Ode mě je to vše, já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, úspěšný start do nového týdne a u dalších komentovaných on-line přenosů se těším na shledanou.

Mějte se hezky.
Dlouho to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, ovšem přeci jen hosté potvrdili roli papírového favorita. Rozhodující moment přišel pět minut před koncem, kdy krásným gólem vrátil svým barvám vedení Traoré, jenž v tu chvíli pobýval na hřišti ani ne čtvrt hodiny. Domácí už tentokrát nedokázali zareagovat, svou roli sehrálo i to, že neměli už moc času, na druhou stranu je třeba říct, že Borussia vyhrála zaslouženě.
90+3
Naopak Hazard ještě mohl zvýšit vedení svého celku, bránu ovšem přestřelil. Mrzet jej to však příliš nemusí, jeho tým dnes zvítězí.
90+2
Hráči Borussie v klidu šetří čas a nepřipouští žádné potíže. Zřejmě žádné drama neuvidíme.
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
90
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Håvard Nordtveit.
89
Kruse mohl definitivně rozhodnout, po rychlém brejku obdržel přihrávku před v podstatě prázdnou bránu, do míče dal ale až příliš mnoho síly a razance a poslal jej hodně vysoko nad bránu.
88
Hosté zůstávají nadále u míče a soupeři jej dát nechtějí. Nyní jej má v moci Sommer.
85
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak tohle byl výstavní gól, kterým se hosté vrací pět minut před koncem základní hradí doby do vedení. IBRAHIMA TRAORÉ vyběhl z pravé strany víc ke středu hřiště a z hranice pokutového území vyslal točenou ránu směrem ke vzdálenější tyči domácí svatyně. Kraft se natahoval co to šlo, avšak proti této přesně umístěné střele neměl prakticky šanci zasáhnout. Krásný gól.
84
Nepříliš prudká střela po zemi nemohla nadělat Kraftovi žádné potíže.
82
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Valentin Stocker, přichází Ronny.
81
V držení míče jasné vévodí Borussia, 29 % – 71 %.
80
Ofsajdová past sklapla, chytil se do ní Kalou, jenž musí míč odevzdat soupeři.
79
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Fabian Johnson, přichází Thorgan Hazard.
78
Prudkou přihrávku na pravou stranu nedokázal Raffael dostihnout, domácí budou vhazovat aut.
76
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marcel N'Djeng, přichází Änis Ben-Hatira.
74
Velká šance domácího celku. Stocker se na pravé straně ocitl sám před gólmanem, jeho ránu však Sommer dokázal vytěsnit do zámezí. Hráč Herthy se na sebe hodně zlobí.
73
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Ibrahima Traoré.
72
Kruse obdržel velice pěkný pas směrem k bráně, zakončit ale nedokázal. Jeho tým však bude rozehrávat rohový kop.
72
Nepřesná přihrávka končí u Sommera, ten rychle bere míč do své moci.
71
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Fabian Lustenberger, přichází Peter Niemeyer.
70
Žlutou kartu dostává Patrick Herrmann (Borussia Mönchengladbach).
69
Prudká rána končí zblokována ještě dřív, než doputovala ke Kraftovi, jenž se tak opět mohl spolehnout na své spoluhráče.
68
Ojedinělá akce Herthy, navíc nijak nebezpečná. Sommer v klidu vyběhl z brankové lajny a centrovaný balón schoval do rukavic.
67
V posledních minutách útočí v podstatě jen Borussia, avšak soupeř všechny útoky včas likviduje a míč odvrací do bezpečí.
65
Hra se uklidnila, hosté si přihrávají u středového kruhu a vymýšlí další útok.
63
Kruse mířil k levé tyči, tu ale asi o metr minul.
62
Hosté dokázali přečíslit soupeřovu obranu, finální přihrávka přeci jen byla zastavena v pravý čas. Nyní mohou hráči Mönchengladbachu litovat.
59
Oba celky se teď prezentovaly velkými nepřesnostmi, kdy si vyměnily mezi sebou míče, hra se odehrává daleko od obou branek.
58
Držení míče jasně ve prospěch hostů, 31 % – 69 %.
57
A Kraft musel být opět ve střehu, tentokrát rychle vyběhl z brankové lajny, aby byl u míče jen o chviličku dřív, než protihráč.
56
Bránu se pokusil ohrozit Johnson, dokázal sice přestřelit zeď, avšak balón skončil těsně vedle levé tyče. Kraft se po něm jen ohlédl, tady by neměl šanci.
55
Kruse sice poslal míč těsně vedle vzdálenější tyče, ale už předtím byl odpískán faul a hosté budou rozehrávat přímý kop.
54
Kalou velice dobře mířil k pravé tyči hostující svatyně, jeho rána však neměla patřičnou razanci a rychlost a tak stačil Sommer včas zasáhnout.
54
Nepříjemný míč letěl do brány Borussie, Sommer si poradil a vyboxoval jej do bezpečí.
53
Žlutou kartu dostává Julian Korb (Borussia Mönchengladbach).
51
Nyní rozehrávali roh, avšak Sommer si dobře vyběhl a míč schoval do rukavic.
50
Domácí přenesli hru až ke svému brankáři, je vidět, že se do útoku zatím příliš nehrnou.
48
Teď si hosté špatně rozuměli při souhře před pokutovým územím, z šance tak rázem sešlo.
46
Hlavní arbitr nenastavil ani minutu. První půle přinesla dva góly, vedení se ujali hosté, kteří využili obrovského zaváhání soupeře, avšak o necelé dvě minuty později bylo srovnáno, když naopak hráči Borussie zapomněli na volného Stockera. Byli to spíš hosté, kdo mohl vrátit vedení na svou stranu, avšak v té asi největší možnosti selhal Xhaka, když sám před gólmanem nezamířil přesně. Kdo se bude nakonec radovat z vítězství? Nebo skončí duel remízou?
45+1
45
Běží poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu, domácí drží soupeře na jeho polovině.
43
Tak teď se mohou červenat hráči na obou stranách. Nejprve Kraft, který po malé domů hodně špatně míč odkopl a daroval tak jasnou šanci soupeři, Raffael se dostal k míči a vyslal do obrovské příležitosti Xhaku, který šel sám na gólmana, zamířil ke vzdálenější tyči, ovšem tu snad o dva metry minul.
42
Míč sice po hlavičce Xhaky skončil na břevně, ale i kdyby to byl gól, neplatil byl. Hráč si totiž nepohlídal postavení a chytil se do ofsajdové pasti.
41
Hráči Herthy se hodně rozčilují, ale není jim to nic platné. Soupeř bude rozehrávat zajímavou standardku.
40
Už to vypadalo, že se hráči Borussie dostanou do přečíslení, avšak neposlušný balón nakonec zaplul do zámezí, domácí budou vhazovat aut.
38
Žlutou kartu dostává Salomon Kalou (Hertha BSC).
37
Po několika odrazech se k míči dostal Kramer, sám před brankářem ale neuspěl, neboť se mu míč zamotal mezi nohama a hráč tak nedokázal zakončit tak, jak by si přál.
36
Zblokovaná přihrávka před bránu přináší hostujícímu celku další rohový kop.
33
Pekarík si naběhl k pokutovému území a bez přemýšlení poslal míč směrem k bráně, jeho pokus však cestu mezi tři tyče nenašel, balón končí mimo vzdálenější tyč.
31
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Borussia Mönchengladbach).
29
Tak za tohle Kalou zřejmě pochvalu nedostane. Zkoušel střelu z dálky, avšak ta poslala míč úplně mimo bránu. Kdyby hostující hráč raději přihrál, však se také poté svým spoluhráčům omluvil.
27
Na druhé straně musel zasáhnout Sommer, jenž vyběhl z brány a pořádně se natáhl, aby vysoký centr zneškodnil.
25
Parádní rána pod břevno z kopačky Xhaka, Kraft se musel hodně natáhnout, aby míč vyrazil nad bránu, výborný zákrok tohoto gólmana.
23
Situace se po následném rohovém kopu otočila a hosté vyrazili do přečíslení tři na dva, to ovšem nedokázali využít a Kraft zasahovat nemusel.
21
Střelec vyrovnávací branky Stocker byl blízko druhému zásahu, míč si však dlouho zpracovával a trefil pouze vracejícího se obránce.
19
Hosté si teď přihrávali tak dlouho, až o míč přišli a zaútočit může soupeř.
18
Míč končí u Sommera, jenž přihrává nejbližšímu spoluhráči.
16
Borussia mohlo odpovědět standardkou, rozehrávka na krátko ale nebyla vůbec dobrá, domácí míč odvrací.
15
Žlutou kartu dostává Per Ciljan Skjelbred (Hertha BSC).
13
Hertha právě vstřelila branku!
Odpověď domácího mančaftu na sebe nenechala dlouho čekat. Po centru z levé strany se hlavou do míče opřel Kalou, balón se odrazil od břevna do pravé tyče a poté ven do hřiště, doběhl jej nehlídaný VALENTIN STOCKER a poslal jej do volné části domácí svatyně.
11
Po obrovské chybě v rozehrávce se hosté dostali v podstatě do přečíslení dva na jednoho, MAX KRUSE obdržel parádní pas na střed hřiště a střelou po zemi nedal domácímu gólmanovi šanci.
11
Centrovaný míč z pravé strany končí přímo v rukavicích domácího gólmana.
10
Takto to nepůjde, po ztrátě míče musí začít ze své poloviny, neboť soupeř odkopl balón k jejich brankáři.
9
Hosté si přihrávají mezi sebou u středové lajny a přemýšlí, kudy vést další útok.
7
Kalou se postaral o první ránu, mířil ovšem mimo bránu.
5
Sommer vyběhl z brány a letící míč rychle lapil do rukavic. Zatím se hraje poměrně opatrně.
3
Pěkná akce na jeden dotek v podání hostujícího celku, domácí obrana v poslední chvíli zblokovala finální přihrávku před bránu.
1
Kraft docela zariskoval, když po malé domů odkopl míč v poslední chvíli před dobíhajícím protihráčem.
1

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Skjelbred, Lustenberger – N'Djeng, Stocker, Haraguči – Kalou.
Náhradníci: Burchert – Heitinga, Ben-Hatira, Ronny, Hegeler, Niemeyer, Wagner.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Brouwers, Jantschke, Wendt – Herrmann, Kramer, Xhaka, Johnson – M. Kruse, Raffael.
Náhradníci: Heimeroth – Traoré, Nordtveit, Schulz, T. Hazard, Hahn, Hrgota.

Rozhodčí: T. Kinhöfer – C. Fischer, F. Assmuth.
Vzájemné zápasy jasně hovoří pro hostující celek.

Borussia 3:2 Hertha – 6. 12. 2014

Borussia 3:0 Hertha – 22. 3. 2014

Hertha 0:3 Borussia – 15. 1. 2014
Velkým favoritem dnešního střetnutí jsou hosté, kteří bojují o přímý postup do příštího ročníku Ligy mistrů společně s Wolfsburgem a Leverkusenem. Naopak Hertha se musí strachovat, aby nesestoupila. Sice má na první sestupovou pozici náskok čtyř bodů a dnešní zápas k dobru, ale ani to jí jistotu nezajišťuje. Gladbach se v případě dnešní výhry posune na třetí pozici před Leverkusen a za Wolfsburg.
Vítám vás u dnešního on-line přenosu ze zápasu německé Bundesligy mezi Herthou Berlín a Borussií Mönchengladbach. Utkání začíná v 17:30 a bude vás jím provázet David Košinár.