To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:11.
Zápas je u konce a z překvapivé výhry se raduje domácí Freiburg. Ten i po pauze předváděl nadšenou hru a brzy přišlo vyrovnání. V 54. minutě se parádně trefil Maximilian Philipp. Freibuig si i nadále vytvářel šance a byl odměněn výhrou. Rozhodnutí přišlo v úplném závěru, nejprve se v 85. minutě dnes podruhé trefil Maximilian Philipp a o tři minuty později proměnil pokutový kop Nils Petersen. Borussia tak odjíždí s prázdnou a stále tak může pouze vzpomínat na poslední výhru ve Freiburgu, která se konala v roce 2002.
90+3
90+2
Celá akce byla ukončena pro Christensenův útočný faul při výskoku na centr.
90+2
Ještě jeden roh pro Borussii.
90+1
Domácí tým je v euforii, stejně jako zaplněný stadion. Dnes to bude ve Freiburgu opravdu veselé.
90
Budou se nastavovat tři minuty.
89
Poslední změna domácích, Vincenza Grifa nahradil Amir Abrashi.
88
Freiburg právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil NILS PETERSEN, Sommer skočil na opačnou stranu a po bezpečném proměnění penalty je stav nyní 3:1.
87
Yann Sommer za svůj faul dostal žlutou kartu.
87
Penalta pro Freiburg! Po chybné rozehrávce se k míči dostal Grifo, udělal Sommerovi kličku, ten po něm sáhl, stáhl k zemi a nedal rozhodčímu jinou možnost, než odpískat pokutový kop.
86
Maximilian Philipp poté za oslavu gólu dostal žlutou kartu.
85
Domácí stadion explodoval radostí, neboť po dlouhém Schwolowově výkopu a Petersenově hlavičce se míč dostal k MAXIMILIANU PHILIPPOVI a ten svou křížnou střelu uklidil přesně k tyči!
84
Ten si vzal na starost Traoré, nepříliš povedený centr ale domácí v poklidu odvrátili. Alespoň na chvíli.
83
Hosté v útoku, branku sice neohrozili, ale budou rozehrávat rohový kop.
82
Je to tak, Florian Niederlechner jde dolů, místo něj se na trávník dostal Nils Petersen.
81
Domácí Niederlechner má problémy se svalem a vypadá to, že zápas pro něj skončil.
80
Söyüncu rozehrává přímý kop domácích.
78
Domácí se zlobí, protože měli pocit, že Philipp byl v pokutovém území udeřen do tváře, rozhodčí ale nic neviděl a nechal tak pokračovat ve hře.
77
Následoval přímý kop Borussie, centr si našel Vestergaarda, jeho hlava skončila kousek nad břevnem.
77
Poslední změna hostů, na lavičku zamířil Nico Elvedi, zahraje si Patrick Herrmann.
76
Žlutou kartu za faul na Traorého dostal Janik Haberer.
74
Borussia se po dlouhé době dostala na útočnou polovinu a Strobl vyslal z dálky tvrdou střelu. Byla nepřesná a zároveň teprve první ve druhé půli!
73
Zleva už kroutil střelu na zadní tyč Grifo, míč skončil těsně vedle, ale nakonec bylo vše zbytečné, neboť zakončoval z ofsajdového postavení.
72
Domácí jsou nyní ve velikém náporu, před Sommera létají nebezpečné míče. Poslední centr odvracel Christensen.
70
Vzápětí přichází druhá změna hostů, končí Thorgan Hazard, novou tváří se stal André Hahn.
70
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Jannik Vestergaard.
68
Domácí vystřídali, dohrál Mike Frantz, nastoupil Janik Haberer.
67
Roh už hosté pokryli a mohou vyrazit dopředu.
66
Grifo to zkusil přímo a nemyslel to zle. Nepříjemně skákavá střela mířila k zadní tyči a Sommer ji musel vyrazit na roh.
66
Další standardka pro Freiburg, nyní po faulu Christensena. Zleva rozehrává Grifo.
64
Rohový kop byl k vidění i na druhé straně, centr mířil na zadní tyč na Christensena, jenže na něj to bylo moc vysoko a míč nezasáhl.
63
Rohový kop už pro Sommera nebezpečný nebyl.
62
Další šance domácích. Po přímém kopu Grifa musel Sommer vyrážet před sebe a hned na něj dotíral Niederlechner. Gólman společně se svými spoluhráči vše uhasil a míč srazili na roh.
61
Schwolow trochu zariskoval, nechal si odkop až na poslední chvíli, ale nakonec to zvládl a před dotírajícím protivníkem poslal míč daleko pryč.
60
Grifo tvrdým, ale čistým způsobem obral o míč Elvediho, ten ovšem zůstává ležet na trávníku. Vypadá to ale, že ošetření nebude třeba.
58
Pozadu ale nezůstávají ani hosté, Hazardovi teď ale nevyšel centr, míč skončil v zámezí a k míči se zase dostane Freiburg.
56
Hraje se teď fotbal v obrovském tempu, domácí vyrovnávací gól hodně povzbudil a opět se tlačí dopředu.
54
Už je ale srovnáno a opět to bylo po výstavní střele. Po rychlé akci levou stranou a přihrávce na střed se míč odrazil k nohám MAXIMILIANA PHILIPPA, ten udělal několik rychlých kroků a pravačkou poslal míč mimo Sommerův dosah – 1:1!
52
Grifo trefil pouze zeď, ale míč se odrazil do vápna a domácí s toho ještě mohli něco vytěžit. Nakonec se o akrobatickou střelu pokusil Söyüncü, jenže vysokým obloučkem přestřelil.
51
Navíc je tu velice nebezpečný přímý kop, Sommer si už chystá bytelnou zeď.
51
Je tu první žlutá karta utkání, za tvrdý faul ji dostal hostující Raffael.
50
Schwolow teď musel velice rychle z branky a vyběhl až z pokutového území. Vyplatilo se, odkopl tak míč a zastavil možnou šanci hostů.
49
Borussia se dostala do vápna, kde ale celá akce skončila Traorého nepřesným centrem.
48
Domácí se bouří, byl totiž zastaven jejich rychlý kontr do pootevřené obrany Borussie. Na trávníku však zůstal ležet hostující Christensen. Pískal se faul na jeho osobu.
48
Na druhé straně se nevyvedla střela Kramerovi, Schwolow hravě odkopl.
47
Niederlechner si nabíhal na Bulutův oblouček, ten byl ale příliš prudký a u míče byl jako první gólman Sommer.

Fauly: 8:4
Máme za sebou první poločas a do kabin se jde lépe hostům. Ti sice museli přetrpět nadšení domácích hráčů a několikaminutový tlak, jehož vrcholem byla nastřelená tyč, ale poté se i oni vydali dopředu a Thorgan Hazard se trefil opravdu nádherně. Jeho střela zpoza vápna překonala bezmocného Schwolowa a zastavila se až v síti. Sledujeme opravdu aktivně vedené utkání, oba týmy chtějí hrát fotbal a to je pro zápas to nejlepší. Těšme se tak na druhou půli.
45+2
45+2
Rozhodčí Osmers už ale rozehrání nedovolil a odpískal konec prvního poločasu. Rázem měl kolem sebe hlouček hostujících hráčů...
45+2
Na jeho konci byl faul na Christensena, provinil se Söyüncü.
45+1
Grifo poslal do vápna přízemní centr, následná střela byla sražena a hosté se vydali do rychlého brejku.
45+1
V nastaveném času domácí rozehrají ještě jeden rohový kop.
45
Sudí nastaví jednu minutu.
45
Niederlechner stáhl k zemi Hazarda a okamžitě se pískalo proti Freiburgu. Faulující s tím nesouhlasil, na rozhodnutí sudího už ale nic nezměnil.
43
Stenzel šlápl na Wendtův nárt, zatím se to obešlo bez karty, rozhodčí si už ale významně klepal na kapsičku.
41
Hazard byl v ofsajdu, jeho prudká střela z úhlu už tak byla zbytečná.
41
Hosté reklamovali ruku po průniku Stindla s Kramerem, rozhodčí však stál blízko a jasně ukázal, ať se pokračuje v akci.
40
Stindlova přihrávka do běhu Traorému nebyla přesná, skončila u rozestavěné obrany Freiburgu.
38
Na centr si naskakoval Niederlechner, jeho hlavička ale zamířila zcela mimo. Míč skončil v zámezí.
37
Freiburg mohl zareagovat přímým kopem, k Sommerovi se ale střela vůbec nedostala. Domácí si ale dají rohový kop.
35
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Parádní gól! Traoré vybojoval na domácích míč, ten se ihned posunul k THORGANU HAZARDOVI, ten se s tím nemazal a z dálky se trefil naprosto přesně. Schwolow se sice snažil, ale jeho plachtění vzduchem mu nebylo moc platné.
34
Traorého centr skončil u první tyče, obrana Freiburgu bez problémů odhlavičkovala pryč z pokutového území.
34
Traoré hledal centrem Stindla, domácí odvrátili na rohový kop.
33
Nyní už zase útočí Mönchengladbach, k Schwolowově brance to ale mají stále příliš daleko.
31
Freiburg potvrzuje své dnešní nadšení a po narušení rozehrávky soupeře tu přišel brejk. Grifo se už dostával do zakončení, jenže po kličce gólmanovi se dostal z úhlu a obrana se už o něj postarala.
31
Guldeho nákop na útočnou polovinu skončil u Hazarda, tohle se domácím moc nepovedlo.
29
Hazard chtěl přesunout hru na pravé křídlo na Raffaela, jeho dlouhý pas ale vystihl Günter a sám se vydal do rychlého kontru. U vápna však neměl komu a tak jen prakticky odevzdal míč soupeři.
28
Traorého pád nebyl podle sudího způsoben nedovoleným zákrokem, pokračuje se tak ve hře a Freiburg jde do protiútoku.
26
Stindl prostrčil na Raffaela, toho ale velice dobře pokryl Gulde a tělem jej od míče velice rychle odstavil.
25
Freiburg nyní dobývá pokutové území Mönchengladbachu, zkouší to středem, křídly, zatím ale marně.
23
Teď se už ale pískalo a to útočný faul Guldeho. Ten byl ve výskoku opravdu až přehnaně důrazný.
21
Domácí se pokusili o útok středem, na hranici pokutového území upadl Niederlechner, rozhodčí ale stál skutečně blízko a rozpažil.
20
Hazardova střela byla opravdu slabá, tohle byla pro Schwolowa jednoduchá práce.
18
Nyní už zase hosté, vhazování po levé straně jim ale šanci nevytvořilo, Freiburg si míč vybojoval zpět.
16
Centr jsme sice neviděli, ale málem to bylo 1:0! Míč se odrazil na nohu Floriana Niederlechnera, ten se s ním rychle otočil a nepříliš prudká střela skončila na tyči. Sommer si zajisté zhluboka oddechl.
15
Další přímý kop pro Freiburg, nyní už to může být zajímavý pas do vápna.
14
Zatím se zápas nese v bojovném duchu a to také přináší množství nedovolených zákroků. Nejedná se ale o zákeřné fauly.
13
Traoré zprava poslal na střed přízemní přihrávku, Stindl ji pustil a z ideálního úhlu mohl vystřelit Wendt. Jeho rána byla zablokovaná.
11
Bulut přišlápl hostujícího Wendta, Mönchengladbach bude rozehrávat standardní situaci kousek od půlící čáry.
10
A znovu... Raffael musel hrát dozadu a kombinaci tak rozjíždí Traoré.
9
Zatím hraje Freiburg velmi aktivně a papírového favorita příliš nepouští na svou polovinu.
8
Po dlouhém autu míč propadl do vápna a opět byl v blízkosti Philipp. Nedokázal ale rychle zareagovat a Sommer schoval míč do rukavic.
8
Souboj mezi Philippem a Jantschkem skončil odkopem hostů na autové vhazování.
7
Hosté znovu při míči, na levé straně vhazuje Wendt.
6
Na druhé straně si trochu prostoru našel Wendt, postupoval levým křídlem, při rozhodujícím okamžiku ovšem uklouzl a centr se mu nepovedl.
5
Freiburg rychle rozehrál a z hranice pokutového území vystřelil Grifo. Rána šla po zemi a Sommer ji celkem bez problémů kryl.
4
Ostrý zákrok Strobla na Frantze, tohle byla skutečně vysoká noha.
3
Hosté se pokusili vytvořit akci po pravém křídle, Strobl s Traorém ovšem neuspěli.
2
Už je ale na nohou a zápas tak může pokračovat.
1
Na trávníku zůstal ležet hostující Traoré a to po tvrdém vzdušném souboji s Höflerem. Traoré vypadá opravdu hodně otřeseně.
1

SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Gulde, Söyüncü, Günter – Bulut, Höfler (C), Frantz, Grifo – Philipp, Niederlechner.
Náhradníci: Gikiewicz – Ignjovski, Abrashi, Petersen, Haberer, Meffert, Niedermeier.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Jantschke – Traoré, Strobl, Stindl (C), Kramer, Wendt – T. Hazard, Raffael.
Náhradníci: Sippel – Vestergaard, Herrmann, Dahoud, J. Hofmann, Korb, Hahn.

Rozhodčí: Harm Osmers – Florian Heft, Thomas Gorniak.
Oba týmy jsou již na sluncem zalitém trávníku, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Schwarzwald-Stadion začne v 15:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Harm Osmers, kterému budou na pomezí asistovat Florian Heft a Thomas Gorniak.
Poslední vzájemné zápasy

Týmy se střetly naposledy v sezóně 2014/2015 a lépe dopadla Borussia. Ta tehdy remizovala ve Freiburgu 0:0 a na domácím trávníku zvítězila 1:0.
Borussia Mönchengladbach

Hosté to v prvním kole zvládli lépe. Hráli doma proti Leverkusenu a vyhráli 2:1. První gól vstřelil Hahn a i když po pauze srovnal Pohjanpalo, tak v 85. minutě rozhodl o výhře Borussie Stindl. Do dnešního utkání tak jde tým v dobré formě, kterou ještě podpořil vítězstvím v přípravném utkání proti Hannoveru.
SC Freiburg

Domácí tým nezažil nejlepší vstup do nové sezóny, neboť na půdě berlínské Herthy prohrál 2:1. Už to sice vypadalo, že si Freiburg odveze bod, to když ve třetí minutě zareagoval na Daridův gól Höfler, jenže o dvě minuty později udeřil Schleber a Hertha tak uhájila svůj domácí stánek.
Dobré odpoledne u německé Bundesligy. Ta má na svém programu 2. kolo a v jeho rámci se střetnou SC Freiburg a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.