To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Leverkusen dnes horko těžko odolával Herthě Berlín a o svém vítězství musel Bayer rozhodnout až ve druhé půli.

První dvě branky dnešního zápasu si na své konto připsal domácí obránce Tin Jedvaj, který si nejdříve ve 24. minutě vstřelil vlastní gól, aby pak na začátku druhého poločasu vyrovnal na 1:1

Leverkusen byl v tu chvíli na koni, jenže v 60. minutě vrátil Herthě vedení Julian Schieber. Poté už ale branky lovil ze své sítě pouze hostující brankář Jarstein.

Minutu po Schieberově brance si po standardní situaci vzal další vyrovnání na svá bedra Emir Spahić. V 74. minutě vstřelil vítěznou branku dnešního zápasu Julian Brandt.

V 86. minutě pak konečný výsledek stvrdil nejlepší hráč dnešního zápasu Karim Bellarabi. Leverkusen tak po úchvatném představení ve druhé půli porazil Herthu 4:2 a připisuje si další tři body do tabulky Bundesligy.
90+2
90+2
Nastavený čas už se odehrává v naprostém klidu, domácí hráči drží míč a snaží se užívat závěru utkání.
90+1
Rozhodčí Stieler nastaví v dnešním zápase 2 minuty.
90
Hegeler se ještě řítil do šance, jeho přihrávku ale skvělým zákrokem zastavil Donati, hosté ale ještě budou kopat rohový kop.
89
Útočný faul hostů, míč získávají hráči Bayeru. Domácí fanoušci si už užívají závěr zápasu.
88
Hosté už se smířili s dnešní porážkou, po špatném druhém poločase inkasovali už čtyři branky a dnes z Leverkusenu odjedou s prázdnou.
86
Leverkusen právě vstřelil branku!
Domácí potvrzují svou dnešní výhru čtvrtou brankou. Calhanoglu potáhl míč po levé straně, na zadní tyči viděl volného KARIMA BELLARABIHO, na kterého poslal nadýchaný oblouček a nejlepší hráč dnešního zápasu se opřel do parádního voleje, kterým nedal Jarsteinovy žádnou šanci!
85
Další útok Herthy končí velmi nepřesnou přihrávkou, následovat bude odkop od Lenovy branky.
83
Opět souboj Brookse s Kiesslingem, nyní ale na opačné straně hřiště. Hostující obránce si snažil vymodlit odpískání pokutového kopu, sudí Stieler ale zůstal ledově klidný.
82
Dobrý Brandtův přízemní centr odvrací na zadní tyči Brooks.
81
Julian Schieber se při svém útoku daleko nedostal, poté pouze lehkým obloučkem odevzdal míč Lenovi.
80
Rohový kop domácích rozehrál Calhanoglu na hranici velkého vápna, kde byl připravený Karim Bellarabi, jeho tečovaná střela končí na dalším rohu.
79
Poslední střídání v dnešním zápase, Sandro Wagner přichází na místo Nica Schulze.
79
Stefan Kiessling se řítil sám na branku, v pokutovém území ho ale ještě stihl doběhnout Brooks a skluzem odehrál na rohový kop.
78
Hosté to stále ještě nezabalili, snaha jim nejde upřít, už to ale budou mít hodně těžké.
77
Rohový kop hostů rozehrál Beerens hodně nepřesně.
76
Hosté podruhé střídají, dohráno má dnes Hajime Hosogai, kterého nahrazuje Jens Hegeler.
74
V další akci už ale domácí branku střílejí! Karim Bellarabi se přes několik obránců dostal do šestnáctky, z úhlu vystřelil do tyče, míč se ale odrazil zpátky před branku a JULIAN BRANDT už byl s dorážkou úspěšný!
73
Hakan Calhanoglu se dostal z levé strany do pokutového území, odkud vyslal tvrdou střelu, která se zastavila až na tyči Jarsteinovy branky!
72
Centr Donatiho z pravé strany odvrací hostující obrana do bezpečí.
71
Schieber se prodíral s míčem do pokutového území, nakonec se ale provinil útočným faulem.
70
Po několika strhujících minutách se nám hra teď alespoň trochu uklidnila.
68
Poslední střídání domácích v dnešním zápase, kapitána Simona Rolfese nahrazuje Stefan Reinartz.
67
Centr z rohového kopu si v klidu do svých rukavic stahuje hostující brankář Jarstein.
66
Hakan Calhanoglu poslal volný přímý kop pouze do hráčské zdi, která míč tečuje na rohový kop.
65
Střídání na obou stranách, na domácí straně hřiště opustil Tin Jedvaj, kterého nahrazuje Giulio Donati. V sestavě Herthy odstoupil Johannes van der Bergh, místo něhož nastupuje Marvin Plattenhardt.
65
64
Poprvé v dnešním zápase se nám žlutí, první napomenutí dostává hostující záložník Peter Niemeyer.
63
Po hodně strhující části zápasu následuje přímý volný kop pro Herthu z poloviny hřiště.
61
Máme velice rychlo vyrovnáno! Skvěle sehraný signál domácích hráčů a rozehraném volném přímém kopu se po centru Calhanogla dostal ke gólové hlavičce zcela volný EMIR SPAHIĆ, který opět srovnává stav zápasu, nyní už na 2:2!
60
Hertha právě vstřelila branku!
Hosté jdou opět do vedení! Schulz se na levé straně uvolnil přes Jedvaje, dostal se až do pokutového území. Jeho centr si Leno dokázal srazit, ale bohužel pro domácí přímo na hlavu JULIANA SCHIEBERA, který už neměl problém skórovat!
59
Schulz v souboji s Toprakem v pokutovém území ztratil rovnováhu a upadl, penalta se v žádném případě nemohla pískat.
58
Schieber otočil hru na levou stranu na Schulze, na kterého se ale seběhla hned čtveřice hráčů Leverkusenu, takže hostující hráč neměl vůbec žádnou šanci na úspěch.
57
Kiessling se dostával k hlavičce, nakonec vše končí rohovým kopem pro Bayer.
57
Po faulu na Bellarabiho bude následovat další přímý volný kop domácích, který rozehraje opět Hakan Calhanoglu.
56
Domácí hráči jsou opravdu při chuti, na hřišti si nyní dělají se svými soupeři, co chtějí.
55
Další slibný útok domácích končí pokaženým centrem v podání Karima Bellarabiho.
54
Calhanoglu se v pokutovém území hezky uvolnil a přes blokujícího obránce i vystřelil, tečovaná střela končí na rohovém kopu.
53
Tin Jedvaj je při chuti, jeho další střelecký pokus ale končí hodně mimo tři tyče.
52
Vyrovnávací branka nakopla jak domácí hráče, tak především domácí fanoušky.
51
Další rychlá akce domácích zastavena kvůli postavení mimo hru, ve kterém stál nový muž na hřišti Julian Brandt.
50
Domácí srovnávají krok hned zkraje druhého poločasu. Gonzalo Castro odtáhl s míčem přes půlku hřiště a poté vynikající přihrávkou našel v pokutovém území TINA JEDVAJE, který krátkou kličkou překonal i brankáře Jarsteina a pohodlně zakončil do prázdné branky!
49
Boenisch opět ve skluzu, tentokrát ale čistý způsobem zastavil pronikajícího Ndjenga.
47
Druhý poločas začal podobně jako celý zápas v hodně tvrdém duchu.
46
Do druhé půle přichystal domácí trenér Schmidt jedno střídání, na místo Son Heung-mina nastupuje Julian Brandt.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Leverkusen byl po celou dobu prvního poločasu jasně lepším týmem, po prvních 45 minutách ale prohrává s Herthou 0:1, když si ve 24. minutě vstřelil nešťastnou vlastní branku Tin Jedvaj.
45+1
45+1
Sudí Stieler nastaví v prvním poločase 1 minutu.
45
V závěru prvního poločasu mohl přidat druhý gól Herthy Julian Schieber, po rohovém kopu, který Leno vyboxoval pouze na hranici pokutového kopu si našel míč a tvrdou střelou mířil jen těsně vedle pravé tyče!
44
Spahić zastavil rodící se protiútok hostů, rozhodčí Stieler pak musel vyřešit nějaký problém s Calhanoglem.
43
V pokračující akci se ke střele dostal Karim Bellarabi, mířil na zadní tyč, míč se ale do branky nevešel!
42
Další dobrý Jedvajův centr dokázal Jarstein vyboxovat, k odraženému míči se ale dostal Son, jehož střelu srazili hostující obránci.
41
Julian Schieber se po rohu dostal k hlavičce, Rolfes ale dokázal míč srazit na další rohový kop Herthy.
41
Ndjeng trochu se štěstím vybojoval rohový kop, který míří rozehrát Schulz.
40
Bellarabi zbytečně dohrál Hosogaje, i za tento zákrok mohla být udělena žlutá karta.
39
S nedůraznou hlavičkou Bellarabiho neměl Jarstein absolutně žádný problém.
38
Simon Rolfes na útočné polovině opět faulován, provinil se Hosogaj, který ale sám zůstal ležet na trávníku.
37
Hertha ještě v dnešním zápase nedokázal ani jednou vystřelit, paradoxem ale je, že po vlastní brance Jedvaje vede 1:0.
36
Výborný centr Jedvaje z pravé strany odvrací na poslední chvíli hostující kapitán Lusteneberger.
35
Hakan Calhanoglu ale z volného přímého kopu nastřelil pouze zeď, následný pokus Rolfese mířil hodně vysoko na tribunu BayAreny.
34
Son si hledal na hranici šestnáctky prostor pro zakončení, ten se mu neotevřel, tak přihrál míč Bellarabimu, který si vymodlil standardní situaci z nebezpečné pozice pro Jarsteina.
33
Jedvaj ve skluzu zastavil průnik Schulze.
32
Po špatném obranném zákroku Stefana Kiesslinga bude následovat rohový kop Herthy.
31
Aktivnímu Bellarabimu se centr vůbec nepovedl, nebude z toho ani rohový kop pro domácí, pouze odkop od branky.
30
Tentokrát se faulem provinili domácí, konkrétně Sebastian Boenisch, který nepustil dál Heitingu.
29
Po dalším faulu u postranní čáry se seběhla menší šarvátka, po které si sudí Stieler vyzval k sobě Brookse, opět ho ale pouze napomíná slovně.
27
Kiessling opět tvrdě faulován na polovině hřiště, i tento zákrok se obejde bez žlutého napomenutí.
26
Domácí hráči se ale inkasovanou branku nenechají rozhodit a pokračují ve své trpělivé kombinaci.
24
Hosté jdou do vedení! Po ztrátě míče na polovině hřiště se po rychlém brejku dostal k centru z pravé strany Julian Schieber a v šestnáctce si míč do vlastní branky srazil TIN JEDVAJ!
23
Hosté v ojedinělém útoku, Schulzův centr ale odvrátil Emir Spahić.
22
Domácím hráčům se pomalu, ale jistě daří proklestit cestu k soupeřově brance.
21
Lustenberger opět předvedl nečistý zákrok na Kiesslinga, sudí Stieler stále zůstává s kartami v klidu.
20
Jarstein v dalším souboji s Bellarabim, tentokrát hostující brankář záložníka Leverkusenu nepustil ani k míči.
19
Opět Karim Bellarabi! Tentokrát ho dopředu vysunul Son, svůj únik ale domácí záložník nevyřešil dobře. Snažil se vybíhajícího Jarsteina přehodit, brankář Herthy se ale vyznamenal skvělým zákrokem!
17
Bellarabi nyní zkusil štěstí střelou z dálky, zamířil ale přesně do míst, které hájí Jarstein.
16
Boenisch byl s bráněním Beerense u lajnové čáry úspěšný napůl, soupeře dál nepustil, ale míč také nezískal.
15
První nebezpečnější situace v dnešním zápase! Karim Bellarabi se prohnal do šestnáctky, z velkého úhlu ale nezamířil přesně!
14
Taktika hostů s vysokým presinkem a velkým počtem faulů zatím vychází, hráči Bayeru se ještě nedostali k ohrožení branky.
13
Další tvrdý zákrok hostů, Kiesslinga poslal k zemi Brooks.
12
Karim Bellarabi rozehrál standardní situaci z poloviny hřiště prachbídně, míč získává Hertha.
11
Další zbytečný faul na polovině hřiště v podání hráčů Herthy, Sona sundal k zemi bývalý nizozemský reprezentant John Heitinga.
10
Boenisch už nestihl Calhanoglovu přihrávku na hřišti, následovat bude odkop od Jarsteinovy branky.
9
Calhanoglu opět zezadu stažen, tentokrát se provinil Hosogaj.
8
Trpělivá kombinace hráčů Bayeru zatím nepřinesla žádné ovoce.
7
Son hledal nabíhajícího Kiesslinga, přihrávku ale zastavila pozorná obrana Herthy.
6
Van den Bergh ztratil na útočné polovině míč a pak musel zatáhnout za záchrannou brzdu, aby zastavil Calhanogla. Může být hodně rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
5
Po krátkém přerušení se opět pokračuje ve hře.
4
Na trávníku s nepříjemnými grimasami v tváři zůstal ležet hostující záložník Niemeyer, kterému se otočilo koleno, když blokoval přihrávku Bellarabiho.
3
Hertha přijela do Leverkusenu s taktikou vysokého presinku, domácí obránci s tím mají zatím problémy.
2
Centr Ndjenga z pravé strany nenašel žádného jeho spoluhráče v pokutovém území, hrát může Leverkusen.
1
Domácí hráči se hned hnali dopředu, tentokrát se jim podobný kousek jako minulý týden v Dotrmundu ale nepovede.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, Toprak, Spahić, Boenisch – Castro, Rolfes (C) – Bellarabi, Çalhanoğlu, Son Heung-min – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Papadopoulos, Donati, Reinartz, Öztunali, Brandt, Drmić.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Heitinga, Lustenberger (C), Brooks, van den Bergh – Niemeyer, Hosogaj – Ndjeng, Beerens, Schulz – Schieber.
Náhradníci: Burchert – Plattenhardt, Pekarík, Hegeler, Ben-Hatira, Mukhtar, Wagner.

Rozhodčí: Stieler – Ittrich, Thielert.
HERTHA BSC

Hertha se do letošních bojů v Evropě neprobojovala, neboť loni v rámci Bundesligy skončila na 11. místě. Nutno ale podotknout, že se po těžkých sezónách po celou sezónu nemusela obávat pádu o soutěž níž.

V prvním kole hráli svěřenci kouče Jose Luhukaye doma, na Olympijském stadionu v Berlíně přivítali hráče Werderu Brémy a zápas skončil nerozhodně 2:2. Hertha ale měla blízko k zisku třech bodů, dvoubrankové vedení po dvou brankách Juliana Schiebera ale nedokázala udržet.

V současném kádru klubu s bohatou historií, který své největší úspěchy ale nastřádal především v první polovině 20. století, najdeme zajímavé hráče jako slovenského obránce Petera Pekaríka, dále Johna Heitingu, Valentina Stockera nebo již zmíněného Juliana Schiebera.
BAYER LEVERKUSEN

Leverkusen v loňském ročníku Bundesligy skončil na čtvrtém místě za Bayernem, Dotrmundem a Schalke. Na začátku letošní sezóny tak měli v Bayeru starosti s předkolem o Ligu mistrů, které Leverkusen zvládl ve velké klidu.

Ve 4. předkole dostal Bayer za soupeře dánskou FC Kodaň a po výhrách 3:2 a 4:0 se jednoznačně probojoval do základní skupiny. Ve čtvrtečním losu v Monaku byl Bayer přiřazen do skupiny C společně s Benficou Lisabon, Zenitem Petrohrad a AS Monaco.

Do Bundesligy tak Leverkusen nastupoval už rozehrán a minulý týden si připsal skalp Borussie Dortmund. Toto utkání vstoupilo do historie celé ligy, jelikož v něm padl vůbec nejrychlejší gól Bundesligy, když se po 8 vteřinách prosadil Karim Bellarabi, v závěru pak přidal další gól Stefan Kiessling a Bayer vyhrál v Dortmundu 2:0.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého německého fotbalu! Tento víkend má Bundesliga na programu své 2. kolo, které v sobotním odpoledni přinese tradičně velkou porci zápasů. Jedním z nich, který budeme sledovat v podrobném přenosu, bude souboj mezi Bayerem Leverkusen a Herthou BSC, utkání začíná v 15:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.