Střely mimo: 11:3.
Rohy: 7:3.
Ofsajdy: 4:5.
Fauly: 10:19.
Hoffenheim se může i s Pavlem Kadeřábkem radovat ze zisku třech bodů. V prvním poločase se nejdříve hnali více do útoku hosté, ale nevytvořili si jednou příležitost ke vstřelení branky Následně se prosadili domácí, když hlavičku umístil přesně pod břevno Niklas Süle. Druhý poločas byl v rukách domácího celku. Hoffeinheim nepouštěl soupeře téměř vůbec k míči, ale nedokázal pojistit jedinou branku zápasu a tak i po konci zápasu je jediným střelcem Süle.
90+3
90+3
V poslední minutě nastaveného času se ještě hosté přece jen dostali na útočnou polovinu, ale po nákopu Allana se dostal míč jen k Toljanovi a ten míč odpravil daleko od svého brankáře.
90+2
Domácí vezli pojistku do branky soupeře, ale Kramarić zadrobil míč ve vápně a poté již nedokázal nikomu přihrát ani vystřelit.
90+1
Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90
Fantastický zákrok Jarsteina ještě drží hosty ve hře alespoň o bod. Wagner se dostal před svého obránce. Našel zcela volného Kramariće, který ve stoprocentní šanci nechal vyniknout Jarsteina.
89
Po akci na pravé straně měli domácí ještě autové vhazování v blízkosti rohového praporku. Dlouhý aut asi pohlídal Rune Jarstein.
88
Závěr zápasu se blíží a hostů nejsou schopni se dostat ani na polovinu soupeře. Nyní byl znovu nepříjemně dohrán Pavel Kadeřábek Pekaríkem.
87
Třicet metrů od vápna hostů byl faulován Kramarić a domácí měli k dispozici volný přímý kop. Po centru se dostal k míči právě Kramarić, ale po kličkách na hranici vápna ztratil míč.
86
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Adám Szalai.
86
Střídající Julian Schieber nezvládl dohrávku souboje a strčil do soupeře do po odehrání. Dostává ze to žlutou kartu.
85
Ve středu pole získal míč Sebastian Rudy, který ihned vyslal míč do středu útoku na Wagnera. Ten však prudký pas nezpracoval.
84
Nyní už to vypadalo, že vše bude v pořádku při převzetí míče, ale i střídající Sami Allegui si nepohlídal ofsajdovou hranici.
83
Posledních zhruba deset minut pro Herthu, aby vstřelenou brankou dosáhla na vyrovnání a odvezla si z Hoffenheimu alespoň bod.
82
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Sami Allagui.
82
Na druhé straně byl u míče už ve vápně Vedad Ibišević, ale i on je nachytán v ofsajdovém postavení. Ani teď nemusí tedy Oliver Baumann řešit.
81
Z rohového kopu už nerozehrával Demirbay, ale Toljan. Jeho pas našel Kadeřábka, který na zadní tyči ve skluze nedokázal dostat míč do branky.
80
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Nadiem Amiri.
79
Pavel Kadeřábek si vedl míč ve sprintu do středu. Jeho cestu však zastavil čistým skluzem Stark. Poté Kramarić napálil jen Jarsteina.
77
Z dobré pozice centroval do vápna Demirbay. Zkusil však sám ohrozit branku pokusem na zadní tyč, ale jeho možná střela možná centr končí mimo tři tyče.
76
Těsně před vápnem byl sestřelen Kadeřábek a nyní to je již za žlutou kartu. Allen byl daleko za českým hráčem a je po zásluze potrestán.
75
Pavel Kadeřábek byl nepříjemně dohrán po odehrání a po kontaktu to vůbec nevypadá dobře s jeho kolenem, ale zdá se, že bude český reprezentant pokračovat.
73
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Salomon Kalou.
72
Dlouhý aut si našel na polovině soupeře Sandro Wagner. Obelstil soupeře na hranici vápna, ještě vylepšil pozici na Kramariće. Ten ale napálil jen Jarsteina.
71
Demirbay toho však nedokázal využít. Jeho centr z třiceti metrů se nedostal ani do vápna. Před šestnáctkou zblokoval pas John Brooks.
70
Druhá žlutá karta v zápase pro hosty. Niklas Stark zápasnicky stáhl k zemi soupeře a je potrestán.
69
Hostujícímu celku začíná docházet čas. Navíc nyní byl v dobré pozici Wagner, ale opět se píská ofsajd.
68
Po delším časovém úseku se do útoku dostali také hosté. Pekarík přetáhl centr na zadní tyč, tam ale nebyl jediný hráč Herthy. Baumann může být v klidu.
67
Z následné dohrávky se dostal ke střele ještě Kramarić, ale ani on se nedostal do dobré pozice, aby ohrozil hostující branku.
66
Lukas Rupp si výborně zpracoval míč na hranici vápna, byl mírně přidržen, ale hra pokračovala a nyní se domácí záložník zlobí na hlavního sudího, že neodpískal faul.
65
Jarstein se musel zapojit do rozehrávky u své branky. Domácí presovali až u brankáře hostů a ten musel pod tlakem jen odkopnout míč.
64
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Jeremy Toljan.
63
První žlutá karta v zápase. Andrej Kramarić předskočil u postranní lajny Weisera a ten ho musel zatáhnout za dres.
62
Po více než hodině hry stále vede domácí celek o jednu branku z prvního poločasu. Weiser byl v prvním poločase snad nejaktivnější hráčem Herthy, ale nyní ztratil míč a Kramariće se znovu dostal do vápna, ale je přichycen v ofsajdu.
61
Na druhé straně byl u míče slovenský reprezentant Pekarík, ale ani on nedokázal míč dostat do vápna přes bránící hráče Hoffenheimu.
60
Jedna z mála akcí domácího týmu ve druhém poločase. Po rychlém přechodu do útoku se dostal k míči na středu Andrej Kramarić, ale nedokázal dostat míč mezi tři tyče.
58
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Alexander Esswein, přichází Julian Schieber.
58
Nyní už to Kadeřábkovi vyšlo lépe. Dostal se do jeho oblíbeného náběhu s míčem, ale posléze poslal centr jen na hlavu bránícího Brookse.
57
Pavel Kadeřábek se snad poprvé ve druhém poločase dostal k míči. A ihned ho také ztratil. Na středové lajně si neporadil s Haragučim.
56
Hosté jsou výrazně aktivnější než domácí celek. Nyní to potvrdil na pravém kraji Esswein, který předběhl svého strážce, ale jeho následný centr nenašel žádného spoluhráče.
55
Peter Pekarík se uvolnil u levé postranní lajny. Stříleným centrem našel Ibiševiće, ale ten si nedokázal prudký pas zpracovat.
54
Z dohrávky akce se pokusil vybojoval pokutový kop Allan, ale jeho skok ve vápně nijak rozhodčí neohodnotil.
53
A mohlo být vyrovnáno. Vedad Ibišević se až příliš snadno dostal vápnem až do zakončení. Jeho pokus však šel po zemi do středu branky, kde byl Oliver Baumann.
51
Už už se hnal sám na brankáře Andrej Kramarić, ale domácí útočník byl přistižen v ofsajdu a tak nemůže zakončovat.
50
Nyní byl ale faulován Sandro Wagner a domácí budou pokračovat v útoku z poloviny trávníku. U míče byl znovu Demirbay. Jeho centr našel hlavu právě Wagnera, ale ten nezakončil přesně.
49
Hosté vstoupili do druhého poločasu o poznání aktivněji. Nyní to však s agresivitou při napadání přehnal Ibišević a domácí mohou v klidu rozehrát.
48
Ve středu pole vybojoval míč Per Skjelberg. Obešel dokonce protihráče. Ještě si chtěl narazit s Allanem, ale ten poslal míč jen na kopačku Hübnera.
47
Domácí hráči rozehráli druhý poločas dnešního zápasu. Po nákopu na Kadeřábka se míče ujali hostující hráči.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:30.
V úvodu poločasu byli mírně aktivnější týmem hostě, ale nevytěžili z toho ani jednu brankovou příležitost. Následně přebrali zápas do svých rukou domácí a několika šancemi zatlačili soupeře do defenzivy a po zásluze se mohli radovat z úvodní branky, o kterou se postaral Niklas Süle. Také český reprezentant Pavel Kadeřábek byl v prvním poločase velmi aktivní a celá řada šanci šla přes jeho pravou stranu.
45+1
45
V poslední minutě prvního poločasu se dostal k míči na levé straně Kramarić. Posunul míč na osu hřiště, kde byl připravený Wagner. Ještě si chtěl posunout míč kolem obránce, ale to mu již nevyšlo a nadějná akce tak končí bez zakončení.
44
Allan však centroval do klubka hráčů, ale přetáhl míč daleko až za brankovou lajnu a tak mohl být Oliver Baumann zcela v klidu.
43
a třiceti metrech od domácí branky fauloval Lukas Rupp. Hosté budou mít ještě v závěru poločase možnost na srovnání.
42
Tentokrát to domácí vzali po levém kraji, kde však nebyl tak úspěšný Zuber. Právě naopak přišel o míč a musel se rychle vracet do obrany.
41
Ten však nepřišel a do brejku může jít opět Kadeřábek. Ještě rozehrál na opačnou stranu, ale Zuber z velké dálky pálil jen vysoko nad.
40
Po tlaku domácího celku se hra trochu uklidnila. Hosté čekají s míčem na kopačkách na vhodný moment k útočení.
39
Hertha se po výborném úvodu zápasu stahuje více do obrany. Nemůže se vůbec dostat k míči. Až nyní byl v dobré pozici Allan, ale proti němu byli hned tři protihráči.
38
Opět byl u míče Kadeřábek. Ten si však nyní neporadil s Pekaríkem, ale domácí budou pokračovat v útoku. Ke střele z velké vzdálenosti se odhodlal Rudy, ale míří mimo.
37
Domácí přitlačili na soupeře ve druhé polovině prvního poločasu a je to znát. Pavel Kadeřábek se znovu prodral až před svého strážce, poté upadl, ale ani teď se nepíská.
35
Rudy centroval z rohového kopu na zadní tyč, kde byl Kramarić. Ten však nedokázal obejít prvního bránícího hráče. Vybojoval alespoň autové vhazování.
34
A mohlo být pro hosty ještě hůře. Za obranou si zpracoval míč Kramarić, ale z vyložené pozice nastřelil jen Jarsteina.
31
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Domácí byli již několik minut v tlaku na polovině soupeře a vytěžili z toho vedoucí branku. Volný přímý kop rozehrál Demirbay na zadní tyč, kde byl NIKLAS SÜLE, který zcela sám hlavičkoval pod břevno.
30
Ve třicáté minutě minutě se dostal k ničeho nic k hlavičce Pavel Kadeřábek. Jeho pokus končí na břevně. Rune Jarstein reagoval pozdě.
28
Obrovská šance domácího týmu na vstřelení úvodní branky. Lukas Rupp dostal přihrávku do běhu a byl už zcela sám před Jarsteinem, ale byl již blízko a nedokázal ho prostřelit.
27
Rychlý protiútok hostů končí jen nepřesnou přihrávku, kterou v pohodě sbírá Zuber.
26
Skvěle se uvolnil u lajny Sandro Wagner, už byl téměř u vápna. Ještě hledal na šestnáctce Kramariće, který je ale obsazen.
25
Na zadní tyči se dostal po rohovém kopu do zakončení Andrej Kramarić, ale jeho pokus se před kupu hráčů ve vápně nedostal ani k brankáři.
24
Ještě před vápnem nešťastně zasáhl Lustenberger, který vypíchl přihrávku, ale nakonec budou domácí rozehrávat rohový kop.
23
Hertha na malou chvíli uklidňuje hru na své polovině. Nežene se hned do útočení a čeká také na soupeře.
22
Oba týmy hraje ve velkém tempu, ale stále čekáme na první větší brankovou příležitost. Nyní na pravém kraji uvolnil Kadeřábek Wagnera, ale ten byl znovu obrán o míč Pekaríkem.
20
Právě Mitchell Weiser centroval před Baumanna. Haraguči ještě nadzvedl míč na přední tyči, aby se k němu brankář nedostal, ale nikdo z hostů už se do zakončení neprotlačil.
19
U rohového praporku si poradil s dvojicí Weiser, který vstoupil do zápasu velmi aktivně. Rozhodčí píská nedovolený faul a hosté budou rozehrávat zkrácený rohový kop.
18
Po zisku míče se však do útoku hnali domácí. Na pravé straně by u míče na malý okamžik i Pavel Kadeřábek, který přiťukl Wagnerovy přihrávku do vápna. Ten padá po kontaktu s Pekaríkem, ale pískat se nebude ani nyní.
17
U středové lajny byl poslán k zemi Weiser, který se jen těžce zvedá po nepříjemném souboji. Hertha tak bude mít možnost v klidu rozehrát další akci.
16
Po střele Allana musel zasahovat Baumann a hosté měli další roh. Ten však končí opět jen u domácího brankáře, který si pohlídal odražený centr od spoluhráče.
15
Před domácí brankou bylo horko. Mitchell Weiser se prodral až do vápna, hledal ještě lépe postaveného Allana, ale s tím si již domácí obrana poradila.
14
Volný přímý kop na druhé straně. Demirbay hledal ve vápně Kramariće, Brooks však odvrátil prvotní nebezpečí. Z hranice vápna vypálil bez přípravy Rudy, který je však nepřesný.
13
Další rohový kop hostů poslal do vápna Pekarík. Ani jeho centr však nenašel svůj cíl. Domácí se s přehledem ubránili. Navíc do rychlého brejku šel Wagner, který je ale zastaven rozhodčím, který signalizuje ofsajd.
12
Z následné dohrávky rohového kopu se dostal ke střele z velké dálky Allan, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a končí na tribuně za brankou.
11
Také Hertha si vybojovala rohový kop. Weiser hledal před brankářem Ibiševiće, ale ten se k míči přes několik obránců nedostal.
10
Nyní se dral do vápna z druhé strany Mitchell Weiser, ale i on narazil na připraveného Hübnera. Weiser se navíc svalil na trávník, ale rozhodčí byl v dobré pozici a pokračuje se ve hře.
9
Hosté uklidňují hru a kombinují na své polovinu hřiště. Až Peter Pekarík to změnil. Po levé straně pronikl až k centru, ale ve vápně byl jediný hráč a to Hübner.
8
Opět domácí v čele s Rudym chtěli najít Kramariće v náběhu, ale nyní si přihrávku za obranu pohlídal Brooks.
6
Neuběhlo ani deset minut a je tu první vážnější šanci domácího týmu. Andrej Kramarić však v rychlém protiútoku zasekl míč a zpoza vápna pálil jen vedle pravé tyče.
5
Z druhého rohového kopu v krátkém čase se již nic dramatického před Jarsteinem neudálo. Stark s přehledem odhlavičkoval míč pryč z vápna.
4
Demirebay poslal míč před brankáře. Našel na zadní tyči Süleho, který obloučkem chtěl umístit míč pod břevno, ale naštěstí pro hosty zasáhl na brankové lajně Brooks.
3
Také domácí se dostali poprvé k míči. Hostující hráči výborně napadali a drželi tak rozehrávku. Míč se stejně dostal po ose Rupp – Wagner až do vápna. Tam byl Kadeřábek, který vybojoval první rohový kop.
2
Hostující hráči rozehráli ze středového kruhu první poločas dnešního zápasu. Po dlouhé přihrávce na Ibiševiće však získal míč Kevin Vogt.
1
Hlavní rozhodčí dnešního zápasu již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas devátého kola tak může za několik málo okamžiků začít.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Süle, Vogt, Hübner, Zuber – Rupp, Rudy (C), Demirbay – Kramarić, Wagner.
Náhradníci: Stolz – Bičakčić, Polanski, E. Vargas, Toljan, Amiri, Szalai.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Lustenberger, Brooks, Pekarík – Stark – Esswein, Skjelbred, Allan, Haraguči – Ibišević (C).
Náhradníci: Kraft – Kalou, Allagui, Hegeler, Schieber, Mittelstädt, Baak.

Rozhodčí: Cortus – Schlager, Badstübner (vš. Německo).

TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim měl v minulém ročníku sestupové problémy až do posledního kola, ale nakonec nemusela absolvovat ani barážové zápasy. Letos to je naprosto o něčem jiném. Hoffenheim je jedním ze třech týmů, které ještě nepoznaly hořkost porážky. Nejdříve však přišly čtyři nerozhodné výsledky, po nich ale hráči kolem českého reprezentanta Pavla Kadeřábka zabrali a nyní mají již čtyři vítězství v řadě. Naposledy zvítězili na půdě silného Leverkusenu poměrem 3:0.
Hertha BSC

Hertha se kvůli nepovedenému závěru sezóny propadla na konečnou pozici. Tu nyní o hodně překonává. Po osmi kolech je na vynikajícím třetím místě, když před ní je jen gigant z Mnichova a překvapení letošního ročníku Lipsko. V osmi odehraných kolech Hertha prohrála jen jednou a to právě na trávníku Bayernu Mnichov. Remízu připsala také na stadionu Dortmundu a ve Frankfurtu, jinak si vede tým trenéra Dardaie skvěle. Naposledy v úterním pohárovém zápase zvítězila na půdě St. Pauli o dvě branky.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. V německé Bundeslize pokračuje sezóna devátým kolem. V souboji třetího se čtvrtým týmem tabulky přivítá TSG 1899 Hoffenheim na svém stadionu Herthu BSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.