Je konec! Fotbalisté Freiburgu vítězí i ve třetí domácím utkání sezóny, když gólem Vincenza Grifa ze 4. minuty udolali Eintracht Frankfurt 1:0. Druhou půli odehráli domácí výborně, soupeře v ní téměř do ničeho nepustili a nastavený čas většinou strávili na útočné polovině. Frankfurt si připsal druhou porážku a po 6. kole vypadne z pohárových příček. To nováček z Freiburgu se posouvá na devátou pozici o bod za svého dnešního soupeře.
90+5
90+5
Ještě se hraje. Hradecky bude kopat od brány...
90+5
Opět výborně Philipp. Jeho zásluhou rozehrává Freiburg rohový kop a já myslím, že je rozhodnuto!
90+4
Domácí drží míč na své útočné polovině. Philipp teď navíc odvedl v šestnáctce dobrou práci a málem připravil šanci pro jednoho ze svých spoluhráčů.
90+2
Autové vhazování přisouzeno domácím. Stenzel k míči nepospíchá.
90+1
Zraněný Onur Bulut je nyní odnášen do útrob stadionu na nosítkách. Přejme mu, aby to nebylo nic vážného.
90+1
Ještě pět minut, což fanoušci Freiburgu nepříjímání zrovna s radostí.
90
Máme tu už poslední minutu normální hrací doby. Čekáme na signalizaci čtvrtého rozhodčího, který brzy ukáže, kolik minut hlavní nastaví.
89
Maximilian Philipp to nyní zkusil z 23 metrů a nebyla to rozhodně špatná střela. Hradecky se ale zaskočit nenechal a má míč v rukavicích.
88
Philipp vybojoval na Abrahamovi aut. To domácím v tuto chvíli stačí.
87
Rozhodčí odpískal faul Hasebemu. Japonský záložník hostí se tomu diví, ale míč má Freiburg.
85
Omar Bulut dohrál. Jeho ošetřování pokračuje v zámezí. Nahradil jej Janik Haberer.
84
Máme tu hodně nepříjemné zranění Onura Buluta! Ten dostal od Fabiána úder přímo na solar a má vyražený dech. Tohle není hezký obrázek, ale snad nepůjde o nic vážného.
84
Maximilian Philipp zatáhl za dres Mascarella a dostává žlutou kartu.
83
Günter našel povedeným pasem Onura Buluta, který ještě chtěl rozběhnout Philippa. Ten měl k míči daleko a kopat od brány bude Hradecky.
82
Po rohu Grifa se dostal k hlavičce Niedermeier. Bránu ale netrefil.
81
Nyní to dobře udělal Günter, který vybojoval šestý rohový kop pro svůj tým.
81
Domácí zahrávali rohový kop. Na centru Buluta si smlsnul brankář Hradecky.
80
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Bastian Oczipka, přichází Taleb Tawatha.
79
Hosté se konečně na delší dobu usadili na útočné polovině. Zřejmě startuje jejich závěrečný nápor.
78
Tohle vypadalo pro hosty nadějně. Blum zatáhl po levé straně míč do šestnáctky a na jeho zpětnou přihrávku si naběhl Alexander Meier. Ten ale z hranice velkého vápna přestřeluje!
77
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Mike Frantz, přichází Georg Niedermeier.
76
Vincenzo Grifo zůstává ležet na trávníku, ale hra stále pokračuje. Tribuny na protest pískají.
76
Domácí to překombinovali. Amir Abrashi už mohl střílet, ale místo toho ještě hledal Grifa a toho defenziva soupeře obrala o míč.
75
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Szabolcs Huszti, přichází Danny Blum.
74
Freiburg je lepším týmem. Hraje se u hostujícího pokutového území.
72
Domácí zvládají zápas takticky velmi dobře. Frankfurt nemá ve druhé půli jedinou střelu na bránu!
71
Dobrá práce Grifa, který v šestnáctce povodil hostující obránce a připravil míč Bulutovi. Ten ale ideálně nezvládl první dotek a defenziva Eintrachtu tak situaci vyřešila.
70
Posledních dvacet minut do konce řádné hrací doby. Domácí drží těsný náskok, který jim zajistil už ve 4. minutě Grifo.
68
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Nils Petersen.
67
Žlutou kartu dostává Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt).
67
Vše rozpoutali domácí Amir Abrashi a hostující Omar Mascarell. Právě tito dva fotbalisté dostanou žluté karty.
67
Pan Fritz se radí s asistentem a za chvíli asi začne rozdávat karty.
66
A nyní je tu hromadná strkanice! Teď jsem opravdu zvědav, co na to rozhodčí!
65
Utkání je teď poměrně nervózní. Každý tvrdší zákrok vzbuzuje emoce na hřišti i v hledišti.
63
Marco Fabián se snažil v pokutovém území otočit s míčem a skončil na zemi. Ani teď se ale penalta nebude pískat.
62
A Onur Bulut vyfasoval žlutou kartu za nesportovní chování!
61
Bulut si naběhl do Oczipky a skončil na zemi. Levý bek hostí v tom byl naprosto nevinně.
59
Hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu po zákroku na Fabiána. Sudí je však jiného názoru!
58
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Shani Tarashaj.
56
Stále se hraje na polovině Frankfurtu. Ve žlutém hrající hosté jsou teď trochu bezradní.
54
Domácí hrají ve druhé půli útočněji, než jak se prezentovali v úvodním dějství. Nechtějí jen bránit náskok.
53
Nádhernou střelu vypustil kousek za šestnáctkou Mike Frantz! Hradecky by byl bez šance, ale balón končí na břevně jeho svatyně!
51
Rohový kop zahrával Onur Bulut. Hosté se ubránili.
50
Střelu Philippa tečoval Vallejo tak, že pořádně vystrašil vlastního brankáře Hradeckého. Ten míč, který mířil těsně vedle, nedokázal zachytit a domácí tak budou kopat roh.
50
Také oni ale míč ztratili.
49
Fabián přišel ve středu hřiště o míč. Domácí tak mají prostor pro rychlý brejk.
47
Domácí v úvodu druhé půle napadají rozehrávku soupeře. Nechtějí dát Eintrachtu prostor pro klidné založení útoku.
46
Florian Niederlechner (SC Freiburg) se hned dopustil faulu, za který dostává žlutou kartu. Ani jeden z týmů zatím nevystřídal.
46
Aktéři utkání jsou zpět na trávníku. Druhá půle začne za malou chvíli.
Po prvním poločase odcházejí do šaten spokojenější fotbalisté Freiburgu, kteří vedou nad Frankfurtem 1:0. Domácí do utkání výborně vstoupili a už ve 4. minutě je poslal do vedení Vincenzo Grifo. Stejný fotbalista se ještě ve 20. minutě prezentoval jedovatou střelou, kterou vyškrábl na roh Hradecky, ovšem jinak už byli aktivnější hostující hráči. Freiburg ale dobře brání a do vyložených šancí soupeře nepouští.
45+2
45+1
Hostující Marco Fabián naprosto zbytečně strčil po odehrání míče do Stenzela a rozhodčí Fritz mu bez váhání ukázal žlutou kartu.
45+1
Tak ještě dvě minuty.
45
Niederlechner poměrně tvrdě přejel Mascarella, který se těžce zvedá z trávníku.
45
Je tu už samotný závěr poločasu. Uvidíme, zda sudí Fritz něco nastaví.
43
Nyní hráči Freiburgu i zaútočili. Jejich akci zakončil střelou z dálky Christian Günter, jenž netrefil bránu.
42
Blíží se finální fáze první půle. Domácí se snaží především ubránit svůj těsný náskok.
41
Centr Oczipky byl velmi kvalitní. Naskočit si tak na něj mohl Meier, ovšem kapitán hostí zamířil hlavou hodně mimo.
41
Ani nyní fotbalistům Frankfurtu nevyšla finální fáze útočné akce. Rozehrávat bude brankář Schwolow.
40
Hosté mají více ze hry, nutno ale dodat, že do šancí je defenziva staronového účastníka nejvyšší soutěže nepouští.
39
Centr Chandlera měl oslovit Alexandera Meiera, který byl ale v ofsajdu. Rozehrávají domácí.
38
Domácí se teď snaží zkomplikovat soupeři rozehrávku pressingem. Hosté ale zatím udrželi míč.
36
Meier výborně prostrčil míč na Seferoviće, který se z pravé strany vřítil do šestnáctky. Tam ale neměl žádnou podporu a jeho centr tak zamířil do míst, kde vůbec nikdo ze spoluhráčů nebyl.
35
Pokračuje aktivita Frankfurtu, který ale stále prohrává. Domácí spoléhají na brejky.
34
Po centru Oczipky se míč odrazil k Mascarellovi, který ho z první napálil vysoko nad.
33
Domácí ztratili při protiútoku míč a hra se tak rychle otočila na druhou stranu. Haris Seferović vzal zakončení celé akce na sebe, když si balón navedl od lajny na střed hřiště, ovšem jeho nepříliš razantní střela Schwolowovi problémy nenadělala.
33
Nepřesná přihrávka na Oczipku. Freiburg bude vhazovat.
32
Snahu Eintrachtu zastavil útočný faul. Rozehrávají domácí.
31
Hosté častěji drží míč na svých kopačkách. Je vidět, že s nepříznivým stavem rádi něco udělali.
29
Tempo fotbal pokračuje. Szabolcs Huszti nyní nedostihl přihrávku Oczipky na hřišti.
27
Dobrý centr Chandlera hledal kapitána Alexandera Meiera. Ten se ale nedokázal před bránou prosadit.
26
Florian Niederlechner se z pravé strany řítil sám na hostující bránu, ovšem jeho úsilí bylo zbytečné. Také on byl v postavení mimo hru.
25
Haris Seferović byl nyní v ofsajdu. Míč uvede do hry domácí gólman.
24
Hodně zajímavý míč poslal do šestnáctky hostující levý bek Oczipka. Neobsazený Seferović o kousek nedosáhl.
22
Huszti se snažil narazit míč do běhu Fabiána. Přehnal to ale s razancí a balón končí až u brankáře Schwolowa.
21
Z následného rohového kopu už domácí hráči nic nevytěžili.
20
Hráči Freiburgu rozehrávali standardní situaci. Nakonec se dostal ke střele zpoza šestnáctky Vincenzo Grifo a nebyl moc daleko od svého druhého gólu v zápase! Balón mířící k tyči na poslední chvíli vytěsnil konečky prstů Hradecky.
19
Zatím sledujeme velmi zajímavý fotbal. Hra se přelévána obě strany.
17
Výborně sehraný protiútok domácích! Niederlechner dostal skvělou přihrávku za obranu a ještě hledal před bránou volného Frantze. Ten na míč ve skluzu nedosáhl a navíc byl máván Niederlechnerův ofsajd. Dle mého šlo ale o chybné rozhodnutí pomezního.
16
Už se opět hraje.
15
Seferoviće tvrdě dohrál Abrashi a dokonce je z toho menší strkanice. Situace už se ale uklidnila a hostující útočník je nyní ošetřován.
14
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Seferoviće skončil na hlavě Stenzela.
12
Vallejo, který už má žlutou kartu, poslal k zemi Philippa a může být rád, že se nepakoval z trávníku! Sudí Fritz přimhouřil oči.
11
Rohového kopu se ujal sám Fabián. Po jeho centru hlavičkoval Vallejo mimo.
10
Málem další šance! Fabián se už ocitl téměř sám před brankářem, ale balón mu na poslední chvíli vypíchl Frantz! Je z toho jen roh.
9
Mohlo být vyrovnáno! Chandler z pravé strany odcentroval na hlavu Harise Seferoviće, který ale nedokázal trefit prostor mezi tyčemi!
7
Hosté se snaží nějak odpovědět. S pokusem Fabiana si však snadno poradil brankář Schwolow.
5
Žlutou kartu dostal za tvrdý zákrok na Buluta hostující Jesús Vallejo.
4
Freiburg právě vstřelil branku!
Skvělý start domácích do utkání! Rozehrávku Hasebeho vystihl Bulut, který míč předložil do šestnáctky VINCENZOVI GRIFOVI, který udělal zasekávačku protihráči a technickou střelou ke vzdálenější tyči překonal Hradeckého.
1

SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Höfler (C), Söyüncü, Günter – Abrashi – Bulut, Frantz, Grifo – Niederlechner, Philipp.
Náhradníci: Gikiewicz – Ignjovski, Møller Dæhli, Petersen, Haberer, Meffert, Niedermeier.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler, Abraham, Vallejo, Oczipka – Hasebe, Mascarell – Fabián, Meier (C), Huszti – Seferović.
Náhradníci: Lindner – Blum, Gaćinović, M. Hector, Hrgota, Tawatha, Tarashaj.

Rozhodčí: M. Fritz – D. Schaal, M. Pelgrim.
SC Freiburg(12. místo, 2 výhry, 0 remíz, 3 prohry, skóre 6:9, 6 bodů)
Fotbalisté Freiburgu se vrátili do nejvyšší soutěže po roce ve 2. lize a jistě udělají vše proto, aby elitní společnost již neopustili. Úvod sezóny naznačil, že se zřejmě budou moci spolehnout na zápasy před domácím publikem, které potěšili už dvěma výhrami. Naopak venku se budou muset zlepšit, na hřištích soupeřů totiž všechny duely prohráli. Naposledy Freiburg zajížděl na půdu silného Dortmundu, odkud si odvezl porážku 1:3. Kouč Niko Kovač spoléhá především na Maximiliana Philippa, jenž skóroval už třikrát.

Posledních pět zápasů Freiburgu v Bundeslize:
Hertha – Freiburg 2:1
Freiburg – Mönchengladbach 3:1
Köln – Freiburg 3:0
Freiburg – Hamburg 1:0
Dortmund – Freiburg 3:1
Eintracht Frankfurt (5. místo, 3 výhry, 1 remíza, 1. prohra, skóre 8:5, 10 bodů)
Fotbalisté Eintrachtu zvládli vstup do sezóny velmi dobře a zatím drží krok s nejlepšími. Vždyť na druhý Dortmund ztrácejí jen dva body. Frankfurtští fotbalisté dosud prohráli jediný zápas, na hřišti Darmstadtu padli 0:1. V posledním kole pak ztratili body také před svými diváky. V pohledném duelu remizovali 3:3 s berlínskou Herthou, když alespoň bod zachraňoval až v nastaveném čase Michael Hector.

Posledních pět zápasů Frankfurtu v Bundeslize:
Frankfurt – Schalke 1:0
Darmstadt – Frankfurt 1:0
Frankfurt – Leverkusen 2:1
Ingolstadt – Frankfurt 0:2
Frankfurt – Hertha 3:3
Vítám tu všechny fotbalové milovníky! Německá Bundesliga má na programu své 6. kolo a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím duel mezi Freiburgem a Frankfurtem. Vstup do sezóny vyšel lépe hostujícímu Eintrachtu, který se v tabulce usadil na pěkné páté příčce. To domácí nováček je dvanáctý, ale na svém stadionu vyhrál oba zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.