Do dnešního utkání vstupovala Borussie Mönchengladbach v pozici velkého favorita, nicméně tuto roli nepotvrdila! V zápase s 1. FSV Mainz 05 prohrála 1:2 a ani na druhý pokus svěřenci Luciena Favreho nebodovali!

První poločas nabídl ofenzivní fotbal od obou celků! Do utkání lépe vstoupila Mohuč, která mohla jít do vedení již ve třinácté minutě. Nenápadná střela Yunuse Malliho však skončila na tyči! Ve 22. minutě se domácí Borussia mohla radovat z úvodní branky, nicméně Hazard se nacházel v ofsajdu. Ve 35. minutě hosté podruhé napálili brankovou konstrukci. Za vápnem se opřel do míče Fabian Frei, který trefil břevno! O sedm minut později už jsme viděli první branku. Clemens našel ve vápně volného Jaira Samperio, který poslal míč za záda Yanna Sommera!

Úvod druhého poločas vyšel lépe domácím fotbalistů, kteří se už v 54. minutě mohli radovat z vyrovnání! Stindl našel na hranici vápna Patricka Herrmanna, který vystřelil přesně k tyči! O deset minut později mohla jít Borussie do vedení, nicméně Ibrahima Traoré zamířil těsně mimo! O dvě minuty hlavičkoval Fabian Frei, avšak rovněž mimo! Další velká šance přišla v 74. minutě, kdy Hazard vybojoval míč pro Patricka Herrmanna. Střelec první branky však pálil nad! V 79. minutě přišel trest! Jairo Samperio našel ve vápně volného Christiana Clemense, který propálil Sommera! V závěru měla ještě Mohuč dvě obrovské šance, avšak skóre už se neměnilo.

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+4
90+3
Mohuč se dokázala výborným napadáním dostat k míči, nicméně Jairo Samperio o něj velmi rychle přišel a dopředu mohli jít domácí. Granit Xhaka však nepřihrál přesně na pravou stranu, kam si nabíhal Hrgota!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby! Gladbach měl k dispozici ještě standardní situaci! Rozehrávky se ujal Thorgan Hazard, jehož nebezpečný centr však dokázala obrana Mohuče odvrátit!
90+1
Hostující tým provádí poslední střídání v tomto zápase! Kouč Mohuče Martin Schmidt posílá ze hry Jošinori Muta, který odvedl výbornou práci! Na jeho místo příchází na poslední minuty Ja-Cheol Ku.
90
Třetí žlutou kartu tohoto zápasu dostává domácí Julian Korb, který zastavil postup Jaira Samperia, který šel na pomoc Mutovi při protiútoku. Žlutá karta zcela zasloužená!
90
To je neuvěřitelné! Po další chybě domácí obrany se do samotatného úniku dostal japonský útočník Jošinori Muto. Rodák z Tokya měl za sebou vracejícího se Dahouda, i tak se však dostal ke střele. Ta však mířila těsně nad!
89
Brazilský útočník Raffael si ve středu hřiště troufl mezi trojici hráčů a míč ztratil. Mohuč šla velmi rychle do protiútoku a vše musel zastavil kapitán Tobias Jantschke, který předvedl skvěle načasovaný skluz v souboji s Jairem Samperiem.
88
Borussia provádí závěrečný střídání! Lucien Favre stahuje ze hry mladého stopera Marvina Schulze, který nepodal špatný výkon. Na jheo místo příchází na poslední minuty záložník Mamoud Dahoud.
87
Thorgan Hazard byl však ve středu hřiště obrán o míč hostující kapitánem Julianem Baumgartlingerem a do zajímavé příležitosti se dostal Jošinori Muto. Jeho zakončení však mířilo těsně mimo! Mohlo být rozhodnuto!
86
Teď však na útočné polovině chyboval Granit Xhaka, který tak poslal Mohuč do protiútoku. Naštěstí pro domácí, Jairo Samperio neřešil protiútok ideálně a u míče je znovu Gladbach!
85
Gladbach stupňuje svůj tlak! Mohuč je hdoně zalezlá na vlastní polovině a domácí tým se pokouší dostat na dostřel branky Lorise Kariuse. Obrana Mohuče však zatím pracuje naprosto skvěle!
84
Julian Korb hledal ostrou přihrávkou mezi obránci Granita Xhaku. Švýcarský záložník byl však hodně tvrdě bráněn Stefanem Bellem a k míči se nedostal. Naštěstí pro domácí se balon odrazi k Jantschkemu a Gladbach pokračuje v kombinaci.
83
Další střídání provádí vzápětí i Mainz! Krásnou asitencí na druhou branku se prezentoval Christian Clemens, německý středopolař však svůj pobyt na hřišti právě ukončil. Na jeho místo přichází Leon-Aderemi Balogun.
82
Po levé straně postupoval vpřed Oscar Wendt, nicméně jeho postup zastavil Daniel Brosinski, který švédského obránce obral o míč. Následně však hráči Mohuče utekl míč do zámezí.
81
Domácí kouč Lucien Favre reaguje na obdrženou branku hned dvojitým střídáním! Ze hřiště odchází letní posial z Hannoveru Lars Stindl, kterého nahrazuje švýcarský útočník Josip Drmić. Ze hřiště jde také Patrick Herrmann, kterého nahrazuje švédský útočník Branimir Hrgota.
81
79
Mainz právě vstřelil branku!
Tak to je naprostý šok pro domácí Borussii! Mohuč jde v 79. minutě do vedení! Do vápna dostal zajímavý centr Jairo Samperio, který si všiml ještě lépe postaveného CHRISTIANA CLEMENSE, jenž se opřel do míče zprvní a poslal míč za záda Yanna Sommera! Domácí tým tak má pouze necelých dvanáct minut, aby s utkáním něco udělal!
78
Druhou žlutou kartu tohoto zápasu uděluje hlavní rozhodčí Denitz Aytekin domácímu Oscaru Wendtovi, který velmi ostře zajel do Daniela Brosinskiho. V tomto případě byla udělena žlutá karta zcela zaslouženě!
77
Rozehrávky rohového kopu Gladbachu se ujal Thorgan Hazard, jehož centr se nebezpečně snášel na hranici malého vápna. Jantschke se k hlavičce nedostal a míč poslal do vzduchu Bell. Následně musel Mohuči pomoci s obrannou praci i útočník Muto, nicméně hosté vše zvládli!
76
Hodně tvrdý souboj svedl na pravé straně Ibrahima Traoré s Fabianem Freiem. Výsledkem je rohový kop pro Gladbach! Oba borci si navíc po tvrdém souboji podali ruce, tak by to mělo vypadat!
75
O minutu později přišla další šance Borussie! Středem hřiště prošel brazilský útočník Raffael, který chytře roztáhl hru na levou stranu, kam si naběhl Hazard. Střela belgického záložník na vzdálenější tyč skončila těsně mimo!
74
Výkop měl k dispozici gólman Karius, nicméně ten zachytila obrana Gladbachu. Následně poslal do vápna zajímavý centr Oscar Wendt, který našel Hazarda. Od belgického záložníka se míč odrazil do prostoru, kam si naběhl Patrick Herrmann. Jeho rána však letěla nad branku!
72
Na trávníku zůstal ležet Patrick Herrmann, kterého zasáhl Loris Karius rukou do hrudníku. Nemyslím si, že by šlo o nějaký hrozný zásah, nicméně Herrmann už je zpět na hřišti a je on ví, na kolik procent bylo nutné lehnout na trávník.
71
Ibrahima Traoré "vykoupal" na pravé straně hned dvojici protihráčů a poslal zajímavou přihrávku na Thorgana Hazarda. Belgický hráč však na dobrou práci Traorého nenavázal a jeho centr byl zablokován.
70
Střídající Danny Latza se prezentoval velmi tvrdý zákrokem na Granita Xhaku. Hlavní rozhodčí kartu neudělil, nicméně německému středopolaři důrazně promluvil do duše!
69
Na druhé straně se ke kombinaci dostala i Mohuč. Na levé straně se pokoušel projít vpřed Joo-Ho Park, nicméně dobrou práci odvedl Raffael. Japosnký obránce tak poslal zpětnou přihrávku k Stefanu Bellovi, který si pomáhá přihrávkou ke Kariusovi.
68
Borussie momentálně uklidňuje hru na vlastní polovině a pokouší se postuponou kombinací dostat na útočnou polovinu. Napadání Mohuč však není tak aktivní jako v případě Mönchengladbachu.
66
Na druhé straně zahrozila také Mohuč! Johannes Geis sice přestoupil do Schalke, nicméně Christian Clemens kope standardní situace také skvěle! Jeho přesný centr našel ve vápně Fabiana Frei, jehož hlavička letěla těsně mimo!
65
Další obrovská příležitost pro Gladbach! Skvělou přihrávku za obranu dostal Thorga Hazard, který vystřelil zprvní. Německý brankář Loris Karius však velmi rychle vyběhl a míč vyrazil! Skvělý zákrok brankáře Mohuče!
65
První střídání hostujícího celku! Trenér Martin Schmidt posílá ze hry velmi aktivního Yunuse Malliho, na jehož místo příchází německý záložník Danny Latza.
64
Mönchengladbach byl opravdu velmi blízko vedoucí brance! Mohuč propadla ve středu hřiště a do protiútoku se dostal Herrmann, který vybojoval míč pro Hazarda. Belgický záložník zprvní našel osamoceného Raffaela, jehož přízemní střela však skončila těsně mimo!
62
Ibrahima Traoré hraje velmi dobrý zápas. Guineyský útočník se pokoušel na pravé straně obejít Brosinskiho, to se povedlo, nicméně hráč Mohuče poslal Traorého k zemi!
61
Mohuč zahrávala po nedovoleném zákroku Stindla volný přímý kop, kterého se ujal Christian Clemens. Centr německého středopolaře hledal na zadní tyči Stefana Bella, nicméně obrana Gladbachu si dokázala poradit.
60
Mohuč se však ze špatného začátku dokázala oklepat a začíná útočit! Zajímavou individuální akci předvedl Jairo Samperio, který prošel středem hřiště a prostrkával míč do vápna na Jošinori Muta. Japonský útočník však nedokázal míč zpracovat!
58
Tobias Jantschke našel dlouhým pasem na levé straně Oscara Wendta, který se pokoušel protlačit míč na nabíhajícího Granita Xhaku. Přihrávku však zablokoval Bungert, který rozehrává akci Mohuče.
57
Borussie však nemá dost a i nadále útočí! Ve středu pole dostal hodně prostoru Lars Stindl, který se opřel do míče, avšak jeho rána letěla hodně mimo branku Lorise Kariuse.
55
Gladbach kombinoval na útočné polovině, nicméně míč ztratila a Mohuč šla do rychlého protiútoku. Jairo Samperio hledal dlouhým pasem za obranou Yunus Malliho. Míč však sebral mladý stoper Marvin Schulz.
54
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Teď už však máme vyrovnáno! Borussia je za aktivní začátek odměněna! Na pravé straně dostal hodně prostoru Ibrahima Traoré, který ve středu našel volného Stinda, jenž ještě vylepšil pozici pro PATRICKA HERRMANNA. Německý křídelník se opřel do míče a trefil přesně k tyči!
53
Gladbach si přecijen vzal míč zpět a zahrozil po pravé straně! Do vápna dostal přihrávku Thorgan Hazard, který míč zasekl a posílal centr před branku. Nejvýše však vyskočil Bungert a míč odhlavičkoval!
52
Gladbach se pěknou kombinací na jeden dotek málem dostal přes levou stranu do šance, nicméně Oscar Wendt nestihl míč na hrací ploše, což postřehl hlavní rozhodčí. Vhazovat bude Daniel Brosinski.
51
Ve středu pole se dostal pod tlak rozehrávající Granit Xhaka, který se však neunáhlil a poslal zpáteční přihrávku ke stoperům, kteří zakládají útočnou akci Gladbachu. Mohuč nikterak aktivně nenapadá, tudíž můžou domácí přejít na útočnou polovinu.
50
Hodně prostoru nechali hráči Gladbachu Christianu Clemensovi na pravé straně. Hráč, který poslal klíčový centr při první brance, poslal do vápna zajímavý centr, který však zachytil Yann Sommer do rukavic.
49
Mohuč se velmi rychle přesunula na útočnou polovinu, nicméně svou kombinací se do zakončení nedostala. Na druhé straně se ke střele dostal Ibrahima Traoré, který posílal svou přízemní střelu na zadní tyč. Loris Karius byl však na místě!
48
Rozehrávku Mohuče opět velmi vysoko napadali hráči Gladbachu. Přihrávku Bungerta také vypíchl Herrmann, nicméně neměcký křídelní spadl po souboji s Stefanem Bellem a nedovolený zákrok se nepíská!
47
Zajímavou kombinaci vymýšlel na pravé straně Julian Korb a Ibrahima Traoré. Prvně jmenovaný se pokoušel vysunout guineyského záložníka, nicméně míč byl na něj příliš dlouhý. Jednoduchá práce pro Lorise Kariuse.
46
Úvodní výkop druhého poločasu měli k dispozici hosté. Míč šel hned na levého obránce Joo-Ho Parka, který se pokoušel vysunout Jaira Samperia. Španělský útočník se však nechal předskočit Julianem Korbem.
46

Druhý poločas začne v Borussia-Parku přibližně v 18:32.
45
44
Gladbach kombinoval na útočné polovině. Ve středu hřiště dostal hodně prostoru Granit Xhaka, který skvělou přihrávkou mezi obránci našel Thorgana Hazarda. Belgický středopolař však mířil těsně mimo a odmítl vyrovnání!
43
Nejdříve šel do protiútoku Mainz, který táhl Yunus Malli. Postup německého záložníka zastavil skvělým zákrokem Marvin Schulz. Na druhé straně se dostal k míči Patrick Herrmann, který udělal kličku do středu a mířil do vápna. Fabian Frei však jeho postup zastavil a dostává žlutou!
42
Hostující Mohuč jde zcela zaslouženě v závěru poločasu do vedení! Ve středu pole se k míči dostal Yunus Malli, který krásně roztáhl hru na pravou stranu, kam si naběhl Christian Clemens. Německý středopolař poslal do vápna přízemní centr, na který si naběhl JAIRO SAMPERIO a poslal míč za záda Yanna Sommera!
40
Výbornou obrannou práci před malou chvílí odvedl stoper Tobias Jantschke, který šel velmi riskantně do skluzu proti španělskému záložníkovi Jairo Samperiovi. Risk vyšel a Gladbach může zamířit do útoku!
39
Julain Korb vysunul na pravé straně Patricka Herrmanna, který měl však míč na dlouhou nohu a věděl, že u míče bude dříve Karisu. I tak německý křídelník šel do skluzu a pokusil se míč získat. Místo toho ošklivě zajel do brankáře Mohuče a rozhodčí pochopitelně odpískal nedovolený zákrok.
38
Japonská klasika dnešního zápasu! Pravý obránce Daniel Brosinski našel krásnou křížnou přihrávkou za obranou Jošinoriho Muta, nicméně japosnký záložník se opět nacházel v ofsajdu! Velká škoda pro Mohuč!
36
Stefan Bell zahnal špatnou přihrávku svého kolegu až hluboko na polovinu Mohuče a Niko Bungert poslal na pravou stranu přesný centr, který si zpracoval Fabian Frei. Centr švýcarského reprezentanta však nenašel nikoho z hráčů Mohuče.
35
Joo-Ho Park dostal na levé straně opravdu hodně prostoru, na první pokus však neodcentroval. Druhý pokus už vyšel lépe a míč se nakonec dostal za vápno, kam si naběhl Fabian Frei, který napálil míč do břevna! Yann Sommer vůbec nestihl zareagovat!
34
Druhý rohový kop v tomto zápase rozehrál právě belgický záložník Thorgan Hazard, jehož centr na přední tyči našel Tobiase Jantschkeho, jehož hlavička přizvedl nad branku Schulz. Hlavní rozhodčí však ukazuje na odkop od branky, což se domácím hráčů příliš nelíbí.
33
Thorgan Hazard si naběhl až na svou vlastní polovinu, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Velmi dobře belgického záložníka napadal Muto, nicméně Hazard situaci zvládl. Následně Jantschke poslal zajímavý pas na Herrmanna, před kterým poslal míč na rohový kop brankář Karius.
31
Borussie je však velmi takticky rozmístěna. Mohuč se pokoušel útočit po levé straně, nicméně dvojice Herrmann – Korb japosnkého obránce zastavila a Gladbach bude vhazovat!
30
Ibrahma Traoré se ocitl na levé straně proti dvojité přesile. Záložník z Guiney si však troufl projít přes Stefana Bella. Domácímu hráči však bohužel míč unikl do zámezí a následuje odkop od branky Lorise Kariuse.
29
Hazard pěkně prodloužil přihrávku Jantschkeho na pravou stranu, kde se nacházel Herrmann. Německý křídelní se pokoušel prostrčit míč právě na bratra Edena Hazarda. Přihrávku však zablokovala pozorná obrana Mohuče.
28
Na pravé straně podstoupil tvrdý souboj právě Herrmann s japonským obráncem Parkem. Hostující hráč skončil na zemi a chtěl si to s domácí hvězdou vyříkat, to však nedovolil hlavní rozhodčí.
27
Ibrahima Traoré se dokázal uvolnit na levé straně a následně posílal míč do vápna na Raffaela. Brazilský útočník o míč na chvíli přišel, nicméně výborným napadáním míč vybojoval zpět. Následně se k centru z levé strany dostal Oscar Wendt, který málem našel Patricka Herrmanna. Německý křídelní však míč těsně netrefil!
25
Patrick Herrmann si nezvykle naběhl na pravou stranu, kam dostal přihrávku od Raffaela. Německý křídelník obratem posílal míč do vápna. Pro míč si však došel Loris Karius, pro kterého to byla velmi jednoduchá práce!
24
Lars Stindl zaváhal ve středu hřiště a málem ho o míč připravil Fabian Frei. Od švýcarského záložníka se však odrazil míč přímo na nohu domácího kapitána Tobiase Jantschkeho. Kombinace Gladbachu tak může pokračovat.
23
Borussie pokračuje v tlaku! První rohový kop domácího celku rozehrál Granit Xhaka, jehož přetažený centr dopadl na zadní tyč, kam si naběhl Julian Korb. Hlavička německého obránce však mířila pouze do středu branky, kde byl připravený Karius.
22
Mohuč ve středu hřiště chybně rozehrála a do protiútoku se dostal Gladbach. Brazilský útočník Raffael roztáhl hru na levou stranu, kam si naběhl Oscar Wendt. Přízemní centr švédského obránce našel Herrmanna, kterému střela příliš nevyšla a míč do sítě tečoval Hazard. Belgičan se však nacházel v ofsajdu!
20
Julain Korb odkopával míč v nouzi před napadajícím Baumgartlingerem. Míč však poslal přímo na nohu Stefana Bella, který se opřel do míče zprvní. Jeho rána však letěla vysoko nad branku Yanna Sommera.
19
Stoper Niko Bungert hledal dlouhým pasem za obranou japosnkého útočníka Jošinori Muta, který se však nacházel v ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního sudího.
18
Rozehrávky standardní situace se ujal belgický záložník Thorgan Hazard, jehož centr však zalétl přímo do rukavic brankáře Lorise Kariuse. Velmi lehká práce pro německého gólmana.
17
Gladbach se po delší době dostal k postupnému útoku. Tobias Jantschke našel křížnou přihrávku v náběhu Patricka Herrmanna, který si to drze namířil přímo do vápna. Ještě před ním však německého křídelníka poslal k zemi Julian Baumgartlinger.
15
Mohuč hrozí i nadále! Po pravé straně pláchl Yunus Malli, který se krásně vyhnul skluzu Juliana Korba a křížnou přihrávkou hledal za obranou Jošinori Muta. Letní akvizice Mohuče se však v době přihrávky nacházela v těsném ofsajdu!
14
Mohuč znovu zahrozila z pravé strany. Hodně prostoru dostal od Juliana Korba Christian Clemens, kterému se podařilo odcentroval. Ve vápně číhal Muto i Jairo! Míč však sklepl pro Sommera stoper Tobias Jantschke. Švýcarský gólman však váhal s výkopem a k míči se málem dostal Muto, Sommer však nakonec sitauci zvládl.
13
Mainz teď byl ohromně blízko vedoucí brance! Do vápna Gladbachu si to namířil Yunus Malli, který měl proti sobě stopera Jantschkeho, a tak vyslal nenápadnou střelu, která skončila na tyči! Míč se odrazil na nohu Jaira, nicméně střela španělského útočníka byla zablokována!
12
Mainz se rovněž pokusil o nějakou kombinaci na útočné polovině. Joo-Ho Park hledal nadýchaným centrem za obranou Jošinori Muta. Japonský útočník si však nedokázal udělat prostor a nechal se přetlačit stoperem Schulzem.
11
Na druhé straně se do zakončení dostal Christian Clemens, nicméně jeho volba byla unáhlená. Střelecký pokus mladého německého středopolaře pomalu doskákal do rukavic brankáře Sommera.
10
Gladbach se z vlastní poloviny velmi rychle přesunul na útočnou polovinu a svůj prostor ve středu hřiště si našel Ibrahima Traoré. Přízemní střela hráče z Guiney však Lorise Kariuse nepřekvapila a mladý gólman předvedl jistý zákrok.
9
Rozehrávky se skutečně ujal odchovanec Mainzu Loris Karius, nicméně jeho výkop nebyl ideální. Míč zaplachtil do zámezí a Mönchengladbach bude vhazovat z levé strany.
8
Borussia je dle očekávaní aktivnějším týmem. Na levé straně se pokoušel něco kloudného vymyslet švédský obránce Oscar Wendt, který však nepřešel přes Brosinskiho. Následně německého obránce poslal k zemi Patrick Herrmann a rozehrávat bude gólman Mohuče.
7
Na pravou stranu dostal přihrávku Raffael, který udělal Parkovi kličku do středu a nebezpečně vypálil. Mladý gólman Mohuče Loris Karius však mohl zůstat v klidu, neboť rána mířila mimo. Německý gólman střelu kontroloval pohledem.
6
Poprvé v akci jsme viděli také letní posilu z Basileje, Fabiana Freie. Švýcarský reprezentant si naběhl za obranu na pas od Joo-Ho Parka. Frei se však v době přihrávky nacházel v ofsajdu, čehož si všiml pozorný pomezní rozhodčí.
5
Německý křídelní Patrick Herrmann se dokázal na levé straně uvolnit a našel křížným pasem ve středu Thorgana Hazarda. Bratr slavnějšího Edena hledal za obranou naběhnutého Granita Xhaku, nicméně švýcarský reprezentant míč na hrací ploše nestihl.
4
Mönchengladbach teď bude mít možnost prvního postupného útoku. Protiútoku Gladbachu zastavil nedovoleným zákrokem Jairo Samperio, který poslal k zemi Granita Xhaku. Hlavní rozhodčí v tomto případě kartu ještě neudělil.
3
První nebezpečí pro branku Yanna Sommera! Mainz zahrával volný přímý kop po nedovoleném zákroku Larse Stindla. Rozehrávky se ujal kapitán Julian Baumgartlinger, jehož centr nechtěně prodloužil Raffael. Následně však obrana Gladbachu zafungovala na jedničku.
2
Stoper Niko Bungert se pokoušel dlouhým centrem najít na levé straně Jaira Samperia. Mladý španělský útočník se však nechal v souboji přetlačit domácí kapitánem Tobiasem Jantschkem. Vhazovat ale bude Mohuč!
1
Hlavní německý rozhodčí Deniz Aytekin právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici domácí fotbalisté, kteří se pokoušel ihned ohrozit branku Lorise Karisu, neúspěšně a německý gólman bude vykopávat.
1

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Schulz, Jantschke (C), Wendt – Traoré, Stindl, Xhaka, Herrmann – Raffael, T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Christensen, Brouwers, Dahoud, Drmić, Elvedi, Hrgota.

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bungert, Bell, Park – Baumgartlinger (C), Frei – Clemens, Mallı, Jairo – Muto.
Náhradníci: Zentner – Balogun, Latza, Bengtsson, Moritz, Ku, Niederlechner..
Příjemné nedělní odpoledne! Německá Bundesliga má o tomto víkendu v plánu druhé kolo. My se společně zaměříme na poslední duel tohoto kola. V Borussia-Park se utká domácí Borussia Mönchengladbach s 1. FSV Mainz 05. Úvodní výkop je naplánován v 17:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH
Borussie z Mönchengladbachu zažila minulý rok parádní sezónu. V loňském roce se přetahovala s Wolfsburgem o druhé místo, nicméně tento boj nakonec Borussia prohrála. I tak však vedení mohlo považovat sezónu za úspěšnou. Třetí místo zajistilo svěřencům Luciena Favreho vstupenku do základní skupiny Ligy mistrů, kde chce Mönchengladbach jistě uspět!

Borussiia zažila rovněž velmi dobrou přípravu. Na domácí stadion si pozvala Standard Lutych, který porazila 2:1. V dalším utkání přijel věhlasný soupeř z Porta, i toho šavk svěřenci švýcarského kouče Favreho udolali 2:1! Poslední přípravné utkání sehrála Borussie v Anglii na půdě Newcastlu. Mönchengladbach pokračovat ve velmi dobrých výkonech a zvítězil 1:0. I soutěžní premiéra se povedla. V německého poháru sehrála Borussie utkání na půdě St. Pauli. Domácí po prvním poločase vedli překvapivě 1:0, následně však Borussia udeřil hned čtyřikrát a zvítězila 4:1! Úvod do nové sezóny však Borussii vůbec nevyšel. V ostře sledovaném utkání s Dortmundem totálně vybouchla a prohrála 0:4. Nutno říci, že domácí Dortmund podal opravdu excelentní výkon! Gladbach tak jistě bude chtít úvodní zaváhání před domácími fanoušky napravit!

Ani kádr Mönchengladbachu se přes léto nikterak výrazně neměnil. Tým Luciena Favreho však přišel o svého nejlepšího střelce Maxe Kruseho, který odešel za 12 M € do Wolfsburgu. Vedení však dokázalo zareagovat a z Leverkusenu přivedlo mladého švýcarského útočníka Josipa Drmiće, který stál 10 M €. Borussia také dotáhla přestup mladšího bratra Edena Hazarda, Thorgana, z Chelsea. Na hostování přišel z Chelsea dánský stoper Andreas Christensen.
1. FSV MAINZ 05
Mohuč v loňské sezóně nikterak nepřekvapila. Tým ze západní části Německa se umístil na jedenáctém místě, nicméně od sestupových příček ho dělilo pouhých pět bodů. Na pohárové příčky Mohuč ztratila bodů šest, což dokazuje neuvěřitelnou vyrovnanost německé soutěže! Mohuč by v této sezóně jistě ráda výše, nicméně konkurence je velmi silná a svěřence Martina Schmidta čeká velmi těžká práce!

Mainz podával v přípravě hodně nevyrovnané výkony. Nejdříve prohrál se silným Monakem 1:5, což se i lehce očekávalo. Následné utkání proti italskému Laziu však 1. FSV zvládlo a zvítězilo 3:0! Generálkou na novou sezónu bylo utkání s Rotherhamam United, do kterého vstupovala Mohuč jako favorit. Anglický celek však překvapil a mohl se radovat z výhy 2:1. První soutěžní utkání "Nulapětky" v rámci DFB Pokalu na hřišti Energie Cottbus. Martin Fenin za domácí nenastoupil, nicméně hostující celek dokázal zvítězit 3:0. Sezónu zahájila Mohuč na vlastním stadionu proti nováčkovi z Ingolstadtu. V Coface Arena se hrál vyrovnaný fotbal a diváci nakonec viděli pouze jednu branku. V 66. minutě se trefil Hinterseer, který tak připravil Mohuči úvodní porážku v soutěži! Dnes budou mít svěřenci trenéra Schmidta příležitost k reparátu, nicméně proti Borussii to bude velmi těžké!

Mohuč zaznamenala v letní přestupovém období dvě citelné ztráty! Po skvělé loňské sezóně odešel japosnký útočník Šinji Okazaki do anglického Leicesteru za 11 M €. Do Schalke putoval mladý německý záložník Johannes Geis, který vyšel 04 na 10 M €! Náhdradu za Okazakiho hledala Mohuč opět v Japonsku! Z Tokya si přivedla za 2,8 M € útočníka Jošinoriho Muta. Další posilou se stal německý útočník Florian Niederlechner, který zažil ve druholigovém Heidenheimu skvělou sezónu, když nastřílel patnáct branek.