Dnešní utkání je u konce! Borrusia Dortmund předvedl výborný výkon a v Borussii Mönchengladbach porazila jasně 4:0!

První poločas na Signal Iduna Park nabídl výbornou podívanou! Dortmund na svého soupeře vlétl a již v osmé minutě vstřelil první branku. Mchitarjan se však nacházel v těsném ofsajdu a branka nebyla uznána! V 15. minutě už to však vyšlo! Kagawa narazil míč do běhu Marcu Reusovi, který tvrdou ranou překonal Sommera! O šest minut později už vedl Dortmund o dvě branky. Po centru Schmelzera se prosadil Pierre-Emerick Aubameyang. Ve 33. minutě předvedl Dortmund parádní akci, když se do úniku dostal Aubaymeyang, který nezakončoval, ale poslal skvělý pas na Henrikha Mchitarjana, který poslal míč do prázdné branky!

JIž po pěti minutách druhého poločasu šel Dortmund do vedení 4:0! Na krásnou přihrávku Aubameyanga si naběhl Hernikh Mchitarjan, který trefil poloprázdnou branku! V 66. minutě to mohlo být už 5:0, nicméně Kagawa ve stoprocentní šanci mířil mimo!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90
90
Zřejmě poslední rohový kop dnešního utkání opravdu rozehrál Kevin Kampl, jehož centr však neznamenal pro branku Yanna Sommera nějaké nebezpečí!
89
Střídající Adrián Ramos svedl na pravé straně těžký souboj s hostujícím kapitánem Tonym Jasntchkem. Domácí útočník dokázal vybojovat rohový kop, ke kterému už běží Kevin Kampl.
88
Ve středu hřiště dostal hodně prostoru Ilkay Gündogan, který so zkusil z dobrých 25 metrů! Rána německého reprezentanta letěla velmi dobře, nicméně Yann Sommer vytáhl skvělý zákrok!
87
Střídající Kevin Kampl poslal z pravé strany krásný centr na Svena Bendera, který nešel do zakončení, nýbrž hledal před brankou Adriana Ramose. Jeho záměr však nevyšel!
86
Borussie Dortmund momentálně kombinuje na vlastní polovině a pokouší se utkání dohrát v klidu a hlavně již neinkasovat!
85
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Sven Bender.
84
Velmi ostrý souboj o míč svedl ve středu hřiště Henrikh Mchitarjan s Patrickem Herrmannem. Lépe souboj vyzněl pro domácího hráče, který vybojoval míč a Dortmund může jít dopředu!
81
Poprvé po svém příchodu se zapojil do hry Kevin Kampl, který se pokoušel zakombinovat s Lukaszem Piszcekem. Polský obránce však neposlal ideální pas a slovinský borec už na míč nedosáhl!
79
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Mahmoud Dahoud.
78
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Kevin Kampl.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Adrián Ramos.
78
77
První žlutou kartu tohoto utkání dostává švýcarský záložník Granit Xhaka, který ostře zajel pod nohy Marca Reuse. Xhaka následně ještě diskutoval s rozhodčí, který si však byl svým rozhodnutím jistý!
76
Patrick Herrmann teď chyboval na vlastní polovině a málem nabídl svému soupeři možnost protiútoku, naštěstí pro hosty situaci zachránil Schulz.
75
Zajímavou střelu ze střední vzdálenosti vyslal Henrikh Mchitarjan, ta však neměla gólové parametry a Yann Sommer nemusel zasahovat!
74
Další pěkná akce domácího celku! Na pravé straně se dokázal uvolnit Henrikh Mchitarjan, který si ve vápně narazil s Kagawou a posílal míč před branku pro Aubameyanga. Yann Sommer však šel ven z branky a míč lapil!
72
Domácí Borussie hraje viditelně v pohodě a kombinuje na polovině svého soupeře. Před malou chvílí centroval z levé strany Aubameyang, který však ve vápně Gladbachu nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
71
Dortmund zahrával další standardní situaci, kterou si vzal na starost opět Marco Reus! Jeho střílený centr mířil na zadní tyč, kam si nabíhal Hummels. Yann Sommer šel ven z branky a míč vyboxoval.
69
Standardní situaci si vzal na starost Marco Reus, jehož centr našel ve vápně Sokratise. Řecký stoper prodloužil míč na Schmelzera, jehož centr však přelétl všechny ve vápně!
68
Henrikh Michitarjan hraje velmi dobrý zápas! Na levé straně se octil v obležení dvou protihráčů, i tak však vybojoval alespoň nedovolený zákrok!
67
Vzápětí střídá Lucien Favre i podruhé! Ze hřiště odchází švýcarský útočník Josip Drmić, kterého nahrazuje Thorgan Hazard, bratr záložníka Chelsea, Edena Hazarda!
66
Na hranici vápna skvěle zakombinovala dvojice Kagawa – Aubameyang. Druhý jmenovaný poslal krásný lob, kterým našel ve vápně japosnkého záložníka. Kagawa však svou střelu nasměřoval těsně vedle branky Yanna Sommera!
65
Švýcarský trenér Lucien Favre poprvé v tomto zápase střídá! Ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, který předvedl opravdu špatný výkon. Na hřiště jde hvězda loňské sezóny Patrick Herrmann. Bylo velké překvapení, že se německý záložník neobjevil v základní sestavě Gladbachu!
64
Tentokrát Dortmund dostal míč na levou stranu, kde se nacházel Marcel Schmelzer. Dlouholetá opora domácího celku našel křínžým centrem ve vápně Marca Reuse, který se pokoušel zprvní poslat míč před branku. Přihrávka se mu však vůbec nepovedla!
63
Dortmund opět dokázal skvěle vykombinovat obranu Gladbachu, když Kagawa našel na pravé straně zcela osamoceného Marca Reuse. Přihrávka německého reprezentanta však mířila do míst, kde stál stoper Andreas Christensen.
61
Hostující celek se pomalu začíná probouzet a začíná hrozit zejména z pravé strany! Fabian Johnson provedl právě na této straně odvážný průnik a následně poslal zajímavý centr do vápna. Roman Bürki zatím příliš práce neměl, nicméně tentokrát šel velmi dobře ven z branky a míč vyboxoval!
60
Naštěstí jsou již oba hráči po ošetření a mohou pokračovat ve hře!
59
Velmi nepříjemný střet teď absolvoval Tony Jantschke a Henrikh Mchitarjan, kteří se střetli v souboji kolenem. Hůře to vypadá s hostujícím kapitánem, který je ošetřován!
58
Následný rohový kop si vzal na starost Granit Xhaka, jehož nadýchaný centr směřoval na malé vápno. Ven z branky šel Roman Bürki, který v klidu lapil míč do svých rukavic.
57
Teď se však Mönchengladbach dostal do zajímavého přečíslení, které táhl Stindl. Přihrávka německého záložníka na Raffaela byla ideální, nicméně brazilský útočník váhal se zakončení a Mats Hummel odpálil míč raději na rohový kop!
56
Tempo utkání šlo po čtvrté brance lehce dolů, neboť i hráči Dortmundu ve svém přístupu lehce polevili.
55
Mönchengladbach dokázal svého soupeře připravit o míč a kombinoval na útočné polovině. Hostující kapitán Tony Jantschke si však vůbec nerozuměl s Ibrahimou Traorém a u míče je opět Dortmund.
54
Po delší době vidíme hostující Gladbach kombinovat na vlastní polovině. Hráči Dortmundu však velmi agresivně napadají, čímž rozehrávku hostům velmi ztěžují!
53
Gladbach opět musel čelit náporu ze strany Borussie Dortmund. Hostující obrana však odolala a Granit Xhaka vyváží míč na soupeřovu polovinu.
50
Dortmund právě vstřelil branku!
Pět minut po začátku druhého poločasu dává Dorrmund již čtvrtý zásah! Skvělou přihrávku za obranu dostal od Kagawy Marco Reus, který postupoval sám na Sommera. Německý reprezentant se však rozhlédl a našel ve vápně zcela volného HENRIKHA MCHITARJANA, který poslal míč přesně k tyči!
49
Teď však malou chybu v rozehrávce udělal i Dortmund a po přihrávce Stindla se dostal ke střele osamocený Josip Drmić. Střela švýcarského útočníka však mířila vysoko nad branku Romana Bürkiho.
48
Dortmund je i začátkem druhého poločase velmi aktivní. Lucien Favre, trenér Gladbachu, překvpivě neudělal žádnu změnu v sestavě.
46
Hned na začátek poločasu měl Dortmund další velkou příležitost! Šinji Kagawa hledal přihrávkou za obranou Marca Reuse, který mohl jít sám na Sommera, ten však včas vystartoval a byl u míče dříve!
46

Druhý poločas začne na Signal Iduna Parku přibližně v 19:30!
45
45
Hostující kapitán Tony Jantschke velmi ostře zajel pod nohy Aubameyanga. Hlavní rozhodčí kartu neudělil, vše zůstalo u slovní domluvy.
44
Japonský záložník Šinji Kagawa hledal další skvělým centrem ve vápně naběhnutého Marcela Schmelzera. Německý obránce však musel zpracovávat míč ve vzduchu a v akrobatické pozici, což se mu příliš nepovedlo a míč má Gladbach.
43
Levý obránce Gladbachu, Oscar Wendt, hledal dlouhým pasem na levé straně naběhnutého Raffaela. Brazilský útočník si však nevšiml Juliana Weigla, který si míč vcelku jednoduše vzal.
41
Dortmund je opět nastěhovaný na útočné polovině a kombinuje před vápnem Gladbachu. Z hodně velké dálky to nakonec zkusil řecký stoper Sokratis Papastathopoulos, jehož skákavou střelu nakonec zkrotil Yann Sommer.
40
Tentokrát si na levé straně nerozuměl mladý záložník Julian Weigl s Marco Reusem a je z toho možná první ztráta Dortmundu v tomto zápase!
39
Mohlo to být 4:0! Na levé straně zakombinoval Schmelzer s Reusem a míč se následně dostal do středu hřiště, kde se do něj opřel Henrikh Mchitarjan. Jeho tvrdá rána proletěla těsně nad břevnem!
38
Domácí Borussie hraje zkrátka v pohodě. Momentálně svěřenci Thomase Tuchela kombinují na útočné polovině a pokoušejí se najít nějakou skulinku v obraně Gladbachu!
36
Dortmund se dostal k dalšímu rohovému kopu, který rozehrál Šinji Kagawa. Centr japosnkého záložníka našel ve vápně Matse Hummelse, který přeskočil Schulze a dostal se k hlavičce! Míč však na brankové čáře vyhlavičkoval Raffael, Yann Sommer byl na úplně jiném místě!
35
Dortmund i nadále nemá dost! Z pravé strany posílal do vápna Gladbachu přízemní centr Lukasz Piszcek, který hledal Aubameyanga. Střelec druhé branky se však k míči nedostal.
33
Třetí zásah domácí Borussie! Naprosto jednoznačný zápas zatím sleduje Signal Iduna Park! Na útočné polovině naprosto propadl Rafinha, který zcela zbytečně ztratil míč a vyslala Dortmund do protiútoku! Gündogan poslal do úniku Aubameyanga, který mohl zakončovat, nicméně ještě vylepšil situaci pro HENRIKHA MCHITARJANA. Arménský záložník měl již pozici jednoduchou!
32
Ibrahima Traoré se ve středu pole hezky uvolnil a našel na levé straně Oscara Wendta. Švédský obránce si však míč nezpracoval ideálně a nakonec byl rád, že vybojoval autové vhazování!
31
Švýcarský útočník Josip Drmić se opět poctivě vrátil do obrany, nicméně na vlastní polovině se provinil nedovoleným zákrokem na Marca Reuse. Žlutou kartu však hostující hráč neuviděl.
30
Domácí Borussie se opět dostala do zakončení! Ve středu pole dostal hodně prostoru Mchitarjan, který akci vzal na sebe a vypálil. Jeho přízemní střele však chyběla větší razance a přenost!
28
Fabien Johnson se opět objevil na levé straně s míčem. Ameircký záložník našel ve středu pole Raffaela, který se pokoušel elegantní patičkou sklepnout míč pro Drmiće. Míče se však zmocnil Kagawa.
27
Hostující celek se po delší době dostal na polovinu soupeře. Na levé straně dostal hodně prostoru Fabian Johnson, jehož centr však žádné nebezpečí pro branku Bürkiho neznamenal. Dortmund si rychle vzal míč a vyrazil do protiútoku, který táhl Kagawa. Japosnký záložník našel lépe postaveného Reuse, který svou tvrdou střelu poslal těsně mimo!
26
Marco Reus je již zpátky na nohou a hned také rozehrál standardní situaci! Jeho přímou střelu však zastavil zeď Mönchengladbachu.
25
Na trávníku zůstal ležet právě Marco Reus, kterého velmi tvrdě dohrál Lars Stindl. Německý hráč ve službách Gladbachu přispěchal okamžitě s omluvou. Doufejme, že střelec první branky bude v pořádku!
24
Marco Reus se pokoušel na levé straně zakombinovat s Henrikhem Mchitarjanem, který předložil německému reprezentantovi skvělou přihrávku. Reus si však míč špatně zpracoval a do zakončení se nedostal.
23
Borussie Dortmund zatím naprosto ovládá toto utkání! Mönchengladbach se v posledních minutách nemůže dostat do hry. Momentálně je u míče opět domácí celek!
21
Dortmund jde po dvaceti minutách hry už do dvoubrankového vedení! Na levou stranu dostal ideální přihrávku Marcel Schmelzer, který se nerozpakoval a poslal do vápna krásný centr, který si ve vzduchu našel hlavu PIERRA-EMERICA AUBAMEYANGA, který nedal Sommerovi šanci!
21
Borussie Dortmund se propracovala ke standardní sitauci, kterou rozehrál Ilkay Gündogan. Napálil však pouze zeď!
19
Šinji Kagawa našel skvělý centrem za obranou Pierra-Emerica Aubameyanga, který si míč ideálně zpracoval a křížnou přihrávkou hledal ve vápně Ilkaye Gündogana. Přihrávka byla zablokována, nicméně útočník Gabonu si za tuto myšlenku vysloužil potlesk kouč Thomase Tuchela.
18
Josip Drmić se netradičně stáhl a z levé strany hledal dlouhým centrem na druhé straně naběhnutého Ibrahimu Traorého. Je vidět, že Drmić je útočník, neboť přesnost nepatří mezi jeho přednosti.
17
Ve středovém kruhu však ztratil míč Sokratis Papastathopoulos a hosté mohli jít do protiútoku. To však nepřipustil řecký stoper, který taktickým faulem zastavil Christensena.
16
Hostující tým nedokázal dlouho udržet míč po rozehrávce a momentálně kombinuje Dortmund, který se pokouší dostat do zakončení na pravé straně.
15
Teď už však domácí Borussie jde do vedení, zcela zaslouženě! Hostující tým zaváhal ve středu hřiště, kde dostal přihrávku zcela osamocený Shinji Kagawa. Japonský záložník přihrávkou zprvní našel MARCA REUSE, který tvrdou střelou překonal Yanna Sommera v brance Mönchengladbachu!
14
Prvního rohového kopu Borussie Dortmund se ujal Henrikh Mchitarjan, jehož centr našel na hranici malého vápna Papastathopoulose, který hlavičkoval nad branku Yanna Sommera!
13
Příležitost také přišla! Piszcek dokázal dostat míč na Marca Reuse, který pohotově poslal míč do vápna, kam si naběhl Aubameyang. Na svém místě byl však Oscar Wendt, který odehrál míč na rohový kop!
12
Tentokrát kombinuje na vlastní polovině domácí Dortmund, který si užívá míče i prostoru. Do kombinace se zapojuje i brankář Roman Bürki a Dortmund čeká na ideální příležitost, kdy bude moci zaútočit.
10
Třetího rohového kopu hostujícího celku se ujal Ibrahima Traoré, nicméně jeho centr žádné nebezpečí pro branku Bürkiho neznamenalo. Na druhou stranu šel Aubameyang, který našel kolmou přihrávkou Piszceka, kterého poslal na hranici vápna k zemi Wendt. Penalta se však nepíská!
9
Gladbach se pokoušel uklidnit hru na vlastní polovině. Následně však Oscar Wendt krásně uvolnil Xhaku, který našel za obranou Josipa Drmiće. Švýcarský útočník však zbytečně váhal a do souboje přilétl Marcel Schmelzer, který míč odkopl na rohový kop!
8
Signal Iduna Park se již mohl radovat z první branky! Mchitarjan dostal skvělý pas za obranu a vystřelil z hranice vápna na zadní tyč, kam Sommer nedosáhl. Radost však vzal domácím hráčům pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd. Opakované záběry však toto rozhodnutí nepotvrdily!
7
Postupný útok Dortmundu k zakončení nevedl a momentálně je u míče domácí Borussie, který kombinuje na vlastní polovině.
6
Hostující kapitán Tony Jantschke se pokoušel najít na pravé straně naběhnutého Raffaela. Brazilský útočník byl však za Marcelem Schmelzerem, který situaci vyřešil velmi zkušeně.
5
Rohového kopu se ujal Ibrahima Traoré, který svůj centr nasměroval na malé vápno. Roman Bürki šel ven z branky, nicméně míč nezasáhl a naštěstí pro domácí míč odhlavičkoval na další roh Papastathopoulos. I dalšího rohu se ujal Traoré, nicméně tentokrát už obrana Dortmundu míč odvrátila do bezpečí!
4
K první útočné akci se dostala také hostující Borussie. Ibrahima Traoré našel na levé straně volného Oscara Wendta, který poslal míč do vápna. Obrana Dortmundu však dokázala míč odvrátit.
3
Domácí Borussie zatím svého soupeře k míči prakticky nepustila a sama kombinuje na útočné polovině! Mönchengladbach je postaven v obranné lini a brání ataky Dortmundu.
2
Henrikh Mchitarjan hledal nadýchaným centrem za obranou Aubameyanga, který však špatně načasoval svůj náběh a míč doskákal k brankáři Yannu Sommerovi.
1
Hlavní rozhodčí Tobias Stieler právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop obstaral Drmić s Raffaelem, tedy hráči Borussie Mönchengladbach. Dortmund výborně napadal a dostal se k míči.
1

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos, Hummels (C), Schmelzer – Weigl – Mchitarjan, Gündoğan, Kagawa, Reus – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller – S. Bender, Hofmann, Ramos, G. Castro, Ginter, Kampl.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke (C), Schulz, Christensen, Wendt – Traoré, Stindl, Xhaka, Johnson – Raffael – Drmić.
Náhradníci: Sippel – Brouwers, Herrmann, Dahoud, T. Hazard, Korb, Elvedi.

Rozhodčí: Stieler – Ittrich, Tielert (vš. GER).
Příjemné sobotní odpoledne! Německá Bundesliga odstartovala již pátek úvodním zápasem Bayern-HSV. Dnešní programu však uzavře hodně očekávané derby! Borussia Dortmund přivítá na Signal Iduna Parku Borussii Mönchengladbach. Úvodní výkop je naplánován v 18:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
BORUSSIA DORTMUND
Borussie nezažila v loňské sezóně dobrou sezónu. Svěřenci Jürgena Kloppa nedokázal kombinovat domácí ligu s Ligou mistrů a v tabulce to bylo znát. Konečné sedmé místo bylo jistě pro vedení zklamání, nicméně alespoň nezůstal Dortmund bez pohárů. Byl totiž kvalifikován do třetího předkola!

Die Borussen však zažili skvělý vstup do sezóny. V přípravě se svěřencům nového kouče Thomase Tuchela dařilo a i vstup do třetího předkola vyšel na jedničku. Na hřišti Wolfsbergeru dokázal Dortmudn vyhrát 1:0. Následná odveta však již byla v jasné režii Borussie, která vyhrála 5:0! Minulou neděli zasáhl Dortmund také do poháru, ve kterém se představil na půdě Chemnitzeru FC. Favorit potvrdil svou roli a po brankách Aubameyanga a Mchitarjana vyhrál 2:0!

Jednoznačně největší změnu Borussie provedla na trenérském postu. Svou velmi úspěšnou misi ukončil Jürgen Klopp, který si vysloužil od fanoušků opravdu pohádkové rozloučení. Na jeho místo nastoupil bývalý trerér Mohuče, Thomas Tuchel. Dortmundu se v letní přestupovém období zatím povedlo dosavadní kádr udržet! Na hostování do Sevilly odešel italský útočník Ciro Immboile, který se v loňském sezóně doslova trápil. Opora Marco Reus však i nadále zůstává na Signal Iduna Parku! Vedení Borussie navíc přivedlo z Leverkusenu zkušeného záložníka Gonzala Castra, který stál 11 M €. Z 1860 München přišel mladý německý záložník Julian Weigl, který by měl být velkým příslibem do budoucna!
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH
To Borussie z Mönchengladbachu zažila minulý rok parádní sezónu. V loňském roce se přetahovala s Wolfsburgem o druhé místo, nicméně tento boj nakonec Borussia prohrála. I tak však vedení mohlo považovat sezónu za úspěšnou. Třetí místo zajistilo svěřencům Luciena Favreho vstupenku do základní skupiny Ligy mistrů, kde chce Mönchengladbach jistě uspět!

Borussiia zažila rovněž velmi dobrou přípravu. Na domácí stadion si pozvala Standard Lutych, který porazila 2:1. V dalším utkání přijel věhlasný soupeř z Porta, i toho šavk svěřenci švýcarského kouče Favreho udolali 2:1! Poslední přípravné utkání sehrála Borussie v Anglii na půdě Newcastlu. Mönchengladbach pokračovat ve velmi dobrých výkonech a zvítězil 1:0. I soutěžní premiéra se povedla. V německého poháru sehrála Borussie utkání na půdě St. Pauli. Domácí po prvním poločase vedli překvapivě 1:0, následně však Borussia udeřil hned čtyřikrát a zvítězila 4:1!

Ani kádr Mönchengladbachu se přes léto nikterak výrazně neměnil. Tým Luciena Favreho však přišel o svého nejlepšího střelce Maxe Kruseho, který odešel za 12 M € do Wolfsburgu. Vedení však dokázalo zareagovat a z Leverkusenu přivedlo mladého švýcarského útočníka Josipa Drmiće, který stál 10 M €. Borussia také dotáhla přestup mladšího bratra Edena Hazarda, Thorgana, z Chelsea. Na hostování přišel z Chelsea dánský stoper Andreas Christensen.