
Nepřesná akce Schalke končí v zámezí, domácí brankář s rozehrávkou nikterak nespěchá, čas hraje pro celek s číslem 96 ve znaku.
73
Na defenzivu Schalke se valí jeden útok za druhým. Hosté ale zatím odolávají. Nyní navíc budou střídat. Z hrací plochy putuje Draxler, vystřídá jej Meyer.
72
Domácí hrají v naprosté pohodě, v ochozech přiživují atmosféru vynikající domácí příznivci, kteří jsou pochopitelně ve velké euforii.
70
Hannover právě vstřelil branku!
Domácí se nyní prezentují ve velkém stylu. Na vlastní půli vybojovali balon, s nímž se vydali kupředu. JOSELU poté ze zhruba třiceti metrů milimetrovou ranou k pravé tyči poslal Hannover do vedení.
69
Utkání má najednou velký náboj, hraje se nahoru dolů, akce střídá akci.
67
Je vyrovnáno! Protiútok Hannoveru měl ty nejlepší možné parametry. Bittencourt nabral na pravé straně rychlost, předběhl obránce hostí a nacentroval do pokutového území. Ve skluz poté dopravil míč za Fährmannova záda EDGAR PRIB.
65
Draxler zkoušel obalamutit pozorného obránce Hannoveru, což se mu nepodařilo. Následnou střelu pak Zieler dobře viděl, mohl tak pohotově zasáhnout.
64
Choupo-Moting je dnes při chuti. Z hranice pokutového území vyslal jedovatou ránu, kterou však Zieler s notnou porcí štěstěny zkrotil.
63
Pander se proháčkoval až do pokutového území, kde chtěl předložit přihrávku Huntelaarovi. Forvard hostí ale balon neobdržel.
62
Klidnější pasáž hry, domácí drží balon ve své moci a snaží se vymyslet, kterak obelstít pozornou defenzivu Schalke.
60
Domácí posílají na trávník čerstvé síly. Místo Albornoze naskočí do hry Kijotake.
58
Schalke je ve druhé půli podstatně lepším mužstvem, až na malé výkyvy kontroluje hru. Hannover se prosazuje velmi obtížně.
57
Snahu o průnik z levé strany zastavil Ayhan, který poté vyslal své spoluhráče do protiútoku. Boantengova pumelice ale zamířila nad. Utkání začíná nabírat vysoké tempo.
55
Po dlouhé době zahrozil opět Hannover, konkrétně pak Joselu, jehož ránu zblokovala hostující defenziva. Plachtící balon poté v poklidu lapil Fährmann.
54
Standardní stiuace ale kýžené ovoce nepřinesla, domácí se ubránili bez potíží.
53
Choupo-Motingova rána byla sražena na rohový kop kop, který se bude zahrávat od pravého praporku.
50
Schalke nadále pokračuje v ofenzivním pojetí hry, další příležitost si ale zatím nevytvořilo.
47
Schalke právě vstřelilo branku!
Hosté si lepší vstup do druhého poločasu nemohli přát. Choupo-Moting obdržel vynikající přihrávku do běhu, načež pelášil sám na brankáře. Nakonec si všiml vpravo nabíhajícího KLAASE-JANA HUNTELAARA, který neměl s uklizením míče do odkryté branky potíže.
46
Domácí zahájili druhou půli nepřesným nákopem, který končí až u Fährmanna. Brankář Schalke poté v poklidu rozehrál.
46
Je za námi úvodní půle, která příliš zajímavého nepřinesla. Na obou stranách se dá hovořit o jedné výraznější brankové příležitosti. O nebezpečný pokus Hannoveru se postaral Joselu, za Schalke zahrozil Huntelaar. Skóre se ale nezměnilo. Jak se bude souboj vyvíjet nadále? Sledujte náš on-line přenos!

Střely na branku: 1:1
45+1
45+1
Domácí Prib se téměř dostal do zakončení, obrana Schalke ale byla včas na svém místě a středopolaře Hannoveru zastavila.
45
Poslední minuta poločasu se odehrává v okolí středového kruhu, kde mají balon ve své moci hostující fotbalisté. Nastavovat se bude rovná minuta.
44
Huntelaarovu vynikající dělovku levačkou vytáhl Zieler na rohový kop. S ním si ale domácí celek poradil na výbornou.
42
Schalke se po levé straně dostávalo do zajímavé pozice, na poslední chvíli však zasáhl Sakaj, který míč odvrátil do zámezí.
41
Nakonec se ke střeleckému pokusu dostal Huntelaar. Ani nizozemský kanonýr ale nedokázal rozvlnit síť za Zielerem, rána byla zblokována domácím zadákem.
40
První půle se dohrává v poklidu, ani jedna z družin se nikam nežene. Z utkání jde cítit nervozita ze startu nového ročníku Bundesligy.
38
Volný kop hostí Hannover bez větších obtíží odvrátil do klidných vod.
37
Ze zhruba pětatřiceti metrů natáhl ke střele Joselu. Přízemní projektil domácího borce ale zamířil těsně vedle levé tyče. Schalke může hovořit o velkém štěstí.
35
Boateng hledal dlouhým centrm Sama, který ale balon na hrací ploše nezastihl. Domácí fotbalisté uvedou míč do hry.
34
Tempo utkání není nikterak závratné, oba celky se soustředí především na to, aby neudělaly fatální chybu, která by vedla k úvodní brance duelu.
32
Schmiedebach si rovnal míč ke střele, avšak na poslední chvíli byl zastaven. Taktéž protiútok celku v modrých trikotech měl ale jepičí život.
31
Aktivita Schlake stále stoupá, hosté získávají značnou územní převahu. Podaří se papírovému favoritovi své snažení přeměnit ve vedoucí branku?
29
Zajímavá ofenziva v podání hostí nakonec nekončí ani střelou. Fuchsův centr z levé strany pouze proplachtil pokutovým územím, kde jej nikdo nedokázal zužitkovat.
28
Nepřesná přihrávka hostí končí v zámezí, vhazovat bude Hannover, konkrétně Andreasen.
27
Schalke drží míč v okolí půlící čáry a zdá se, že kupředu nemíří. Blíží se první půlhodina hry, v níž jsme příliš zajímavého neviděli.
26
Draxlerův centr na Boatenga byl příliš přetažený, míč doplachtil až za úroveň brankové čáry. O výkop se postará Zieler.
25
Po dlouhé době se ocitlo v nebezpečném území také Schalke. Domácí obrana však byla pozorná a veškeré šance celku z Gelsenkirchenu eliminovala.
23
Nádherný fotbalový moment nekončí brankou. Elegantní patička z povzdálí rohového praporku vyslala do šance Priba, který však z hranice pokutového území přestřelil. Velká škoda pro domácí ekipu.
21
Ofenziva domácích podél levé lajny byla zastavena již v zárodku, Hannover bude alespoň vhazovat. Dlouho však balón na útočné polovině neudržel.
20
Dlouhý Fuchsův centr doplachtil až k Zielerovi, který s jeho zkrocením neměl sebemenší potíže. Zatím jsme neviděli výraznější brankovou příležitost.
19
Schalke se dostalo do zajímavé střelecké pozice, Draxler však ideální moment prováhal a odevzdal tak míč domácím. Ti byli posléze chyceni v ofsajdové pasti.
18
Prib se srdnatě probil až do dobré pozice, z níž však nedokázal patřičně odcentrovat, obrana hostí byla pozorná.
16
Hosté jsou nuceni střídat, zraněného Kolašinace nahradí Fuchs.
16
Další přímý kop domácí družiny. Tentokráte se jeho rozehrání ujal Pander. Levý zadák Hannoveru ale nedokázal propálit optimálně postavenou zeď.
15
Dlouhé čekání na exekuci přímého kopu nebezpečnou situaci nepřineslo, hosté se ubránili bez větších potíží.
13
Kolašinac zastavil nedovoleně unikajícího Bittencourta, Hannover tak bude zahrávat přímý kop. Ošetřován musí být paradoxně hostující borec.
12
Prudký Andreasenův centr z levé strany adresáta nenašel, Schalke bude vykopávat.
10
Zdá se, že vše bude v pořádku a útočník s číslem 11 na zádech bude schopen pokračovat v utkání.
9
Po střetu s hostujícím brankářem zůstává ležet na hrací ploše Joselu. Forvard Hannoveru je již v důkladné péči týmových lékařů.
8
Z velkého úhlu pálil hostující Sam. Tečovaná rána ale zamířila pouze do boční sítě. Rohový kop následně žádné nebezpečí nepřinesl.
7
Huntelaar si pokoušel proklestit cestu podél pravé postranní lajny. Marcelo byl proti, což demonstroval vynikajícím obranným zákrokem.
6
Boateng byl při svém individuálním průniku zastaven nedovoleným způsobem, Schalke zahrávalo volný kop, který však doplachtil pouze do rukavic připraveného Zielera.
5
Hannover momentálně kombinuje v okolí středového kruhu a snaží se uklidnit poněkud divokou úvodní pětiminutovku. Zatím se mu to daří na výbornou.
4
Draxler vyzýval přesnou přihrávkou naběhnuvšího Huntelaara, před nímž však na poslední chvíli odkopl balon Marcelo. Hosté mají k dispozici alespoň vhazování.
3
K vidění je poměrně vysoké tempo. Větším elánem zatím oplývá Hannover, který napadá velmi hluboko v soupeřově území. Do výraznější brankové příležitosti se ale zatím nedostal.
1
Domácí vstoupili do utkání velice aktivně, díky čemuž vybojovali rohový kop. Ten ale kýžené ovoce nepřinesl, Schalke se v poklidu osvobodilo.
1
Aktéři dnešního duelu se v čele s trojicí arbitrů vydali na hrací plochu, duel bude za malou chvíli zahájen.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Schulz, Pander, Marcelo – Andreasen, Schmiedebach – Prib, Bittencourt, Albornoz – Joselu.
Náhradníci: Almer – Felipe, Gülselam, Kijotake, Sobiech, Schlaudraff, Karaman.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes, Kolašinac, Ayhan, Matip – K-P. Boateng, Neustädter – Draxler, Sam, Choupo-Moting – Huntelaar.
Náhradníci: Santana, Fuchs, Meyer, Clemens, Höger, Barnetta.

Rozhodčí: Gagelmann – Jablonski, Gorniak.
Přípravné duely
Mnohem jistěji si v závěrečné fázi přípravy před samotným startem Bundesligy počínali borci Hannoveru, kteří zvítězili ve čtyřech z posledních pěti duelů. Klání s Walldorfem bylo zároveň prvním kolem DFB-Pokal. Družina s číslem 96 ve znaku si zajistila postup do druhého kola díky vítězství 3:1.

Schalke naopak nedokázalo zvítězit ani v jednom případě. Překvapivá byla především porážka od celku Dynamo Dresden, které vítězstvím 2:1 vystavilo Schalke stopku v DFB-Pokal.
Domácí fotbalisté prožili loňský bundesligový ročník v poklidném středu tabulky. Hannover posbíral 42 bodů, což mu zajistilo finální desátou pozici. Schalke 04 zakončilo sezonu s podstatně vyšším bodovým ziskem. Mužstvo z Gelsenkirchenu si připsalo hned 64 bodů, díky čemuž obsadilo třetí místo.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga opět roztáčí koloběh zápolení na zeleném pažitu. V následujícím duelu se zaměříme na konfrontaci celků Hannover 96 a FC Schalke 04. Úvodní výkop je ve středovém kruhu HDI-Areny, tedy domovském stánku Hannoveru, naplánován na 15:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.