S konstatováním toho, že na dnešní utkání si do Signal Iduna Parku našlo cestu 81 359 diváků, se s Vámi loučím. Hezký zbytek večera a u onlajnů zase někdy na počtenou!
Sudí Winkmann nad rámec základní hrací doby nenastavil ani minutu, utkání je tedy u konce! Sledovali jsme pořádnou bitvu, v níž Dortmundští téměř osmdesát minut neúspěšně bušili do perfektně připravené defenzivní hráze Ingolstadtu, která ale nakonec tlak nevydržela. První půle nám ani jeden gól nenabídla, do vedení ale mohli jít hosté, sám před prázdnou brankou se totiž zjevil Lazcano, v poslední možný okamžik mu ale v zakončení zabránil Hummels. Druhý poločas nabídl ještě méně fotbalové krásy než ten předchozí. Ingolstadtu byl v šestašedesáté minutě upřen regulérní gól, který sudí neuznali kvůli „faulu“ na kapitána BVB Hummelse. Aby toho pro svěřence kouče Hasenhüttla nebylo málo, zhruba o deset minut později poslal Dortmund do vedení Pierre-Emerick Aubameyang a stejný hráč v samotném závěru svou dvacátou trefou v sezoně zpečetil vítězství Borussie poměrem 2:0!
90
89
Utkání už se jen a pouze dohrává, domácí si už v naprostém klidu hlídají dvoubrankový náskok. Troufám si ale říci, že výsledek je pro Ingolstadt, pokud vezmeme v potaz nepochopitelně neuznaný gól, velice krutý.
88
Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Dario Lezcano, přichází Almog Cohen.
87
Na zajímavě vypadající ofenzivní dobrodružství se teď vydal obránce hostí da Costa, který krásně přešel hned přes dva protihráče a dostal se ke střele, po níž ale míč do prostoru mezi třemi tyčemi nezamířil.
86
Dortmund právě vstřelil branku!
Dámy a pánové, je rozhodnuto! Leitner výborně zapracoval a nakonec zvládl hru i přenést na volného Castra, který zachoval chladnou hlavu a perfektní přihrávkou uvolnil PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANGA, jenž ranou na zadní tyč překonal Öczana, a připsal si tak už dvacátý přesný zásah v tomto bundesligovém ročníku!
86
Sedmnáctiletý Pulisic zanechává vellice sympatický dojem. Americký talent nyní obešel da Costu, následně ještě hledal Mchitarjana, tomu ale k dosáhnutí na míč chyběl krok.
85
Borussia měla k dispozici dva rohové kopy za sebou, ani z jednoho z nich ale brankáře Ramazana Öczana ohrozit nedokázala.
84
Další střídání v týmu hostí, ze hry rychle spěchá Leckie, místo něj má šanci se předvést Romain Brégerie.
83
Hodně pootevřená vrátka nyní hosté ponechali ve své obraně. Do velmi slibně vypadající příležitosti se přiřítil Durm, který však místo střely ještě hledal Aubameyanga, k němž se míč díky dobré obranné práci Matipa nedostal.
82
Ingolstadtští nepříjemně napadají rozehrávku svého soupeře, velký problém s tím nyní měl Sokratis, nakonec ale prekérní situaci i díky troše štěstí přestál.
81
Žlutou kartu dostává Henrich Mchitarjan (Borussia Dortmund).
80
Do konce utkání zbývá už jen deset minutek. Dokáží fotbalisté Ingolstadtu s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat?
79
Až nyní byl míč uveden zpět do hry. Hosté, které směrem kupředu pohání obrovská frustrace, se ihned vrhli do útoku, jejich akce ale skončila nepřesným pasem v podání Rogera.
78
Stále se nehraje, hostující hráči se totiž dohadují jak s pomezním, tak i s hlavním sudím, protože podle nich Aubameyang úvodní gól tohoto zápasu vstřelil z ofsajdu.
77
Asi jsem to zakřikl, protože hned z následné akce se BVB dostává do vedení! Obrovskou zásluhu na této brance má Piszczek, jenž volný prostor na pravé straně využil k centru, který dopadl přesně na hlavu PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANGA, jenž hlavičkou z bezprostřední blízkosti prostřelil bezmocného Öczana!
76
Ne, domácím se dnes prostě nedaří. I když by se jim nakonec podařilo Ingolstadt porazit, Thomas Tuchel s tímto výkonem určitě spokojen nebude.
75
Morales si ale nedal pokoj a po nevydařeném souboji jeden na jednoho se ohnal po Ginterovi, sudí Winkmann byl tentokráte nekompromisní.
74
Alfredo Morales ve středu hřiště jasně přidržel Leitnera, následně míč ještě nepříliš sportovně zakopl za postranní čáru a může být rád, že mu sudí neudělil žlutou kartu, ale zvolil pouze domluvu.
73
Polský obránce předvedl další ze svých povedených průniků, poté ještě nahrával Leitnerovi, který hru přenesl doleva k volnému Pulisicovi, jenž chtěl míč ihned z jedničky vrátit do vápna, vše ale přečetl výborně vyběhnuvší brankář Öczan.
72
No a právě příchozí Lex se okamžitě zapojil do útoku, v jeho průniku jej zastavil až Piszczek, který za své počínání vidí žlutý kartónek.
71
První změna na straně hostujícího Ingolstadtu, pro dnešek už má odpracováno Hartmann, na jehož místo na posledních dvacet minutek nastupuje Stefan Lex.
70
Okamžitá protiakce hostí taktéž končí neúspěchem, do ofsajdové pasti dortmundské obrany se totiž nechal chytit Mathew Leckie.
69
Dortmundští rohový kop nerozehráli vůbec špatně. Mchitarjanův centr totiž doputoval až na hlavu nikým nehlídaného Matse Hummelse, ten však balón mezi tři tyče usměrnit nedokázal.
68
Poslední střídání na straně BVB, hřiště opouští Ramos, kterého na hřišti nahrazuje sedmnáctiletý Američan Christian Pulisic.
67
Fotbalisté Ingolstadtu se nyní zlobí naprosto oprávněně, už s tím ale nic neudělají a musí se zase soustředit na hru. Z uctivé vzdálenosti své štěstí zkusil Durm, jeho rána ale byla ztečována vysoko nad branku.
66
Takováto situace se jen tak nevidí, teď byl hostům upřen jasný gól! Lezcano totiž zatlačil na Hummelse, který pod tlakem odehrál míč zpět na Bürkiho, ovšem lehce při tom podklouzl a nad brankářem BVB kulatý nesmysl poslal až do sítě! Branka ale neplatí, poněvadž hlavní sudí odpískal faul hostujícího útočníka.
65
Morales předvedl ukázkovou hrubici na hranici svého vlastního vápna, načež se k centru dostal Leitner, který však trefil jen náruč připraveného Öczana.
64
Ani z další standardní situace hosté nic nevytěžili, chvíli nato se ale parádním slalomem prezentoval Roger, nakonec ale zakončit nedokázal, protože mu v tom povedeným obranným zákrokem zabránil Hummels.
63
Uff, teď si mohou hostující hráči i fanoušci pořádně oddechnout! Matip totiž situaci nevyhodnotil dobře a poslal nepovedenou malou domů k Öczanovi. K míči se dral Aubameyang, brankář Ingolstadtu ale u balónu byl o chvilku dříve a odkopl jej do bezpečí.
62
Hosté následně zahrávali volný přímý kop, na Christiansenův centr si ale nejvýše naskočil před chvílí faulující Sokratis. Do protiakce se mohl vydat Ramos, ovšem na mokrém terénu podklouzl.
61
Žlutou kartu dostává Sokratis Papastathopoulos (Borussia Dortmund).
60
Poprvé po svém příchodu na hřiště o sobě dal vědět Castro, jenž šikovně myšleným pasem hledal rozběhnutého Durma, jenž dělal, co bylo v jeho silách, ale míč před přechodem do zamezí už nezastihl.
59
Do konce utkání zbývá poslední půlhodinka a skóre je stále nerozhodné 0:0. Dokáže se někdo z hráčů konečně prosadit?
58
Znovu Piszczek, tento hráč se dnes směrem dopředu snaží, co to jde, zatím mu to ale není nic platné. Nyní to polský obránce zkusil samostatně, po jeho centru balón už už putoval k Aubameyangovi, na poslední chvíli jej ale do bezpečí odvrátil ve skluzu hrající Matip.
57
Piszczek pro své spoluhráče vybojoval autové vhazování, kterého se následně také sám ujal. Míč poslal až do šestnáctky, kde se proti pozornému Hübnerovi o hlavičku marně snažil Ramos.
56
Po hlušší pasáži hry se k centru na levé straně dostal Durm, míč nakonec proskákal až ke střídajícímu Leitnerovi, jehož ránu z otočky ale Öczan dokázal pokrýt.
54
Hned dvojí střídání si připravil Thomas Tuchel a vzhledem k předváděné hře jeho svěřenců se tomu nelze divit. Hřiště opouští Weigl a nevýrazný Kagawa, místo nich nastupují Moritz Leitner s Gonzalem Castrem.
54
53
Dortmundští se usadili na obranné polovině svého soupeře, kde však pouze kombinují, poněvadž přes dobře rozestavenou obranu hostů se ke střele nikdo z nich nemůže dostat.
52
Aubameyang si nejprve pohrál s nepozorným Bauerem, následně byl ale díky dobře načasovanému skluzu v podání Matipa odzbrojen. Teď měli domácí zahrávat rohový kop, sudí ale nepochopitelně přisoudil balón Ingolstadtu.
51
Kagawa impozantním pasem naslepo našel Erika Durma, který na hranici šestnáctky přenechal míč Ramosovi. Ten německého beka Dortmundu ihned zkusil najít zpět, jeho záměr ale přečetl Matip a rezolutním odkopem odvrátil potencionální hrozbu.
50
Tentokráte už Bürki musel zasahovat. Tato akce Ingolstadtu opět započala u Bauera, který náramnou uličkou oslovil Leckieho, jenž místo střely ještě nahrával Rogerovi, ten však zamířil pouze doprostřed branky – žádný problém pro švýcarského gólmana BVB.
49
Po Bauerově autovém vhazování se díky svému důrazu k míči dostal Mathew Leckie, jenž si i dokonce zvládl kulatý nesmysl přehodit na svou silnější pravačku, rána mu ale příliš nesedla a zamířila vysoko nad domácí svatyni.
48
Ani jejich ofenzivní snažení úspěch neslavilo, v podstatě poprvé v tomto střetnutí o sobě dal vědět jejich pravý bek da Costa, který pláchl po pravé straně, následně si ale vůbec neporozuměl s Hartmannem.
47
Po kombinaci na vlastní polovině se kupředu vrhl Ginter, který si chtěl narazit s kolegou Pisczekem, ten však jeho záměr nepochopil, a poprvé v druhé půli si tak zahrají hosté.
46
Vše je připraveno, druhý poločas začíná! Rozehrávky se tentokráte ujímají domácí, kteří zatím rozhodně nehrají podle představ a v následných pětačtyřiceti minutách od nich čekáme daleko větší tlak.
46
Guido Winkmann nenastavil ani jednu minutu navíc, první půle je tedy u konce! Co k ní říci, nejpodstatnější je asi to, že utkání se rozhodně nevyvíjí tak, jak všichni fotbaloví fanoušci předpokládali. Domácí Borussia totiž nehraje svůj typický fotbal a s pečlivě bránícím soupeřem z Ingolstadtu má zatím obrovské problémy. Oba celky si vypracovaly jednu velkou šanci, nejprve Lezcano stál před opuštěnou svatyní BVB, v zakončení mu ale zabránil vracející se Hummels. O pět minut později Öczan Durmovu střelu vyrazil pouze k Ramosovi, ten ale z bezprostřední blízkosti branku přestřelil. Doufejme, že v druhé půli se nějakého gólu už dočkáme – zpět se přihlásíme zhruba v 16:34.
45
45
S tím si obrana Ingolstadtu poměrně v pohodě poradila, ovšem míč odvrátila pouze k nohám Gintera, který ještě nahrával Aubameyangovi. Rána nejlepšího střelce Bundesligy nepostrádala razanci, ale trošku té přesnosti ano, poněvadž zamířila přímo doprostřed branky, kde stál přichystaný Öczan.
44
Další standardní situace BVB už vypadalo o něco lépe. Nevím, zda Mchitarjan zamýšlel centrovat, ovšem balón nakonec doputoval až do malého vápna, kde jej Öczan pro jistotu vytěsnil na rohový kop.
43
Další ze svého arzenálu povedených a hlavně přesných centrů teď vytáhl Durm, který na zadní tyči našel Aubameyanga. Gabonský útočník byl úplně sám, k hlavičce se proto dostal naprosto snadno, ovšem míč poslal pouze do clonícího zadáka Hübnera, od nějž se kulatý nesmysl odrazil do náruče připraveného Öczana.
42
No a zkušený polský bek chvíli nato chyběl v obraně, právě po levé straně se totiž až do šestnáctky dokázal prodrat Morales, jeho technická rána na zadní tyč ale nebyla úplně povedená a Bürki mohl zůstat v klidu.
41
Už poněkolikáté v dnešním klání měl před sebou Piszczek spoustu volného prostoru, tentokráte s ním ale nenaložil vůbec dobře, poněvadž se nechal odzbrojit hned prvním hráčem, na kterého při svém průniku narazil.
40
Dortmund snad poprvé v tomto utkání obklíčil svého soupeře okolo jeho vlastního vápna, celé obléhání řídil Ginter, který nakonec vymyslel šikovnou uličku směrem ke Kagawovi, ten ale stál v mírném ofsajdu.
39
Ramos rozkmital své rychlé nohy a pláchl Bauerovi, jeho následný centr do šestnáctky, jehož adresátem byl zřejmě Aubameyang, se ale mezi ty zdařilé rozhodně počítat nedal.
38
První poločas pomalu ale jistě spěje ke svému konci, branku jsme ale zatím stále neviděli. Oba týmy si shodně vypracovaly po jedné velké šanci, strážci svatyň ale i po nich odolali. Půjde se do kabin za bezbrankového stavu?
37
Dortmundští v posledních minutách začali aktivněji napadat rozehrávku svého oponenta a hosté s tím okamžitě mají nemalé problémy. Velkou porci štěstí teď na své straně měl Roger, který se nechal obrat Kagawou, japonskému šikulovi se ale následně balón zamotal mezi nohama, čehož okamžitým odkopem využil Hübner.
36
Nyní to Adrián Ramos přehnal s důrazem a v hlavičkovém souboji Bauerovi uštědřil nepříjemný úder loktem. Hostující zadák se ale zvedá a vypadá to, že je v pořádku a ošetření nebude nutné.
35
Ouu, to byla šance jako hrom! Durm si potáhl míč ke středu a vystřelil, jeho pokus ve vápně ještě lehce tečoval Aubameyang. Öczan sice dokázal zareagovat, kulatý nesmysl ale vyrazil pouze k Adriánu Ramosovi, jenž se ale zdál celou situací býti překvapen a svou hlavičkou zamířil nad branku!
34
Hosté zatím ofenzivní sílu BVB brání na výbornou, Hummels teď dlouhým nákopem z hloubi vlastní poloviny zkusil najít Aubameyanga, proti ale byl pozorný Matip.
33
Roger si párkrát narazil s Moralesem, poté zvedl hlavu a nadýchaným bochánkem oslovil Hartmanna, tomu ale balón v souboji jeden na jednoho proti Durmovi utekl a zamířil až do zámezí.
32
O individuální průnik po levé straně se teď pokusil Erik Durm, nakonec se ale ocitl hned proti trojici protihráčů a z tohoto souboje s výraznou přesilou jako vítěz opravdu vyjít nemohl.
31
Tlak Ingolstadtu pokračoval i nadále, nakonec z něj hosté vytěžili rohový kop. Na Rogerův centr si nejvýše vyskočil Christiansen, jeho hlavička ale gólové parametry neměla, a stala se tak snadnou kořistí pro Romana Bürkiho.
30
Neuvěřitelné, hosté se málem ujali vedení! Po poziční chybě obrany Borussie se před Bürkim úplně sám ocitl Lezcano, který švýcarského brankáře dokázal přehodit, před opuštěnou svatyní domácích ale díky včasnému zásahu Hummelse nezvládl zakončit!
29
A Ingolstatdt se téměř okamžitě vrhl do protiakce, kterou táhl Christiansen, jehož taktickým faulem zastavil Weigl. Jasná žlutá karta.
28
Další šance BVB, opět vše začalo u Piszczeka. Ten znovu pláchl po pravé straně, jeho přízemní centr se sice krkolomně, ale přece dostal k nohám Ramose, ten však doslova promrhal ideální střelecký moment.
27
Ze standardní situací ale Borussia naložila přímo hrozně, Mchitarjanův centr do šestnáctky byl velmi přetažený a nikdo z jeho kolegů bojujících před brankou na něj neměl šanci dosáhnout.
26
Prvním hráčem, který v tomto mači dostane žlutou kartu, je Robert Bauer. Ten na pravé straně jasně přidržel Mchitarjana, sudí nemusel o ničem přemýšlet.
25
Hosté se postupně posouvali stále blíže a blíže Bürkiho brance, nakonec se k centru málem dostal Hartmann, byl však čistě obrán pozorným Durmem, a ani toto snažení Ingolstadtu se s úspěchem nepotká.
24
Od obou celků je to v dosavadním průběhu zápasu hodně, ale opravdu hodně nepřesné. Především od svěřenců Thomase Tuchela jsme asi čekali daleko více.
23
Po Ginterově hezkém manévru a přesné přihrávce se před Piszczekem otevřela úplně volná pravá strana hřiště. Polský zadák nakonec vymyslel jakýsi střílený centr na Aubameyanga, ten se do zakončení sice dostal, ale trefil jen prvního hráče před sebou.
22
Weigl ve vzdušném souboji předčil Rogera a přiťukl míč do běhu pro Aubameyanga, ten chtěl celou akci BVB ještě vyšperkovat pasem na Ramose, kolumbijský forvard si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
21
Po poměrně hektické pasáži hry, při níž se balón stěhoval z jedné strany na druhou, přichází uklidnění situace v podání domácích stoperů, kteří do kombinace zapojují i brankáře Bürkiho.
20
Na trávníku navíc zůstal ležet Matthias Ginter, který si zřejmě sám ublížil v jednom z předchozích soubojů. Už se ale zvedá a směrem k lavičce naznačuje, že bude schopen pokračovat.
19
Hosté z něj ale pranic nevytěžili, v šestnáctce si ve vzduchu nejlépe počínal Hummels a odhlavičkoval kulatý nesmysl do bezpečí. Bleskový protiútok Dortmundu taktéž nic světoborného nepřinesl, poněvadž Ramose zradilo zpracování.
18
Piszczek si v souboji s Leckiem výrazně pomohl rukama – tohle sudí opravdu přehlédnout nemohl a nařizuje volný přímý kop pro Ingolstadt.
17
Trmu – vrmu v blízkosti středového kruhu nakonec utnul Ramos, který však příliš zbrkle hledal rozběhnutého Aubameyanga a počínal si při tom mimořádně nepřesně. Balón nakonec doskákal až k brankáři Öczanovi.
16
Z následné protiakce BVB vytěžilo přímý kop, jehož exekuce se ujal Mchitarjan. Jeho střílený centr ještě těsně před Öczanem tečoval vyskočivší Sokratis, balón však po jeho hlavičce zamířil těsně nad břevno!
15
První velká šance utkání! Po Piszczekově ztrátě se hosté vydali do přečíslení, které nakonec sám na sebe vzal Dario Lezcano, jehož přízemní rána k pravé tyči nebyla vůbec špatná, Bürki musel předvést nadprůměrný zákrok!
14
Po zbytečném faulu na Gintera rozehrávali domácí volný přímý kop. Mchitarjan zvolil pas na Weigla, který mu jeho laskavost okamžitě oplatil, arménskému rychlíkovi se ale centr vůbec nepovedl, a u míče jsou tak znovu hráči Ingolstadtu.
13
Mchitarjan vyhrál důležitý hlavičkový souboj, přiťukl míč pro Aubameyanga, jenž si povedeně narazil s Kagawou a následně zkusil pláchnout svému strážci, ten si ale celou situaci pohlídal.
12
Piszczek se pokusil vydat na zteč, ale neměl s kým kombinovat a pod tlakem soupeřů o míč přišel. Do protiakce se hnal Roger, ovšem nepřešel přes pozorně bránícího Hummelse.
11
Domácí nyní chvíli kombinovali na vlastní polovině, nakonec byl Weigl tvrdě dohrán Christiansenem, ovšem vypadá to, že mladičký středopolař BVB bude v pořádku.
10
Deset minutek ze základní hrací doby je za námi a zatím jsou to překvapivě hosté, kdo má více ze hry. Dortmundským v útočné fázi chybí výrazně více klidu a přesnosti, ovšem vadit jim to zatím nemusí, před námi je ještě spousta minut.
9
Tohle asi šlo písknout. Po Sokratisově přiklepnutí se dopředu hnal Aubameyang, který byl k zemi složen až příliš důrazným Matipem, sudí však, k nespokojenosti domácích fanoušků, nechává hru plynout.
8
První akce domácího celku! Na levé straně dostal až příliš volného prostoru rychlonohý Mchitarjan, který zvedl hlavu a povedeným obloučkem na zadní tyč našel Ramose, tomu ale zakončení vůbec nesedlo, a Öczan tak nemusel zasahovat.
7
Volný přímý kop nerozehráli hosté vůbec zle. Roger svým dlouhatánským centrem našel hlavu volného Matipa, který do míče jen tak trkl, čímž jej prodloužil do malého vápna, kde se o dorážku snažil Hartmann, ale Bürki byl na svém místě.
6
Svěřenci Thomase Tuchela ale zatím postrádají klid na svých kopačkách, Ramos zbytečně přišel o balón, unikajícího Bauera musel Sokratis zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku.
5
Lezcano si šikovně narazil s Leckiem a pokusil se prchnout Piszczekovi, ten však rozkmital své rychlé nohy a nebezpečí stihl zabránit. Následovat bude odkop od domácí svatyně v podání Romana Bürkiho.
4
Dortmundští se zatím stále ne a ne usadit na útočné polovině, nyní to individuálně zkoušel Ramos, ovšem přes Roberta Bauera se mu projít nepodařilo. Hostující zadák následně uklidňuje hru zpětným pasem na gólmana Öczana.
3
Další akci hostí rozjel Morales, který si šikovně poradil s Weiglem, následně to ale svými parádičkami přepískl a byl odzbrojen pozorným Ginterem. Poté se navíc dopustil faulu.
2
První útočné snažení dnešního mače vymysleli hosté, Bauer dlouhatánským pasem zkusil najít rozběhnutého Leckieho. To se mu sice povedlo, ovšem austrálský fotbalista v dresu Ingolstadtu si nepohlídal ofsajd.
1
Hlavní rozhodčí Winkmann právě zahájil dnešní utkání! Výkopu se ujali hosté, kteří nastupují v modrých dresech, naopak BVB zvolili tradiční žluto-černé barvy
1
Aktéři dnešního utkání právě vstupují na travnatou plochu. za úár minutek budeme moci začít! První vzájemné utkání ovládla Borussia, když v Ingolstadtu zvítězila jasně 4:0. Povede se ji to i dnes?

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Hummels, Papastathopoulos, Durm – Weigl, Ginter – Ramos, Kagawa, Mchitarjan – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller – Subotić, Park, G. Castro, Leitner, Schmelzer, Pulisic.

FC Ingolstadt 04: Özcan – D. da Costa, Matip, Hübner, Bauer – Christiansen, Roger, Morales – Hartmann, Lezcano, Leckie.
Náhradníci: Nyland – Hinterseer, Brégerie, Kachunga, Lex, Multhaup, Cohen.

Rozhodčí: Guido Winkmann – Christian Bandurski, Arno Blos.
Ještě jednou Vás všechny srdečně zdravím a vítám u našeho online přenosu! K dispozici už jsou sestavy obou celků, domácí se nakonec skutečně budou muset obejít bez Reuse a Gündoğana, které do hry nepustila viróza. Marcel Schmelzer, třetí z hráčů, nad jehož startem vysely otazníky, nakonec alespoň usedne na lavičku. Taktéž Ingolstadt udělal pár změn, oproti minulému klání se v základu představí Christiansen a Lezcano.
Poslední vzájemné utkání

23.8. 2015 (2. kolo Bundesligy) – FC Ingolstadt 04:Borussia Dortmund 0:4

Branky: 55. Ginter (Mchitarjan), 60. Reus (pen.), 84. Kagawa, 90+1. Aubameyang (Ginter).

FC Ingolstadt 04: Nyland – Levels, Brégerie, Hübner (46. Matip), Engel (75. Suttner) – Groß, Roger, Morales – Hartmann (61. Lex), Hinterseer, Leckie.

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Subotić, Hummels, Schmelzer – Weigl – Reus (80. Ramos), Kagawa (86. G. Castro), Gündoğan, Mchitarjan (73. Hofmann) – Aubameyang.
FC Ingolstadt 04

Fotbalisté Ingolstadtu zatím patří mezi nejpříjemnější překvapení tohoto ročníku Bundesligy. Před jeho začátkem by asi málokterý fotbalový fanoušek tipoval, že nikterak zámožný nováček si v konkurenci nejlepších německých celků povede více než obstojně. Zatím tomu ale tak je, poněvadž svěřenci kouče Ralpha Hasenhüttla se po polovině odehraných kol drží na více než solidní desáté pozici, nic však ještě není zachráněno, poněvadž jejich ztráta na šestnáctou příčku zajišťující souboj o setrvání mezi elitou činí jen pět bodů. Celek z jihu Německa, který se díky pouhopouhým dvanácti vstřeleným brankám může „pyšnit“ nejhorší ofenzivou v celé soutěži, své poslední utkání zvládl, když před vlastními fanoušky díky penaltové trefě Hartmanna porazil Mainz 1:0.
Borussia Dortmund

Dortmundští sice dělají vše, co je v jejich silách, na vedoucí Bayern jim ale ani to nestačí. V tabulce jim patří druhé místo, bavorský velkoklub je na tom lépe o osm bodů. V jednom aspektu hry ale Borussia svého hlavního konkurenta v boji o titul přeci jen poráží, konkrétně se jedná o vstřelené branky, kterých mají svěřenci Thomase Tuchela na kontě rovných padesát, což dělá téměř 2,8 gólu na utkání. V posledním utkání před zimní pauzou BVB poměrně překvapivě prohrálo s Kölnem, vstup do druhé poloviny soutěže ale Dortmundu vyšel na výbornou. Minulý týden byl jeho soupeřem nebezpečný Mönchengladbach, žlutí ale utkání zvládli lépe a zcela zaslouženě zvítězili 3:1. V dnešním mači se bude kouč Tuchel možná muset obejít bez trojice hráčů, které trápí viróza, jmenovitě se jedná o Schmelzera, Reuse a Gündoğana.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitního fotbalu! Německá Bundesliga, která měla tradičně delší zimní pauzu než ostatní špičkové evropské soutěže, se opět rozjíždí v plném proudu – dnes je na programu hned šest zápasů v rámci devatenáctého kola. V tomto online přenosu se zaměříme na souboj, v němž Borussia Dortmund přivítá FC Ingolstadt 04. Buďte u toho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.