To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 24:17.
Je hotovo! Kolínští fotbalisté dlouho drželi proti Borussii překvapivé vedení, v závěru ale domácí nakonec kapitulovali a hostům vystřelil alespoň bod Marco Reus, který tak i dnes navázal na skvělé výkony po návratu z vleklého zranění. Vzhledem k průběhu zápasu mohou být domácí s bodem spokojeni, pouhé čtyři minuty je ale dělily od zisku tří bodů.
90+4
90+4
Zdá se, že je hotovo, z následné standardní situace totiž svěřenci Thomase Tuchela nic kloudného nevytěžili a míč letí ke středovému kruhu.
90+4
Další komplikace pro Kolín! Salih Özcan nedovoleným způsobem poslal k zemi Dembèlého a po druhé žluté kartě jde předčasně pod sprchu!
90+2
Polovina nastaveného času je minulostí a Dortmundští jsou jednoznačně aktivnější, podaří se jim senzačně otočit skóre ve svůj prospěch?
90+1
Juja Osako vybojoval další faul na svou osobu, domácí fotbalisté tak budou mít prostor na to, aby trochu uklidnili hru.
90
Nad rámec druhé půle nastavil Felix Zwayer hned čtyři minuty!
90
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak to je pořádný šok pro Kolín, v poslední minutě základní hrací doby hosté vyrovnávají! Ousmane Dembèlé u postranní čáry vybojoval míč pro rozběhnutého Ramose, který poté přesným pasem našel v pokutovém území MARCA REUSE a ten uklidil balon k levé tyči!
88
Schmelzerův centr do pokutového území ani nedoletěl a Juja Osako si poté navíc došel pro další Rodeho faul, což domácím dokonale hraje do karet.
87
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Sehrou Guirassy.
85
V defenzívě Borussie se objevují četná okénka, čehož nyní využil domácí kapitán Jonas Hector, který si ovšem nedokázal pohlídat ofsajdovou hranici.
84
Kolínští se skvěle brání a svého soka k ničemu nepouštějí, hostům se čas na vyrovnání začíná povážlivě krátit.
83
Napadající Juja Osako to přehnal s agresivitou a fauloval Marcela Schmelzera, dortmundský kapitán na nic nečeká a ihned zakládá další akci Borussie.
82
Rausch odhlavičkoval míč pouze ke Schmelzerovi, který přenechal balon Ousmanemu Dembèlému, jehož následný centr si ale Thomas Kessler zkušeně pohlídal.
81
Kolínští fotbalisté jsou každou minutou blíže a blíže vítězství, nyní se navíc domácí po nějaké době usadili na útočné polovině.
80
Na RheinEnergieStadionu už se nám rozběhla závěrečná desetiminutovka základní hrací doby, vzhledem k četným vynuceným přestávkam se ale dá očekávat, že sudí Zwayer ještě pár minut nastaví.
79
Střídající Konstantin Rausch to vzal z pravé strany na sebe a vypálil, jeho pokus ale o nějaký ten decimetr minul Weidenfellerovu svatyni.
78
Svěřenci Thomase Tuchela se usadili před pokutovým územím Kolínských, poté ae o míč přišli a Julian Weigl navíc fauloval Osaka.
77
Marco Höger se drží za pravé rameno a míří za postranní čáru, zranění se nám v posledních minutách bohužel začínají přičítat.
76
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Artjoms Rudņevs, přichází Konstantin Rausch.
75
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sokratis Papastathopoulos, přichází Adrián Ramos.
74
Schmelzerův centr do pokutového území ani nedoletěl, domácí ale poté jen odevzdali míč domácím. Tlak Dortmundu začíná gradovat.
73
Řecký legionář za doprovodu klubových lékařů odkulhal do zámezí, kde bude pokračovat jeho ošetřování, mezitím ale už hra plyne vesele dál.
72
Marco Höger nedovoleným způsobem uzemnil Sokratise Papastathopoulose, se kterým to nevypadá moc dobře. Jasná žlutá karta pro domácího středopolaře.
70
Střídající Rode to ošklivě schytal od Pawla Olkowského, sudí Zwayer ale tuto srážku posoudil jako nezaviněnou, a domácí tak mohou pokračovat ve hře.
69
Vracející se Julian Weigl zavadil o jednoho z kolínských fotbalistů, hra je tak přerušena a domácí budou mít spoustu času na rozehrávku.
68
Nečekaná kolmice z Ginterovy kopačky prošla až do pokutového území, tam ale nebyl nikdo v černém dresu a domácí nyní mohou uklidnit hru.
67
Mërgim Mavraj si nepřidělával práci a jednoduše odkopl míč na polovinu hřiště, kde ovšem Artjoms Rudņevs o balon rychle přišel.
66
Tribuny reklamovaly ruku Ousmaneho Dembèlého, hra ale plynula dál a domácí se vydali do rychlého protiútoku, nadějnou akci Kolína ale Juja Osako zazdil.
65
Salih Özcan nedovoleně zajel do jednoho z hostů a za svůj zákrok vyfasoval od sudího Zwayera žlutou kartu.
65
Thomas Kessler je po změně stran prakticky bez práce, na dortmundských hráčích se trochu projevuje únava z náročného středečního klání na hřišti Realu Madrid.
64
Frederik Sørensen čistým způsobem připravil o míč Schmelzera a balon skončil v autu, vhazovat navíc budou domácí fotbalisté.
63
Dalekonosný nákop na Modesteho se neujal, balon se dokutálel až do Weidenfellerových rukavic.
61
Z následné standardky žádné další nebezpečí pro Weidenfellera nepramenilo, Marcel Schmelzer už po levém křídle zaváží míč na útočnou polovinu.
60
Unikajícího Artjomse Rudņevse nevybíravým skluzem fauloval Sokratis Papastathopoulos, který si za tento zákrok vykoledoval žlutou kartu.
60
Střídající Rode poslal míč do domácí šestnáctky, tam se ale nejrychleji zorientoval Salih Özcan a Kolínští už zakládají další protiakci.
59
Hodina hry je za námi a v posledních minutách sledujeme hlušší pasáž jinak velmi zajímavého utkání, na hřišti se nic moc zajímavého neděje.
58
Schmelzer se na druhé straně hřiště dostal k hlavičce rovněž po rohovém kopu, hostující kapitán ale netrefil míč podle svých představ.
57
Domácí stoper Mërgim Mavraj se prokousal do zakončení, jeho hlavička ale postrádala přesnost i razanci, a Weidenfeller tak mohl zůstat v klidu.
56
Artjoms Rudņevs se prokousal k další střele, domácí útočník ale napálil balon jen do Bartry, od nějž se míč odrazil do zámezí, a rohový kop tak budou zahrávat pro změnu Kolínští.
55
Hosté se tak dlouho rozmýšleli, jak s rohem naloží, až to zcela překombinovali. Ousmane Dembèlé ani neodcentroval a poté navíc fauloval Osaka.
54
Dominique Heintz přizvedl dalekonosný centr do pokutového území do zámezí, Borussia tak bude mít k dispozici rohový kop.
53
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Sebastian Rode.
52
Pierre-Emerick Aubameyang si nedokázal zpracovat Weiglův pas a Artjoms Rudņevs se poté vydal na druhou stranu, domácí útočník ale o balon rychle přišel.
50
Po nepovedené akci Dortmundských skončil balon v zámezí, Thomas Kessler už si ho pomalu chystá k dalšímu odkopu.
49
Zadáci Borussie ztratili míč ve středu hřiště a rychlík Anthony Modeste se vydal do bleskového brejku. Kolínský snajpr vylákal Weidenfellera z branky, z ostrého úhlu ale poslal balon vedle!
48
Hráči v bílých dresech se poté zatáhli hluboko na vlastní polovinu, fotbalistům Borussie se ale nedaří dostat se k souvislejšímu tlaku.
47
Juja Osako si udělal prostor ve středu hřiště a poté roztáhl hru na Olkowského, jehož následný centr ale do šestnáctky ani nedoletěl.
46
Sudí Felix Zwayer se rozhodl nenastavovat. Především na začátku první půle byl v tomto utkání k vidění velmi atraktivní fotbal se šancemi na obou stranách a ačkoliv měla Borussia podle očekávání mírnou převahu, jako první udeřili domácí zásluhou Artjomse Rudņevse. Co nabídne druhá půle? To začneme zjišťovat v 16:30.
45
44
Roman Weidenfeller nakopl míč do středu hřiště, kde se v posledních minutách odehrává prakticky veškeré dění tohoto zápasu.
43
První půle už se rychle chýlí ke svému konci a na hřišti se v posledních minutách nic zajímavého neděje, někteří diváci už pomalu opouštějí své sedačky.
42
Souboje s Artjomsem Rudņevsem dnes musí bolet, teď to ale domácí útočník s důrazem přehnal a fauloval rozehrávajícího Papasthatopoulose.
40
Ofsajd a v něm dosud prakticky neviditelný Anthony Modeste, Dortmundští tak budou mít čas a klid na rozehrávku z poloviny hřiště.
39
Po vstřelení úvodního gólu se Die Geißböcke začali soustředit ještě více na defenzívu, jejich obrana ale působí pevným dojmem a hosté se jen velmi těžko dostávají na útočnou polovinu.
38
Ani tentokrát z toho ale žádné nebezpečí pro domácí nepramenilo, zamýšlený adresát Sokratis Papastathopoulos se k balonu nedostal.
37
Weigl teď dostal pořádně naloženo od lotyšského reprezentanta Artjomse Rudņevse, Borussia tak bude mít k dispozici další standardku ze zajímavé pozice.
35
Dalekonosný centr střídajícího Bartry zamýšleného adresáta Aubameyanga nenašel, následovat bude jen další odkop od Kesslerovy branky.
34
Julian Weigl se skácel k zemi po souboji s napadajícím Rudnevsem, hra je přerušena a Borussia bude mít k dispozici standardku ze zajímavé pozice.
32
Stoper Ginter si proklestil cestu až do pokutového území, na jeho hranici ale o balon přišel a Marco Höger poté míč dopravil do autu.
31
Juja Osako nic nevymýšlel a nakopl míč na útočnou polovinu, svěřenci Thomase Tuchela od stoperů zakládají další protiakci.
30
Půlhodina hry je za námi a utkání dostalo nečekanou zápletku v podobě úvodní trefy Kolínských, kteří jsou navíc po další ztrátě Borussie opět u míče.
28
Köln právě vstřelil branku!
Domácí se proti favoritovi ujímají vedení! Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal Jonas Hector, jehož centr do pokutového území dokázal přesně k levé tyči ztečovat ARTJOMS RUDNEVS, jenž tak stylově proti Dortmundu ukončil čekání na první gól v této sezóně!
28
Marcel Schmelzer poslal zbytečným šlapákem k zemi Pawla Olkowského, za což vyfasoval od sudího Zwayera žlutou kartu.
27
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Marc Bartra.
26
Oba brankáři jsou po úvodní divoké pasáži prakticky bez práce, nechme se překvapit, co nabídnou další minuty tohoto atraktivního klání.
25
Dortmundští si teď nerozuměli v kombinaci a balon skončil v autu, zpět do hry ho uvede německý reprezentant Jonas Hector.
23
Hra se v posledních minutách uklidnila a na hřišti se nic převratného neděje, svěřenci Thomase Tuchela prakticky neustále drží balon na svých kopačkách.
22
Kolínští fotbalisté se po delší době podívali na útočnou polovinu, dlouho se tam ale neudrželi, jelikož Juja Osako zbytečně fauloval Weigla.
21
Hosté měli k dispozici přímý kop, jehož exekuce se ujal Marco Reus, který ale netrefil míč podle svých představ, a Thomas Kessler tak mohl zůstat v klidu.
20
Łukasz Piszczek už zachraňoval míč na hrací ploše pozdě, balon již plným objemem překročil brankovou linii, a Kessler si ho tak chystá k dalšímu odkopu.
18
Ani z následné akce Borussie nic kloudného nepramenilo a následovat bude pouze odkop od Kesslerovy svatyně.
17
Dominique Heintz si zkušeně pohlídal další Dembèlého průnik po pravém křídle, svěřenci Thomase Tuchela ale budou mít k dispozici alespoň vhazování.
16
Anthony Modeste se poprvé v utkání dostal k míči, domácího snajpra ale zradilo zpracování a pumlíč se od jeho kopačky dokutálel až do autu.
15
Łukasz Piszczek zavezl míč na útočnou polovinu, pak ale zabrzdil a zařadil zpátečku. V posledních minutách se na hrací ploše nic zajímavého neděje.
14
Devatenáctiletý Ousmane Dembèlé se povedenou zasekávačkou zbavil dvou hráčů v bílých dresech, jeho následná přihrávka ale v šestnáctce žádného z jeho spoluhráčů nenašla.
12
Marco Reus si ale na individuální průnik netroufl a místo toho si několikrát vyměnil míč s Ginterem. Hosté se nikam neženou a trpělivě se prokousávají blíž a blíž pokutovému území domácích.
11
Po úvodní rozlítané pasáži se hra trochu uklidnila a svěřenci Thomase Tuchela mají momentálně dění na hřišti ve svých rukou. U míče je Reus.
10
Erik Durm se ocitl mezi dvěma hráči Kolína, ale zvládl to na jedničku a posunul balon Ousmanemu Dembèlému, po jehož akci vznikla v šestnáctce další trma-vrma, sudí však nakonec přerušil hru kvůli faulu Aubameyanga.
9
Pierre-Emerick Aubameyang ztečoval Reusovu přihrávku do sítě, veškerý vzruch byl ale bezpředmětný, poněvadž si dortmundský snajpr nepohlídal ofsajdovou hranici.
7
Napadající Artjoms Rudņevs vytlačil hosty až k Weidenfellerovi, momentálně sledujeme poklidnou kombinaci Dortmundských na jejich vlastní polovině.
6
Juja Osako seprovinil zbytečným útočným faulem, hráči v černých dresech tak budou mít spoustu času na rozehrávku z poloviny hřiště.
5
Hra se v úvodu přelévá ze strany na stranu, taková podívaná musí oku nezaujatého diváka lahodit. Nyní se do další rychlé protiakce mohl vydat Artjoms Rudņevs, který ale uvízl v ofsajdové pasti.
4
Erik Durm to zkusil z uctivé vzdálenosti, jeho pokus byl ale spíše proprgačního charakteru a Thomas Kessler si připsal snadný zákrok.
3
Lotyšský bourák Artjoms Rudņevs se v pokutovém území zbavil dvou bránících hráčů Borussie a poté našel na hranici šestnáctky úplně volného Özcana, který ale z první minul!
2
Hosté na nic nečekali a hned v úvodu vyrazili kupředu. Ousmane Dembèlé utekl po pravém křídle a poté předložil míč Reusovi, jenž ale v pádu zakončoval nepřesně.
1

1. FC Kolín nad Rýnem: Kessler – Olkowski, F. Sørensen, Mavraj, Heintz – S. Özcan, Höger, Hector – Modeste, Osako, Rudņevs.
Náhradníci: Müller – Jojić, Guirassy, Klünter, Rausch, Mladenović, Hartel.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Ginter, Papastathopoulos, Schmelzer – Weigl, Durm – Dembèlé, G. Castro, Reus – Aubameyang.
Náhradníci: Bonmann – Bartra, Mor, Rode, Pulisic, Passlack, Ramos.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller.
BORUSSIA DORTMUND

Svěřenci Thomase Tuchela v Lize mistrů postoupili v konkurenci Realu Madrid či Sportingu Lisabon z prvního místa ve skupině, v Bundeslize ale Borussia tak dominantní není. Z posledních čtyř zápasů se Dortmundští radovali ze tří výher, nestačili jen na rozjetý Eintracht Frankfurt. Žlutočerní se pokusí navázat na vítězství 4:1 nad Mönchengladbachem z minulé soboty, hosté potřebují nutně zabrat, aby se ze šestého místa více přiblížili čelním příčkám.
1. FC KOLÍN NAD RÝNEM

Kolínští fotbalisté prožili povedený vstup do sezóny a až donedávna se pohybovali poblíž úplného čela tabulky. V poslední době ale začali Die Geißböcke podávat vcelku nevyrovnané výkony a ve velké konkurenci v horní polovině tabulky se propadli "až" na sedmou příčku. V případě vítězství nad Borussií se Kolín nad Rýnem posune minimálně o příčku víc, domácí tak budou mít o motivaci postaráno – zvlášť, když v minulém kole schytali těžký debakl 0:4 v Hoffenheimu.
Hezké odpoledne. Co nejsrdečněji vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování atraktivního duelu čtrnáctého kola německé Bundesligy, ve kterém 1. FC Kolín nad Rýnem přivítá Borussii Dortmund. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.