Fotbalisté Hoffenheimu vítězí v Leverkusenu naprosto hladce 0:3 a i po osmi zápasech zůstávají neporaženi! Utkání výrazně ovlivnilo vyloučení domácího Kevina Vollanda už v 6. minutě. Hosté poprvé využili početní výhodu v 15. minutě, kdy se prosadil Kevin Demirbay. Definitivní rozhodnutí pak přišlo v úvodu druhé půle. Nejprve přidal druhý gól Hoffenheimu Sandro Wagner, jenž využil podklouznutí obránce Topraka a v 60. minutě zvýšil na konečných 0:3 Steven Zuber. Frustraci Leverkusenu pak dovršil kouč Roger Schmidt, který byl vykázán na tribunu.
90+2
90+2
Zuber je naštěstí v pořádku. Před námi jsou poslední okamžiky utkání.
90+2
Kießling přistrčil Zubera, který si při dopadu na trávník ublížil. Zřejmě si vyrazil dech.
90+1
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.
90
Moc nechybělo a Stefan Kießling byl ve velké šanci. Před bránou k němu propadl míč, ale překvapený domácí útočník ho nezpracoval.
89
Kevin Kampl se pokusil dostat až před Baumanna hned přes několik bránících hráčů. Tahle individuální akce neměla moc nadějí na úspěch.
87
Tohle už je opravdu čekání na konec. Hosté si nyní nahrávají míč na vlastní polovině. Tempo hry připomíná spíše trénink.
86
Domácí útoky postrádají myšlenku a přesnost. V zámezí skončila přihrávka Brandta.
84
Sympatické je, že domácí kotel utkání nezabalil a stále své hráče povzbuzuje.
83
Zápas se už spíše dohrává. Fotbalisté Hoffenheimu nemají kam spěchat a Bayer působí odevzdaně.
81
Domácí dnes jen jednou trefili prostor mezi tyčemi. I podle toho lze vydedukovat, jak asi utkání z jejich strany vypadá.
80
Wagner se řítil sám na Lena, ale zastavil ho praporek pomezního. Byl v ofsajdu.
78
Vogt se již opět zapojil do hry. Hosté tak mohou stáhnout ze hry Kerema Demirbaye, jehož nahradil Eduardo Vargas.
77
Hra pokračuje, Vogt je ošetřován v zámezí. Domácí budou zahrávat rohový kop.
76
Ošetřován je Kevin Vogt. Uvidíme, zda se hostující hráč ještě vrátí do zápasu.
75
Julian Brandt si na pravé straně pokutového území povodil dva bránící hráče a vystřelil. Baumann si s přízemním pokusem poradil.
75
Aránguiz zvolil centr, kterým zahnal Javiera Hernandeze až k brankové čáře. Akce Bayeru ale ještě pokračuje.
74
Kampl byl faulován tak 25 metrů od hostující brány. Poměrně zajímavá pozice pro domácí.
73
Ten zahrával Brandt. Obrana TSG jeho centr odvrací do bezpečí.
72
Kießling v šestnáctce nedokázal předat míč spoluhráči. Je z toho roh.
71
Demirbay rozehrál roh nakrátko. Hosté zůstávají v držení míče.
70
Kadeřábek táhl také další kontr hostí. Snažil se nacpat míč před bránu, ale jeden z obránců ho srazil na roh.
68
Centr Pavla Kadeřábka nadělal domácím obrovské problémy! Nejprve zakončoval Wagner a po něm Amiri. Leno vše vyřešil s pomocí obránce Henrichse.
66
První dotek Adáma Szalaie s míčem přišel v ofsajdové pozici. Rozehrávají domácí.
65
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Adám Szalai.
64
Hosté už jasně dominují. Hráči Bayeru působí odevzdaně.
62
Leverkusen tedy pokračuje v nepovedeném začátku sezóny. To Hoffenheim míří za čtvrtou výhrou v řadě.
60
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Není co řešit! Před Kramarićem sice ještě ve skluzu odehrál míč vybíhající Leno, ovšem poslal ho pouze ke STEVENOVI ZUBEROVI, který z nějakých 25 metrů zamířil do prázdné brány.
58
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Eugen Polanski.
56
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Stefan Kießling.
56
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Ömer Toprak, přichází Javier Hernández.
55
Ošetřován je domácí stoper Ömer Toprak. Vypadá to, že nebude schopen pokračovat.
53
Mohlo to být klidně 0:3! V šestnáctce se dostal k míči Kerem Demirbay a Leno mohl být rád, že míč směřoval přesně do středu brány.
52
A pan Dankert si nenechal nic líbit a vykázal Rogera Schmidta na tribunu! Frustrující zápas pro Bayer pokračuje.
51
Kouč Leverkusenu Roger Schmidt diskutuje s rozhodčím Dankertem. Vypadá to, že v domácím lodivodovi bouchly saze.
49
Dneska prostě Bayeru nevychází vůbec nic! Andrej Kramarić poslal před bránu přízemní centr a jelikož bránící Toprak upadl, SANDRO WAGNER tam byl úplně volný a s přehledem uklidil míč mi mimo dosah gólmana Lena – 0:2.
47
Míč poslal před bránu Aránguiz, jeho centr však vyboxoval do bezpečí gólman Baumann.
46
Süle na pravé straně hostující obrany fauloval a Leverkusen tak bude zahrávat standardní situaci.
46
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Wendell.
46
První poločas neproběhl zrovna podle představ domácího Leverkusenu. Už v 6. minutě byl totiž vyloučen Kevin Volland, jenž stáhl k zemi unikajícího Demirbaye. Právě Kerem Demirbay pak v 15. minutě otevřel po výborně sehraném rychlém kontru skóre zápasu. V oslabení hrající Bayer mohl rychle vyrovnat, ovšem Brandt ve vyložené šanci těsně minul bránu. Tím výčet toho zajímavého, co se v úvodním dějství událo, také končí. Uvidíme, zda se fotbalisté Leverkusenu dokáží o přestávce zkonsolidovat natolik, aby po změně stran i v oslabení obraně Hoffenheimu zatopili.
45+1
45+1
Sebastian Rudy opět fauloval a tentokrát už je potrestán žlutou kartou. Provinil se zákrokem na Kampla.
45
Rudy na půlce poslal k zemi Aránguize. Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44
Hodně zajímavý brejk Hoffenheimu. Kramarič vysouval Rudyho, kterého ale stačil dostihnout Jonathan Tah, jenž mu tak zabránil v zakončení.
42
První poločas spěje ke svému konci. Domácí se zřejmě těší na poločasovou přestávku a doufají, že kouč Schmidt přijde s nějakým účinným plánem.
41
Nebezpečně vyhlížející akce hostí. Vzrušení nakonec bylo zbytečné, protože Kramarič byl v ofsajdu.
40
Domácím byl odmáván ofsajd. Nacházel se v něm Mehmedi.
39
Centr Larse Bendera zamířil do zámezí. Míč uvede do hry brankář Baumann.
38
Kampl se snažil narazit míč do běhu Brandtovi, ale tuto spolupráci zastavila defenziva hostí.
36
Hráči Leverkusenu při přechodu do útoku ztratili míč a musejí se zase rychle vracet.
35
Brandt se snažil vysunout kolmicí Mehmediho. Baumann situaci dobře přečetl a byl u míče dříve.
33
Z pravé strany poslal do šestnáctky dobrý balón Kadeřábek. Sandro Wagner ale netrefil míč ideálně a jen ho lehce poslal do rukavic Bernda Lena.
32
Domácí se snaží, ale jeden hráč v šestnáctce prostě chybí. Volland totiž nastoupil na pozici hrotového útočníka, který teď na hřišti není.
31
Za námi je půlhodina hry. To nejdůležitější se událo už v prvních patnácti minutách. Nejprve se totiž nechal vyloučit domácí Kevin Volland a o pár minut později využil přesilovku Kerem Demirbay.
30
Hoffenheim se po vstřeleném gólu nikam nežene. A to hraje v početní výhodě.
29
Rozhodčí přerušil hru a po faulu Hübnera nechává rozehrávat domácí.
27
Rohový kop z levé strany kopal pro změnu Brandt. Hosté se ubránili.
26
Ten zahrával Mehmedi. Do zakončení se po jeho centru natlačil Toprak a hosté míč srazili na další roh.
26
Pronikajícího Mehmediho zastavil Vogt za cenu rohového kopu.
25
Leverkusen začíná tlačit i v deseti. Domácí se už zřejmě srovnali s oslabením.
24
Mohlo být srovnáno! Aránguiz parádně prostrčil míč na Juliana Brandta, který z levé strany postupoval sám proti Baumannovi. Jeho obstřel jen těsně minul vzdálenější tyč!
23
Nic z toho ale nevytěžili. Míč poslal před bránu Aránguiz, který našel jen hlavu bránícího hráče.
22
Domácí přeci jen ožívají a nyní budou zahrávat standardní situaci.
21
Julian Brandt to zkusil po levém křídle. Nedokázal se ale prosadit a míč končí u brankáře Baumanna.
19
Hübner zastavil akci Leverkusenu zatažením za dres protihráče. Může být rád, že se nežlutilo.
17
Pro domácí začalo utkání, jak nejhůře mohlo. Hrají o deseti a navíc prohrávají. Uvidíme, jak dokáží zareagovat.
15
Hosté sehráli parádně rychlý kontr! Vše odstartoval na půlce Amiri, který posunul míč doprava na Kadeřábka. Český krajní bek obešel Henrichse a nahrál Wagnerovi, který balón ještě předal do šestnáctky KEREMOVI DEMIRBAYOVI. Ten udělal zasekávačku na střed a ranou do horního rohu brány nedal Lenovi šanci zakročit.
15
Náznak protiútoku domácích. Přihrávka Brandta ale na Mehmediho neprošla.
14
Hosté si na pravé straně neporozuměli. Přihrávku do autu poslal Pavel Kadeřábek.
13
Celek Hoffenheimu zapojil do rozehrávky také brankáře Baumanna.
11
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se diktovat tempo hry. Fotbalisté Bayeru se snaží srovnat s tím, že je jich na trávníku o jednoho méně.
10
Domácí tedy hrají o deseti. Uvidíme, jak se s oslabením vypořádají.
8
Přímý kop zahrával právě faulovaný Kerem Demirbay. Jeho střela propadla zdí a o centimetry minula pravou tyč domácí svatyně! Leno by byl bezmocný.
6
Hosté se ubránili a do brejku vyrazil Demirbay. Toho musel zastavit faulem Kevin Volland, a protože se nacházel na pozici posledního, prohlédl si zblízka červenou kartu! Proti svému bývalému klubu tak vydržel na hřišti jen necelých sedm minut!
5
Aránguizův pas hledal Kevina Vollanda. Těsně před ním uklidil míč na roh Süle.
4
Lars Bender na pravé straně trochu riskantně vyvážel míč, ale nakonec si došel pro faul. Domácí tak budou rozehrávat.
3
Na pravém křídle měl dost prostoru Brandt. Jeho prudkou přihrávku do šestnáctky ale pokryla defenziva hostí.
2
Tohle se brankáři Lenovi moc nepovedlo! Zvolil totiž rozehrávku na Baumgartlingera, který byl ale pod tlakem Amiriho a míč ztratil. Záložník hostí si dal naštěstí pro Bayer balón daleko od nohy a Leno u něho byl dříve.
1
Julian Brandt neobehrál Zubera. Vhazuje Hoffenheim.
1
Zápas rozehráli v modrém nastoupivští hosté. Leverkusen zvolil tradiční červenou kombinaci.
1
Aktéři utkání právě přicházejí na hrací plochu BayAreny.

Bayer Leverkusen: Leno – L. Bender (C), Tah, Toprak, Henrichs – Aránguiz, Baumgartlinger – Brandt, Mehmedi, Kampl – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Dragović, Jedvaj, Wendell, Çalhanoğlu, Kießling, J. Hernández.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, Hübner – Zuber, Demirbay, Rudy (C), Amiri, Kadeřábek – Wagner, Kramarić.
Náhradníci: Stolz – Bičakčić, Schär, Polanski, Rupp, E. Vargas, Szalai.

Rozhodčí: B. Dankert – R. Rohde, M. Hacker.
Leverkusen je pro Hoffenheim extrémně neoblíbeným soupeřem. Od roku 2008, kdy toto mužstvo postoupilo mezi elitu, celek TSG zvítězil v jediném zápase a přidal dvě remízy. Ve zbylých třinácti případech se radovali z výhry fotbalisté Bayeru. Loni Leverkusen zvítězil doma 2:1 a na hřišti soupeře uhrál remízu 1:1.
Bayer Leverkusen (10. místo, 3 – 1 – 3, skóre 11:9, 10 bodů)
Fotbalistům Leverkusenu patří po 7. kole až desáté místo, což je pro příznivce klubu trochu zklamání. Bayer nastupuje i v Lize mistrů a o to má samozřejmě složitější podmínky, ovšem z předchozích sezón už na to musejí být fotbalisté tohoto celku zvyklí. Výkony Leverkusenu v Bundeslize jsou zatím hodně nevyrovnané. To dokumentují i poslední dva ligové zápasy. Zatímco v 6. kole Bayer přehrál po výborném výkonu 2:0 silný Dortmund, o týden později padl 1:2 na půdě tápajících Brém. V Champions League mají svěřenci kouče Rogera Schmidta na kontě tři remízy ze tří utkání. V úterý doma uhráli bezgólovou plichtu s anglickým Tottenhamem, přestože ve druhém dějství měli spoustu šancí na to, aby strhli výhru na svou stranu.

Posledních pět zápasů v Bundeslize:
Frankfurt – Leverkusen 2:1
Leverkusen – Augsburg 0:0
Mohuč – Leverkusen 2:3
Leverkusen – Dortmund 2:0
Brémy – Leverkusen 2:1
TSG 1899 Hoffenheim (6. místo, 3 – 4 – 0, skóre 13:10, 13 bodů)
Fotbalisté Hoffenheimu začali sezónu velmi dobře a v Bundeslize dosud nepoznali hořkost porážky. Bilance tří výher a čtyř remíz stačí na šesté místo s pouze dvoubodovou ztrátou na druhý Kolín. Celek TSG je navíc skvěle rozjetý, když si všechny své triumfy připsal v posledních třech duelech. Výsledkem 2:1 postupně doma přehrál Schalke, zvítězil v Ingolstadtu a naposledy opět před svými diváky udolal Freiburg.

Hoffenheim – Wolfsburg 0:0
Darmstadt – Hoffenheim 1:1
Hoffenheim – Schalke 2:1
Ingolstadt – Hoffenheim 1:2
Hoffenheim – Freiburg 2:1
Vítám tu všechny fanynky a fanoušky kvalitního fotbalu! V rámci sobotního programu 8. kola německé Bundesligy přivítá desátý Leverkusen šestý Hoffenheim. Oba týmy dělí v tabulce tři body a domácí Bayer jistě udělá po rozpačitém startu do sezóny vše pro to, aby se na svého soupeře dotáhl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.