To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Bayer Leverkusen dnešní souboj v Hannoveru zvládl, díky vítězství 1:0 si připisuje druhé vítězství v úvodních dvou ligových kolech. O dnešním triumfu hostů rozhodla jediná branka Hakana Çalhanoğlu, který se parádně trefil z volného přímého kopu. Hannover dnes neodehrál ideální zápas, směrem dozadu to ještě šlo, ale záloha s útokem v podstatě neexistovali, bez toho se pak těžko dávají góly.
90+5
90+4
Končí čtvrtá minuta nastaveného času, Leverkusen má míč a stále se hraje.
90+3
Už to nevypadá reálně pro Hannover, Leverkusen má autové vhazování na polovině soupeře a míč pod svou kontrolou.
90+2
Jenže míč končí v autu, vhazují hosté.
90+1
Obrana Hannoveru v pohodě odvrací a domácí jdou do protiútoku.
90
Poslední minuta řádné hrací doby, volný kop pro Leverkusen, Hakan Çalhanoğlu je však již na lavičce, kdo rozehraje?
89
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Kyriakos Papadopoulos.
87
Hannover na polovině soupeře, létají tam ale vysoké míče, s nimiž se dá těžko cokoliv dělat.
86
Ani tentokrát Hakan Çalhanoğlu neodcentroval ideálně, obrana Hannoveru odvrací.
85
Právě pevná defenziva Hannoveru zatím dává domácím šanci na zvrat, byť bude nyní čelit dalšímu rohu soupeře.
84
A z protiútoku vybojoval Bayer rohový kop, který z pravé strany rozehraje Hakan Çalhanoğlu.
83
Sobiech se dostal k odraženému míči na pravé straně, je ale signalizován ofsajd, i tak ho Leno dokázal vychytat!
82
Útočný faul Wendella zůstal bez potrestání, stejně jako všechny ostatní předchozí zákroky, sudí Stark žlutými kartami zřejmě šetří.
82
Hannover ale ztrácí neuvěřitelné množství míčů, opět je ve fázi, kdy se v podstatě není schopen dostat k pokutovému území soupeře.
81
Jenže akce Bayeru končí odpískaným ofsajdem. Zieler bude rozehrávat.
80
Poslední desetiminutovka dnešního utkání, Bellarabi vhazuje na polovině Hannoveru, z pravé strany.
78
Přesto Bayer zůstal u míče, z pravé strany pálil z voleje Hilbert a trefil se náramně, skvělý Zieler vyráží.
78
Krammer prošel do vápna, ale jeho střelu zablokovali obránci.
77
Po dlouhém nákopu se hosté dostali u vápna Hannoveru k míči.
76
Domácí již vyčerpali všechny možnosti střídání, Bayeru ještě jedno střídání zbývá.
75
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Robbie Kruse.
74
Hosté připravují střídání, na trávník se dostane Robbie Kruse.
72
Mezitím domácí rozehráli rohový kop, ale bez úspěchu.
71
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Manuel Schmiedebach, přichází Leon Andreasen.
70
Posledních dvacet minut dnešního zápasu, v němž sice stále vedou hosté, ale nic není ještě rozhodnuto, navíc se domácí v posledních minutách více dostávají do hry.
69
Hakan Çalhanoğlu chybuje na vlastní polovině, Prib se dostal do zakončení, ale míč příliš přizvedl, ten končí vysoko nad brankou Bayeru.
68
Hra trochu ztratila tempo, může za to zřejmě i střídání na obou stranách.
67
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Charlison Benschop, přichází Artur Sobiech.
65
Leno nikam nespěchá s rozehrávkou, stejně jako obránci Bayeru.
64
Charlison Benschop nestihl míč na hrací ploše, ten končí v autu, míč tak získávají hosté.
62
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Karim Bellarabi.
61
Dobrá zpráva pro Bayer – Lars Bender se vrací na trávník, zranění zřejmě nebylo vážné!
60
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Mevlüt Erdinç, přichází Allan Saint-Maximin.
60
Vypadá to na nějaké zranění v oblasti tváře, Lars Bender je již na nohou a odchází za postranní čáru.
59
Pozor, Lars Bender zůstává ležet po souboji ve vápně, při rohu Hannoveru, musí být ošetřován.
58
Centr směřuje z pravé strany do vápna, kde odhlavičkovává obránce Bayeru.
57
Nakonec domácí vybojovali, po hlavičce bránícího Wendella, rohový kop.
56
Série nepřesností na obou stranách, míč mají domácí.
54
Salif Sané padá po zákroku Kießlinga u půlící čáry, domácí získávají míč.
53
Ramalho si nabíhá na vzdálenější tyč, kde mu však k míči trochu scházelo.
52
Volný kop znovu pro Leverkusen, tentokrát z levé strany, z větší dálky, než před několika minutami.
51
Útočným faulem končí akce Bayeru a domácí si mohou, alespoň na chvíli, oddechnout.
50
Sakaj se Schmiedbachem se snaží odkopnout míč, povedlo se to, ale tak na půl.
49
Leverkusen jasně lepší v úvodu druhého poločasu, důkazem budiž druhý roh v krátké době po sobě.
48
Vzápětí rohový kop pro Bayer, z levé strany.
47
Hakan Çalhanoğlu to znovu kopl parádně, znovu dokázal míč poslat přes zeď a stočit ho do branky, tentokrát ale "pouze" orazítkoval břevno!
46
A hned v úvodu druhé půle budou mít hosté výhodu dalšího volného kopu v blízkosti vápna Hannoveru.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Je za námi první poločas, v němž jsme zaznamenali jediný gól, ten padl v 18. minutě do domácí sítě, když se z volného přímého kopu náramně trefil Hakan Çalhanoğlu. Bayer kontroluje průběh zápasu, domácím se nedaří v podstatě vůbec nic.
45
44
Autové vhazování domácích, z levé strany vhazuje Oliver Sorg.
43
Rohový kop pro Leverkusen, z levé strany. Bránící Mevlüt Erdinç odhlavičkoval mimo pokutové území.
42
Ne, ani z této akce nic nebude, Leno vykopává od své branky.
41
Jsme svědky prvního rohového kopu Hannoveru v utkání, domácí rozehrají z pravé strany.
40
Akce Bayeru ale končí odpískaným ofsajdem, hrát tak mohou domácí. To vše v poslední pětiminutovce první půle.
39
Sakaj byl příliš důrazný v souboji o míč u půlící čáry, hosté získávají míč.
37
Benschop již startoval s míčem k vápnu Bayeru, ale po dvou krocích o míč přichází.
36
Bayer nyní kontroluje hru, domácí jsou na své polovině a vyčkávají.
34
Domácí se v pohodě ubránili, pas Çalhanoğlu, odvrací míč do autu.
33
Nebude z toho ale nic víc, než rohový kop pro Bayer, z pravé strany.
32
Pozor, další volný kop pro Bayer, tentokrát více z pravé strany!
30
Leno má míč ve své náruči, jenže uspěchal rozehrávku a v podstatě "namazal" Sorgovi, jehož pokus byl ale zablokován.
29
Faulů nám začíná přibývat, nyní se proti pravidlům provinil bránící Ramalho, volný kop pro Hannover, z pravé strany, z nějakých třiceti metrů.
28
Marcelo chybuje v rozehrávce, Stefan Kießling se dostal k míči na pravé straně, netroufl si na střelu, místo toho přihrává na Mehmediho, kterému ale střela " z první" vůbec nesedla.
27
Další útočný faul, tentokrát se provinil Stefan Kießling.
26
Jenže Hannover v podstatě pouze odevzdal míč do náruče Lena.
25
Útočným faulem končí akce Bayeru, domácí rozehrají, zákrok Mehmediho se obejde bez trestu.
23
Znovu jsou to hosté, kteří drží míč, nezdráhají se zahrát i dlouhou malou domů.
22
Bayer výtečně brání vlastní polovinu, domácí se nemohou přehuštěným středem prosadit.
21
Hosté znovu na polovině Hannoveru, Mehmedi bojuje na levé straně.
20
Právě Hakan Çalhanoğlu rozehrál z pravé strany, míč nakonec končí v náruči Zielera.
19
Stačila jedna standardka a hned je to, z pohledu domácích, nepříjemné, navíc se nyní budou bránit další – hosté mají roh.
18
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak to byla nádhera! HAKAN ÇALHANOĞLU rozehrál volný přímý kop a přes zeď dokázal míč parádně stočit do branky, plachtící Zieler byl bez šance, nádherný gól!
17
Manuel Schmiedebach fauluje Taha u vlastní šestnáctky a hostům se tak nabízí velmi dobrá standardka!
16
Mevlüt Erdinç v ofsajdu, míč získávají hosté.
15
Z ničeho nic registrujeme první zajímavou šanci, domácí Sané pálí z pravé strany, zpoza vápna Bayeru a Leno musel předvést výtečný zákrok, aby míč vyrazil!
14
Jenže domácím se nyní nedaří déle držet míč a celkem rychle o něho přichází.
13
Opět hosté s míčem na polovině soupeře, zatím ale schází více přesnosti, pas Çalhanoğlu zachytává obránce Hannoveru.
11
Bayer drží míč na svých kopačkách, následuje nákop na pravou stranu, nepřesný, míč má Zieler.
10
Brandt netrefuje branku Hannoveru z pravé strany, hosté ale jsou znovu u míče.
8
Kapitán Schulz rozehrál, poslal centr na pravou stranu, tam se ale jeho spoluhráči neprosazují.
7
Volný kop domácích, na polovině Leverkusenu.
5
Snad nyní se dočkáme první útočné akce, Leverkusen před vápnem Hannoveru, ale vše končí nepřesným pasem na Çalhanoğlu.
4
Zatím hodně neurovnaná hra v podání obou týmů.
3
Manuel Schmiedebach vhazuje z pravé strany, na své polovině.
1
Před úvodním výkopem ještě minuta ticha za zesnulého dlouholetého činovníka a prezidenta VfB Stuttgart Gerharda Mayer-Vorfeldera.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Schulz, Sorg – Schmiedebach, Sané – Karaman, Benschop, Prib – Erdinç.
Náhradníci: Tschauner – Andreasen, Albornoz, Sobiech, Klaus, Saint-Maximin, Felipe.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Tah, Ramalho, Wendell – Kramer, L. Bender – Brandt, Çalhanoğlu, Mehmedi – Kießling.
Náhradníci: Krešić – Papadopoulos, Boenisch, Ryu, Donati, R. Kruse, Bellarabi.

Rozhodčí: Stark – Pickel, Petersen.
Bayer Leverkusen
Bayer sice vstoupil vítězně do nové sezóny, ovšem výhru nad Hoffenheimem 2:1 trochu hatí inkasovaný gól, kterým se Bayer připravil o možnost překonání rekordu v neinkasování. Radost Leverkusenu nepřipravilo ani v týdnu předkolo LM, kdy se německý tým musel v Římě sklonit před domácím Laziem, kterému podlehl 0:1!
Hannover 96
Hannover vstoupil, stejně jako jeho dnešní soupeř, do nové sezóny utkáním 1. kola DFB-Pokalu, v němž se představil na hřišti účastníka regionální ligy Hessenu Kassel. Zde bundesligový zástupce potvrdil své kvality a vyhrál 2:0. V prvním ligovém kole pak Hannover získal bod z venku, byť z hřiště bundesligového nováčka Darmstadtu, za remízu 2:2.
Vítejte u druhého kola německé Bundesligy, v němž HANNOVER 96 přivítá v HDI-Areně v Hannoveru BAYER LEVERKUSEN.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.