To je z tohoto utkání vše. Děkuji vám za pozornost a u dalšího online přenosu z Bundesligy na počtenou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:15.
Utkání mezi Lipskem a Augsburgem je u konce! Sledovali jsme opravdu zajímavý zápas bohatý na šance a pěkné fotbalové momenty. Do vedení šlo jako první Lipsko, když Sabitzerovu ránu do sítě dorazil Forsberg. Augsburgu se podařilo o tři minuty později vyrovnat, Či si navedl míč na levačku a parádní střelou do šibenice srovnal. Domácí však vrátili vedení na svou stranu, po další akci Sabitzera skóroval Poulsen. Více branek do konce nepadlo, a tak si Lipsko připsalo další tři body do tabulky. Domácí poskočili na třetí příčku, Augsburg zatím zůstává jedenáctý.
90+2
90+2
Zdá se, že se v utkání už nic nestane, a tak bude platit první možnost.
90+1
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty! Udrží Lipsko vedení nebo se Augsburgu podaří malý zázrak v podobě vyrovnání?
90
Rázem mohl na druhé straně vyrovnat Augsburg! Centrovaný míč si našel Finnbogason, ale jeho málo razantní střelu bez vážných problémů pokryl Gulácsi.
90
Lipsko se z ničeho nic dostalo do dvou velkých šancí! Nejprve se po dlouhém nákopu objevil v jasné šanci z čistajasna Keita, ale Hitz byl opět pozorný. Po následném centru do vápna zakončoval Poulsen, ale jeho zakončení bylo sraženo na roh.
89
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Stefan Ilsanker.
87
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Oliver Burke.
86
Augsburg dostal alespoň malou naději k vyrovnání nepříznivého skóre, rozehraje rohový kop.
84
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Gojko Kačar, přichází Halil Altintop.
84
Na hřišti se nám právě zažlutilo. Unikajícího Poulsena podrazil Hinteregger, jenž zaslouženě vidí žlutou kartu.
82
Do konce utkání zbývá přibližně deset minut. Podaří se Augsburgu alespoň vyrovnat nebo dotáhne Lipsko zápas do vítězného konce?
80
Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Dominik Kaiser.
79
Na hřiště se podíval i rakouský záložník Georg Teigl, jenž je na trávníku přivítán hlasitým potleskem. Není divu, do Augsburgu přišel před sezonou právě z Lipska, kde strávil tři sezony.
78
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ja-Čeol Ku, přichází Georg Teigl.
78
Domácí forvard Poulsen si to namířil po levé straně až do vápna, ale v nejdůležitějším momentu mu kulatý nesmysl utekl.
76
Na Sabitzerův centr si naskočil Bernardo, ale jeho zakončení mířilo pouze doprostřed na připraveného gólmana Hitze.
74
Sabitzer opět utekl po pravém křídle a vybojoval roh.
72
Nutno podotknout, že se toho na hřišti příliš mnoho neděje. Domácí přestali tak aktivně útočit a hostům se prostě a jednoduše nedaří.
70
Hosté se po odmlce vydali na polovinu svého soupeře, kde se snaží vymyslet útočnou akci.
68
Do konce utkání nezbývá ani půl hodina a zatím se nezdá, že by Augsburg příliš spěchal s vyrovnáním. Hostům se příliš nedaří, způsobené to však je také kvalitním výkonem Lipska.
65
Opět byl v akci Werner, tentokrát unikl na levé straně, odkud se pokusil vyslat přízemní centr do vápna na Poulsena, míč však svými rukavicemi zkrotil brankář Hitz.
63
Augsburg nastoupil do tohoto utkání aktivně, avšak uplynulou půl hodinu příliš herně nezvládá a působí poněkud odevzdaným dojmem.
61
Timo Werner měl na kopačce třetí branku, ale obrovskou šancí pohrdl! Německý útočník se řítil úplně sám na gólmana, v tandemu mu ještě nabíhal Poulsen, Werner se však rozhodl vystřelit a přestřelil, což se očividně nelíbilo rozčilujícímu se Poulsenovi.
59
Sabitzer, jenž patří mezi nejaktivnější hráče tohoto utkání, byl nachytán v ofsajdu. Akce Lipska je tak přerušena.
57
Augsburg si svou pasivní hrou o inkasovanou branku koledoval a nakonec se i tak stalo. Teď je na hostech, aby s nepříznivým stavem něco provedli.
55
Hra se v posledních minutách poměrně uklidnila, domácí se zřejmě po druhé brance nebudou kupředu hnát s takovou vervou, jako v uplynulé čtvrthodině.
53
Za nedovolený zákrok na své polovině obdržel žlutou kartu Gojko Kačar.
53
Pro dánského útočníka to byla teprve první branka v této sezoně.
52
Lipsko právě vstřelilo branku!
RB Lipsko dokázalo svou velkou aktivitu přetavit ve vedoucí branku! Sabitzer povedenou přihrávkou uvolnil YUSSUFA POULSENA, jenž utekl svému strážci a střelou pod břevno překonal Hitze podruhé – 2:1.
49
A znovu Sabitzer! Rakušan je dnes hodně cítit, tentokrát vypálil přízemní střelu na zadní tyč, ale Hitz byl opět připraven.
48
Druhý poločas začal tam, kde první skončil a to šancí Lipska! Do zakončení se procpal Sabitzer, ale jeho ránu doprostřed vyrazil Hitz.
46
Hlavní rozhodčí Osmers nenastavil ani minutu a ukončil tak zajímavý první poločas. Do vedení se dostalo Lipsko, když se z dorážky prosadil Forsberg. Augsburg však téměř okamžitě vyrovnal po parádní trefě Či Tong-wona. Domácí si ve zbytku první půle vypracovali další šance, skóre se už ale nezměnilo.
45
43
A znovu Lipsko! Poulsen dostal pas za obranu a poté míč přiťukl na nabíhajícího kolegu z útoku Wernera, zakončení německého talentu ale postrádalo razanci, Hitz tak v poklidu zasáhl.
41
Augsburg po vstřelené brance přestal hrát a svého soupeře čím dál více pouštějí do brankových příležitostí.
40
Domácí mužstvo se po další pohledné kombinaci dostalo do velké příležitosti! Po vynikajícím ťukeci na jeden dotek se střelec jediné branky Lipska Forsberg uvolnil kolem svého strážce, ale jeho následná střela minula zadní tyč Hitzovy branky.
38
Vytáhlý útočník Lipska Yussuf Poulsen se svými kličkami snažil utancovat hostující obránce, kteří opět předvedli dobrou defenzivní činnost a dánskému forvardovi akci překazili.
36
Díky dalšímu faulu Bernarda je domácí akce přerušena. Hosté budou rozehrávat ze své poloviny.
34
Domácí fanoušci neustále ženou své miláčky hlasitým skandováním kupředu, atmosféra na stadionu je dnes opravdu velice dobrá.
32
Na hřišti se poněkud přiostřuje, hlavní rozhodčí Osmers však nastavil tvrdý metr, jediným hříšníkem tak zatím zůstává Ku.
30
Máme za sebou úvodní půl hodinu tohoto zápasu. Lipsko se dostalo do vedení po dorážce Forsberga, ale neradovalo se z něj příliš dlouho, o pouhé tři minuty totiž parádní trefou vyrovnal Či.
28
Lipsko má i nadále mírnou herní převahu, produkuje na polovině svého protivníka mnoho přihrávek, na další vážnější šanci však čekáme.
26
Máme zde první žlutou kartu v tomto zápase. Ku tvrdě zajel do Keity, přesto se nad rozhodnutím hlavního arbitra hodně rozčiluje.
25
Obrovská příležitost Lipska nekončí brankou! Sabitzerův centr propadl až na Wernera, jehož hlavička skončila na břevnu a následný odražený míč odhlavičkoval jeden z obránců na roh.
24
Baier se rozhodl rozehrát nakrátko na Stafylidise, ale Werner mu včasným dostoupením střelu srazil do autu.
23
Phillip Max byl na levém křídle nedovoleně zastaven Bernardem, hosté tak mají možnost k rozehrání přímého kopu z dobré vzdálenosti.
22
Diego Demme dostal opět příležitost zahrát standardní situaci, tentokrát vyslal centr na hlavu Bernarda, ale hostující obránci jeho sklepnutí odehráli do bezpečí.
20
Střelec gólu hostí Či tvrdě zajel domácího pravého obránce Bernarda a může být rád, že od hlavního sudího neuviděl žlutou kartu.
19
Lipsko má míč stále více na svých kopačkách, snaží se kombinovat na polovině svého soupeře, kterému se ale momentálně daří dobře bránit.
17
A znovu agilní Sabitzer, tentokrát rakouský křídelník vybojoval pro své mužstvo rohový kop. Toho se ujme Diego Demme.
16
Obě mužstva si v první čtvrthodině vypracovala jednu velkou šanci, které ihned skončily brankou. Zdá se, že se máme na co těšit.
14
Augsburg právě vstřelil branku!
Hosté téměř okamžitě vyrovnávají! Rychlý protiútok Augsburgu nevyšel podle představ, přesto se míče na pravé straně velkého vápna zmocnil ČI TONG-WON, jenž krásnou střelou do vzdálenější šibenice nedal Gulácsimu žádnou šanci – 1:1.
13
Aktivní Sabitzer se tentokrát objevil až v malém vápně, kde mu však míč sebral vyběhnuvší brankář Hitz.
11
Jako bych Augsburg přechválil! Domácí se z ničeho nic dostávají do vedení! Sabitzer vyslal z dálky utěšenou ránu, kterou Hitz vyrazil pouze před sebe na osamoceného EMILA FORSBERGA, jenž z dorážky rozvlnil síť – 1:0.
9
Domácí mužstvo je díky úspěšnějšímu startu do sezony papírovým favoritem, proti připravenému Augsburgu to však bude mít zřejmě hodně těžké.
7
Ke střele se opět probojovali hosté, tentokrát ji měl na svědomí Ku, ale stoper Compper ji dokázal zblokovat.
5
V úvodních pěti minutách má převahu v držení míče hostující celek, který dnes nastoupil v zářivé žluté soupravě.
3
Do prvního zakončení tohoto utkání se dostal Finnbogason, ale střela z kopačky reprezentanta Islandu nemířila přesně.
2
Lipsko nastoupilo do utkání aktivně a hned ve druhé minutě rozehraje rohový kop z kopačky Demmeho.
1

RasenBallsport Lipsko: Gulácsi – Bernardo, Orban (C), Compper, Halstenberg – Sabitzer, Keïta, Demme, Forsberg – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Coltorti – Papadopoulos, Ilsanker, Burke, Schmitz, Kaiser, Selke.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Gouweleeuw, Hinteregger, Stafylidis – Kačar, Baier – Či Tong-won, Ku, Max – Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Altintop, Feulner, Schmid, Janker, Teigl, Günther-Schmidt.

Rozhodčí: H. Osmers – F. Heft,T. Gorniak (C. Günsch).
FC Augsburg

Také hosté vyměnili před novou sezonou trenéra, když z Darmstadtu přivábili Dirka Schustera. Augsburg však takovou formu jako jeho dnešní soupeř nemá. Z úvodních pěti kol nasbíral pouze dvě výhry a jednu remízu, díky čemuž se nachází až na 11. příčce Bundesligy.

Čeští fanoušci budou určitě zklamáni, protože do zápasu nezasáhne Jan Morávek. Hostující záložník údajně není zdravotně v pořádku. Mezi další absentující patří útočník Bobadilla a záložník Kohr.
RB Lipsko

Kontroverzní nováček Bundesligy si prozatím v novém ročníku vede velice dobře. Z úvodních pěti zápasů dvakrát vyšel jako vítěz a třikrát se o body dělil, tudíž ani jednou nepoznal hořkost porážky. Sedmé místo se tak dá považovat za povedený vstup do sezóny. Vypíchnout lze například těsnou výhru s Dortmundem, kdy těsně před koncem zápasu rozhodl Keita.

Nový manažer Lipska Ralph Hasenhüttla bude postrádat hlavně krajního beka Lukase Klostermanna, jenž laboruje s křížovými vazy. Otazník visí nad startem Kyriakose Papadopoulose.

Hlavním arbitrem tohoto utkání Harm Osmers, jemuž budou na čarách asistovat Florian Heft a Thomas Gorniak. Pozici čtvrtého sudího zaujme Christof Günsch.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.