Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Dnešní utkání sledovalo 80 500 diváků!
Je dobojováno, Borussia Dortmund porazila Herthu Berlín 3:1! Druhá půle byla mnohem aktivnější, než ta první. Hned v 51. minutě upravil na 2:0 Pierre-Emerick Aubameyang a zdálo se, že se opět schyluje k výsledku 4:0 pro BVB. To by si ovšem nesměl říct v 78. minutě svoje Salomon Kalou, který snížil na 2:1. Ve třetí minutě nastavení ale po výborném vyškolení obrany upravil na konečných 3:1 Adrian Ramos. Dortmund ale mohl vsítit mnohem více gólů. Ramos měl ještě skvělou šanci v 89. minutě. V minutě třiasedmdesáté netrefil prázdnou klec Šindži Kagawa a stejný prohřešek opakoval o tři minuty déle Marco Reus. Dortmund si ale i tak připisuje plný počet bodů. Dortmund 3 Hertha Berlín 1.
90+4
90+3
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak tomuhle se říká vyškolení obrany! Po sérii přihrávek, kterou završila parádní patička Mchitarjana se prosazuje ADRIAN RAMOS a máme rozhodnuto – 3:1!
90+2
V závěrečných chvílích tohoto klání je u míče Hertha Berlín, která se snaží vyrovnat seč to jen jde.
90+1
Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
A opět další ofsajdu hráčů Borussie Dortmund. Fanoušci BVB hodně protestují, ale verdikt rozhodčího je verdikt rozhodčího.
89
Do nádherné šance se dostal Adrian Ramos! Tentokrát však rozhodčí odpískal ofsajd.
88
Hra se přesunula na dortmundskou útočnou polovinu, zde však ale kombinuje hostující celek a vyčkává na skulinku v obraně BVB.
87
Po menším zdržení se již pokračuje v zápase, u míče jsou hráči Berlína a přesouvají se ke kleci Dortmundu.
86
Potvrdit vítězství zkoušel z dálky Weigl. Jeho pokus však Thomas Kraft s přehledem zneškodnil.
85
Herthu gól nakopl a v současné chvíli je o dost více aktivní. Podaří se berlínskému celku ještě vyrovnat?
84
Z velké dálky pálil Adrian Ramos, ovšem trefil se přímo do Langkampa, který si vyžádal ošetření.
83
A další gólová příležitost na straně Dortmundu! A opět zcela volná klec! Tentokrát však Henrich Mchitarjan zazmatkoval a odkrytou klec netrefil.
82
Langkampův pokus odrazila obrana BVB a domácí celek se opět dere dopředu.
81
Po rohovém kopu se dostal k palbě Ramos, jeho projektil však se štěstím vyrazil Thomas Kraft.
80
Dortmund nyní vytěžil rohový kop, podaří se mu vrátit si dvougólový náskok?
79
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Adrián Ramos.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Łukasz Piszczek.
79
78
Hertha právě vstřelila branku!
Z nenápadného útoku inkasuje Dortmund první gól v sezóně. SALOMON KALOU získal míč, když jej na něj vyrazil Roman Bürki a poslal jej do klece. Domácí fanoušci protestují a viděli ofsajd, rozhodčí gól uznává – 2:1!
77
Berlín se už pomalu začíná smiřovat s tím, že z Dortmundu odjede bez bodů a tak momentálně pouze odkopává míče.
76
Dortmund má dnes opravdu smůlu, už to mohlo být alespoň 4:0! Po pasu Mchitarjana se ocitl zcela sám před Kraftem Marco Reus, ovšem ani tentokrát nedokázal záložník BVB poslat míč mezi tři tyče.
75
Mats Hummels nyní zasahoval proti proti střele, kterou vyslal Kalou. Útočník z Pobřeží Slonoviny měl i po chvíli další šanci, ovšem s tou si poradil Roman Bürki.
73
Šindži Kagawa se po chybě v rozehrávce dostal sám před zcela odkrytou klec, Thomas Kraft dobíhat nestíhal. Přesto japonský záložník nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
72
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Johannes van den Bergh, přichází Salomon Kalou.
71
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Jonas Hofmann.
69
Brooks hledal centrem Haragučiho. Míči se do cesty postavil Weigl a Borussia tak opětovně může mířit dopředu vstříc brance Thomase Krafta.
67
Do výtečné šance se opět dostal Ilkay Gündoğan! Jeho střela ze skluzu však skončila na trupu Brookse.
66
Dortmund se menšímu nátlaku z hostující strany ubránil a nyní opět přechází do útoku.
65
Dopředu sám za míčem pelášil Gündoğan! U míče byl však dřívě Thomas Kraft a jelikož se kulatý nesmysl nacházel mimo pokutové území, zahrál gólman BSC hlavou.
64
Nyní se již nějakou chvíli hraje u šestnáctky Borussie. Bürki musel zasahovat jen jednou a to proti hlavičce van den Bergha, se kterou si gólman Dortmundu poradil.
63
Ke slovu se po dlouhé době dostala Hertha Berlín. Weiser vyslal něco, co vzdáleně připomínalo střelu. Každopádně si pro to do vzduchu vyskočil Roman Bürki a po dlouhé době se tak gólman BVB dotkl míče.
62
Po faulu od Daridy měli domácí možnost volného přímého kopu. Marco Reus však standardní situaci nevyřešil ideálně a skóre se tak nemění.
61
Henrich Mchitarjan vyslal do nadějné akce Marca Reuse. Tomu však tváří v tvář Kraftovi sebral míč Pekarík.
60
Borussia Dortmund má nyní znatelně více ze hry a stále se drží u šestnáctky Berlína. Hertha naopak přesunula veškeré své síly do defenzívy.
59
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Alexander Baumjohann.
58
Po pasu Schmelzera opět zkoušel pálit Mchitarjan. Tentokrát však byl Kraft připraven.
56
A opět pálil Pierre-Emerick Aubameyang! Tentokrát jeho dělovku vyrazil Thomas Kraft konečky prstů před sebe.
55
Velmi blízko k tomu měl po sólové akci Henrich Mchitarjan! Jeho přízemní projektil si to ale zamířil těsně vedle klece Thomase Krafta.
54
Dortmund evidentně nemá dost a pomalu zakládá další atak. Podaří se vestfálskému celku odskočit na 3:0?
53
Domácí fandové jsou ve varu a vášnivě fandí, Dortmund si drží míč a bezpečně kombinuje.
51
A Dortmund odskakuje do dvoubrankového vedení! Po centru od Kagawy se dostal k míči Ginter, který poslal míč před odkrytou klec. Zde si jej už sebral PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG a svou střelou přidává další gól do sítě BSC – 2:0!
50
Weiser si za prvních pět minut na hřišti už stihl připsat žlutou kartu za faul na Mchitarjana.
48
Marco Reus se s Mchitarjanem ocitli v obrovské šanci po pasu od Aubameyanga! Bohužel pro vestfálský celek stál Reus v ofsajdu.
47
Začátek druhého poločasu se nese v duchu začátku toho prvního. Hertha si momentálně drží míč a soustředí se převážně na defenzívu.
46
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Valentin Stocker, přichází Mitchell Weiser.
46
Je za námi první poločas. Prvních dvacet minut se neslo ve znamení defenzívy, poté Borussia trochu přitvrdila. A hned to bylo vidět, jelikož ve 28. minutě propálil Krafta Mats Hummels. Další velkou šanci na skórování měl ve 39.minutě Henrich Mchitarjan, jehož střela letěla neuvěřitelných 120 km/h. Nicméně letěla mimo a skóre je tak po prvních 45-ti minutách 1:0 ve prospěch Borussie Dortmund.
45+2
45+2
Ve velké šanci se ocitl Pierre-Emerick Aubameyang. Bohužel pro BVB zastavil tohoto útočníka Lustenberger.
45+1
Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
45
Exekuce standardní situace se ujal Marco Reus a rozhodl se ji vyřešit centrem. Jeho centr směřoval na Marcela Schmelzera, kterému se následná hlavička ale vůbec nepovedla.
44
Tak to byl nepěkný faul od van den Bergha. Německý záložník tvrdě fauloval Kagawu a po zásluze vidí žlutou kartu.
43
Lustenberger vyslal dlouhý centr, kterým hledal Haragučiho. Centr si však zpracoval lépe Marcel Schmelzer a míč tak opět získává Borussia.
42
Poločas se již spíše dohrává. U míče je domácí Borussia Dortmund a s klidem na duši kombinuje na vlastní polovině.
40
Marco Reus opětovně rozehrál rohový kop nakrátko na Šindžiho Kagawu. Japonský záložník však nyní míč ztratil při sólové akci a Dortmund se tak zatím nemohl radovat z druhé branky.
39
Gündoğanovi se centr opravdu nepovedl, jelikož napálil akorát Stockera. Od něj se však míč odrazil na Mchitarjana, který vyslal neskutečnou dělovku z dálky, kterou Kraft vyrazil na rohový kop konečkyprstů.
38
Vestfálský celek stále kombinuje na polovině soupeře. Mats Hummels nyní zkoušel dlouhým pasem uvolnit Kagawu, to se ovšem nelíbilo Plattenhardtovi, který míč zastavil.
37
Mchitarjan naslepo hledal Aubameyanga a málem z toho byl gól! Pro míč si však stihl o něco dříve doběhnout Thomas Kraft a diváci v Signal Iduna Parku se tak ze sedaček podruhé nezvedali, prozatím.
36
Aby Borussia skórovala ze dvou rohových kopů po sobě, se nelíbilo především Sebastianu Langkampovi, který výstavní hlavičkou poslal míč mimo vápno Berlína.
34
Mchitarjan hledal nádhernou patičkou Schmelzera, to se mu bohužel pro domácí nepovedlo. Nicméně hráči BVB získali alespoň rohový kop. Skončí to i tentokrát gólem?
33
Dortmund nyní nahodil pohodové tempo a aktuálně pouze kombinuje na své polovině.
31
Dortmund se momentálně drží okolo šestnáctky Berlína, Thomas Kraft ale momentálně zasahovat nemusel.
30
Darida neudržel míč na kopačkách a Borussia Dortmund se tak po gólové akci může podívat do útoku.
29
Do protiútoku ihned přešli hráči Herthy, ovšem BVB se momentálně skvěle brání.
28
A rohovým kopem se otevírá skóre! Borussia rozehrála rohový kop nakrátko a s míčem si dlouho hrál Šindži Kagawa. Japonský záložník poté vyslal nádherný centr, který následně poslal přesnou hlavičkou za záda Krafta MATS HUMMELS – 1:0!
27
Volného přímého kopu se ujal Marco Reus a málem z toho byl gól. Jeho centr se vznášel na zcela volného Aubameyanga, ovšem míč na poslední chvíli poslal hlavou na rohový kop Pekarík.
26
Hráči BVB si drží míč na útočné polovině a vyčkávají na vhodný moment k podniknutí rychlého útoku.
25
Ani jeden z celků se nedokáže dostat do výraznější šance, oba týmy se momentálně spíše zaměřují na defenzívu.
24
Po menší pauze se opět pokračuje v zápase. Míč poslal do hry výkopem gólman Berlína Thomas Kraft.
23
Weigl se odhodlal ke střele. Jeho dalekonosná rána letěla vysoko nad tři tyče, které střeží Thomas Kraft.
22
Po zákroku Marcela Schmelzera se na zemi ocitl Vladimír Darida. Guido Winkmann správně odpískal faul, karta se však neuděluje.
21
Ke střele se dostal Vladimír Darida! Projektil českého fotbalisty zastavil překrásným zákrokem Roman Bürki.
20
Zatím sledujeme spíše opatrný fotbal, kterému vévodí poctivá defenzíva ze stran obou celků.
19
Hra se nyní odehrává ve středu hřiště, kde kombinují hráči vestfálského celku.
18
Míč momentálně zůstává mezi zadáky Herthy, kteří s ním kombinují u vlastní klece.
17
K dalekonosné střele se odhodlal Henrich Mchitarjan. Jeho projektil bezpečně zarazil Thomas Kraft.
16
Haraguči se dostal do samostatného úniku a mohlo to být 0:1! To by se však nesměl ke slovu dostat stoper Mats Hummels, který báječným zákrokem připravil útočníka Herthy o míč.
15
Ginterův pas na Aubameyanga zastavil sporným zákrokem Brooks. Rozhodčí ale faul neodpískal.
14
Dortmund zastavil útok Berlína a ihned přesouvá hru dopředu, kde však pouze kombinuje.
13
Odkopnutý míč zachytil Mats Hummels a následným centrem opět přesouvá hru před šestnáctku Herthy Berlín.
12
Dortmund má neustále míč, ovšem Krafta se domácím zatím nepodařilo nijak závažněji ohrozit. Nyní se o to snažil Šindži Kagawa, tomu však odebral míč Pekarík.
11
Utkání zatím doprovází výtečná atmosféra. U míče jsou v současné chvíli hráči Dortmundu a vymýšlejí, co s ním.
10
Berlín se opět ubránil dalšímu ataku Dortmundu. S rozehrávkou zadáci BSC momentálně nepospíchají.
9
Marco Reus hledal Aubameyanga, jenže do cesty se mu vložil Langkamp. Dopředu tak může jít po delší odmlce BSC.
8
Výkop Thomase Krafta se vznesl až na hlavu Marcela Schmelzera, který předává míč stoperské dvojici Dortmundu. Borussia se momentálně nikam moc netlačí a spíše kombinuje.
7
Brooksův pas zachytil opětovně Sokratis. Následným centrem na Kagawu přesunul bek Borussie hru na druhou polovinu hřiště.
6
Vladimír Darida zkoušel nalézt dlouhým pasem Haragučiho, ovšem u míče byl jako první Sokratis Papastathopoulos. Míč si prozatím nechává zadák Borussie u sebe.
5
Mchitarjan hledal svým dlouhým pasem Gintera, toho však míč minul o pár centimetrů. K výkopu se tak může postavit hostující gólman.
4
Borussia Dortmund se drží na polovině soupeře a kombinuje, do závažnější šance se domácí však zatím nedostali.
3
Šindži Kagawa vyslal dlouhý centr na Gintera. Ten jej však nestačil zpracovat a míč se tak dostal do zámezí. Vykopávat bude Thomas Kraft.
2
Míč si vzal do svého držení Dortmund a v současné chvíli kombinuje u středového kruhu.
1
O výkop se postarali hráči Herthy Berlín a okamžitě přecházejí do útoku.
1

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer – Gündoğan, Weigl – Kagawa, Reus, Mchitarjan – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller – Subotić, S. Bender, Hofmann, Ramos, Piszczek, G. Castro.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Skjelbred, Lustenberger – Stocker, Darida, van den Bergh – Haraguči.
Náhradníci: Almenning Jarstein – Stark, Kalou, Baumjohann, Tolga Ciğerci, Weiser, Beerens.

Rozhodčí: Guido Winkmann – Christian Bandurski, Arno Blos, Bibiana Steinhaus.
HERTHA BSC

Berlínský celek se aktuálně se ziskem 4 bodů za jednu remízu a jednu výhru nachází na devátém místě mezi Schalke 04 a Frankfurtem. V prvním zápase zvítězili hráči Berlína na půdě Augsburgu 0:1, ovšem v tom posledním remizovali s Brémami 1:1. Nyní je čeká tvrdý oříšek v podobě Borussie Dortmund. Jednou z výrazných změn bude jistě odchod Nico Schulze do Mönchengladbachu, na místo Němce přišel z Freiburgu český záložník Vladimír Darida. Nedávno se ještě do Berlína povedlo přivést z Norimberka záložníka Niklase Starka.
BORUSSIA DORTMUND

Vestfálský celek je v této sezóně diametrálně odlišný oproti loňské sezóně. První dva zápasy v Bundeslize proti Mönchengladbachu a Ingolstadtu vyhráli domácí shodně 4:0. Podaří se jim tímto skóre vyhrát i dnes proti Herthě Berlín? V posledních dnech navíc proběhly dvě velké změny v kádru. Do Bayeru Leverkusen zamířil záložník Kevin Kampl, naopak z Mohuče přišel jihokorejský obránce Park Joo-Ho.
Zdravím všechny fanoušky německé Bundesligy! Čeká nás třetí kolo nejvyšší německé soutěže a my se zaměříme na duel mezi celky Borussia Dortmund a Hertha BSC. Utkáním vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.