To je z mé strany vše, hezký večer.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec skončil nerozhodně. Do vedení se dostal Bayern, když se v prvním poločase trefil Lewandodski. Domácí Schalke ale ve druhém dějství zabralo a Höwedes dokázal se štěstím vyrovnat. Zápas tedy skončil nerozhodně 1:1 a Bayern ztratil první body v nové sezoně.
90+5
90+4
Draxler se dral dopředu, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
90+3
Bayern se ještě tlačí dopředu, ale Schalke se v pohodě brání a kráčí za cenným bodem.
Dnešní utkání sleduje 27 819 diváků.
90+2
Domácí vybojovali rohový kop, ale Sam svým centrem žádného spoluhráče nenašel.
90+1
Hlavní rozhodčí přidal na rámec řádné hrací doby čtyři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Schalke se vydalo dopředu, ale z dlouhého nákopu domácí nic nevytěžili.
88
Domácí zvládají konec zápasu skvěle a mnichovskému celku zatím nic nedovolili.
87
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ani ten k ničemu nevedl.
86
Bayern se stále tlačí dopředu, ale zatím se mu nedaří něco vymyslet. Domácí velmi dobře napadají.
84
Draxler se dral dopředu, ale v souboji fauloval Rodeho, takže z toho nebylo vůbec nic.
83
Držení míče: 37% – 63%.
82
A Felipe Santana nakonec hřiště opustil a nahradil ho Christian Fuchs.
80
A zdravotní problémy má i Felipe Santana, který je také ošetřován.
79
Z rohu ale mnichovský celek nic nevytěžil a domácí i nadále drží cennou remízu.
78
Bayern vybojoval rohový kop.
77
A Kaan Ayhan nakonec pokračovat nebude, nahradil ho Aogo.
76
Kaan Ayhan je za postranní lajnou a utkání může pokračovat. U kulatého nesmyslu jsou hosté.
74
Na trávníku zůstal ležet domácí Kaan Ayhan a hlavní rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
73
Na druhé straně to vzal na sebe Xherdan Shaqiri, ale s jeho slabým pokusem si domácí brankář v pohodě poradil.
71
Do rychlého brejku se vydalo Schalke, ale Sam nezvládl zpětnou přihrávku a míč ztratil.
70
Ani další akce Bayernu ale k ničemu nevedla, protože Rode nezvládl zpracování míče.
69
Bayern střídal. Xabi Alonsa nahradil Pierre-Emile Højbjerg.
68
Bayern přidal a tlačí se dopředu. Je jasné, že konec utkání bude ještě hodně zajímavý.
66
Neuer musel opět zasahovat, ale tentokrát si s lehkou střelou v pohodě poradil.
65
Žlutou kartu uviděl domácí Sidney Sam.
63
Schalke právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Po centru směřoval míč do branky, obětavým zákrokem se prezentoval Xabi Alonso, který ale trefil BENEDIKTA HÖWEDESE, který dopravil míč do branky rukou, ale gól i přes velký protest hostů platí.
62
Hosté zahrávali zajímavou standardní situaci z levé strany, ale z centru nebylo vůbec nic.
61
A vzápětí Bayern opět střídá. Boatenga nahradil Dante.
60
Bayern střídal. Götzeho nahradil Bernat.
58
Domácí fotbalisté bojují a stále se tlačí dopředu, ale zatím se nedokázali prosadit a stále prohrávají o jednu branku.
56
Ke střele se dostal domácí Julian Draxler, ale s jeho pokusem si Neuer v pohodě poradil.
55
Eric Choupo-Moting šel sám na Neuera, ale nepochopitelně zpomalil a Boateng ho dokázal zastavit.
54
Hlavní rozhodčí musel opět uklidňovat Draxlera, který je ve druhém poločase hodně nervózní.
53
Bayern kombinoval na pravé straně, ale nakonec z toho nebylo vůbec nic.
52
Vzápětí Draxler tvrdě fauloval Rodeho a může být rád, že neuviděl druhou žlutou kartu!
50
Draxler získal míč a po souboji na hranici velkého vápna Bayernu upadl, ale rozhodčí nepíská.
49
Nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale pro míč si výborně došel Fährmann.
48
K míči se ale už dostali hosté, kteří nikam nepospíchají a kombinují na své polovině.
47
Schalke vstoupilo do druhého poločasu hodně aktivně a stále se tlačí před branku Bayernu.
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
První poločas je za námi. Sledujeme utkání, ve kterém jsou aktivnější fotbalisté Bayernu, kteří se nakonec dočkali i vedoucí branky, když se po spolupráci s Rodem trefil Lewandowski. Domácí bojují, ale zatím se k ničemu nedostali. Bayern tak vede 1:0 a bude to ještě hodně zajímavé.
45+1
45
Draxler ještě za svůj faul vyfasoval žlutou kartu.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Schalke přidalo a snaží se vyrovnat, ale zatím se Bayern v pohodě brání a stále vede o jednu branku.
41
Neuer vyběhl až na polovinu hřiště, ale nyní odkopl nezvládl a na kruhu se k míči dostal Kaan Ayhan, ale prázdnou branku netrefil!
40
Kombinační akci Schalke zastavil pomezní rozhodčí, další ofsajd.
39
Tak to nepůjde a Jan Kirchhoff nakonec musí střídat. Nahradil ho Roman Neustädter.
38
Zároveň se na trávník vrátil domácí Jan Kirchhoff.
38
A faulující Rode nakonec vyfasoval žlutou kartu.
38
Hodně zajímavá standardní situace pro Schalke, zhruba z dvaceti metrů.
37
Jan Kirchhoff je za postranní lajnou, ale nevypadá to s ním příliš dobře.
36
Po souboji zůstal ležet na trávníku jeden z domácích hráčů, který musí být ošetřen.
35
Bayern je u míče a snaží se zklidnit hru, protože v posledních minutách je k vidění mnoho nepřesností.
33
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale pro míč si dobře došel brankář Manuel Neuer.
32
Bayern dnes opět hraje pouze na tři obránce, ale defenzivní činnost mnichovskému celku zatím funguje na výbornou, protože Schalke se ještě k ničemu nedostalo.
31
Neuer dostal hodně těžkou přihrávku, ale zvládl to skvěle, míč uklidil do bezpečí a opět prokázat, že jeho kopací technika je výborná.
30
Je za námi úvodních třicet minutek. Bayern stále vede o jednu branku a na trávníku zatím dominuje, uvidíme, co Schalke vymyslí.
29
A nyní byl nevybíravě atakován Müller, který se na domácího hráče pořádně rozčiloval.
28
Rode se prezentoval tvrdým zákrokem a může být rád, že neuviděl žlutou kartu.
27
Schalke vyrazilo dopředu, Draxler kombinoval se Samem, který nakonec vystřelil z dálky, ale branku netrefil.
26
V posledních minutách je k vidění mnoho nepřesných přihrávek a vše podstatné se odehrává hlavně okolo středového kruhu.
25
Lewandowski si zaběhl za obranu, objevil se sám před domácím brankářem, ale nakonec byl podle rozhodčího v ofsajdu.
24
Shaqiri se nyní na hranici velkého vápna hezky uvolnil, ale jeho střela byla sražena.
23
Tempo hry malinko opadlo. Schalke se více tlačí dopředu, ale zatím se Bayern v pohodě brání a stále vede o jednu branku.
21
Z dálky to zkusil Shaqiri a po jeho přízemním pokusu skončil míč zhruba metr vedle domácí branky.
20
Na druhé straně se do šance dostával Eric Choupo-Moting, ale jeho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
19
Za obranu si naběhl Mario Götze, ale nezvládl zpracování a o slibnou šanci se sám připravil.
18
Držení míče: 35% – 65%.
17
Další žlutou kartu uviděl domácí Marco Höger.
16
Snažení hostů ale tentokrát zastavil pomezní rozhodčí, podle kterého byl Lewandowski v ofsajdu.
15
Hra se přesunula na domácí polovinu, ale u míče jsou stále fotbalisté z Mnichova.
14
U míče jsou opět hostující borci, kteří nikam nepospíchají a drží míč na své polovině. Sledujeme typickou hru Bayernu.
13
První žlutou kartu v tomto utkání uviděl domácí Jan Kirchhoff.
12
Shaqiri to zkoušel na pravé straně, ale nakonec kličku nezvládl a akce hostů skončila.
11
Bayern je na koni a stále se tlačí dopředu.
10
Bayern právě vstřelil branku!
A po bleskové kombinační akci jde mnichovský celek do vedení. Po narážečce se ocitl sám před brankou ROBERT LEWANDOWSKI, který neměl problém překonat Fährmanna.
8
Tentokrát se Schalke ubránilo a vydalo dopředu. Draxler se řítil sám na Neuera, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
7
Hostující fotbalisté opět rozjeli přihrávkový kolotoč, ale zatím pouze na své polovině.
6
Schalke se v úvodu pouze brání, ale zatím úspěšně. Bayern trpělivě kombinuje a do šance se už dostal Thomas Müller, ale neuspěl.
5
Z úvodního rohu ale nic nebylo. U míče jsou však stále hosté, kterým patří začátek utkání.
4
Thomas Müller dostal přihrávku na hranici penalty, ale domácího brankáře neprostřelil! Rohový kop pro Bayern.
3
Nakonec se k centru dostal Alaba a po něm i Shaqiri, ale ani z jedné přihrávky nic nebylo.
2
U míče už jsou opět hostující fotbalisté, kteří v klidu kombinují.
2
Nakonec se mnichovský celek vydal dopředu, ale po dlouhé přihrávce skončil míč v zámezí a rozehrávat tak bude Fährmann.
1
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Bayernu, kteří zatím v klidu kombinují na své polovině.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči přicházejí na trávník. Utkání tedy začne za malý okamžik.

FC Schalke 04: Fährmann – Ayhan, Höwedes (C), Matip, Kirchhoff – Höger, Santana – Sam, Draxler, Meyer – Choupo-Moting.
Náhradníci: Wetklo – Fuchs, Clemens, Aogo, Barnetta, Neustädter, Obasi.

Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), J. Boateng, Badstuber – Rode, Alonso, Götze, Alaba, Shaqiri – T. Müller, Lewandowski.
Náhradníci: Reina – Dante, Bernat, Gaudino, Højbjerg, Green, C. Pizarro.

Bayern Mnichov

Poslední mistr úvodní kolo DFB-Pokalu zvládl a lehce postoupil do druhého kola. I do nejvyšší soutěže vstoupil Bayern skvěle, a to i přesto, že měl problémy se sestavou. Nakonec ale dokázal doma v prvním kole porazit silný Wolfsburg 2:1 a vybojoval tedy první vítězství v nové sezoně. V týdnu do Bayernu přišel Xabi Alonso z Realu Madrid, tak uvidíme, zda se dnes na hřišti představí.
FC Schalke 04

Ambiciózní Schalke má i v této sezoně velké cíle a dnes chce bodovat, jenže bude to mít nesmírně těžké. Do sezony Schalke nevstoupilo dobře, protože v poháru nezvládlo zápas s Drážďany a z DFB-Pokalu vypadlo. Ani do Bundesligy nevstoupilo Schalke dobře, protože v prvním kole zajíždělo na hřiště Hannoveru, kde po velkém boji prohrálo 1:2.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu druhé kolo a my budeme sledovat jeho šlágr, protože Schalke vyzve mistrovský Bayern Mnichov, který je favoritem tohoto zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.