Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji Vám za pozornost a u dalšího sportovního přenosu na počtenou.
Tři body z dnešního duelu si připisuje domácí Borussia Mönchengladbach, která ovládla první poločas a poté si už dokázala udržet nejchudší náskok 1:0. O jedinou branku se postaral Patrick Herrmann.
90+2
90+2
Freiburg stále drží míč na soupeřově polovině, domácí fanoušci pískají a pískají.
90+1
Většina hostujících fotbalistů je již v šestnáctce Mönchengladbachu, žádný centr nebo střela však nepřichází.
90
Rozhodčí se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Hostujícím fotbalistům zbývají poslední minutky na vyrovnání stavu!
89
Darida se snaží projít domácí obranou individuálně, zatím se to českému záložníkovi moc nedaří.
88
O rozehrání standardní situace se postaral mladíček Hazard, který nacentroval míč do šestnáctky Freiburgu.
87
Daehli se dopustil faulu na své polovině a umožnil tak domácímu týmu standardní situaci.
86
Schahinova dalekonosná střela končí hodně vedle brány, Sommer bude odkopávat od své svatyně.
84
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Roel Brouwers.
83
Jonathan Schmid spálil tutovku na vyrovnání! Daehli poslal do pokutového území soupeře střílený centr, který se dostal až k volnému Schmidovi. Ten ovšem ve výborné pozici napálil míč pouze do připraveného brankáře!
82
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Dani Schahin.
81
Kruseho střela z velkého úhlu neohrozila Bürkiho, hostující brankář bude odkopávat od své svatyně.
80
Hostující fotbalisté se pomalu přesunují do pokutového území soupeře, čas se chýlí ke konci utkání.
79
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Felix Klaus, přichází Maximilian Philipp.
79
Hazard výborně odstavil od míče Daehliho, následovat bude odkop od domácí brány.
78
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Thorgan Hazard.
77
Domínguez se ve středu hřiště dopustil faulu na hostujícího Petersena.
75
Zajímavou akci hostujícího týmu přerušil zdvižený praporek pomezního sudího – ofsajd.
74
Daridův centr z levé strany byl zablokován obráncem, následná střela českého záložníka byla taktéž zablokována.
73
Míč letěl z volného přímého kopu rovnou do náruče Sommera. Ten chvíli podrží míč v rukavicích a poté jej odkopává na soupeřovu polovinu.
72
Po faulu domácího hráče bude zahrávat Freiburg standardní situaci z pravé strany.
71
Mönchengladbach teď presuje svého soupeře jen co je pravda. Hosté mají problém s přechodem přes polovinu.
70
Hostující hráči by měli zvýšit svou aktivitu, jestli pomýšlí na nějaké body z tohoto utkání.
68
Domácí fotbalisté jsou vytaženi hodně vysoko a znepříjemňují tak rozehrávku hostujícího týmu.
67
Rozhodčí si zapamatoval přestupek Marca Torrejóna na běžícího Herrmanna a po zásluze ukazuje hostujícímu fotbalistovi žlutou kartu.
66
Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu a míč je tak opětovně u brankáře Sommera.
65
Herrmann byl po přistrčení míče ostře dohrán, hlavní sudí ponechává výhodu.
64
Hostující hráči mají sice ve druhém poločase větší držení míče, ale bez střely na bránu se gól dát nedá.
62
Podavač míčů teď nechtěl předat míč hostujícímu trenérovi, který se na něj poté hodně nelibě díval. Nutno podotknout, že fotbalisté Freiburgu mohli jít do rychlého protiútoku.
61
Centr Hrgoty byl až příliš přetažený, míč poté svévolně odskákal až za postranní čáru.
60
Žlutý kartónek uviděl také domácí Granit Xhaka, který stáhl protihráče k zemi.
59
Hosté zapojují do své rozehrávky opětovně brankáře a to už se přestává líbit domácím fanouškům, kteří to pochopitelně oceňují svým pískotem.
58
V druhém poločase jsme zatím neviděli žádnou vážnější šanci ke skórování. Oba týmy hrají hodně opatrný fotbal.
57
Po zkažené přihrávce Kruseho se míče ujímá hostující brankář Bürki.
56
Darida kombinuje se svými spoluhráči před pokutovým územím Sommera, do zakončení se ale ne a ne dostat.
55
Domínguez si pomohl v hlavičkovém souboji nedovoleně, hostující fotbalisté budou rozehrávat z poloviny hřiště.
54
První žlutou kartu v utkání dostává Oliver Sorg, který smetl svého soupeře ostrým skluzem zezadu.
53
Domácí obránci si přihrávají na své polovině a vyčkávají na otevření vrátek v hostující obraně.
52
Wendtovi se podařilo projít přes dva bránící hráče individuálně, na třetím obránci však ztroskotal.
51
Domínguez nechtěl riskovat nebezpečí, a tak raději odkopává míč do autu.
50
Freiburg se pomalu, ale jistě přibližuje k domácí svatyni. Domácí si zatím ve druhé půli ani neškrtli.
49
Hostující hráči budou rozehrávat ze své poloviny poté, co se Kramer dopustil útočného faulu.
48
Klaus vyzkoušel Sommeru pozornost střelou z velkého úhlu. Domácí brankář byl však připraven a míč chytá.
47
Hostující fotbalisté vybojovali míč na soupeřově polovině a poté přihrávají zpátky na obránce.
46
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Martin Stranzl, přichází Álvaro Domínguez.
46
Úvod zápasu patřil značně domácímu týmu, který přehrával svého soupeře ve všech ohledech. S blížícím se koncem prvního poločasu se však oba týmy výkonnostně srovnaly. Druhý poločas nám určitě nabídne mnoho zajímavých situací.
45+1
45+1
Obránci Freiburgu si přihrávají na své polovině. První poločas bude zanedlouho minulostí.
45
Rozhodčí se rozhodl nastavit jednu minutu navíc!
45
Nepřesná rozehrávka domácích fotbalistů končí až u hostujícího brankáře.
44
Míč letěl od rohového praporku rovnou do náruče brankáře Sommera.
43
Petersenova střela byla zablokována domácí obranou na rohový kop. Dočkáme se v závěru prvního poločasu vyrovnání?
42
Schmid si připisuje na své konto útočný faul, na zemi zůstává ležet obránce Wendt.
41
Günterovi se nepodařilo projít individuálně přes bránícího Johnsona. U míče jsou opětovně domácí.
40
Hostující fotbalisté už jsou zpátky na své polovině, kde zakládají novou útočnou akci.
39
Freiburg teď semkl svého soupeře na jeho polovině, do zakončení se hosté i přes to nedostávají.
38
Petersen byl při svém napadání až příliš aktivní – dopustil se útočného přestupku.
36
Kruse se dostal k míči na hranici pokutového území a bez přípravy vystřelil. Jeho dělovku Bürki pouze vyrazil.
35
Sorg zabojoval u postranní čáry o míč a nakonec vybojoval autové vhazování pro svůj celek.
34
S blížícím se koncem prvního poločasu celkem upadá tempo hry. Ani jeden z týmů se teď nikam nežene.
33
Petersenova nepřesná střela končí pouze v reklamních bannerech. Sommer bude odkopávat od své svatyně.
32
Hosté vybojovali míč ve středu hřiště a poté přihrávají až na brankáře. Bürki míč chvíli podrží, čímž uklidní celou situaci.
31
Daridova prudká střela zpoza šestnáctky trefila pouze dobře postaveného obránce Jantschkeho.
30
Domácí kapitán je odváděn z trávníku za pomocí lékařů, vypadá to však, že bude moct pokračovat ve hře.
29
Stranzl zůstává po jednom z osobních soubojů ležet na trávníku. Zatím není zřejmé, jak moc je zranění vážné.
28
Fotbalistům Freiburgu se nedaří projít přes domácí obranu, která dnes brání hodně kompaktně.
27
Wendt vyhrál hlavičkový souboj ve středu hřiště proti Günterovi, domácí jsou tak opětovně u míče.
26
Rohový kop byl rozehrán přímo na brankáře, který tak lapil míč bez větších potíží.
25
Hrgotova zblokovaná střela končí jen těsně vedle levé tyčky. Domácí budou kopat rohový kop.
24
Daehli napálil míč pouze za postranní čáru, domácí hráči budou mít výhodu autového vhazování.
23
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok Mönchengladbachu byl zakončen střelou PATRICKA HERRMANNA z voleje přímo do proti pohybu brankáře! Domácí jdou tak po zásluze do vedení!
22
Kombinace domácích fotbalistů byla zastavena dobrým obranným zákrokem Torrejóna.
20
Frantzova jedovatá střela zpoza vápna skončila jen pár centimetrů nad horní tyčí! Sommer si teď hodně hlasitě oddechl.
19
Hosté sice vstřelili z rychlého protiútoku gól, ale jejich radost byla až příliš předčasná. Pomezní rozhodčí signalizoval zdviženým praporkem ofsajd.
18
Nepřesná přihrávka Wendta končí pouze u brankáře Bürkiho. Brankář Freiburgu poté odkopává míč na soupeřovu polovinu.
17
Korbův centr byl zablokován hostující obranou, Mönchengladbach i přes to zůstává u míče.
16
Domácí fotbalisté jsou vytaženi hodně vysoko a znepříjemňují tak rozehrávku hostům.
15
Kruse si teď nerozuměl se svým spoluhráčem v útoku a míč se tak pomalu dokutálel až k Bürkimu.
14
Höhn fauloval při hlavičkovém souboji s Kramerem, Borussia bude rozehrávat z poloviny.
13
Schmidtův centr z pravé strany chytá do svých rukavic domácí brankář Sommer.
12
Petersen to teď v útoku nemyslel vůbec špatně. Jeho spoluhráči si s ním však nerozuměli, a tak jsou u míče domácí.
11
Střela Petersena končí hodně vedle domácí brány, Sommer mohl zůstat tentokráte v naprostém klidu.
10
Schmidova přízemní střela skončila pouze v náručí brankáře Sommera, který si tak připsal hodně jednoduchý první zákrok.
8
Mönchengladbach má v prvních minutách utkání značně navrch. Hráči Freiburgu neví, kde jim hlava stojí.
7
Branimir Hrgota se ocitl před hostující svatyní úplně sám, z výborné pozice ale trestuhodně netrefuje bránu!
6
Höhn si pomohl v souboji s Hrgotou faulem. Domácí fotbalisté mají rozehrávku.
5
Nepřesná přihrávka Johnsona končí pouze u kopaček hostujícího Sorga.
4
Torrejón zapojuje do rozehrávky svého týmu také brankáře Bürkiho.
3
Míč se po rohovém kopu dostal až za šestnáctku k volnému Herrmannovi, který vypálil z voleje! Bürki musel předvést bravurní zákrok, aby míč alespoň vyrazil.
2
Nádherná kombinace domácích hráčů a uvidíme první rohový kop zápasu. Míč si k rohovému praporku staví Kruse.
2
Sommer odkopává míč pouze na polovinu soupeře, Freiburg se tak míče zmocnil velice snadno.
1
Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, konkrétně Darida s Petersenem.
1
V základní sestavě hostujícího Freiburgu nechybí také český záložník Václav Darida!

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Stranzl, Jantschke, Wendt – Herrmann, Kramer, Xhaka, Johnson – Hrgota, M. Kruse.
Náhradníci: Blaswich – Brouwers, Domínguez, Nordtveit, T. Hazard, Dahoud, Raffael.

SC Freiburg: Bürki – Sorg, Torrejón, Höhn, Günter – Klaus, Frantz, Darida, Schmid – Petersen, Daehli.
Náhradníci: Mielitz – Riether, Schuster, Philipp, Höfler, Schahin, Guédé.
Borussia Mönchengladbach

Domácí fotbalisté se nacházejí po osmnácti zápasech na úžasném třetím místě! Na svém kontě mají třicet bodů a skóre 26:16 (nejméně obdržených branek, po Bayernu, ze všech týmů). V minulém kole si Mönchengladbach poradil se Stuttgartem, který
porazil 1:0.

Forma týmu: V-V-V-P-P
Nejlepší střelec: Max Kruse (7 gólů)
SC Freiburg

Hostující celek přijede do Borussia-Parku jako outsider. Hráči hostujícího týmu se totiž nacházejí po osmnácti odehraných kolech na čtrnáctém místě s osmnácti body. Po zimní přestávce však vstoupili do německé nejvyšší soutěže výhrou 4:1 nad Frankfurtem, hattrickem se v utkání blýskl Petersen.

Forma týmu: V-P-P-V-V
Nejlepší střelec: Václav Darida (6 gólů)
Nádherný úterní večer, ještě jednou Vás zdravím u německé Bundesligy. Dnes jsou na programu zápasy devatenáctého a my se společně podíváme na utkání Borussie Mönchengladbach a SC Freiburg. Přejeme příjemnou zábavu u čtení textového přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.