Dnešní utkání je u konce! Hannover 96 v domácím prostředí dokázal porazit Borussii Mönchengladbach 2:0 a připsal si důležité tři body!

První poločas dnešního duelu nabídl velmi vyrovnanou partii. Na první velkou šanci jsme čekali pouhých sedm minut, to měl šanci Sarenren-Bazee, avšak Sommer zasáhl. Hannover byl aktivní, avšak po necelé půl hodině hry mohl udeřit Gladbach. Pokus Stindla však dokázal vyrazit Zieler! V závěru poločasu přišla velká šance domácích, to když se ve vápně dostal ke střele Sarenren-Bazee, avšak Sommer opět předvedl své kvality!

Góly přišly až ve druhém poločase! Hannover vstoupil do druhé půle skvěle a již po čtyřech minutách se prosadil Waldemar Anton. Na jeho branku navíc navázal také Artur Sobiech! Borussia se pokoušela o zdramatizovaní zápasu, avšak proti dobře hrajícímu Hannoveru si žádnou větší šanci vytvořit nedokázala!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+2
90+1
Raffael si naběhl na pravou stranu na přihrávku Herrmanna, nicméně o brazilského útočníka se dokázal postarat Sakaj, který svého protihráče zastavil čistým zákrokem!
90+1
Miiko Albornoz se ještě v nastaveném čase vydal na útočný výlet a byl na levém křídle faulován. Hannover však standardní situaci rozehrál na krátko a rozhodl se raději ušetřit čas!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem dvě minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Gladbach měl v závěru dnešního zápasu ještě k dispozici standardní situaci, které se ujal Traoré. Jeho centr našel za obranou Hannoveru Herrmanna, avšak ten mířil ve velké šanci mimo!
88
Poslední střídání v dnešním utkání! I Waldemar Anton odvedl v dnešním utkání velmi povedený výkon, který korunoval vstřelením druhé branky. Nyní domácí hráč odchází ze hřiště a na poslední minuty přichází Hoffmann.
87
Borussia se ještě pokoušela něco vymyslet na útočné polovině, jmenovitě Wendt s Christensenem, avšak spolupráce těchto dvou hráčů nedopadla ideálně!
86
Stoper Sané hledal dlouhým centrem na pravé straně střídající Sulejmaniho, avšak ten špatně odhadl rychlost míče, a ten mu utekl do zámezí!
85
Na druhé straně zahrozil také Hannover! Středem hřiště postupoval Schmiedebach, který skvěle načasoval přihrávku pro Karamana. Tomu však střela nesedla a Sommer zasáhl!
84
V závěru přišla ještě jedna šance Borussie! Ibrahima Traoré rozehrál nebezpečnou standardní situaci, kterou na přední tyči hodně nešikovně tečoval domácí Seulejmani a míč prolétl těsně vedle domácí branky!
83
A přichází druhé střídání domácího celku v tomto zápase. Ze hřiště odchází Artur Sobiech, který rovněž podal výborný výkon a k tomu přidal i branku. Na jeho místo přichází Szalai. Střídá i Borussia – Elvediho nahrazuje Hahn!
83
81
Domácí celek měl k dispozici nebezpečnou standardní situaci, které se ujal Miiko Albornoz. Chilský obránce nebezpečně vystřelil, avšak Sommer jeho tvrdý pokus dokázal lapit!
80
Hannover vybojoval další rohový kop, kterého se ujal Kijotake. Japonský záložník nasměroval svůj centr na hranici pokutového území, kde se nacházel Sobiech. Ten si chtěl přehodit Traorého, avšak ten zahrál rukou!
78
Borussia se dostala velmi rychle na útočnou polovinu a z levé strany odcentroval Nordveit. Jeho přetažený centr skončil na opačné straně u Johnsona, který se opřel do míče, avšak jeho rána mířila vysoko nad branku!
77
Domácí celek provádí své první střídání v tomto zápase! Ze hřiště odchází devatenáctiletý Sarenren-Bazee, který odvedl v dnešním utkání skvělý výkon a vysloužil si zasloužený potlesk zaplněných tribun! Na jeho místo přichází Sulejmani.
77
Hannover opět zajímavě kombinoval na útočné polovině, avšak poté přišla chyba v rozehrávce od Karamana, který přišel o míč a následně ještě fauloval unikajícího Dahouda!
75
Sakaj vhazoval z pravé strany autové vhazování a našel Sobiecha, který chtěl japonskému obránci míč bleskově vrátit. Ten to však nečekal, míč skončil v zámezí a vhazovat bude Borussia!
74
Domácí kombinoval na levé straně, jmenovitě Sobiech s Karamanem. Polský útočník narazil míč do běhu pro Karamana, avšak ten se nacházel v těsném ofsajdu.
73
Hannover pokračuje ve velmi dobrém výkonu a svého soupeře zatím ve druhém poločase do žádné větší šance nepustil a Zieler nemusel zasahovat!
72
Nordveit se opět pokoušel o nějakou překvapivou myšlenku. Tentokrát norský hráč hledal na pravé straně Traorého, avšak ten vybíhal z ofsajdového postavení a hra je přerušena!
71
Borussia chybovala na útočné polovině a Hannover postupoval do rychlého protiútoku. Celou akci táhl Kijotake středem hřiště, který následně předal míč na pravou stranu, kde se nacházel Sarenren-Bazee. Jeho následný přízemní centr pouze prolétl kolem branky Borussie, Sobiech těsně nedosáhl!
69
Havard Nordveit se pokoušel zrychlit kombinaci svého celku přihrávkou na Wendta. Švédský bek byl však příliš netrpělivý a nacházel se v ofsajdovém postavení!
68
Dahoud dokázal udržet míč ve středu hřiště a dostal jej na levou stranu, kde se nacházel Wendt. Švédský obránce si však na individuální průnik netroufl, a tak raději celou akci zabrzdil.
67
Schmiedbach poslal dlouhý nákop na levou stranu, kam směřoval Sobiech. U míče byl však jako první Sommer, který si nepřidělával starost a raději poslal míč přímo do zámezí.
65
Z následného rohového kopu Stindla Borussie branku domácího celku ohrozit nedokázala, nicméně hosté zůstali u míče a momentálně kombinují na útočné polovině.
64
Útočnou akci táhl středem hřiště Traoré, jehož přihrávka k Raffaelovi neprošla, nicméně následně se míč odrazil k Stindlovi, který pohotově vystřelil, avšak od Saného se míč odrazl na roh!
63
V dnešním utkání se také projevuje, jak moc Borussii chybí ve středu hřiště Granit Xhaka. Hře Gladbachu chybí vůdce, což je přesně role, která jde švýcarskému reprezentantovi dokonale!
62
Sakaj se dostal k míči na pravé straně a obratem posílal dlouhý centr na pravé křídlo, kam nabíhal Sarenren-Bazee. Před německého křídelník se dokázal dostat Elvedi, který odehrál míč k Sommerovi.
61
Sané opět dokázal vyhrát hlavičkový souboj s Larsem Stindlem a míč má Karaman na levé straně. Přidá Hannover svůj třetí gól v zápase?
60
Hannover právě vstřelil branku!
Domácí celek pokračuje ve skvělém výkonu, přidává již svou druhou branku v dnešním utkání a výrazně se přibližuje tříbodovému vítězství! Z pravé strany odcentroval Sakaj, který našel Karamana. Ten se dokázal obtočit kolem Stranzla, avšak jeho střelu ještě zastavila tyč. Od té se však míč odrazil přímo k ARTURU SOBIECHOVI, který s dorážkou neměl sebemenší problém!
59
Hannover se hnal opět do zajímavého protiútoku, který tentokrát táhl středem hřiště Artur Sobiech. Polský útočník si připravil míč na střelu, avšak jeho následná střela mířila vysoko nad branku!
57
Na druhé straně se hnal do zajímavého protiútoku Ibrahima Traoré, nicméně střídajícího hráče poslal k zemi Schmiedebach, který se následně dočkal od hlavního rozhodčí udělení žluté karty!
57
Další zajímavá šance domácího celku! Schmiedebach operoval s míčem na pravé straně a následným překvapivým centrem našel na hranici vápna Karamana, který si míč ideálně zpracoval a vyslal přízemní střelu k tyči. Sommer se však natáhl a jeho pokus vyrazil!
56
Elvedi měl opět problémy při rozehrávce, když se dostal pod tlak napadajícího Sobiecha. Švýcarský mladík tak raději poslal míč do zámezí a Hannover bude vhazovat!
55
Schmiedebach se pokoušel překvapivou přihrávkou najít na pravé straně Sobiecha, avšak polský útočník byl velmi dobře hlídán Martinem Stranzlem, který svého soupeře k míči nepustil.
54
Hostující kouč André Schubert reaguje na aktuální stav dvojitým střídáním! Ze hřiště odchází Dahoud a Hazard. Na jejich pozice přichází Ibrahima Traoré s Patrickem Herrmannem.
54
54
Hannover se však následně opět dostal k míči a kombinoval na útočné polovině. Následně Karaman fauloval ve vzdušném souboji Wendta a je pískáno!
53
Oscar Wendt se dostal pod tlak na levé straně, nicméně dokázal si před napadajícím Sakajem poradit a vybojoval autové vhazování!
52
Domácí celek zatím svého soupeře ve druhém poločase vůbec k ničemu nepouští. Schmiedebach se tentokrát pokoušel najít na levé straně Karamana, což se povedlo, avšak turecký fotbalista se nacházel v ofsajdu!
51
Hannover se vzápětí hnal do dalšího zajímavého protiútoku, který vedl po levé straně Kijotake. Ten následně předal míč Schmiedebachovi, avšak ten o něj zanedlouho přišel!
49
Hannover vstoupil do druhého poločas parádně a dostává se velmi rychle do řekl bych zaslouženého vedení! Na začátku celé akce byl opět Sarenren-Bazee, který si na pravé straně dokázal poradit s Christensenem a Wendtem a přesnou přihrávkou našel ve vápně WALDEMARA ANTONA, jehož střela nebyla dobře umístěná, avšak míč doputoval pod tělem Sommera do branky!
48
Aktivní Sarenren-Bazee si na pravé straně naběhl na přihrávku od Sobiecha a postupoval vpřed. Německý talentovaný záložník následně odcentroval, avšak jeho centr skončil v rukavicích Sommera!
46
Hlavní rozhodčí právě zahájil druhý poločas. Úvodní výkop měli k dispozici hostující hráči, kteří zahajují druhý poločas kombinací na vlastní polovině.
46

Druhý poločas začne v zaplněné HDI-Aréně přibližně v 21:32.
45+1
45+1
V poslední minutě prvního poločasu předvedl ostrý šlapák domácí stoper Sané v souboji s Hazardem a dostává žlutou kartu!
45
Hlavní rozhodčí nastavuje celkme jednu minutu nad rámec základní hrací doby!
44
Útočnou akci Borussie táhl po levé straně Wendt, který následným centrem hledal ve vápně Raffaela. Brazilský útočník se však přes Saného k míči neprodral. Senegalský stoper zatím v dnešním utkání podává bezchybný výkon!
43
To může Hannover hodně mrzet! Borussia propadla ve středu hřiště a domácí celek mohl jít do zajímavého brejknu dva na jednoho, který táhl Sarenren-Bazee. Německý talent si však míč příliš předklopl a nechal tak vyniknout Nordveita, který míč odkopl do zámezí!
42
Borussia se po delší době dostala do kombinace na útočné polovině. Hazard si na pravé straně narazil míč s Elvedim, avšak následně ho o něj obral stoper Sané!
41
V závěru prvního poločasu přišla zřejmě největší šance domácího celku v dosavadním průběhu dnešního zápasu! Dahoud chyboval při rozehrávce a k míči se dostal Sobiech, který přešel přes Elvediho a dostal míč do vápna, kam si naběhl Sarenren-Bazee. Mladý talent podklouzl, avšak i v pádu zakončil. Sommer však dokázal zasáhnout a udržel bezbrankový stav!
40
K exekuci čtvrtého rohového kopu domácího celku přispěchal Miiko Albornoz, jehož centr se snášel do míst, kde se nacházel Sarenren-Bazee. Domácí talent však podklouzl a k hlavičce se neprodral!
39
Kasaj si krásně narazil míč na pravé straně se Sobiechem a postupoval vpřed. Japonský bek se následně dostal do ostrého úhlu, nicméně i tak dokázal vybojovat rohový kop!
37
V pokutovém území domácího celku svedl vzdušný souboj Karaman s Nordveitem. Oba hráči se nepříjemně střetli hlavami, nicméně oba jsou již po ošetření a měli by být v pořádku!
36
Následného rohového kopu se ujal Thorgan Hazard, jehož centr se snesl do středu pokutového území. Obrana Hannoveru si však poradila velmi dobře a centr odvrátila.
35
Borussia rozjela na vlastní polovině postupnou rozehrávku, nicméně před dobře propracovaný tým Hannoveru se dostávala těžko, a tak Elvedi zvolil útočný nákop, kterým našel na pravé straně Hazarda, ten následně vybojoval rohový kop!
33
Domácí celek se opět pokoušel zakombinovat na útočné polovině, nicméně spolupráce Kijotakeho s Karamanem nebyla ideální a míč skončil po nepřesné přihrávce u Sommera.
32
Borussia velmi rtychle otočila hru a postupovala vpřed. Hazard mohl na pravé straně přijít o míč, avšak Milošević předvedl nepřesný skluz a po narážečce s Raffaelem mířil Hazard do vápna. Belgický křídelník byl však z úhlu a mířil mimo.
31
Arthur Sobiech na pravé straně zrychlil kombinaci přihrávkou na Sakaje, který pospíchal vpřed. Japonský bek následně odcentroval, avšak ve vápně odkopl míč Stanzl.
30
Japonský obránce Sakaj zatím v dnešním utkání není příliš vidět. Teď si udělal prostor na pravé straně, avšak jeho centr skončil pouze v rukavicích Yanna Sommera!
29
Hannover na levé straně zariskoval při rozehrávce a k míči se málem dostatl Mahmoud Dahoud. Mladému německému záložníkovi však přece jen kousek chyběl k tomu, aby se míče zmocnil.
28
Tak, už i Gladbach si vytvořil první velkou šanci zápasu! Borussia kombinovala na levé straně, kde následně operoval s míčem Christensen. Dánský stoper dostal míč do vápna na Larse Stindla, který pohotově vystřelil, avšak Zieler dokázal zasáhnout!
27
Té se ujal Thorgan Hazard, jehož centr se nebezpečně snášel před branku Zielera. Míč se následně dostal do prostoru, kde se nacházel Sané, a ten míč odhlavičkoval za vápno.
26
Raffael na pravém křídle bojoval s trojicíc protihráčů, i tak dokázal míč udržel. Brazilského útočníka následně poslal k zemi Sané a i Borussia bude mít k dispozici standardní situaci.
25
Hannover opět poslal míč ke svému brankáři, který poslal dlouhý odkop na polovinu soupeře, kde však našel pouze Martina Stranzla a u míče je tak Borussia!
24
Exekuce následného rohového kopu se ujal Miiko Albanroz, jehož centr hledal na hranici malého vápna Alexandera Miloševiće. Švédský stoper se však k hlavičce přes Stranzla nedostal!
23
Talentovaný Sarenren-Bazee se dostal k míči na pravé straně, nicméně měl proti sobě Nordveita. Norský stoper odvedl svou práci na jedničku, zblokovat centr svého protihráče a dostal míč alespoň na roh!
22
Lars Stindl ve středu hřiště napadal Waldemara Antona, avšak to přehnal s důrazem a po nedovoleném zákroku hostujícího útočníka bude mít Hannover k dispozici standardní situaci.
21
Hostující celek je zatím v dnešním utkání pasivnějším týmem a tento obrázek hry se před zápasem rozhodně nečekal. Hannover zatím svého soupeře přehrává a je lepší!
20
Domácí celek si teď vybojoval první velkou šanci dnešního zápasu! Schmiedebach ve středu hřiště zpracoval přihrávku od Antona a poslal vpřed Japonce Kijotakeho. Ten se dostal do vápna, avšak jeho následná rána mířila nad branku Sommera, který tak nemusel zasahovat!
18
Hannover se probojoval k zajímavé standardní situaci, kterou z levé strany rozehrál Kijotake. Centr japonského záložníka byl však přetažený a Nordveit dokázal míč v pravé části vápna odhlavičkovat.
17
Borussia kombinovala na vlastní polovině, nicméně přihrávka Nordveita nebyla ideální a Sommer se dostal pod tlak napadajícího Sobiecha. Švýcarský brankář však situaci zvládl na jedničku!
15
Druhého rohového kopu domácího celku se zhostil Kijotake, jehož centr letěl na přední tyč. V tomto prostoru však kraloval Nico Elvedi, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
14
Zkušený Martin Stranzl nastoupil v základní sestavě hříbat po hodně dlouhé době, avšak na jeho dosavadním výkonu to vůbec není poznat! Rakouský stoper teď předvedl na levé straně dva povedené obranné zákroky a bude z toho roh pro Hannover!
14
První střelecký pokus ze střední vzdálenosti vyslal Waldemar Anton, který natáhl zhruba z 25 metrů. Jeho střela však nebyla povedená a mířila vysoko nad branku!
13
Sarenren-Bazee dokázal na levém křídle vybojovat míč pro Miiko Albornoze, který měl hromadu času na odcentrování. Chilskému obránci se však centr nepovedl a míč přelétl všechny hráče v pokutovém území.
11
Dlouhý nákop brankáře Zielera hledal na útočné polovině Sobiecha. Do souboje s polským útočníkem šel také zkušený Martin Stranzl, který souboj vyhrál a Borussia může zamířit vpřed.
10
Borussia se poprvé v dnešním zápase dostává k postupné kombinaci na vlastní polovině. Hannover se pokouší napadat, nicméně zatím se k míči dostat nemůže.
9
Úvodního rohového kopu domácího celku se ujal Albornoz, jehož centr se snesl na přední tyč, kde míč prodloužil hostující Elvedi. Následně na levé straně spadl Anton po souboji s Johnsonem, avšak hra pokračuje dál!
8
Domácí celek je zatím po necelých deseti minutách aktivnějším týmem! Sarenren-Bazee se pokoušel uvolnit na pravé straně hřiště, což se mu částečně povedlo a po centru bude Hannover zahrávat rohový kop.
7
Hannover dlouho kombinoval na útočné polovině. Následně přišla přihrávka Antona na Sarenrena-Bazeeho, který posléze trefil tyč, avšak všechno vzrušení bylo zbytečné, neboť se jednalo o ofsajd!
5
Následnou útočnou akci domácího celku táhl středem hřiště Sarenren-Bazee, nicméně o německého útočníka se postaral Christensen, který nepříjemným napadání donutil svého protihráče ke ztrátě.
4
První nebezpečná situace ve vápně domácího celku! Mahmoud Dahoud táhl míč středem hřiště a následnou křížnou přihrávkou našel v levé části vápna naběhlého Wendta. Švédský bek ještě posílal míč před branku, tam však míč odkopl Sané!
4
Hannover šel velmi rychle vpřed a z levé straně odcentroval obránce Albornoz. Jeho centr hledal ve vápně Artura Sobiecha, avšak pro míč si došel pozorný Ron-Robert Zieler!
3
Borussia se pokoušela rychle přejít z vlastní polovinu na polovinu svého soupeře. Elvedi tak poslal rychlou přihrávku na Hazarda, avšak ten měl problémy při zpracování a míč mu odskočil k Miloševićovi.
2
Artur Sobiech se dostal na levé straně k míči, avšak byl velmi bedlivě střežen Elvedim. Polský útočník i tak dokázal dostat míč do vápna, tam byl však zkušený Martin Stranzl, který míč odkopl.
1
Hlavní rozhodčí právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měli k dispozici domácí hráči, kteří dnešní souboj zahajují kombinací na útočné polovině.
1
Hlavní rozhodčí právě přivádí oba týmy do zaplněné HDI-Aréně. Zhruba za tři minuty začínáme!

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Milošević, Sané, Albornoz – Schmiedebach, Anton – Sarenren-Bazee, Kijotake, Karaman – Sobiech.
Náhradníci: Tschauner – Gülselam, Klaus, Hoffmann, Szalai, Schulz, Sulejmani.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Stranzl, Nordtveit – Johnson, Dahoud, Christensen, Wendt – T. Hazard, Stindl, Raffael.
Náhradníci: Sippel – Hinteregger, Herrmann, Traoré, J. Hofmann, Korb, Hahn.

Rozhodčí: Markus Schmidt – Sinn, Gorniak (vš. Německo).
Příjemný páteční večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Německá Bundesliga má dnes na programu svou předehrávku 30. kola, ve které se střetne Hannover 96 s Borussií Mönchengladbach. Úvodní výkop je naplánován v HDI-Aréně ve 20:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
HANNOVER 96
Hannover zažívá opravdu tragickou sezonu. Německý celek se nachází na samém dně tabulky německé nejvyšší soutěže a je již skoro jasné, že se Hannover bude příští sezonu prát o patro níže! Na patnáctý Augsburg totiž ztrácí dvanáct bodů a na šestnáctý Werder deset bodů. Nicméně, do konce sezony zbývá ještě devět zápasů, avšak šance Hannoveru na záchranu v nejvyšší soutěži je velmi malá....

Hannover v posledním ligovém kole zastavil sérii pěti zápasů bez bodového zisku! Svěřenci trenéra Stendela předvedli na hřišti třetí Herthy povedený výkon a v 58. minutě dokonce vedli 2:1 po brance Schmiedebacha. Poté však srovnal Kalou na konečných 2:2, nicméně i bod byl pro Hannover cenným úlovkem!

Zajímavostí dnešního duelu je to, že v podobné situaci, jako Hannover, se na začátku letošní sezony nacházel i Gladbach. Borussii vůbec nevyšel start sezony a po pěti odehraných zápasech se nacházela na samém dně tabulky! Hannover do dnešního duelu rozhodně nevstupuje v pozici favorita, avšak před vlastními fanoušky by mohl překvapit!
BORUSSIA MÖNCEHNGLADBACH
Jak již bylo zmíněno, Borussii nevyšel start sezony a nacházela se na posledním místě tabulky. Po příchodu Andrého Schuberta se však výkony Gladbach zvedly a s nimi i postavení v tabulce! Momentálně se Borussia nachází na páté příčce tabulky a tajně pokukuje po třetí pozici, která zaručuje účast v základní skupině LM. Na třetí Herthu Borussia aktuálně ztrácí čtyři body. Do dnešního souboje však vstupuje v pozici mírného favorita, který by si měl odvést všechny tři body!

Borussia se po reprezentační přestávce představila v domácím prostředí právě v zápase s Herthou. Gladbach předvedl doslova ofenzivní koncert, který skončil výsledkem 5:0! V posledním ligovém kole už to však taková sláva nebyla a svěřenci Andrého Schuberta prohráli na hřišti nováčka z Ingolstadtu 0:1...