To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:7.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý zápas, který toho nabídl spoustu. V prvním poločase to bylo vyrovnané, ale nakonec se dvakrát trefil Thomas Müller a Bayern se dostal do vedení 2:0. Hosté ale zabrali a Aubameyang dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Ve druhém poločase už ale na trávníku existoval pouze jeden celek, a to domácí Bayern. Ten totiž přidal tři branky, když se dvakrát trefil Lewandowski, který má na svém kontě už dvanáct přesných zásahů a Mario Götze, další bývalý hráč Dortmundu.

Bayern tedy zcela zaslouženě vyhrál 5:1 a po osmi kolech má plný počet 24 bodů. Na druhém místě je právě Dortmund, který ale na vedoucí Bayern ztrácí už sedm bodů.
90+1
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Coman se hnal za dlouhým míčem, ale ten byl až příliš dlouhý a nic z toho tedy nebylo.
87
Ve vápně se opět zjevil aktivní Lewandowski, ale tentokrát nezvládl zpracování a o šanci se připravil.
86
Mnichovský celek se ještě tlačí dopředu a chce diváky potěšit ještě jednou brankou.
84
Lewandowski se zjevil na malém vápně, ale z úhlu a bezprostřední blízkosti nedokázal protlačit míč do branky!
83
Žlutou kartu dostává Joshua Kimmich (Bayern Mnichov).
82
Bayern drží míč a trpělivě kombinuje, hraje tedy přesně to, co potřebuje.
81
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Kingsley Coman.
80
Žlutou kartu dostává Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund).
80
Tentokrát to zkusil Januzaj, ale Neuer velmi dobrým zákrokem dokázal míč vyrazit a stav zápasu se tedy nemění!
79
Další zajímavá standardní situace pro Dortmund, opět téměř z hranice velkého vápna.
78
Žlutou kartu dostává Jérôme Boateng (Bayern Mnichov).
77
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Xabi Alonso, přichází Joshua Kimmich.
75
K míči se postavil Marco Reus, ale poslal ho vysoko nad branku Neuera.
74
Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro Dortmund, téměř z hranice velkého vápna.
73
Na trávníku zůstal ležet Xabi Alonso a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
72
Snížit mohl Mchitarjan, který se prezentoval povedenou střelou, ale proti byl Neuer, který dobrým zákrokem podržel svůj celek!
71
Thomas Müller obešel dva protihráče a najednou byl ve vápně Dortmundu, kde po dalším souboji upadl, ale penalta se nepíská.
70
Je před námi posledních dvacet minutek. Uvidíme, zda Dortmund s hodně nepříznivým výsledkem něco udělá, nebo jestli Bayern přidá další branky.
68
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Arturo Vidal.
67
Bayern právě vstřelil branku!
Není co řešit, mnichovský celek jde do vedení 5:1! Po skrumáži ve vápně Dortmundu se k míči dostal MARIO GÖTZE, který nic nevymýšlel a poslal ho přesně k pravé tyči!
66
Reus zkoušel vysunout Aubameyanga, ale Boateng vše přečetl a přihrávku na hostujícího rychlíka zastavil.
65
Snížit mohl Henrich Mchitarjan, který si naběhl na parádní přihrávku, ale z hranice malého vápna branku Bayernu vůbec netrefil!
63
Douglas Costa to zkoušel technicky z rohu velkého vápna, ale Bürki si i s tímto pokusem dokázal poměrně v pohodě poradit.
61
Do zakončení se dostal stoper Javi Martínez, ale hostující brankář byl pozorný a další míč za svá záda nepustil.
60
Bayern kontroluje utkání a vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto. Ale nepředbíhejme, za třicet minutek se může stát cokoliv.
58
Nyní už to 4:1 ale je! Mario Götze se vyhnul ofsajdu, poté vymyslel parádní přihrávku před branku a ROBERT LEWANDOWSKI se z podobné pozice nemýlí, navíc když je v také formě, jako v posledních týdnech.
57
Poprvé na sebe upozornil Marco Reus, který se ve vápně dostal k míči, ale jeho zakončení nebylo přesné a Neuer neměl práci.
56
Mario Götze měl na noze čtvrtý gól! Dostal přihrávku na malé vápno, ale v tutové šanci poslal kulatý nesmysl nepochopitelně nad branku!
55
Bayernu se ve druhém poločase daří držet míč a kontroluje tak hru. Hosté se zatím pouze brání.
54
Tak na hřišti už je jak Reus tak Januzaj a směrem dopředu by měli být hosté ještě nebezpečnější, tak uvidíme, jak si povedou.
53
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Adnan Januzaj.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Marco Reus.
53
51
Vypadá to, že hostující celek bude v brzké době střídat, tak uvidíme, zda se na hřiště dostane Reus či Januzaj.
50
Mario Götze se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec se od něj míč odrazil do zámezí.
49
Už se opět hraje. Domácí se rychle dostali k míči a tlačí se dopředu. Bayern vstoupil do druhého poločasu hodně aktivně.
48
Na trávníku zůstal ležet hostující Julian Weigl a hlavní rozhodčí hru raději přerušil.
47
Domácí už jsou opět u míče a kombinují na své polovině. Dortmund to nyní bude mít velice těžké.
46
Tak to je neskutečný vstup do druhého poločasu v podání Bayernu, který okamžitě zvyšuje na 3:1! ROBERT LEWANDOWSKI si naběhl na skvělou přihrávku od Boatenga, zjevil se před Bürkim, který míč netrefil a domácí borec měl tak před sebou zcela odkrytou branku.
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který už nabídl tři branky. Bayern se dostal do vedení 2:0, když se dvakrát prosadil Thomas Müller. Ten nejdříve obešel brankáře a uklidil míč do branky a poté proměnil penaltu. Za hosty snížil Aubameyang, který se trefil podesáté v sezoně. Bayern tak v poločase vede 2:1 a druhý poločas bude ještě hodně zajímavý. Máme se na co těšit.
45+2
45+1
Costa si pomohl útočným faulem a víc se už zřejmě v prvním poločase nestane.
45+1
Hlavní rozhodčí přidal jednu minutku.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Ani z tohoto rohu ale nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už žádné další branky nedočkáme.
43
Rohový kop pro Bayern.
42
Domácí jsou opět u míče, kombinují a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
41
Costa vymyslel parádní centr z levé strany, ale Lewandowski na malém vápně nakonec zakončit nedokázal! Chybělo mu ale pouze pár centimetrů.
40
První poločas se pomalu blíží ke svému konci, tak uvidíme, se nějaké branky ještě dočkáme.
39
Douglas Costa ale nic nevymyslel a míč se od něj odrazil do zámezí. Na tahu je tedy Dortmund.
38
Bayern se hned tlačí dopředu a snaží se odpovědět, tak uvidíme.
37
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté ale nyní velmi rychle odpovídají a je to zase pouze o gól. Castro vymyslel skvělou přihrávku před branku, tam si naběhl PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG a pohodlně překonal Neuera. Hostující rychlík vstřelil svojí desátou branku v této sezoně.
35
K míči se tradičně postavil THOMAS MÜLLER, který poslal brankáře na druhou stranu a Bayern jde tak do vedení 2:0!
34
Thiago Alcântara upadl ve vápně a je z toho pokutový kop pro Bayern!
33
Po úvodní brance je jasně lepší Bayern, který se stále tlačí dopředu. Hráči Dortmundu působí hodně zaskočeným dojmem, tak uvidíme, zda něco vymyslí.
32
Domácí se nakonec dostali ke dvěma centrům, ale ani z jednoho nic nebylo. Vše vyřešil Roman Bürki, který míč pohodlně sebral.
31
Rohový kop pro celek z Mnichova.
30
Lewandowski si naběhl do vápna a snažil se zakončit, ale byl zblokován a nepovedlo se mu to. Domácí borec po souboji upadl, ale penalta z toho není.
29
Mario Götze se zkoušel uvolnit u postranní lajny, ale nakonec byl zastaven. Domácí však budou vhazovat.
28
U míče jsou opět domácí fotbalisté, kteří trpělivě kombinují a nikam nepospíchají. Vedoucí branka nahrává jejich kombinační hře.
26
Mnichovský celek jde z ničeho nic do vedení 1:0! Boateng odkopl míč, ten propadl až za obranu Dortmundu, kam si naběhl THOMAS MÜLLER. Ten si nejdříve se štěstím obhodil brankáře a poté uklidil míč do branky.
26
Lewandowski se ani tentokrát k míči nedostal. Hosté si na svého bývalého střelce dávají zatím obrovský pozor a není se čemu divit, protože Lewa hraje poslední týdny v neuvěřitelné formě.
25
Douglas Costa ukázal své rychlé nohy, obešel protihráče, dostal se do vápna a vyzkoušel to z úhlu, ale hostující brankář byl pozorný a míč vyrazil!
24
Obrana Dortmundu opět zafungovala skvěle a poradila si se zajímavým centrem z levé strany. Bayern ale zůstává u míče.
23
Po rychlé akci hostů to vzal na sebe Henrich Mchitarjan, ale jeho zakončení bylo velmi nepřesné a Neuer nemusel zasahovat.
22
Ale mnichovský celek ani tentokrát nic nevymyslel. Stále je k vidění mnoho nepřesných přihrávek a na první šanci čekáme.
21
Thiago Alcântara se dral dopředu, ale okamžitě byl poslán k zemi. U míče tedy zůstává domácí celek.
20
Oba trenéři chodí nervózně kolem postranní lajny a radí svým svěřencům. Je to velký zápas a nikdo nic jiného, než vítězství, nebere.
19
Z hranice velkého vápna to zkusil Xabi Alonso, ale měl to těžké a míč poslal vysoko nad branku Dortmundu.
18
Douglas Costa překvapil všechny a míč zakroutil rovnou do branky, ale Bürki byl pozorný a kulatý nesmysl dokázal vyrazit!
17
Po faulu budou domácí zahrávat standardní situaci z pravé strany. Poměrně zajímavá možnost.
17
Držení míče: 50% – 50%.
16
Po přetaženém centru skončil míč v zámezí a rozehrávat tak bude Neuer.
16
Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, ale vše skvělým skluzem zastavil Alaba, od kterého se míč odrazil na rohový kop.
15
Přitvrdilo se a k vidění nyní bylo několik faulů. Vše se ale obešlo bez karty, slovnímu napomenutí ale Costa neunikl.
14
Thomas Müller si naběhl na levé křídlo, dostal parádní přihrávku, ale na kličku si netroufl a poslal míč dozadu. Škoda pro Bayern, protože z toho šlo vytěžit více.
13
Lahm čaroval na pravé straně, ale nakonec nedokázal odcentrovat, protože jeho přihrávku zastavil Hummels.
13
Rychlík Aubameyang zachytil rozehrávku domácích, ale při zpracování si pomohl rukou, takže míč zase rychle odevzdal.
12
Míč poslal do vápna Thomas Müller, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nenatlačil. Obrany zatím fungují skvěle a na první šanci stále čekáme.
11
Je tu první rohový kop pro Bayern.
10
Další útočnou akci Dortmundu ukončil pozorný pomezní rozhodčí, ofsajd.
9
Ale mnichovský tým o míč rychle přišel a dopředu šel Dortmundu. Po dobrém centru z levé strany měl práci Neuer, který si ale poradil na jedničku a kulatý nesmysl před dotírajícím protihráčem sebral.
8
Hosté to snad poprvé zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl velmi nepřesný a míč doputoval k Neuerovi. Na tahu je tak opět celek z Bavorska.
7
Bayern podnikl i další akci po pravé straně, ale ani z tohoto centru nic nebylo. Ve vápně Dortmundu kraloval pozorný Bender.
6
Ale ani ze druhého rohu nic nebylo. U míče byl jako první před chvíli faulující Alaba, který ho poslal do bezpečí.
5
Po faulu to zkusil přímo na branku Gündoğan, ale trefil zeď, od které se míč odrazil na rohový kop.
4
David Alaba fauloval unikajícoho Aubameyanga a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
3
Po zajímavém signálu z toho byla střela z hranice velkého vápna, ale Neuer nemusel zasahovat, protože mu pomohli zadáci, kteří ránu zblokovali.
2
Je tu první rohový kop, který bude zahrávat hostující Gündoğan.
2
Nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale Lewandowski byl dobře bráněn a k míči se nedostal. Dobrá práce hostujících zadáků.
1
Nakonec se Dortmund vydal dopředu, ale nic z toho nebylo. U míče jsou poprvé hráči Bayernu, konkrétně Rafinha.
1
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Dortmundu, kteří zatím trpělivě kombinují na své polovině.
1
Vše je připraveno a šlágr podzimní části může začít, jdeme na to!
Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel mezi Bayernem a Dortmundem začne za malý okamžik. Na řadě jsou nezbytné oficiality.

Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), Javi Martínez, J. Boateng, Alaba – Götze, Alonso, Th. Alcântara – T. Müller, Lewandowski, Costa.
Náhradníci: Ulreich – Rafinha, Steinhart, Gaudino, Arturo Vidal, Kimmich, Coman.

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos, Hummels (C), G. Castro – S. Bender, Weigl, Gündoğan – Kagawa, Mchitarjan – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller – Park, Ginter, J. Hofmann, Januzaj, Reus, Ramos.

BORUSSIA DORTMUND

Hostující celek se v loňské sezoně poměrně trápil, ale v této si nevede vůbec špatně. Dortmund stejně jako Bayern zatím ještě neprohrál. Na svém kontě má pět výher a dvě remízy, to dělá sedmnáct bodů a Dortmund se tak nachází na druhém místě, právě za Bayernem. Na výhru už ale Dortmund čeká dvě kola, protože dvakrát za sebou remizoval.

Jestli má Bayern Lewandowského, tak Dortmund má Aubameyanga. Ten si vede také skvěle, protože na svém kontě má devět přesných zásahů. Navíc vytvořil nový rekord Bundesligy, protože se zatím trefil v každém ze sedmi zápasů.

BAYERN MNICHOV

Domácí celek je zatím v nové sezoně suverénní. Bayern má po sedmi zápasech na svém kontě plný počet 21 bodů a při skóre 23:3 se nachází na prvním místě. V posledním kole hrál Bayern na hřišti Mohuče, kde nakonec vyhrál 3:0.

Domácí celek se bude v tomto utkání určitě spoléhat na Roberta Lewandowského, který hraje ve skvělé formě a na svém kontě má už deset branek.

Mnichovský celek se bude muset i v tomto duelu obejít bez několika dlouhodobě zraněných opor, chybět určitě bude Arjen Robben či Franck Ribéry.

Mainz – Bayern 0:3
Bayern – Wolfsburg 5:1
Darmstadt – Bayern 0:3
Bayern – Augsburg 2:1
Bayern – Leverkusen 3:0
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu šlágr osmého kola a možná i celého podzimu, protože mnichovský BAYERN dnes přivítá DORTMUND. Mírným favoritem je domácí celek, ale v tomto duelu se může stát opravdu cokoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.