To je z mé strany vše, hezkou sobotu.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nabídlo mnoho střelecký pokusů, ale ani jeden se neujal a zápas tak skončil nerozhodně 0:0. O něco aktivnější byl Hamburk, ale domácí bojovali a nevypustili ani jeden souboj. Zápas tak skončil zřejmě spravedlivou remízou.
90+3
90+2
Už se nic nestane, týmy si v prvním kole body rozdělí.
90+2
Je před námi posledních 60 sekund.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minutky.
90
Hamburk rozehrával roh, ale vše skončilo zbytečným útočným faulem.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Následná akce domácího celku rychle skončila, protože Ujah byl v ofsajdu.
88
Po centru se do zakončení dostal Djourou, ale branku domácího celku netrefil a rozehrávat tak bude Horn.
87
Po střele z dálky musel Horn míč vyrazit na další roh.
87
Hosté se po rychlé rozehrávce vydali dopředu a vybojovali rohový kop.
86
Po centru z pravé strany musel zasahovat Adler, ale zvládl to a vysoký míč sebral.
85
Oba celky se tlačí dopředu, ale v útočné fázi se jim stále příliš nedaří a utkání směřuje ke spravedlivé remíze.
83
Ale ani ze třetího rohu Hamburk nic nevytěžil a stav zápasu se ani tentokrát nemění.
82
Hosté po kombinační akci vybojovali rohový kop.
81
Je před námi posledních deset minutek a stav zápasu je stále 0:0, takže konec zápasu bude ještě hodně zajímavý.
80
Köln střídal. Riiseho nahradil Olkowski.
79
A nakonec také domácí Riise.
79
Žlutou kartu uviděl hostující Rafael van der Vaart.
78
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme.
77
Rohový kop pro domácí celek.
76
Ale ani tentokrát z toho nic nebylo, protože Vogt pokazil přihrávku do vápna Hamburku.
75
Domácí fotbalisté kombinují a snaží se dostat před branku Hamburku.
74
Další rychlou akci Hamburku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
73
Za faul na polovině hřiště uviděl žlutou kartu hostující Djourou.
72
Diekmeier utekl po pravé straně, ale jeho centr byl hodně nepřesný.
71
Po tvrdém souboji před vápnem Kölnu hlavní rozhodčí hru raději přerušil, ale vypadá to, že hráči budou v pořádku a bude se hrát dál.
70
Je před námi posledních dvacet minutek, tak uvidíme, zda se dočkáme první a možná zároveň i vítězné branky, zatím to nevypadá.
69
Tentokrát ale hosté vymysleli pouze nepřesnou přihrávku a akce tedy rychle skončila.
68
Hostující fotbalisté jsou opět u míče a kombinují na polovině domácího celku, který se ale zatím v pohodě brání.
66
Na druhé straně se k centru dostal Rafael van der Vaart, ale žádného svého spoluhráče nenašel.
65
Domácí rozehrávali rohový kop a Matuszczyk šel do souboje s Adlerem, ale zakončit nedokázal.
64
Halfar se dostal ve vápně Hamburku k míči, ale zakončení nezvládl a poslal míč vysoko nad branku.
Dnešní utkání sleduje 50 000 diváků.
62
Domácí střídali. Osaka nahradil Vogt.
61
Pierre-Michel Lasogga je hodně aktivní. Nyní to zkusil z hranice velkého vápna, ale jeho přízemní střela byla nepřesná.
60
Po delší době se dopředu vydali i domácí borci, ale Riise nezvládl přihrávku a míč ztratil.
59
Jansen poslal míč dopředu a dostával se k němu Lasogga, ale před ním skvěle zasáhl Halfar.
58
Hamburk je stále nebezpečnější, ale zatím se hosté prosadit nedokázali. Stejně tak jako domácí Köln.
56
První žlutou kartu v tomto utkání uviděl domácí Matthias Lehmann.
55
Riise našel Osaka, který neváhal a vystřelil, ale jeho projektil z velkého vápna nebyl přesný.
53
Dennis Diekmeier zvládl odcentrovat z pravé strany, ale ve vápně výborně zasáhl obránce Brecko.
52
Ale domácí také zahrozili! Po centru si za obranu naběhl Anthony Ujah, ale z malého vápna hlavičkoval jen do míst, kde byl Adler!
51
Domácí jsou u míče a v klidu kombinují. Začátek druhého poločasu ale patří Hamburku.
50
Ivo Iličevič se parádně prodral až na malé vápno, ale místo střely ještě nesmyslně přihrával a nic z toho nebylo.
49
Po centru z pravé strany si na míč parádně naběhl Pierre-Michel Lasogga, ale v dobré pozici pouze trefil Horna.
48
Jonas Hector se hnal za dlouhým míčem, ale v souboji si pomohl faulem a u míče jsou opět hosté.
47
Hamburk se hned vydal dopředu, ale dlouhý nákop byl nepřesný a míč skončil v zámezí. Rozehrávat tak bude Horn.
46
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První poločas je za námi. Sledujeme zatím utkání, které branku nenabídlo a Köln tak hraje s Hamburkem stále 0:0. Viděli jsme pouze několik střel z dálky, ale ani jedna se neujala. Aktivnější jsou hosté, kteří měli častěji míč na svých kopačkách, ale v útočné fázi se zatím trápí. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+1
45
Po další akci střílel z hranice penalty Lasogga, ale měl to hodně těžké a z otočky nemířil přesně.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
I tentokrát se ale domácí celek v pohodě ubránil a vypadá to, že v prvním dějství se už branky nedočkáme.
43
Hosté po další akci vybojovali rohový kop.
42
Domácí se po delší době vydali dopředu, ale vše skončilo útočným faulem.
41
V prvním poločase se budou hrát ještě zhruba čtyři minutky. Uvidíme, zda se dočkáme úvodní branky, nebo jestli přijde až ve druhém dějství.
39
Na levé straně se dokázal uvolnit Jansen, ale jeho centr byl hodně nepřesný a žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
38
Po faulu domácího hráče jsou u míče opět hosté, kteří trpělivě kombinují kolem středového kruhu.
37
Hamburk je stále aktivnější a nebezpečnější, ale žádnou vyloženou šanci si hosté zatím vytvořit nedokázali. Domácí také ne a stav je tedy stále 0:0.
36
Horn hledal dlouhým nákopem nějakého svého spoluhráče na polovině Hamburku, ale marně.
35
Brecko se snažil uvolnit pravé straně, ale to se mu nepovedlo, stejně jako následně odcentrovat.
34
Domácí se vydali dopředu, ale o míč zbytečně přišli a Hamburk šel do brejku. Na jeho konci byl Rafael van der Vaart, ale jeho přízemní střela neměla gólové parametry.
33
Nakonec z toho byla dlouhá přihrávka, ale té scházela přesnost a míč sebral pozorný Horn.
32
Hosté jsou opět u míče a tlačí se dopředu. Uvidíme, zda Hamburk konečně něco vymyslí.
31
Na druhé straně to zkusil z velké dálky Badelj, ale ani jemu rána nesedla a rozehrávat od své branky bude Horn.
30
Brecko napřáhl z velké dálky, ale jeho dělovka byla hodně nepřesná a Adler nemusel zasahovat.
29
Ani tentokrát z toho ale nic nebylo, protože Rafael van der Vaart si v souboji pomohl faulem, což hlavní rozhodčí velmi dobře viděl.
28
Opět se hraje na polovině domácího celku, který se v posledních minutách pouze brání. Hamburk přidal a je to znát.
27
Po centru z pravé strany musel zasahovat Horn, ale zvládl to a míč vyboxoval daleko od své branky.
26
Nakonec se do míče opřel Badelj, ale jeho dalekonosná střela byla hodně nepřesná.
25
U míče jsou hostující fotbalisté, kteří trpělivě kombinují.
25
Tempo hry malinko opadlo. Nyní se vše podstatné odehrává uprostřed hřiště a na další střelecký pokus stále čekáme.
23
K míči se postavil Rafael van der Vaart a po jeho centru propadl až do branky, ale Horn byl pozorný a dokázal ho vyrazit.
22
Matthias Lehmann fauloval Arslana a může být rád, že za svůj nevybíravý zákrok neuviděl žlutou kartu.
21
Horn zkoušel dlouhým výkopem najít Ujaha, ale ten byl výborně zdvojen a k míči se neměl šanci dostat.
20
Je za námi úvodních dvacet minutek. Sledujeme zajímavé utkání, oba celky se tlačí dopředu, ale v útočné fázi se jim zatím příliš nedaří.
18
Domácí celek je v posledních minutách aktivnější, stále se tlačí dopředu, ale vedoucí branky se zatím nedočkal.
17
Po rohu se ke střele z vápna dostal Daniel Halfar, ale míč poslal zhruba metr nad branku. Dělovka to ale byla pořádná.
16
Teď to bylo o poznání nebezpečnější. Z pětadvaceti metrů napřáhl Adam Matuszczyk a Adler měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop.
15
Domácí Riise to zkusil z velké dálky, ale pouze trefil hostujícího obránce.
14
Hráči se vůbec nešetří. K vidění už bylo několik tvrdých soubojů a je vidět, že se hraje o důležité body.
12
Následnou akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
11
Po střele Diekmeiera musel Horn opět zasahovat a i tentokrát to zvládl. Dorážet se snažil Lasogga, ale při své snaze fauloval.
10
Po centru se k hlavičce dostal Djourou, ale měl to hodně těžké a branku nakonec vůbec neohrozil.
9
Proti střele z hranice vápna musel Horn zasahovat, zvládl to, ale míč vyrazil na rohový kop.
8
Oba celky se snaží hrát dopředu, ale ani jednomu se zatím nedaří podle představ a na první střelecký pokus stále čekáme.
7
Hamburk se také vydal dopředu, ale Lasogga se k míči ve vápně Kölnu nedostal.
6
Brecko si nyní skvěle naběhl na pravou stranu, dostal se k centru a Adler měl co dělat, aby míč alespoň vyrazil za sebe, nakonec to ale zvládl.
5
Po faulu zahrávali domácí borci standardní situaci z poloviny Hamburku, ale z té nebylo vůbec nic.
4
Nepřesností je v úvodu utkání hodně. Köln se neprosadil a u míče jsou opět hosté.
3
Hamburk dlouho kombinoval, nakonec se dostal na polovině domácího celku, ale tam velmi rychle míč ztratil.
2
Tentokrát z toho byl dlouhý nákop na Ujaha, ale ten v tvrdém souboji neuspěl.
1
Z prvního útoku nic nebylo, ale fotbalisté Kölnu zůstávají u míče.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří okamžitě pospíchají před branku svého soupeře.
1
Úvodní oficiality jsou za námi, jdeme na to!
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Utkání tedy začne za malý okamžik a myslím si, že se máme na co těšit!

1. FC Köln: Horn – Brecko (C), Maroh, Wimmer, Hector – Lehmann, Matuszczyk – Riise, Osako, Halfar – Ujah.
Náhradníci: Kessler – Kalas, Olkowski, Marvaj, Vogt, Zoller, Gerhardt.

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Djourou, Westermann, Jansen – Beister, Badelj – Iličevič, van der Vaart (C), Arslan – Lasogga.
Náhradníci: Drobný – Ostrzolek, Tah, Skjelbred, Jiráček, Rudņevs, Zoua.

Rozhodčí: Stark – Pickel, Petersen.
Zajímavé utkání o první body v nové sezoně začíná v 15:30 a my budeme samozřejmě u toho.
Hamburger SV

Hosté se v loňské sezoně trápili, nakonec museli o účast v Bundeslize bojovat v baráži, ale dvojzápas zvládli a v nejvyšší soutěži se udrželi. Letos má Hamburk úplně jiné cíle a i proto e kádr týmu v letní přestávce změnil.

Přišel například obránce Johan Djourou z Arsenalu, záložník Zoltán Stieber, útočník z Pierre-Michel Lasogga z Herthy, za kterého zaplatil Hamburk 8,5 milionů eur, Valon Behrami z Neapole či obránce Matthias Ostrzolek z Augsburgu.
O několik hráčů ale Hamburk také přišel. V týmu skončil Dennis Aogo či Hakan Çalhanoğlu, který odešel za 14 milionů eur do Leverkusenu.
1. FC Köln

Köln v loňské sezoně kraloval ve druhém nejvyšší soutěži, kterou vyhrál a po dvou letech se tak vrátil mezi německou elitu, kde by chtěl hrát v této sezoně ve středu tabulky.

Nováček nejvyšší soutěže získal před novou posilou hned několik zajímavých hráčů, důležité ale také je, že udržel své opory. Přišel například český obránce Tomáš Kalas z Chelsea, zkušený Dušan Švento ze Salzburgu, Mergim Mavraj, Kevin Vogt či útočník Simon Zoller,
Zdravím všechny příznivce kopané. Německá Bundesliga měla včera na programu první zápas nové sezony a dnes jsou na programu další duel prvního kola. My budeme sledovat utkání mezi FC Köln a Hamburkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.