Důležitý souboj dvou týmů s odlišnými ambicemi vyzněl lépe pro Gladbach bojující o záchranu, o jehož vítězství rozhodl po čtvrthodině hry László Bénes, který se postaral o jediný gól dramatického utkání. Konečný výsledek: Borussia Mönchengladbach 1 Hertha BSC 0.
90+3
90+2
Vladimír Darida rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a na přední tyči mohl vyrovnat Valentin Stocker, jenže ve skluzu míč z blízkosti usměrnil vedle levé tyče brány!
90+1
Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.
90
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Nico Schulz.
89
Peter Pekarík se chystal rozehrávat u pravé postranní čáry obranné poloviny svého týmu a Thorgan Hazard ho ostrým skluzem poslal k zemi. Jasný faul a žlutá karta.
88
Thorgan Hazard měl na levé straně hřiště před sebou volnou dálnici a po dlouhém sprintu z ostrého úhlu posílal před bránu prudký centr, který málem zamířil do brány.
87
Jeden z hráčů Herthy zpoza šestnáctky práskl do míče, jeho následná střela ale zamířila vysoko, opravdu vysoko nad.
86
Thorgan Hazard se snažil na levé straně hřiště v blízkosti brankové čáry proniknout do šestnáctky, jenže narazil do zdi v podobě jednoho z hostujících obránců Herthy.
85
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází László Bénes, přichází André Hahn.
85
Jordan Torunarigha u levé postranní čáry ve středu hřiště nepříjemně vletěl ve vzdušném souboji do Nica Elvediho, kterého nepříjemně udeřil loktem. druhá karta ale nepřišla!
84
Valentin Stocker už neví, co má dělat. Nyní podél pravé postranní čáry předvedl kolmou přihrávku, která zamířila do území nikoho, a bezmocně poté rozmáchl rukama.
83
Hosté na levé straně rozehráli standardní situaci a před bránu posílali poměrně dobrý centr, jenže žádný z hráčů Herthy ho nedokázal tečovat, a míč skončil u Yanna Sommera.
82
Julius Kade se ihned po příchodu na hřiště zapojil do hry, na levém křídle se ale po centru jeho spoluhráče od postranní čáry k ničemu nedostal. Domácí ale faulovali. Hra přerušena.
81
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Julius Kade.
80
Faul se nepískal a následoval rohový kop, po kterém se uprostřed šestnáctky dostal k hlavičce Jannik Vestergaard, od jeho zad se ale míč odrazil vysoko nad bránu. Navíc fauloval.
79
Oscar Wendt si nabíhal na levé straně hřiště do šestnáctky a Alexander Esswein se ho marně snažil zastavit.
77
Patrick Hermann si vysloužil obrovský potlesk domácích fanoušků a na hřiště poté vyběhl Ibrahima Traoré.
76
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Ibrahima Traoré.
75
Herthě by asi pomohla další střídání, otázkou je, zda má hostující trenér kam sáhnout. Přece jen je to stále jen o gól.
74
Hostujícím fotbalistům jako by došly síly se zápasem něco udělat, a zatímco v prvním poločase se dostávali do šancí, tak po ní jsou směrem vpřed naprosto neškodní.
73
Borussia vyrazila po levé straně do rychlého protiútoku, po kterém přišel nebezpečný přízemní centr do šestnáctky, Jordan Torunarigha se ale včas vrhl k zemi a míč lapil do rukavic.
72
Hertha je směrem vpřed bezzubá a na bránu hostujícího brankáře se vrhá jeden nebezpečný útok za druhým.
71
Do konce utkání zbývá odehrát 20 minut a nevypadá to, že by si Hertha z dnešního utkání měla odnést nějaký bod.
70
Thorgan Hazard na levé straně šestnáctky po pěkné a vysoké přihrávce za obranu pohotově vypálil ze vzduchu levačkou, jeho následný prudký pokus ale zamířil metr nad bránu!
69
Oscar Wendt rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč točil krásný a nebezpečný centr, hosté ho ale na poslední chvíli dokázali odvrátit do bezpečí.
68
A Patrick Herrmann na pravé straně vlastní poloviny hřiště zpracoval zády ke středu hrací plochy míč a Jordan Torunarigha do něj nepříjemně zajel zezadu. Jasná žlutá karta.
67
Borussia z pravého křídla dobře centrovala do šestnáctky, uprostřed pokutového území byl ale míč odhlavičkován.
66
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Sami Allagui.
65
Hertha Berlín v Borussia-Parku stále prohrává o jeden gól a nyní už se konečně rozhodla sáhnout ke změně v sestavě.
64
Thorgan Hazard se dostal na pravé straně šestnáctky k prudké střele, Rune Almenning Jarstein ji ale zastavil.
63
Vladimír Darida se snažil prodrat k míči na pravé straně hřiště, jenže uprostřed něj fauloval Lászlá Bénese.
62
Ze zápasu uplynula více než hodina hry a Mönchengladbach míří za ziskem velice důležitých tří bodů. Jak už bylo řečeno v prvním poločase, domácí bojují v letošní sezóně o záchranu.
61
Valentin Stocker byl zřejmě ošetřovaným hráčem. Záložník Herthy už je ale zpět na nohou a utkání může pokračovat.
60
Jeden z hráčů Herthy zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován. Nějakou dobu se hrát nebude.
59
Rohový kop nic nepřinesl a byl to znovu Jonas Hofmann, který pálil z levé strany šestnáctky! Domácí fotbalista si parádně míč srovnal a krásnou technickou střelou orazítkoval vzdálenější pravou tyč! Obrovský tlak!
58
Jonas Hofmann se po zpětné přihrávce z levé strany šestnáctky od brankové čáry ocitl na přední tyči v obrovské šanci, jeho prudká rána se ale od levé tyče odrazila do hry!
57
Domácí fotbalisty předchozí šance pořádně nakopla a Hertha má co dělat, aby útočné valy Mönchengladbachu zastavila.
56
Borussia předvádí hodně chytrý fotbal. Když pečlivě brání a poté vyráží do bleskových a nebezpečných protiútoků.
55
Mahmoud Dahoud byl zřejmě hráčem, který po rychlém protiútoku pálil z pravé strany šestnáctky po zemi doprostřed brány, a brankář Rune Almenning Jarstein ho vychytal!
54
Salomon Kalou si naběhl do šestnáctky na krásný centr z pravého křídla, do kterého se pohotově položil a jeho následná hlavička zamířila těsně vedle levé tyče!
53
Patrick Herrmann z pravé strany opět poslal na přední tyč krásnou přihrávku, na kterou si naběhl Jonas Hofmann, jeho prudká střela bez přípravy ale minula bližší horní roh.
52
Lars Stindl se po pár okamžicích postavil zpět na nohy a utkání v Borussia-Parku může pokračovat. Domácí vedou stále 1:0. Hertha bojuje o evropské poháry, dnes to tak ale výsledkově nevypadá, a kdo ví, zda hosté získají bod.
51
Rohový kop sice žádné nebezpeční nepřinesl, na pravé straně šestnáctky se ale vzápětí ocitl v dobré šanci Lars Stindl, který napoprvé míč minul a napodruhé pálil z otočky těsně vedle vzdálenější levé tyče! V hledišti to jen zahučelo.
50
Nyní už to byl určitě Thorgan Hazard, který na levé straně šestnáctky pohotově vypálil pravačkou, míč ale ze vzduchu na bránu nezamířil a byl sražený na rohový kop.
49
Domácí dvakrát vypálili zpoza šestnáctky, obě dvě střely ale byly zablokovány a postaral se o ně zřejmě Thorgan Hazard.
48
Borussia do druhého poločasu vstupuje s jednobrankovým vedením a snaží se nyní kombinovat ve středu hřiště.
47
László Bénes byl zřejmě hráčem, který na pravé straně hřiště rozehrál rohový kop, a Rune Almenning Jarstein míč stáhl.
46
Hertha obstarala výkop druhého poločasu a Jordan Torunarigha se musel činit na levé straně šestnáctky, kde odvracel míč v blízkosti levé tyče své brány na rohový kop.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
Salomon Kalou mohl v závěru prvního poločasu odpovědět na úvodní branku Lászlá Bénese, jenže jeho krásná střela z volného přímého kopu orazítkovala břevno. Šanci měl také Peter Pekarík, ten ale pro změnu pálil do Yanna Sommera. Skóre po prvním poločase. Borussia Mönchengladbach 1 Hertha BSC 0.
45+3
45+3
Salomon Kalou se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho následná střela se od břevna odrazila do hry!
45+2
Čas se v závěru nastavení prvního poločasu pořádně natahuje a už z něho vypršela i druhá minuta. Domácí staví zeď.
45+1
Hosté se dostali zpoza šestnáctky ke střele, která byla zablokována, a poté přišel faul. Volný přímý kop pro hosty!
45
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
44
Hertha se na levém křídle dostala zadarmo k autovému vhazování, následná akce po levé straně ale nic nepřinesla.
43
Per Ciljan Skjelbred se rychle zvedl ze země a utkání mohlo po krátké prodlevě opět pokračovat. Hosté na pravé straně posílali přihrávku, kde nebyl absolutně nikdo. Jako poušť.
42
Hertha se v závěru prvního poločasu pouze brání, zatím ovšem bezchybně. Obzvlášť, když jednomu z domácích fotbalistů byl odpískán v blízkosti šestnáctky útočný faul.
41
Mahmoud Dahoud na pravé straně zrychlil hru pěknou dlouhou kolmou přihrávkou, domácí ji ale k ničemu nevyužili.
40
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a Hertha zatím doplácí na velice vlažný úvod utkání. Poté si hosté sice vytvořili dvě nebo tři slibné šance, jenže je nevyužili.
39
Hosté zahráli malou domů, jenže hlavní rozhodčí nechal hru plynout dál. Veškerý vztek a protesty byly zbytečné.
38
Vladimír Darida vypálil zpoza šestnáctky a po jeho sražené přízemní střele rozehrál na pravé straně rohový kop, po kterém Yann Sommer bez problému centr stáhl do náruče.
37
László Bénes unikal po levé straně hřiště a uprostřed hřiště byl stažen k zemi Genkim Haragučim, kterému se to hodně nelíbilo, protože se drželi oba, rozhodnutí už ale bylo takové.
36
Patrick Herrmann si na pravé straně obranné poloviny hřiště nekomplikoval situaci a pomohl si zpětnou přihrávkou na brankáře Yanna Sommera, který ho odkopl od brány.
35
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát něco málo přes deset minut a spokojenější zatím mohou být hráči Gladbachu, kteří v letošní sezóně Bundesligy bojují o záchranu.
34
Borussia nebyla příliš daleko od toho, aby zdvojnásobila své jednobrankové vedení. Bránu ale nyní domácí netrefili.
33
Hosté odvrátili rohový kop z pravé strany, vzápětí ale přilétl do šestnáctky krásný centr ze hry, kterým se prezentoval László Bénes. V pokutovém území poté došlo k několika odrazům míče a v blízkosti pravé tyče pálil pohotově nikým neatakovaný Oscar Wendt, míč mu ale sjel po nártu a těsně nad zemí se stočil vedle vzdálenější levé tyče.
32
Hosté už si vytvořili dvě obrovské šance, jenže ani jednu z nich nedokázali využít a srovnat stav jednobrankového zápasu. Borussia Mönchengladbach je blíže ke třem bodům.
31
Ze zápasu uplynulo úvodních 30 minut, po kterých Borussia vede na domácím hřiště nad Herthou Berlín stále 1:0.
30
Alexander Esswein zahodil obrovskou šanci, když se téměř od středového kruhu po krásné přihrávce za obranu řítil sám na bránu a z hranice šestnáctky napřáhl k prudké přízemní střele, která zasvištěla těsně vedle pravé tyče!
29
Hertha se na levé straně hřiště pokusila o kolmou průnikovou přihrávku, jenže dopadla úplně stejně jako na opačné straně.
28
Domácí posílali do šestnáctky z pravé strany nepříjemný prudký přízemní centr, Rune Almenning Jarstein po něm ale jako liška skočil a na přední tyči ho ukryl vpádu v náručí.
27
Vladimír Darida práskl zpoza šestnáctky do míče, jeho táhlá střela ze střední vzdálenosti ale zamířila vysoko nad.
26
Borussia v klidu kombinovala a poté se na levé straně pokusila zrychlit hru kolmou přihrávkou, jenže ta neměla šanci projít mezi třemi hráči, kteří stáli příliš blízko u sebe.
25
Borussia na chvíli přestala hrát a Hertha toho málem okamžitě využila. Domácí tým ale podržel skvělý Yann Sommer.
24
Vladimír Darida se k dorážce na značce pokutového kopu nedostal a následoval rohový kop, který nic nepřinesl.
23
Peter Pekarík se ocitl na pravé straně šestnáctky po krásné diagonální přihrávce Valentina Stockera ze středu hřiště ve velké šanci, jeho tvrdá střela ale zamířila pouze doprostřed brány a Yann Sommer míč skvělým zákrokem vyrazil!
22
Nico Elvedi si nabíhal na pravé straně hřiště na kolmou přihrávku, míč byl ale příliš prudký a skončil v zámezí.
21
Fanoušci v hledišti jsou samozřejmě spokojení a zpívají oslavné chorály s názvem klubu. Borussia Mönchengladbach vede 1:0. Hertha se zatím absolutně k ničemu nedostala.
20
Hertha se na pravé straně šestnáctky dostala k první střele, jenže následný pokus z úhlu byl zablokován.
19
László Bénes před pár okamžiky vstřelil gól, nyní ale předvedl hodně nepřesnou přihrávku, která skončila vedle levé čáry.
18
Hertha okamžitě ožila a urputně bojuje o míč, jenže směrem vpřed to tak slavné není a chybí přesnější přihrávky.
17
László Bénes po čtvrthodině hry poslal domácí Mönchengladbach do vedení poté, co vstřelil svůj první gól v letošní sezóně Bundesligy. Parádní začátek zápasu.
16
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
LÁSZLÓ BÉNES si po přihrávce z pravého křídle skvěle navedl míč ve středu hřiště na levačku a krásnou přízemní střelou zamířil zpoza šestnáctky ke vzdálenější pravé tyči! Gladbach vede nad Herthou 1:0! Asistence: Lars Stindl.
16
Gladbach na pravé straně šestnáctky po autovém vhazování nebezpečně operoval s míčem, veškeré snažení domácích fotbalistů ale uťal pozorný obránce Jordan Torunarigha.
15
Domácí jsou směrem vpřed výrazně aktivnější, zatím se ale marně snaží podruhé v zápase dostat ke střele na bránu.
14
Borussia měla výhodu rohového kopu, centr z pravé strany hřiště ale žádné nebezpečí nepřinesl a byl odvrácen.
13
Jonas Hofmann byl zřejmě hráčem, který si po krásné akci po pravém křídle uprostřed hřiště zpracoval míč a zpoza šestnáctky napřáhl k technické přízemní střele, která byla tečována a zamířila vedle pravé tyče hostující brány.
12
Hertha po sraženém centru vybojovala rohový kop a po pár okamžicích jeden z hostujících hráčů zkusil vypálit téměř z poloviny hřiště a podle toho také jeho pokus dopadl.
11
Svěřenci Dietera Heckinga během jarní části soutěže udrželi více čistým kont, než před zimní přestávkou. Na jaře jich zaznamenali 5, zatímco na podzim pouze čtyři.
10
Hra se nyní odehrává převážně ve středu hřiště a ani jeden z týmů se po dramatickém úvodu není schopen dostat do šance.
9
Hertha se snažila poslat do šestnáctky z levé strany centr, který byl sice velmi kvalitní, jenže uprostřed pokutového území byli pouze hráči Gladbachu, kteří míč odhlavičkovali.
8
Hertha rozehrála po pravé straně hřiště nádhernou kombinační akci na jeden dotek a dvojice fotbalistů hostujícího celku se ocitala na pravé straně šestnáctky ve velké šanci, jenže si při pokusu o střelu dávali zbytečně přednost!
7
Fotbalisté domácího celku jsou výrazně aktivnější a Hertha se marně snaží dostat přes půlící čáru. Uspěje nyní?
6
Jannik Vestergaard byl zřejmě jedním z obránců, který se po rohovém kopu dostal uprostřed šestnáctky k hlavičce, jeho následný pokus ale zamířil vysoko nad.
5
Mahmoud Dahoud napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která byla tečována a zamířila vedle vzdálenější levé tyče. Gladbach bude rozehrávat rohový kop.
4
Domácí na pravé straně hřiště vybojovali standardní situaci, následný centr ovšem žádné nebezpečí nepřinesl.
3
Fotbalisté Mönchengladbachu vstoupili do utkání pořádně zostra a již po necelých dvou minutách mohli skórovat.
2
Thorgan Hazard si naběhl do šestnáctky na krásnou přihrávku Jonase Hofmanna z levé strany pokutového území, který se řítil sám na bránu a zachoval se nesobecky. Domácímu záložník už se chystal placírkou posílat míč do prázdné brány, Jordan Torunarigha ale fantastickým skluzem jeho přízemní střelu zablokoval!
1
Hlavní rozhodčí Gunter Perl dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali domácí fotbalisté Gladbachu.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a za pár okamžiků bude moci utkání mezi Gladbachem a Herthou začít. Domácí pod vedením Dietera Heckinga získali během deseti zápasů více bodů (17), než pod Andrem Schubertem během šestnácti utkání (16).

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Vestergaard, Wendt – J. Hofmann, Dahoud, Bénes, Herrmann – T. Hazard, Stindl (C).
Náhradníci: Sippel – Drmić, N. Schulz, Traoré, Kolodziejczak, Korb, Hahn.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Pekarík, Langkamp (C), Stark, Torunarigha – Skjelbred, Darida – Esswein, Stocker, Kalou – Haraguči.
Náhradníci: Kraft – Allagui, Allan, Kohls, Dardai, Kade, Mlynikowski.

Rozhodčí: Gunter Perl.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

04.11.16 Hertha – Borussia Monchengladbach 3:0
HERTHA BERLÍN

Hertha Berlín sice dokázala porazit Borussii Dortmund, poté ovšem prohrála s Kolínem a Hoffenheimem. Hosté se nachází v ligové tabulce na šestém místě a vážně pomýšlejí na účast v UEFA Champions League, jenže poslední porážka s Hoffenheimem nadělala v jejich plánech další trhlinu. Hertha potřebuje vyhrát.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Dieter Hecking od prosince, kdy Gladbach převzal po bývalém trenérovi Andrem Schubertovi, s týmem udělal očividný pokrok. Nicméně, domácí fotbalisté se nachází ve středu tabulky, kde nejsou vody úplně klidné a stále potřebují sbírat body. Borussia nevyhrála tři ligová utkání v řadě, přičemž dokázala skórovat pouze jednou. Domácí naposledy vyhráli před měsícem, když před svými fanoušky porazili Schalke.
Borussia Mönchengladbach a Hertha Berlín budou ve středu večer bojovat ve vzájemném zápasu o důležité body. Mönchengladbach bojuje ve středu tabulky stále o záchranu, zatímco Hertha o účast v UEFA Champions League. Poslední duel vyhráli hosté 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.