Máme za sebou dnešní utkání. První poločas jsme se branky nedočkali, ale ve druhém, to teda byly doslova hody. Hosté vstřelili čtyři branky a jasně ovládli dnešní zápas. Nováček tedy dělá další dobrý dojem a aktuálně se nachází na druhé pozici v tabulce. Nejsou ovšem ještě odehrány všechny zápasy tohoto kola. Loučím se a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 17:12.
90+3
90+2
Lipsko právě vstřelilo branku!
Další chyba domácí obrany. Pěkný pas do vápna a DAVIE SELKE střílí čtvrtou branku dnešního utkání. Tak to je debakl panečku a velké překvapení!
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec hrací doby.
90
Domácí jsou u míče a kombinují ve středu hřiště.
88
Z rohového kopu nic nebude. Píská se útočný faul, navíc musí být jeden z hráčů ošetřován.
88
Rohový kop pro Hamburk.
86
Dobrá akce domácího týmu. Ve vápně přišla finální nahrávka před branku, ale k míči se dostal jako první pohotový brankář Gulácsi.
84
Domácí chtějí vstřelit alespoň čestnou branku. Obrana Lipska ovšem dnes hraje v dobré pohodě a předvádí opravdu dobrý výkon.
83
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
83
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Bobby Wood, přichází Michael Gregoritsch.
82
Hunt měl na kopačkách čtvrtou branku hostujícího týmu. Na poslední chvíli však stihl míč vyrazit Adler. Velmi pohotový zákrok domácího brankáře.
82
Hráči Lipska jsou stále při chuti a chtějí dát ještě minimálně jednu branku. Nyní kombinují na útočné polovině.
81
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Davie Selke.
79
Myslím, že o vítězi v dnešním utkání je již jasno. Zbývá ovšem ještě více než deset minut. Lipsko je u míče.
77
Veliká chyba hráče domácího týmu, rychlá přihrávka na TIMA WERNERA, který běží sám na branku a nakonec překonává domácího brankáře. Werner dnes zařídil tři branky a navíc je na hřišti až od druhého poločasu. V Lipsku bude určitě hrdinou.
77
Lipsko je u míče a hráči jdou do rychlého brejku.
75
Compper vyfasoval žlutou kartu za svůj tvrdý zákrok ve středu hřiště.
74
Tak Lipsko má utkání ve svých rukou. Vést o dvě branky, to už je hodně slušné. Navíc mají hráči potřebu stále útočit. Dočkáme se i branky číslo tři?
72
Tak to je veliká rána pro domácí tým. Centr z volného přímého kopu, pěkná hlavička Orbana před branku a TIMO WERNER poslal míč až do sítě. Povedená akce hostující týmu, který tak vede už o dvě branky.
70
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Aaron Hunt, přichází Alen Halilović.
70
Wood vyfasoval žlutou kartu za podražení soupeře.
68
Tak hosté zatím pokračují ve své spanilé jízdě. Uvidíme, zda domácí odpoví.
66
K pokutovému kopu se postavil EMIL FORSBERG a nedal domácímu brankáři vůbec žádnou šanci. Nováček z Lipska tedy vede o jednu branku a jeho spanilá jízda pokračuje.
65
Werner dostal dobrý míč a chtěl obejít Adlera. Ten ho ovšem stahuje k zemi, pokutový kop pro hostující tým a žlutá karta pro brankáře.
65
Pokutový tým pro RasenBallsport Lipsko!
64
Proboha proč? Další povedená kombinace domácího týmu a pak nesmyslný závěr. Trenér Hamburku dává svým hráčům jasně najevo, že takhle to dál nejde.
62
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Dominik Kaiser.
61
Domácí šli tři na dva. Nepřesná nahrávka však zhatila tuto šanci.
59
Domácí fanoušci teď vědí, že je teď nejlepší chvíle k podpoře svých borců. Sakaj vystřelil zhruba ze dvaceti metrů. Střela šla vysoko nad branku.
57
Tak v druhém poločase jdou zatím vidět více domácí. Tedy v iniciativně se týmy vyměnily. Uvidíme, jestli to povede i k první brance.
55
Tak teď mohli domácí zahrozit. To by ovšem zase nesměla přijít nesmyslná finální nahrávka. Je to škoda, domácí nehrají špatně, ale ta finální nahrávka je prostě špatná.
53
U míče se střídají oba týmy. Hraje se převážně ve středu hřiště. Hra je často přerušována kvůli drobným faulům.
51
Djourou vyfasoval žlutou kartu za nesportovní chování.
49
Tak zatím jsou aktivnější domácí. Ti kombinují na útočné polovině a hledají dírky v obraně Lipska.
47
Tak i druhý poločas začíná poměrně opatrně. Kombinace Hamburku na vlastní polovině.
46
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Timo Werner.
46
Právě nám začal druhý poločas dnešního utkání.
46
Máme za sebou první poločas dnešního utkání. V něm byli zatím o něco lepší hosté, kteří si vytvořili pár šancí. Domácí si vytvořili šanci až v úplně poslední minutě, Gulácsi však podržel svůj tým. Stav je tedy bez branek. Druhý poločas začne zhruba v 16:32.
45+1
45+1
Obrovská šance Hamburku v samém závěru prvního poločasu. Hned tři hráči šli skoro sami na branku. Přišla přihrávka do vápna a poté skvělý zákrok Gulácsiho! Ten teď podržel svůj tým opravdu skvělým zákrokem.
45+1
Hlavní rozhodčí ještě nastavuje jednu minutu nad rámec hracího času.
45
Tak Lipsko má výhodu volného přímého kopu. Nejspíše poslední akce prvního poločasu.
43
Vypadá to, že první poločas se již jen tak dohrává. Oba týmy nikam nepospíchají a kombinují.
41
Hunt vůbec nepřemýšlel a napálil míč zhruba ze třiceti metrů. Jeho střela mířila vysoko nad branku.
39
Hamburk nehraje špatně, ovšem finální nahrávky a centr do vápna jsou velmi nepřesné.
37
Domácí jsou nyní u míče a kombinují na útočné polovině. Podaří se jim poprvé ohrozit branku maďarského brankáře?
35
Tak druhá polovina prvního poločasu se hraje poněkud klidně a k vidění není moc šancí. Spíše kombinace ve středu hřiště.
33
Nyní se hraje převážně ve středu hřiště. Utkání doprovází mnoho nepřesností od obou týmů.
31
Tak máme za sebou třicet minut hry. Hosté jsou zatím lepším týmem a domácí budou muset svou hru trochu pozměnit, jestli chtějí myslet na nějaký bodový zisk. Zatím jsi totiž nevytvořili žádnou šanci.
29
Poulsen se hnal do dobré šance a dokonce už měl před sebou prázdnou branku. Byl ovšem v ofsajdovém postavení.
27
Na druhé straně rychlý brejk domácích. Tady zastavil útočníky asistent rozhodčího, jeden z nich byl totiž v ofsajdovém postavení.
26
Poulsen se hnal na branku. Byl ve svém útoku přerušen. Hlavní rozhodčí viděl, že útočník zahrál rukou.
25
Centr ve vápně našel prvního obránce Hamburku a ten jsi už věděl rady. Hráči hostujícího týmu jsou ale stále u míče.
24
Hodně tvrdý zákrok jednoho z hráčů Hamburku. Tady to smrdělo další žlutou kartu. Každopádně hráči Lipska budou zahrávat volný přímý kop z nebezpečného místa.
22
Teď připomínala obrana Lipska berlínskou zeď. Hned tři zablokované střely za sebou. Nyní jsou u míče právě hráči Lipska.
20
Dobrý míč do vápna od Hunta a domácí teď může hodně mrzet, že neútočili ve více lidech.
18
Hráči Lipska jsou u míče a kombinují na útočné polovině. Zatím však všechny míče končí v náruči Adlera.
16
Tak hosté jsou zatím lepším týmem a v obtížích je zatím obrana Hamburku. Uvidíme, kdo dá první branku. To bude hodně důležité.
14
Tak teď Adler předvedl fantastický zákrok a podržel svůj tým! Na centr z rohového kopu totiž nejvýše vyskočil Demme a hlavičkoval na branku. Záludnou hlavičku však domácí brankář vyrazil mimo tři tyče.
13
Tak se nám to poměrně žlutí. Třináctá minuta a už druhá žlutá karta. Nutno říct, že úplně zasloužená. Za držení ji vyfasoval Spahić.
11
Lipsko hraje opravdu velmi aktivně. Nyní měli hosté výhodu rohového kopu. Centr do vápna však vyboxoval Adler daleko od branky.
9
Tak vypadá to, že všechno bude v pořádku a můžeme pokračovat ve hře.
8
Tak teď byla noha Sakaje hodně vysoko a k vidění je první žlutá karta dnešního zápasu. Atakovaný hráč musí být dokonce ošetřován.
7
Tak hosté jsou zatím mírně aktivnějším týmem. Ovšem domácí se již ženou do útoku. Chtějí rychle odpovědět.
7
5
K vidění byl první rohový kop zápasu. Centr do vápna byl zablokován a následovat bude ještě jeden roh.
3
Tak a nováček z Lipska zahrozil! Emil Forsberg dostal skvělou přihrávku do vápna a vypálil na branku. Brankář domácího týmu však svým zákrokem podržel.
3
Domácí zatím kombinují na vlastní polovině. Oba týmy se spíše oťukávají na hřišti.
1
Tak nám právě začalo dnešní utkání. Domácí tým nastoupil v bílých dresech. Hostující v tmavě modrých.
1
Hamburger SV je v nejvyšší německé soutěži stálicí. Leto se mu ovšem moc nedaří. Dva zápasy a pouhý jeden bodík. Zatím patnácté místo a skóre 2:4. První zápas remizoval Hamburk doma proti Ingolstadu 1:1. V druhém zajížděl na půdu Leverkusenu. Zde prohrál o dvě branky. Hráči budou chtít svůj start do sezóny určitě napravit, a tak se máme na co těšit.
RasenBallsport Lipsko je nováčkem v nejvyšší německé soutěži. Tým, který čtyřikrát za sebou postoupil a nyní se nachází na nejvyšším stupínku. Klub podporovaný rakouským koncernem Red Bull má dokonce i velké ambice. Před sezónou přišly posily na hře je to znát. Zatím Lipsko udělalo dobrý dojem. V prvním zápase remizovalo na půdě Hoffenheimu 2:2 a doma překvapivě porazilo Dortmund 1:0. Uvidíme, jak si hráči poradí na půdě Hamburku.
Dobrý den, ještě jednou zde vítám všechny fanoušky fotbalu, toho německého obzvlášť. Dnes nás čeká utkání mezi Hamburger SV a RasenBallsport Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.