Já se s vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost, na přečtenou!
Dnešní zápas je u konce. Mönchengladbach se v druhém poločase postaral o famózní obrat. Ten začal ve dvaapadesáté minutě Stindl, ten stejný hráč skóroval o šest minut později. Třetí branku, tu nejdůležitější, přidal v jednasedmdesáté minutě Raffael. Leverkusen tak po dobrém prvním poločase zůstal bez bodu.
90+3
90+3
Leverkusen měl k dispozici rohový kop, ale využít ho nedokázal. To byla jedna z posledních šancí domácího týmu.
90+2
Ze strany hodně nepřesně nacentroval Wendell, obrana Mönchengladbachu si s míčem pohodlně poradila.
90
Nad rámec se nastaví 3 minuty.
89
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Josip Drmić.
87
Vestergaard si při rozehrávce pomohl s brankářem Sommerem, následně míč druhý jmenovaný dopravil až na polovinu soupeře. Domácí budou muset začínat znovu od začátku.
85
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Fabian Johnson.
84
Pro nadýchaný centr si došel brankář Sommer. Ten s rozehrávkou rozhodně nikam nespěchá.
83
Brandt se snažil uvolnit ve vápně a nacentrovat, ale míč byl zblokovaný obranou na rohový kop.
81
Kramer nyní zůstal ležet na trávníku, hra je přerušena.
79
Obrana Mönchengladbachu se s pohodlím ubránila, následně ale bude muset čelit dalšímu útoku soupeře.
78
Chicharito vybojoval rohový kop pro svůj celek. Vstřelí Leverkusen třetí gól z této standardní situace?
77
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Stefan Kießling.
75
Domácí nadále drží míč ve své moci, avšak stále v obrovské vzdálenosti od branky soupeře. Gladbach brání pozičně na jedničku, a tak na jeho polovině není příliš volného prostoru.
73
Leverkusen se nyní nastěhoval na útočnou polovinu, kde kombinuje. Je však třeba dodat, že pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
71
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Obrat je na světě! Kramer našel milimetrovou přihrávkou volného RAFFAELA, který si šikovně obhodil Taha a následně milimetrově zakončil k tyčce. Leverkusen působí značně zaskočeně. Podaří se mu alespoň vyrovnat?
70
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází André Hahn.
67
Kampl se provinil nedovoleným zákrokem na středové čáře, Mönchengladbach bude rozehrávat.
66
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Kai Havertz.
65
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Tin Jedvaj.
62
Leverkusen je nyní tím týmem, který tahá za kratší konec. Mönchengladbach má jedinečnou chvíli otočit zápas, soupeře má nalomeného solidně.
60
Nechybělo moc a mohli jsme mít nového vedoucího. Hofmann dostal pěknou přihrávku do vápna, na nic nečekal a šikovně zakončil. Brankář Leno ale jeho pokus vyškrábl o centimetry nad branku!
58
A je vyrovnáno! Wendt se výborně uvolnil na straně, následně nacentroval do vápna, kde byl osamocený kapitán LARS STINDL, jenž se do míče opřel hlavou a vyrovnal skóre dnešního zápasu.
57
Aranguiz dostal míč do dobré pozice a tvrdě vypálil, jeho rána ale prolétla jen těsně vedle tyčky.
55
Leverkusen nyní drží míč u vápna soupeře a snaží se zatlačit soupeře do úzkých.
52
A je tady zápletka! LARS STINDL si na hranici velkého vápna odstavil bránícího hráče a poté vyslal dělovou ránu do horní části branky. Brankář Leno neměl žádnou šanci zasáhnout.
51
Hazard dostal přihrávku do vápna, měl před sebou pouze brankáře, ale Leno předvedl jistý zákrok, kterým vyrazil pokus méně slavného bratra.
50
Mönchengladbach se nyní nastěhoval na útočnou polovinu, kde kombinuje. Podaří se mu snížit?
49
Çalhanoğlu proběhl do vápna, obhodil si obránce, avšak poté po kontaktu s ním upadl. Sudí ukazuje, že se o faul nejednalo.
48
Velmi povedený centr přilétl do vápna hostujícího celku, avšak Sommer si s ním tentokráte poradil.
47
Bayer Leverkusen si vypracoval výhodu rohového kopu. Exekutorem bude opět Çalhanoğlu.
46
Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, zůstaňte s námi!
První poločas je za námi. Mönchengladbach byl jasně lepším týmem v prvních dvaceti minutách, poté se však vše změnilo a dominovat začal Bayer Leverkusen. Nejprve se prosadil po rohovém kopu Tah, poté o dvě minuty poté rovněž z rohu Chicharito.
45+1
45+1
Kampl dostal přihrávku na hranici velkého vápna, avšak míč netrefil vůbec dobře, ten skončil vysoko nad brankou.
45
První poločas bude prodloužen o jednu minutu.
41
První poločas se chýlí ke svému konci, Mönchengladbach se sice snaží přelstít obranu soupeře, ale zatím marně.
39
Julian Brandt se snažil najít někoho ze spoluhráčů, ale jeho finální přihrávka nebyla přesná.
38
Leverkusen po dvou vstřelených brankách přebral otěže zápasu a nyní zcela dominuje.
36
Brankář Leverkusenu nyní měl velké problémy s rozehrávkou, avšak nakonec vše zvládl s bravurou a Leverkusen míří vpřed.
34
Leverkusen právě vstřelil branku!
Další skvělý centr tureckého šikuly a další gól Leverkusenu. Do míče se položil JAVIER HERNÁNDEZ na malém vápně a přesnou hlavičkou překonal brankáře Sommera.
33
A je tu další rohový kop pro Leverkusen. K míči se opět staví Çalhanoğlu.
32
A je to 1:0 pro Leverkusen! Na milimetrový centr Çalhanoğla si naskočil JONATHAN TAH, který přesnou hlavičkou rozjásal domácí diváky.
31
Další rohový kop pro Leverkusen. Exekutorem bude opět Çalhanoğlu.
30
Nikoliv, obrana hostujícího celku se ubránila, avšak domácí pokračují s míčem.
29
Leverkusen si vypracoval výhodu rohového kopu, podaří se mu otevřít skóre?
26
Hosté kombinují kolem středové čáry, hra začíná být pro nezaujaté diváky mírně nudná.
24
Můžeme pokračovat, Leverkusen kooperuje s míčem na útočné polovině.
23
Hra je už delší dobu přerušena pro zranění Stindla.
20
Oscar Wendt zahrával další rohový kop svého týmu, avšak ani teď jsme nebyli svědky úvodního gólu.
19
Nápor hostujícího celku nadále roste, hosté kombinují kolem vápna soupeře, avšak vše se zatím obchází bez střelby.
17
Leverkusen se snaží o rychlé útoky po křídlech, ale zcela marně, obrana Gladbachu působí velmi jistě.
16
Hosté jsou jasně lepším týmem, Oscar Wendt zahrával další roh, ale ani teď to nevyšlo.
14
Ani další roh nepřinesl nebezpečí pro branku Lena. Gladbach nadále pokračuje v útočné akci.
13
Rohového kopu se hostující celek neujal příliš dobře, nadále však pokračuje s míčem na kopačkách.
12
Dahoud se dostal k zakončení, ale na brankáře si nepřišel. Velkou roli na tom sehrála i domácí obrana, bude z toho pouze roh.
10
Aranguiz faulovaný u rohového praporku, Leverkusen bude rozehrávat na vlastní polovině.
8
Mönchengladbach si vypracoval výhodu rohového kopu, k zakončení se dostal Wendt, ale branku těsně minul. Nutno dodat, že se jednalo o velmi povedený pokus.
6
Hosté rozehrávali standardní situaci u středové čáry, centrovaný míč do vápna se odrazil k Raffaelovi, jehož rána nebyla příliš razantní a skončila v rukavicích brankáře Lena.
4
Ofsajdové pravidlo nyní ukončilo útočnou akci Gladbachu, Bayer bude rozehrávat na vlastní polovině.
3
Mönchengladbach drží míč na útočné polovině a snaží se vymyslet něco, z čeho by se dalo profitovat.
1
Chicharito se snažil dorazit do branky odražený míč, ale sudí mu odpískal útočný faul.
1
Hned v úvodu zápasu si vypracoval Leverkusen výhodu rohového kopu.
1

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, Toprak (C), Wendell – Bellarabi, Aránguiz, Kampl, Çalhanoğlu – J. Hernández, Brandt.
Náhradníci: R. Özcan – Baumgartlinger, Havertz, Jedvaj, Pohjanpalo, Mehmedi, Kießling.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Christensen, Vestergaard, Wendt – J. Hofmann, Kramer, Dahoud, T. Hazard – Raffael, Stindl (C).
Náhradníci: Sippel – Bénes, Drmić, Hahn, Johnson, Korb, Simakala.

Rozhodčí: Aytekin.
Poslední vzájemné utkání spolu týmy sehrály v srpnu 2016, tehdy se z vítězství 2:1 radoval Mönchengladbach, za který skóroval Hahn a Stindl. Za Bayer se prosadil Pohjanpalo.
Leverkusen je na tom o poznání lépe. V tuto chvíli je osmý se ziskem čtyřiadvaceti bodů a kladným skóre 26:25. V sedmnáctém kole si Leverkusen poradil s Herthou Berlín a po dvou brankách Calhanoglua a jedné trefě Topraka vyhrál 3:1.
Mönchengladbach letos nezažívá vůbec dobrou sezónu. Momentálně je až čtrnáctý a na svém kontě má pouhých sedmnáct bodů, ke kterým patří skóre 15:25. V minulém kole zavítal Gladbach na půdu Darmstadtu, zápas skončil bezbrankovou remízou.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z německé Bundesligy. Na programu je zápas osmnáctého kola, ve kterém změří síly Bayer Leverkusen a Borussia Mönchengladbach. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 18:30, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.