Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 14:11.
Vypadalo to, že od 54. minuty budeme sledovat snažení Hoffenheimu o vyrovnání. To však netrvalo dlouho. V 61. minutě upravil na konečných 3:1 Hahn. Borussia Mönchengladbach si tak připisuje důležité body. V dalším kole se vydá do bavorské metropole. TSG 1899 Hoffenheim prohrává po sérii skvělých výsledku. Hosté tak stále nejsou definitivně zachráněni.
90+2
90+2
Roh se domácím příliš nepovedl. Hoffenheim už stejně příliš nestihne.
90+1
Hofmann i s pomocí Baumanna trefuje boční síť. Ještě uvidíme roh.
90
Nastavují se 2 minuty.
89
Střídající Hofmann se mohl dostat do zakončení.
88
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Jonas Hofmann.
86
Vypadá to, že už se zápas jen v poklidu dohraje. Domácí chystají poslední taktické střídání.
85
Vargas tvrdě vypálil zpoza šestnáctky. Možná měl raději volit nahrávku.
84
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Patrick Herrmann.
83
Andrej Kramarić zakončoval za pomocí faulu. Sommer se tak nemusí obávat.
82
Hoffenheim se ještě snaží zdramatizovat utkání.
81
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Fabian Johnson.
80
Do třetice už se nekoná, po útočném faulu bude vykopávat Sommer.
79
Sommer si oddychl, před ním se míč nebezpečně pohyboval. Bude následovat třetí roh.
79
Ten si domácí zopakují, Xhaka ihned odvrátil.
78
Tvrdou střelu Kramariće vyráží Sommer na roh.
77
Přeci jen se hosté dostávají na útočnou polovinu.
76
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Philipp Ochs.
74
I díky aktivnímu pojetí hry se domácí nedostávají pod tlak.
73
Rozhodčí opět nepískal a k vidění bylo zajímavé přečíslení domácích. Hazard nahrával Raffaelovi. Jeho střelu hostující obránce vyrazil na roh.
72
Kdyby se Vollandovi podařilo dorazit, možná bychom viděli druhou branku hostů.
71
Raffael se snažil z dálky nachytat Baumanna. Neúspěšně.
70
Žlutou kartu dostává Håvard Nordtveit (Borussia Mönchengladbach).
68
Hostům se pomalu krátí čas. Šance na další snížení zatím v nedohlednu.
67
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Eduardo Vargas.
66
Ani další roh se domácím nepovedl.
65
Další protiútok domácí Borussie. Hahn čekal na dobíhajícího Traorého, jehož střelu Baumann vyrazil na roh.
64
Domácí už nechtějí inkasovat. Rádi by v poklidu dohráli.
63
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Eugen Polanski, přichází Pirmin Schwegler.
61
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Nyní chyba Hoffenheimu za polovinou. Toho využil nekompromisní střelou ANDRÉ HAHN. Po proměněném brejku je tak rozdíl opět dvoubrankový.
60
Další povedený zákrok Baumanna. Wendt centroval, Hahn neúspěšně hlavičkoval.
59
Mahmoud Dahoud to zkoušel z dálky. Střela před Baumannem skočila, ten však s jistotou vyráží na roh.
58
Domácí mohli opět vést o 2 branky. Ve velké šanci však Oscar Wendt trefuje pouze náruč hostujícího gólmana.
57
Hodně nepovedená střela od Traorého. Baumann bude vykopávat.
55
Zápas rázem nabírá na atraktivnosti. Hoffenheim cítí šanci na vyrovnání.
54
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Velká chyba v rozehrávce domácích. Toto Hoffenheim plně využívá. Nahrávku Vollanda do branky dostává ANDREJ KRAMARIĆ.
54
V krátkém sledu v ofsajdu Hahn, byť se to fanouškům nelíbí.
53
V ofsajdu Kevin Volland, nemůže tak postupovat vpřed.
52
Tento roh se domácím nepovedl, obrana Hoffenheimu odvrací do bezpečí.
51
Zajímavá akce domácích. Vše začalo zablokovanou střelou Hahna. Následně Wendt nestřílel, ale nahrával. Vše skončilo střelou Raffaela, kterou Baumann vyrazil na roh.
49
Postup domácích zastavil ofsajd.
48
Po hlavičkovém souboji se z trávníku těžce zvedá Andrej Kramarić.
47
Po faulu Hazarda bude následovat volný kop pro Hoffenheim.
46
Olivier Baumann ještě protestoval u rozhodčích, že měl míč v držení. Branka každopádně platí a do šaten se jde za stavu 2:0. Borussia Mönchengladbach se bude snažit ve druhém poločasu kontrolovat výsledek. V první půli byla lepším týmem. TSG 1899 Hoffenheim se musí hodně zlepšit.
45+1
45
Je tu pojišťovací branka do šatny. Raffael vypálil. Olivier Baumann míč pouze vyrazil. Toho využil Hahn, který nahrál spoluhráči, který už měl snadnou práci. MAHMOUD DAHOUD je střelcem druhé branky.
45
Do hry se zapojuje i Yann Sommer.
44
V celku rychle je u míče zase domácí tým. Nahrává si na vlastní polovině.
43
Aby tohle domácí nemrzelo. K míči se po Hazardově faulu dostává Hoffenheim.
42
André Hahn v další velké šanci. Místo nahrávky zvolil zasekávačku, z následné střely trefuje tyč.
40
Po první žluté kartě následoval volný kop. Håvard Nordtveit nebyl daleko od skórování. Jeho hlavička mířila těsně vedle.
40
Žlutou kartu dostává Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim).
38
Další roh domácích. Kdyby Xhaka nepodklouzl, mohla být k vidění zajímavá šance.
37
Vypadá to, že závěr poločasu bude patřit domácím.
36
Mönchengladbach v útoku. Hahn nepropasíroval přihrávku na Hazarda.
35
Dlouhý míč sebral Yann Sommer. Švýcar opět vhodí do hry.
34
Zahraje si díky tomu i Baumann.
33
Opět vidíme podobný obrázek hry. Hoffenheim se snaží prokombinovat vpřed, ale neúspěšně.
32
Tempo hry nyní lehce upadá.
31
Mark Uth si ukopl míč a nemohl vystřelit.
30
Hosté budou pokračovat u míče i po faulu Xhaky.
29
Roh opět hlavičkou odvrátil Hoffenheim a může se vydat vpřed.
28
Thorgan Hazard se nevzdal a vybojoval roh. To se nelíbí Fabianu Schärovi. Ale on opravdu zahrál míč jako poslední.
27
Hosté se nyní jen brání.
26
Mahmoud Dahoud dostal příliš dlouhý míč a do zakončení se nedostal.
25
Častěji začíná hrozit nyní domácí tým.
24
Hoffenheim sice drží většinu času míč. Ale hlavně u poloviny.
23
V posledních minutách se nám hra zvedá. Sledujeme šance na obou stranách. Jen tak dál.
22
Opět roh pro domácí tým. Ani tento se domácím příliš nepovedl.
21
Šance i na druhé straně. Andrej Kramarić však chtěl nejprve míč zpracovat a následně zakončit. Yann Sommer i díky tomu nakonec míč zlikvidoval.
20
Ibrahima Traoré nahrál Dahoudovi, který vypálil z hranice šestnáctky nad. Obrana Hoffenheimu byla hodně otevřená.
20
Žlutou kartu dostává Sebastian Rudy (TSG 1899 Hoffenheim).
18
Oscar Wendt dostal míč do ofsajdu.
17
Od inkasované branky je Hoffenheim častěji u míče, ale nedaří se mu ohrozit soupeřovu branku.
16
Vhazování vybojovali domácí těsně vedle rohového praporku. Do pokutového území se následně nedostali.
15
Sebastian Rudy sympaticky vystřelil, trefil jen záda spoluhráče.
13
Hoffenheim se stále nemůže dostat na útočnou polovinu.
12
Opět jsou hosté donuceni si přihrát i s brankářem, Mönchengladbach aktivně soupeře napadá.
11
Hoffenheim je u míče, nedaří se mu však dostat na polovinu soupeře.
10
K míči se opět dostává Baumann, který míč vrací svému spoluhráči.
9
Kevin Volland se snaží okamžitě odpovědět, neúspěšně.
8
Útočný faul Dahouda. Baumann bude vykopávat.
7
Ještě že mají domácí bílé dresy. ANDRÉ HAHN dostal přihrávku před branku. Z pěkné pozice se nemýlil. Ve snaze zabránit brance si vlastní gól vstřelil JEREMY TOLJAN.
4
Další roh pro domácí. Hlavičkovat se snažil Christensen, nepřesně.
4
Nepřesnosti v rozehrávce domácích málem využil Volland. Místo brejku se pískal útočný faul.
3
Z rohu Gladbach nezahrozila. Vykopávat bude Baumann.
2
Po úvodním výkopu se u míče vystřídaly obě mužstva. Lépe to vypadá pro domácí, kteří vybojovali roh.
1

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Nordtveit, Wendt – Traoré, Dahoud, Xhaka (C), T. Hazard – Raffael, Hahn.
Náhradníci: Sippel – Hinteregger, Herrmann, M. Schulz, Johnson, J. Hofmann, Korb.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Strobl, Schär, Süle, Toljan – Rudy, Polanski (C), Amiri – Uth, Kramarić, Volland.
Náhradníci: Grahl – Kadeřábek, Bičakčić, E. Vargas, Schwegler, Zuber, Ochs.

Rozhodčí: Hartmann – Cortus, Beitinger.
Vzájemné utkání z první poloviny sezony:

TSG 1899 Hoffenheim – Borussia Mönchengladbach 3:3
branky: 11. Zuber (Amiri), 35. Polanski (Amiri), 47. Amiri – 5. Johnson (Dahoud), 56. Drmić (Stindl), 87. Johnson (Raffael)

Podzimní setkání bylo divoké. Domácí Hoffenheim předvedl velmi pěkný výkon. To u něj před zimní přestávkou nebylo obvyklé. Přesto se oba týmy rozešly smírně.
Borussia Mönchengladbach je aktuálně pátá, v případě výhry bude na čtvrtou Herthu ztrácet jediný bod. Čtvrtá pozice znamená kvalifikaci Ligy mistrů, to zní Hříbatům určitě lépe. Páté místo znamená "jen" účast v Evropské lize.

Velké ambice měl i Hoffenheim, ale hosté vezmou za vděk, když se v nejvyšší německé soutěži udrží. Chvíli to s nimi vypadalo opravdu zle. Pavel Kadeřádek se ale nakonec asi bude radovat ze záchrany.
Dnes je na programu dohrávka 31. kola německé Bundesligy. Společně budeme sledovat Borussia Mönchengladbach – TSG 1899 Hoffenheim. Utkají se týmy, které do tohoto ročníku vstoupily doslova tragicky. U obou týmů pomohly až změny na trenérském postu. Ty však přišli u obou mužstev v rozdílný čas. Mönchengladbach tak stále bojuje o Ligu mistrů, byť se jí poslední zápasy nedaří. Hoffenheim se dostal ze sestupových vod až díky výhře v minulém kole. Od baráže hosty dělí momentálně 3 body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.