Je konec! Borussia Mönchengladbach navázala na špatné výsledky a v páteční předehrávce 4. kola německé Bundesligy prohrála s Hamburgerem SV 0:3 !

První poločas v Borussia-Parku nabídl zcela nečekaný průběh! Hned od úvodních minut bylo velmi aktivní hostující HSV, které se dočkalo již v jedenácté minutě. Po obrovské chybě Tonyho Jantschkeho se k míči dostal Pierre-Michel Lassoga, který udělal kličku Sommerovi a poslal míč do sítě! Následovaly klidné minuty, kdy se toho na hřišti příliš nedělo. Za zmínku stojí průnik Iličeviće, který však mířil mimo. V závěru však HSV udeřilo podruhé! Ivo Iličević zahrál výborně první rohový kop utkání a na jeho centr si naběhl Pierre-Michel Lassoga, který zaznamenal svůj druhý gól v zápase!

Do druhého poločasu vstoupili lépe HSV, které v 52. minutě navýšilo své vedení. Na krásný centr Jaroslava Drobného si naběhl Nicolai Müller, který přehodil Sommera a dostal Hamburk do vedení 0:3! V 62. minutě došlo k nešťastnému souboji Martina Stranzela s Lassogou, po kterém zůstal domácí hráč ležet na zemi. Následně byl rakouský stoper odnesel na nosítkách a odvezen do nemocnice, doufejme, že bude v pořádku. V závěru se ještě Gladbach snažil, nicméně branku Sommera už neohrozil!

Gladbach tak navazuje na špatné výkony a v nové sezóně ještě nevyhrál! Stále se tak drží na dně tabulky, což před úterním zápase LM Seville není příliš dobré. Trenér Lucien Favre tak má jistě o čem přemýšlet! Naopak Hamburk zaznamenal druhé vítězství v sezóně!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+3
90+2
Pátý rohový kop Gladbachu, kterého se ujal Thorgan Hazard, byl snad nejpovedenější. Centr mladého belgického záložníka našel ve vápně Josipa Drmiće. Švýcarský útočník však svou hlavičku pokazil a poslal míč mimo!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby, což je způsobeno hlavně ošetřováním Martina Stranzla. Gladbach se ještě pokouší něco kloudného vymyslet na útočné polovině a vstřelit alespoň čestnou branku.
90
Matthias Ostrzolek ještě přidělal svým pomalým autovým vhazováním problémy Jaroslavu Drobému, který musel velmi rychle vyběhnout proti Josipu Drmićovi, který se málem dostal k míči. Český brankář byl však rychlejší ...
89
Hamburk kontroluje hru na vlastní polovině a svého soupeře nepouští k míči. Domácí hráči se pokoušejí velmi vysoko a agresivně napadat, nicméně se k míči nemohou dostat.
88
Poslední střídání provádí Bruno Labbadia dvě minuty před koncem základní hrací doby. Ze hřiště jde švýcarský stoper Johan Djourou, který je ještě evidentně otřesený ze souboje s Hahnem. Na jeho místo přichází Cléber Reis!
88
Ve středu hřiště poslal mladý záložník Mahmoud Dahoud k zemi Lewise Holtbyho a dostává svou první žlutou kartu v Bundeslize! Celkově je to pro Gladbach třetí žlutá karta v tomto utkání!
87
Aktivní chorvatský záložník Ivo Iličević se dostal ve středu hřiště k míči po chybné rozehrávce Nordveita. Iličević poslal tvrdou střelu, která však branku Yanna Sommera neohrozila, neboť mířila nad branku!
86
Dlouhý nákop Dennise Dikemeiera hledal na pravé straně Pierra-Michela Lassogu, kterého však odstavil od míče Oscar Wendt. Švédský obránce následně poslal míč k brankář Sommerovi.
85
Gladbach se dostal pohlednou kombinací na útočnou polovinu. Do vápna poslal nadýchaný centr Ibrahima Traoré, který hledal Josipa Drmiće. Švýcarský útočník se však nechal odstrčit ze souboje Kačarem, který následně míč odkopl!
83
O dvě minuty později přichází další střídání hostujícího celku! Střelec poslední branky, Nicolai Müller, podal velmi dobrý výkon, jeho pobyt na trávníku však právě skončil. Na jeho místo přichází Rakušan Michael Gregoritsch!
82
Thorgan Hazard na levé straně "umíchal" Dennise Dikemeiera. Do souboje se však vložil srbský stoper Gojko Kačar, který poslal míč do zámezí a právě belgický záložník bude vhazovat!
81
Německý kouč Bruno Labbadia sahá až deset minut před koncem k prvnímu střídání! Letní posila z Wolfsburg, Aaron Hunt, dnes dohrál, i když nepodal zrovna ideální výkon, svému týmu pomohl. Na jeho místo přichází Chilan Marcelo Díaz!
80
Hamburk hraje v posledních minutách hlavně ze zajištěné obrany. Do ojedinělého útoku se dostal Nicolai Müller, který však míč ztratil a dopředu šel Gladbach. Před vápnem si míč narazil Ibrahima Traoré s Hazardem, jeho střela však mířila nad branku!
79
Exekuce této standardní situace se ujal právě Ibrahima Traoré, jehož přímá střela byla hodně tvrdá, nicméně letěla nad branku a Jaroslav Drobný mohl zůstat v klidu!
78
V nebezpečné blízkosti brance Jaroslava Drobného fauloval srbský stoper Gojko Kačar, který poslal k zemi Ibrahimu Traorého, ten je po svém příchodu na hřiště velmi aktivní. Gladbach tak bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci!
77
Aktivní Gladbach se rychlou kombinací opět dostal na dostřel branky Drobného. Na levé straně zakombinoval Traoré a Oscar Wendt. Prvně jmenovaný poslal do vápna ostrý centr, který však přelétl všechny a skončil v zámezí.
76
Borussia na druhé straně vybojoval již svůj čtvrtý rohový kop. Rozehrávky se i tentokrát ujal Ibrahima Traoré, který svůj centr poslal do pravé části vápna. K hlavičce se dostal Dahoud, avšak byl tísněn hráčem HSV a jeho hlavička na branku nemířila.
75
Do protiútoku se dostal Lewis Holtby, který dostal ve středu hřiště opravdu hodně prostoru, a tak vypálil. Střela bývalého záložníka Tottenhamu však skončila nad brankou!
74
Gladbach se snaží být v posledních mintuách aktivní, nimcéně obrana HSV pracuje výborně! Na pravé straně se dokázal uvolnit Ibrahima Traoré, který poslal do vápna centr. Ten však odvrátil stoper Johan Djourou, který se zdá být po těžké srážce s Hahnem v pořádku.
72
Na levé straně následně svedl tvrdý vzdušný souboj domácí Josip Drmić s Nicolaiem Müllerem. Na zemi zůstál ležet právě hostující hráč, což se švýcarskému útočníkovi nelíbilo a Müllerovi to vysvětlil lehkým postrčením. Rozhodčí však žlutou kartu neudělil!
71
Následného rohového kopu se ujal právě Ibrahima Traoré, kterému se však centr vůbec nepovedl a jeho přetažený centr skončil v zámezí!
70
Střídající Mahmoud Damoud našel na pravé straně nadýchaným centrem Ibrahimu Traorého, který přes obránce Matthiase Ostrzoleka neodcentroval, nicméně vybojoval rohový kop.
68
Lewis Holtby se dokázal uvolnit ve středu hřiště a našel lépe postaveného Ivo Iličeviće, který roztáhl hru na levou stranu, kam nabíhal Pierre-Michel Lassoga. Dvougólový střelec však míč nestihl na hrací ploše.
67
Následnou standardní situaci si vzal na starost Belgičan Thorgan Hazard, který poslal ostrý centr do vápna. Míč však dolétl pouze do rukavic brankáře Jaroslava Drobného!
66
Velmi ostrý souboj absolvoval ve středu hřiště také Johan Djourou, který poslal na zem André Hahna. Hůře na tom však je hostující obránce, který je v péči lékařů. Uvidíme, zda-li Bruno Labbadia nesáhne ke střídání!
65
Mönchengladbach tedy musí potřetí střídat a momentálně vyčerpal všechny možnosti na střídání! Zraněného Martina Stranzla nahrazuje mladý německý záložník Mahmoud Dahoud!
64
Tak to je pro domácí tým velmi nepříjemné! Martin Stranzl je odnášen na nosítkách a Gladbach bude muset střídat! Doufejme, že rakouský stoper bude co nejdříve v pořádku!
62
Exekuce druhého rohového kopu HSV se ujal Lewis Holtby, jehož centr našel ve vápně Lassogu. Německý útočník však mířil mimo! Ve vzduchu však zřejmě zasáhl do obličeje Rakušana Stranzla, který zůstává ležet na trávníku!
61
Ve středním pásmu se míč odrazil na nohu Tony Jantschkeho, který tvrdě vypálil. Jeho ránu však zastavila obrana Hamburku! Na druhé straně zamířil do útoku bránce Dennis Diekmeier, který vybojoval rohový kop.
60
Exekuce rohového kopu se ujal opět Thorgan Hazard, jehož centr však neznamenal pro branku Jaroslava Drobného žádné nebezpečí. HSV momentálně kombinuje na vlastní polovině. Domácí posílili útok, tudíž i vysoko napadají!
59
O zajímavou kombinaci na pravé straně se pokoušel Ibrahima Traoré, který si nejdříve narazil míč s Wendtem a následně našel Hazarda, který nedokázal odcentrovat, avšak vybojoval rohový kop.
58
Střídající Josip Drmić dostal do vápna míč od Hazarda, nicméně švýcarský útočník o něj přišel po souboji s Kačarem. Následně šlo HSV do protiútoku, ten zastavil Jantschke taktickým faulem, po kterém dostává žlutou kartu!
57
Na levé straně se dokázal uvolnil Ivo Iličević. Chorvatský středopolař se následně dostal k tehcnické střele, tu však zastavil Yann Sommer, neboť střela mířila doprostřed branky.
56
Mönchengladbach se dostal k prvnímu rohovému kopu v tomto zápase. Toho se ujal Thorgan Hazard, který však svůj centr přetáhl a míč skončil v zámezí. Následně se mohl do protiútoku dostat Lassoga, avšak těsně před ním míč odkopl ve skluzu Stranzl.
55
Švýcarský kouč reaguje na nepříznivý stav hned dvojitým střídáním! Ze hry jde zkušený nizozemský stoper Roel Brouwers, kterého nahrazuje útočník Josip Drmić. Ze hry jde také Lars Stind, na jeho místo přichází Ibrahima Traoré!
55
54
Hamburk i nadále pokračuje v aktivním začátku. Momentálně je u míče a kombinuje na vlastní polovině. O svou pozici se naopak musí začít bát domácí kouč Lucien Favre, neboť jeho tým míří k páté porážce v nové sezóně!
52
Hamburg právě vstřelil branku!
Tak to už je pro domácí tým hodně špatně! Hamburk dává na začátku druhého poločasu třetí branku! Výborný nákop poslal z vápna HSV poslal Jaroslav Drobný, který našel za obranou NICOLAIE MÜLLERA, ten přeloboval Sommera a míč skončil v síti. Výborná práce českého brankáře!
51
Postupný útok Gladbachu zastavil skvělým obranným zákrokem Lewis Holtby, který obral o míč Raffaela a HSV šlo do rychlého protiútoku. Na hranici vápna dostal prostor Lassoga, který však třetí branku nezaznamenal, míč letěl nad branku Yanna Sommera.
50
Tobias Welz teď zastavil hru, neboť rozehrávka volného přímého kopu v podání domácích hráčů byla příliš rychlá a Brouwers nepočkal na pokyn rozhodčího. Toto rozhodnutí se však domácím fanouškům příliš nelíbilo.
49
Johan Djorou tvrdě zajel pod nohy Thorgana Hazarda a rozhodčí odpískal nedovolený zákrok. Následnou standardní situaci si vzal na starost Thorgan Hazard, jehož centr však odvrátil hostující Lewis Holtby.
48
Na levé straně podnikl skvělý průnik Oscar Wendt, který nadýchaným centrem našel ve vápně André Hahna. Německý útočník byl však tísněn obráncem a jeho hlavička mířila nad branku. První povedená akce domácího celku!
47
Na trávníku zůstal ležet hostující hrdina Pierre-Michel Lassoga, kterého poslal na zem Aaron Hunt. V tomto přípdě však žlutá karta udělena nebyla. Následná rozehrávka se HSV nepovedla a dopředu míří Gladbach.
46
V úvodu druhého poločasu se prezentoval nákopem za obranu HSV Oscar Wendt. Švédský obránce však svým centrem našel pouze Johana Djourou, který míč odkopl na polovinu domácího Gladbachu.
46

Před Gladbachem tak čeká hodně těžký úkol! Dohnat dvou brankovou ztrátu! Druhý poločas začne přibližně v 21:30!
45
44
Tak podívejme! První rohový kop a hned se HSV prosazuje! Rozehrávky se ujal Ivo Iličević, který poslal svůj centr na hranici malého vápna. Nabíhající PIERRE-MICHEL LASSOGA byl tísněn hned dvojici hráčů, i tak se důrazný německý útočník dostal k hlavičce a odrazem o zem překonal bezmocného Yanna Sommera! To už vypadá z Gladbachem hodně špatně!
43
Vůbec první rohový kop tohoto zápasu bude zahrávat hostující celek, neboť obrana Gladbachu si nerozuměla a poslala míč do zámezí! Yann Sommer již nedokázal míč dostihnout na hrací ploše.
42
Hostující Hamburk v posledních minutách lehce polevil ve své útočné aktivitě. Naopak Gladbach má míč pod kontrolou a kombinuje na útočné polovině. Do nějaké vážnější šance se však favorizováný celek dnešního utkáíní nedostal.
41
Brazilec Raffael se pokoušel křížnou přihrávkou uvolnil André Hahna, který však při zpracování míče spadl po souboji s Lewisem Holtbym. Domácí se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, to však hlavní sudí neudělal.
40
Obrana Hamburku se však dokázala včas postavit do svého postavení a Gladbach se svou kombinací stáhl na polovinu hřiště. Následná průniková přihrávka Brouwerse sice našla Stindla, tomu se však nepodařilo zpracování.
39
Johan Djorou však tentokrát svou rozehrávkou přidělal starosti Jaroslavu Drobnému, který se dostal pod tlak napadajícího Raffaela. Jeho následná rozehrávka na Gojko Kačara nebyla povedená a srbský stoper míč ztratil!
38
Belgičan Thorgan Hazard zakombinoval na levé straně s Oscarem Wendtem a poslal do vápna nadýchaný centr. Míč však dolétl do prostoru, kde se nacházel pouze Johan Djorou, který míč odhlavičkoval.
37
Gladbach se postupně dostává do hry, avšak do zakončení se dostat stále nemůže! Na pravé straně dostal hodně prostoru Julian Korb, který poslal centr do vápna. Míč si hrudí zpracoval Raffael, avšak k následnému zakončení se již nedostal.
36
Gladbach měl první zajímavou standardní situaci, které se ujal Thorgan Hazard. Bratr slavnějšího bratra Edena však svůj centr přetáhl a míč skončil v náruči Jaroslava Drobného, který zatím působí jistým dojmem.
35
Letní posila Hamburku z italského Cagliari, Albin Ekdal, se ve středu hřiště prezentoval nejdříve rukou ve středu hřiště, následně švédský záložník poslal k zemi Oscara Wendta a dostává první žlutou kartu tohoto zápasu!
34
Obrana Gladbachu je v posledních mintuách velmi organizovaná. O první nákop za obranu HSV se pokoušel nizozemský stoper Roel Brouwers, který hledal Raffaela. Jeho centr však našel pouze rukavic českého brankáře.
33
Středem hřiště postupoval nehlídaný Lewis Holtby, který si však na střelu netroufl. Bývalý hráč Tottenhamu hledal na hranici vápna Lassogu. Výborně však četl hru Brouwers, který přihrávku vystihl a Gladbach může zamířit vpřed.
31
Tentokrát však chybovala obrana HSV a na pravou stranu zajímavou přihrávku Lars Stindl. K německému záložníkovi však velmi rychle přistoupil Ostrzolek, který jeho následnou střelu dokázal zablokovat!
30
Borussia opět chybovala na vlastní polovině. Uprostřed hřiště se míče zmocnil Ivo Iličević, který postupoval stále vpřed, až se objevil ve vápně. Obránce Oscar Wendt mu dal hodně prostoru a chorvatský záložník se dostal ke střele, ta však mířila mimo!
29
Tony Janstchke se pokoušel napravit svou chybu při první brance HSV a naběhl si do středu na přihrávku Larse Stindla. Německý středopolař následně vyslal přízemní střelu, která však skončil v náruči Jaroslava Drobného!
28
Julien Korb nebyl nikým hlídán na pravé straně, a tak měl hodně času na odcentrování. Ve vápně našel Raffaela, který byl tísněn Kačarem a poslal míč na André Hahna. Centr německého útočníka však nebyl povedený a míč skončil v zámezí.
27
Na hranici vápna Hamburku si dělal prostor Thorgan Hazard, který se dostal i ke střele, avšak tu zablokoval pohotový Lewis Holtby. Gladbach se však dostal k odraženému míči a jeho kombinace pokračuje na útočné polovině.
26
Zkušený stoper Martin Stranzl svedl velmi ostrý souboj na pravé straně s Ivo Iličevićem. Chorvatský záložník byl přístupem rakouského obránce překvapený a míč mu utekl do zámezí!
25
Důležitý souboj ve středu hřiště s Lassogou vyhrál Havard Nordveit, který dostal míč k Jantschkemu, ten následnou přihrávkou našel stoper Brouwerse a Gladbach opět přistupuje k postupné kombinaci.
24
Rozehrávky se nakonec ujal Havard Nordveit. Přímá střela norského záložníka byla zablokovaná hráči Hamburku, nicméně míč se odrazil před branku Drobného. Dezorientovaný Djourou míč neodkopl. Naštěstí pro domácí se míče zmocnil Ostrzolek, který jej poslal do zámezí.
22
Hamburk však chyboval v rozehrávce a Gladbach se dostal na útočnou polovinu. Ve středu hřiště byl však dohrán André Hahn, kterého poslal ostrým skluzem k zemi Ivo Iličević. Následuje zajímavá standardní situace!
21
Teď však rozhodčí odpískal faul brazilského útočníka Rafaela, který postrčil Dikemeiera. Německý obránce však pád lehce přihrál, což se nelíbilo domácím fanouškům. U míče je však HSV!
20
Po pravé straně mohl zamířit vpřed hostující Dennis Diekmeier, který se krásně vyhnul Raffaelovi a postupoval vpřed. Následně však německého obránce poslal k zemi Nordveit. Žlutá karta z toho však zatím není!
19
Sympatickou kombinaci ve středu hřiště předvedl Thorgan Hazard s Raffaelem, nicméně přihrávka brazilského obránce nebyla vůbec přesná a HSV mířilo do dalšího protiútoku. Centr Lassogy však ve vápně nikoho nenašel.
18
V posledních minutách sledujeme méně záživnou část hry. U míče je domácí Gladbach, který však nemůže najít cestu k brance českého brankáře. HSV výborně napadá!
16
Další chyba v rozehrávce Gladbachu nabídla Hamburgeru protiútoku. Ten táhl po pravé straně Aaron Hunt, který se však nedokázal dostat přes Oscara Wendta. Švédský obránce byl následně faulován a u míče bude Gladbach.
15
Do první zajímé přiležitosti se mohl dostat domácí Thorgan Hazard, který dostal míč před vápnem Jaroslava Drobého. Obrana Hamburku však k belgickému hráči velmi rychle přistoupila a Hazard o míč přišel.
14
Mönchengladbach bude mít možnost k rozehrávce. Ve středu hřiště se prezentoval nedovoleným zákrokem Lewis Holtby, který poslal k zemi Tonyho Jantschkeho. Nordveit poslal míč na svou polovinu a Borussia začíná od začátku.
12
Výkop Jaroslava Drobného nebyl příliš přesný a k míči se dostal domácí celek. Na pravé straně však přihrávka Nordveita nenašela Thorgana Hazarda a míč skončil v zámezí.
11
Hamburk jde zcela zaslouženě do vedení již po deseti minutách hry! Obrovskou chybu ve vlastní obraně vyrobil Tony Jantschke, který naservíroval míč PIERRU-MICHELU LASSOGOVI, ten udělal kličku Sommerovi a poslal míč do opuštěné branky! Borussia tak má zaděláno na další problémy!
10
Na pravé straně obrany domácích zaváhal Julian Korb, který nabídl míč Ivo Iličevićovi. Chorvatský středopolař se uvolnil a poslal míč do vápna na Müllera, ten jej však nezpracoval!
9
Hamburk se opět dostal do kombinace před vápno Sommera. Míč si nedokázal ideálně zpracovat Lassoga, a ten se odrazil k Lewisovi Holtbymu, který se opřel do míče a jeho přízemní rána prolétla mimo!
8
Hamburk neuspěl s kombinací na levé straně, a tak se přesunul na svou polovinu. V úvodních minutách je překvapivě aktivnější hostující HSV a Jaroslav Drobný je zatím bez práce!
7
Hamburk se však následně dokázal dostat k míči. Na pravé straně se však prezentoval výborně načasovaným skluzem Oscar Wendt, který obral o míč Aarona Hunta!
6
Matthias Ostrzolek hledal zajímavým centrem na útočné polovině Pierra-Michela Lassogu, který se málem dostal k míči. Těsně před německým útočníkem však míč odehrál skvěle načasovaným skluzem Brouwers!
5
Hra již pokračuje, Jantschke odešel za postranní čáru, uvidíme, zda-li bude schopen pokračovat ve hře! Mezitím se k míči dostal hostující Hamburk, který rozjíždí svou kombinaci z vlastní poloviny.
4
Velmi ostrý zákrokem se prezentoval hostující Nicolai Müller, který došlápl na nohu Tobiase Jantschkeho. S německým obráncem to nevypadá vůbec dobře! Myslím, že Lucien Favre bude muset poprvé střídat!
3
K vidění byla první postupná kombinace domácí Borussie, která vedla svůj útok po pravé straně. Zde však neuspěl André Hahn, který přenechal míč Holtbymu. Bývalého záložníka Tottenhamu poslal k zemi taktickým faulem Jantschke.
2
Pomalou kombinaci rozsekl Johna Djorou, který našel na pravém křídle Lassogu, ten přiťukl Aaronu Huntovi, letní posile z Wolfsburgu, který nasměroval míč před branku. Od stopera Martina Stranzla se míč odrazil do náruče Sommera!
2
Utkání začíná kombinací obrany Hamburku, která si míč vyměnuje na vlastní polovině. Hráči domácího celku zatím nejsou v napadání příliš aktivní, což nahrává hostům.
1
Německý rozhodčí Tobias Welz právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měl k dispozici hostující Hamburk. O první náběh za obranu se pokoušel útočník Lassoga, nicméně se nacházel v těsném ofsajdu, což postřehl pomezní rozhodčí.
1

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Brouwers, Stranzl, Wendt – Stindl, Jantschke, Nordtveit, T. Hazard – Hahn, Raffael.
Náhradníci: Sippel – Christensen, Dahoud, M. Schulz, Traoré, Drmić, N. Schulz.

Hamburger SV: Drobný – Diekmeier, Djourou, Kačar, Ostrzolek – Ekdal, Holtby – N. Müller, Hunt, Iličević – Lasogga.
Náhradníci: Sakaj, Reis, M. Díaz, Olić, Schipplock, Gregoritsch.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Jablonski (vš. Německo).
Příjemný páteční večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Německá Bundesliga má dnes na programu předehrávku čtvrtého kola. My se společně zaměříme na duel Borussie Mönchengladbach proti Hamburgeru SV. Úvodní výkop je naplánován v Borussia-Parku v 20:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH
Borussie z Mönchengladbachu zažila minulý rok parádní sezónu. V loňském roce se přetahovala s Wolfsburgem o druhé místo, nicméně tento boj nakonec Borussia prohrála. I tak však vedení mohlo považovat sezónu za úspěšnou. Třetí místo zajistilo svěřencům Luciena Favreho vstupenku do základní skupiny Ligy mistrů, kde se Gladbach utká s Juventusem, Manchesterem City a Sevillou – velmi těžká skupina ..

Soutěžní premiéra letošní sezóny se Gladbachu se povedla. V německého poháru sehrála Borussie utkání na půdě St. Pauli. Domácí po prvním poločase vedli překvapivě 1:0, následně však Borussia udeřil hned čtyřikrát a zvítězila 4:1! Úvod do nové sezóny však Borussii vůbec nevyšel. V ostře sledovaném utkání s Dortmundem totálně vybouchla a prohrála 0:4. Nutno říci, že domácí Dortmund podal opravdu excelentní výkon! Gladbach se pokoušel tento výbuch napravita, avšak nepovedlo se. V Borussia-Parku prohrál s Mohučí 1:2! Ani v následujícím zápase nesehráli svěřenci trenéra Favreho dobrou partii na hřišti Werderu. Na branku Jóhannssona ještě dokázal odpovědět Lars Stindl, avšak osm minut po poločase se prosadil Vestergaard a rozhodl o vítězství domácích! Domácí tak dnes potřebují bezpodmíněčně vyhrát!

Ani kádr Mönchengladbachu se přes léto nikterak výrazně neměnil. Tým Luciena Favreho však přišel o svého nejlepšího střelce Maxe Kruseho, který odešel za 12 M € do Wolfsburgu. Vedení však dokázalo zareagovat a z Leverkusenu přivedlo mladého švýcarského útočníka Josipa Drmiće, který stál 10 M €. Borussia také dotáhla přestup mladšího bratra Edena Hazarda, Thorgana, z Chelsea. Na hostování přišel z Chelsea dánský stoper Andreas Christensen.
HAMBURGER SV
Hamburg měl v loňské sezóně zcela jiné starosti! Až do poslední chvíle bojoval o záchranu, nakonec se dostal alespoň do baráže, kde narazil na Karlsruher. Úvodní utkání na severu Německa skončilo 1:1, nicméně na domácí půdě Karlsruher dlouho vedl 1:0. V samotném závěru se však z volného přímého kopu trefil Diaz a v prodloužení rozhodl o setrvání HSV v Bundeslize Müller. Hamburg je tak stále jediným týmem, který nikdy nespadl z nejvyšší soutěže! Hamburg by však rád v této sezóně okupoval vyšší příčky!

Hamburger měl opravdu nejtěžší možný start na začátek sezóny, zápas na půdě Bayernu Mnichov. Bavorská "mašina" se rozjela naplno ve druhém poločasu a hosté odjížděli s debaklem 0:5! V úvodním domácím utkání však Hamburger dokázal uspět. Se Stuttgartem o poločase prohrával 1:2, nicméně v závěru se trefil Lasogga a Djourou a Hamburg mohl slavit první vítězství v novém ročníku! Poslední utkání však svěřencům trenéra Labbadii nevyšlo. Na hřišti Kolína také vedli 0:1, avšak domácí skóre otočili ... Uvidíme, jak si Hamburk povede na hřišti Gladbachu, který je v krizi.

Hamburger prodal přes léto dvě své opory. Za 10 M € zamířil do Leverkuse mladý Jonathan Tah a do Watfordu Švýcar Valon Behrami. Vedení HSV se také zbavilo Petra Jiráčka, který odešel do Sparty. Hamburger také dokázal dotáhnout přestup Lewise Holtbyho z Tottenhamu. Na poslední chvíli také přivedl Aarona Hunta z Wolfsburgu, který by se měl starat především o ofenzivu!