Dnešní utkání je u konce! Borussia Mönchengladbach, který v domácím prostředí potvrdil roli favorita a dokázal porazit Ingolstadt 04 poměrem 2:0!

První poločas v Borussia Parku nenabídl příliš atraktivní podívanou. Hned ve druhé minutě mohl hosty poslat do vedení Morales, avšak před Sommerem nezakončil ideálně. Na další vážnější šanci jsme si museli počkat až do závěru poločasu, kdy se po centru Hahna dostal míč k Larsu Stindlovi, který svou přízemní střelou otevřel skóre zápasu! Pro Ingolstadt je současný stav velmi krutý, neboť byl v první poločase aktivnějším týmem.

Po hodině hry mohl Gladbach navýšit své vedení, nicméně střelu Stindla zastavila tyč. Podobný osud potkal také střelu Juliana Korba! Domácí celek se dočkal druhé branky až v 76. minutě, kdy si naběhl do levé části vápna Oscar Wendt a mířil přesně!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás budu těšit brzy nashledanou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 22:14.
90+2
90+1
Dlouhý odkop brankáře Nylanda hledal na útočné polovině útočníka Lezcana, který se však nedokázal dostat přes Vestergaarda, a ten dostal míč k Sommerovi.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje pouze dvě minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Dvě minuty před koncem základní hrací doby provádí Gladbach své poslední střídání v tomto zápase. Ze hřiště odchází Oscar Wendt, který se postaral o druhý gól domácího celku. Na jeho místo přichází Nico Schulz!
88
Hlavní rozhodčí opět přerušuje hru, neboť ve středu hřiště se provinil nedovoleným zákrokem Oscar Wendt, který poslal k zemi Lezcana.
87
Exekuce rohového kopu se zhostil Gros, jehož centr však nebyl pro obranu Borussie nikterak nebezpečný, a tak svěřenci Andrého Schuberta dokázali dostat míč do bezpečí!
86
Hostující stoper Matip poslal dlouhý pas za obranu na pravou stranu, kam si nabíhal Lex. Střídající hráč se dostával ve vápně k míči, nicméně Vestergaard raději dostal míč na roh!
85
Žlutou kartu dostává hostující obránce Levels, který na pravé straně velmi ostře zajel pod nohy Nico Elvediho, a tak dostává od hlavní rozhodčího napomenutí v podobě žluté karty!
84
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Jannik Vestergaard.
83
Domácí celek pokračoval v kombinaci na útočné polovině bez Stindla, nicméně i tak se mohl dostat do nebezpečné přiležitosti. Ve vápně si zpracoval míč Hazard, avšak jeho následnou střelu zablokoval Matip.
81
Na pravé straně zůstal ležet Lars Stindl, který si pravděpodobně ublížil po souboji s Levelsem. Domáci kapitán je momentálně v péči lékařů!
80
Brankář Nyland poslal na pravou stranu dlouhý centr pro nabíhajícího Leckieho, jehož zpracování nebylo ideální, a tak míč odkopl do zámezí Elvedi!
79
Ingolstadt měl k dispozici nebezpečnou standardní situaci, které se ujal Roger, nicméně jeho centr dokázal vyboxovat brankář Sommer! Ke švýcarskému brankáři se míč dostal poté znovu a tentokrát jej již lapil do rukavic.
78
Dahoud tentokrát chyboval při rozehrávce na polovině hřiště, o míč přišel a následně fauloval, aby se Ingolstadt nedostal do nebezpečného protiútoku.
77
Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Alfredo Morales, přichází Stefan Lex.
76
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A domácí celek se dostává do dvoubrankového vedení a výrazně se přibližuje k vítězství v dnešním zápase! Ve středu hřiště se dostal k míči Dahoud, který se rozhlédl, poslal míč na volného OSCARA WENDTA, který se nacházel v levé části vápna zcela sám a proti Nylandovi si dokázal poradit!
75
Korb nyní poslal povedenou přihrávku do středu hřiště pro Hazarda, který mohl postupovat vpřed, nicméně nevyšlo mu zpracování, a tak mu míč utekl k hostujícímu brankáři.
73
Následného rohového kopu se ujal právě Hazard, jehož centr však nebyl pro obranu Ingolstadtu nikterak nebezpečný. Hostující celek se následně zmocnil míče a míří vpřed!
72
Domácí celek postupoval do další nebezpečné šance. Celou akci táhl středem hřiště Dahoud, který následně dostal míč do vápna pro Hazarda. Střídající hráč se k zakončení nedostal, neboť míč odkopl na roh Tisserand!
71
Gladbach tentokrát rozehrával z vlastní poloviny. Poblíž středového kruhu operoval s míčem Nico Elvedi, kterého však ostře napadal Morales. Ten následně fauloval a hra je přerušena!
70
Tentokrát byl Mönchengladbach opět velmi blízko navýšení svého vedení! Do středu hřiště dostal přihrávku Hazard, který roztáhl hru na pravou stranu pro Korba, který si míč zpracoval, avšak jeho následnou střelu zastavila tyč!
68
Nyní přišla také velká šance Ingolstadtu, který byl blízko vyrovnání! Z pravé strany poslal nebezpečný centr před branku Levels, jehož centr dokázal hrudí odvrátit Korb!
67
Aktivní Ingolstadt rozehrával z vlastní poloviny. Při rozehrávce však zaváhal Tisserand, který si nevšiml napadajícího Stindla, nicméně hostující obránce nakonec situaci dokázal zvládnout!
66
Na pravé straně se pokoušel uvolnit Hinterseer, který přišel před několika minutami na hřiště. Jeho postup však zastavil Elvedi, který dostal míč do zámezí a vhazovat tak budou hosté!
65
Ingolstadt se po velké šanci Johnsona dostal do protiútoku, který po pravé straně mohl táhnout Lezcano, avšak za záchranou brzdu zatáhl Nico Elvedi, který fauloval a dostal žlutou kartu!
65
Teď přišla další velká šance domácího celku! Dahoud obdržel přihrávku před vápnem, zasekl míč a našel ve vápně opět Johnsona. Jeho pohotovou střelu však dokázal vyrazit Nyland!
64
Fabian Johnson táhl akci svého celku po pravém křídle. Jeho následný centr našel ve středu hřiště Dahouda, který přihrávkou chtěl ještě vylepšit pozici pro Stindla, avšak ten zaspal při náběhu!
63
Johnson rozehrával na pravé straně, nicméně se dostal pod tlak Leckieho. Situaci zvládl a dostal míč k Jantschkemu, kterého následně fauloval právě Leckie a hra je přerušena!
62
Teď byl domácí celek velmi blízko vstřelení druhé branky v tomto zápase! Lars Stindl dokázal obrat o míč brankáře Nylanda a z ostrého úhlu posílal míč do branky, avšak trefil pouze tyč!
61
Hazard tentokrát krásně přenesl hru na z levé strany na pravou, kde se nacházel Lars Stindl. Autor úvodní branky dnešního utkání následně hledal ve středu hřiště Dahouda, avšak na toho byl centr příliš vysoký!
60
Domácí celek dostal k dispozici zajímavou standardní situaci, které se ujal právě Hazard. Jeho centr však nebyl ideální a hostující obrana si s ním poradila!
59
Střídající Hazard se zapojil do akce na levé straně, kde převzal přihrávku od Elvediho. Belgický křídelník následně postupoval vpřed, avšak byl zastaven nedovoleným zákrokem od Matipa.
58
Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Moritz Hartmann, přichází Lukas Hinterseer.
56
Borussia provádí své první střídání v tomto zápase. Ze hřiště odchází André Hahn, který byl dnes velmi aktivní, avšak do žádné větší příležitosti se probojovat nedokázal. Na hřiště na jeho místo přichází Thorgan Hazard!
55
André Hahn si opět dělal prostor na pravé straně, nicméně tentokrát u německého forvard byl včas obránce Levels, který zahrál míč do zámezí!
54
Na dnešní zápas se přišel podívat také brazilský útočník Raffael, který za normálních okolností patří do základní sestavy, nicméně do hry ho v dnešním zápase nepustily zdravotní problémy!
53
Dlouhý odkop Yanna Sommera hledal ve středu hřiště André Hahna, který šel do vzdušného souboje s Suttnerem. Domácí hráč si v souboji pomohl loktem, a tak dostává žlutou kartu!
52
Hostující tým se tentokrát pokoušel zahrozit přes levou stranu, kde se dostával před branku Levels. Jeho postup však dokázal zastavit čistým zákrokem Korb!
50
Exekuce druhého rohového kopu Ingolstadtu v tomto poločasu se ujal opět Gross, jehož centr našel Matipa, avšak jeho hlavička mířila nad branku!
49
Ingolstadt vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně a svého soupeře zatím přehrává. Ve vápně se pokoušel prosadit Hartmann, nicméně Elvedi po souboji s tímto protihráčem zahrál míč na roh!
48
Hostující stoper Tisserand zariskoval při rozehrávce a k míči se málem dostal Hahn, nicméně Tisserand nakonec situaci zvládl!
47
Hned na začátku poločasu Ingolstadt vybojoval rohový kop, kterého se zhostil Gross. Na jeho centr si naběhl Morales, avšak jeho zakončení mířilo mimo branku.
46
Ani jeden z týmů neudělal před začátkem druhého poločasu žádnou změnu v sestavě. Na začátku druhého poločasu se Ingolstadt usazuje na útočné polovině!
46

Druhý poločas začne přibližně v 16:31!
45
44
Ve středu hřiště se dostal k míči Johnson, který pohotovým pasem našel za obranou André Hahna, nicméně ten vybíhal z těsného ofsajdu, čehož si všiml pozorný rozhodčí!
43
Pro Ingolstadt je současný stav velmi krutý, neboť po většinu času byl lepším týmem, avšak Borussia z první vážnější šance v tomto zápasu dokázala udeřit.
42
Gladbach se dostává v závěru poločasu do vedení! Celou akci táhl po levé straně Hahn, který následně poslal míč před branku, kde se dostával do zakončení Johnson, nicméně obrana Ingolstadtu v tomto případě ještě dokázala míč dostat za vápno. V tomto prostoru se nacházel LARS STINDL, který svou přízemní střelou propálil vše, co mu stálo v cestě!
40
Na pravé straně sváděl ostrý souboj o míč Wendt s Lezcanem. Do souboje se dostal ještě André Hahn, který jej dokázal odkopnout do bezpečí!
39
U míče stál Cohen, Morales a Lezcano. Exekuce se nakonec ujal posledně jmenovaný, který tentokrát zvolil centr a hledal ve vápně Levelse. Německý obránce však nabíhal z ofsajdu!
38
Dahoud ve středu hřiště přišel o míč, nicméně dokázal svou chybu napravit. Poté chyboval také Kramer, který následně zajel v souboji po nohy Leckiemu, a tak bude Borussia čelit další nebezpečné standardní situaci!
37
Na levou stranu dostal přihrávku Oscar Wendt, kterému však nesedlo zpracování, a tak mu míč utekl do zámezí. Ingolstadt tak dostává zadarmo míč...
35
Poprvé v tomto utkání dal o sobě vědět také Kramer, který obdržel přihrávku ve středu hřiště a pohotovým, křížným pasem hledal Johnsona na pravé straně, avšak míč odkopl Matip!
34
Aktivní Johnson se opět pokoušel prosadit na pravém křídle. Americký křídelník si však nepřišel na Levelse, který jeho centr dokázal zablokovat.
33
Julian Korb dostal na pravé straně prostor, a tak se pokoušel najít za obranou André Hahna, avšak ten svůj náběh špatně načasoval, a tak míč skončil u brankáře Nylanda.
31
Ingolstadt se opět pokoušel zahrozit přes dlouhý nákop od Tisseranda, který hledal na útočné polovině Lezcana. Hostující forvard se však k míči nedostal, a ten skončil u Sommera.
30
Na pravé straně se dostal k míči Julian Korb, který následně odcentroval, nicméně jeho centr skončil v náruči brankáře Nylanda. Hahn se s dánským brankářem nepříjemně srazil, avšak dle všeho by měli být oba hráči v pořádku!
28
André Hahn si naběhl za obranu Ingolstadtu na pas od Dahouda a z levé části pokutového území se následně dostal ke střele. Jeho pokus však směřoval vysoko nad branku!
27
Lezcano se na pravé straně pokoušel přejít přes Christensena, čímž by se dostal před Sommera. Dánský stoper, který je v Borussii na hostování z londýnské Chelsea, však svého soupeře před sebe nepustil!
26
Hostující celek rozehrával z vlastní poloviny hřiště. Na pravou stranu dostal centr Leckie, proti kterému vystoupil Wendt. Hostující hráč si následně pomohl nedovoleným zákrokem, a tak je hra přerušena!
25
Domácí Borussia tentokrát konečně vyrazila do protiútoku, který táhl středem hřiště Dahoud. Jeho následná přihrávka našla Johnsona, který však prohrál souboj s Suttnerem. Americký záložnk následně míč vybojoval zpět a hledal ve vápně Stindla, nicméně ten neměl na zakončení čas!
24
Gladbach se nyní mohl dostat konečně do útočné fáze, nicméně Lars Stindl si v souboji s Tisserandem pomohl nedovoleným zákrokem, a tak dopředu míří Ingolstadt.
22
Ingolstadt pokračuje v aktivním pojetí hry a svému soupeři zatím míč příliš nepouští. Ingolstadtu však chybí větší kreativita na útočné polovině.
20
Hahn nasadil ve středu hřiště jesličky Moralesovi, čímž dostal míč k Dahoudovi, a ten pohotovým pasem dostal míč na levou stranu pro Wendta. Následný centr švédského obránce však skončil u Tisseranda.
19
Exekuce následné standardní situace se zhostil Lezcano, který zvolil přímou střelu, nicméně jeho střela mířila nad branku, a tak Yann Sommer nemusel vůbec zasahovat.
18
Ingolstadt bude mít nyní další možnost nebezpečné standardní situace, neboť ve středu hřiště se provinil nedovoleným zákrokem Andreas Christensen, který poslal k zemi Hartmanna.
17
Nico Elvedi hledal přihrávkou na levé straně André Hahna, avšak ten byl dobře pokrytý Matipem. Hostující kapitán následně dostal míč k Nylandovi, a ten bude rozehrávat.
16
Suttner byl v akci i o pár sekund později, když se dostal na vlastní polovině k míči a dlouhým centrem se pokoušel překvapit obranu Borussie. Nabíhající Lezcano však neměl šanci míč dostihnout!
15
Následná rozehrávka domácím hráčům vůbec nevyšla, a tak se dostal zpět k míči Ingolstadt. Tisserand hledal na pravé straně Suttnera, avšak na toho byla přihrávka příliš dlouhá.
14
Ingolstadt dostal po faulu Jantschkeho možnost standardní situace. Exekuce se ujal Gross, jehož centr odvrátila obrana Borussie. Tisserand následně vrátil míč do vápna, který směřoval na Levelse, avšak ten se nacházel v ofsajdu.
13
Dahoud se zodpovědně vrátil na vlastní polovině, kde dokázal obrat o míč Cohena. Následně Borussia postupovala vpřed, avšak celou akci zastavil útočný faul Larse Stindla, který poslal k zemi Levelse.
12
Johnson si na pravé straně ideálně narazil míč s Stindlem a postupoval vpřed. Následně dostal míč na levou stranu k Wendtovi, který jej přiťukl Dahoudovi, a ten z voleje vystřelil. Nyland byl však na svém místě včas!
10
Na pravé straně u postranní čáry šel André Hahn do souboje s Moralesem, kterého dle názoru rozhodčího fauloval, nicméně vše se obešlo bez karetního ohodnocení.
9
Levels byl následně na začátku další akce Ingolstadtu, když poslal do středu přihrávku pro Cohena, který z voleje našel na levé straně Lezcana, avšak ten po souboji s Jantschkem o míč přišel.
8
Fabian Johnson se na pravém křídle pokoušel dostat k míči přes Levelse, nicméně německý obránce si dokázal poradit a míč dokázal dostat do bezpečí!
7
Borussia sympaticky kombinovala ve středu hřiště, avšak poté zaváhal Dahoud, který se dostal z ideální pozice, a tak raději zvolil zpáteční přihrávku ke stoperům.
6
Do první nebezpečné situace se mohl dostat André Hahn, kterému prodloužil přihrávku za obranou Dahoud. Ofenzivní hvězda Borussie však vybíhala z ofsajdu!
5
Ingolstadt je zatím v tomto zápase aktivnější v kombinaci, což se před utkáním příliš nečekalo. Dlouhý nákop Hartmanna hledal Lezcana, avšak ten na míč nedosáhl.
4
Ingolstadt se dostal na vlastní polovině k míči a Matip poslal dlouhý nákop na útočnou polovinu. Leckie šel do vzdušného souboje s Elvedim a švýcarského beka zasáhl do obličeje, za což si vysloužil žlutou kartu!
3
Julian Korb si udělal prostor na pravé straně a přihrávkou chtěl oslovit na křídle Larse Stindla. Bývalý útočník Hannoveru však zaspal při náběhu, a tak byl u míče první brankář Nyland, který následně poslal míč do zámezí.
2
Hned na začátku dnešního utkání měl obrovskou šanci hostující Morales, který dostal za obranu ideální centr od Hartmanna. Americký záložník však nezakončil ideálně!
1
Hlavní rozhodčí dnešního utkání právě zahájil dnešní zápas. Úvodní výkop měli k dispozici domácí fotbalisté, kteří tohle utkání zahajují kombinací na vlastní polovině.
1
Sudí Bastian Dankert právě přivedl oba týmy do zaplněného Borussia-Parku. Za pár desítek sekund samotné utkání začne!

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Jantschke, Elvedi – Johnson, Kramer, Christensen, Dahoud, Wendt – Stindl (C), Hahn.
Náhradníci: Sippel – Vestergaard, Herrmann, T. Hazard, N. Schulz, Traoré, J. Hofmann.

FC Ingolstadt 04: Nyland – Levels, Matip (C), Tisserand, Suttner – Groß, Cohen – Leckie, Hartmann, Morales – Lezcano.
Náhradníci: Hansen – Jung, Lex, Hinterseer, Wahl, Christiansen.

Rozhodčí: Bastian Dankert – Rohde, Hacker (vš. Německo).
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Německá Bundesliga má o tomto víkendu na programu zápasy svého pátého kola. My se společně zaměříme na souboj Borussie Mönchengladbach s FC Ingolstadtem 04. Úvodní výkop je v Borussia-Parku naplánován v 15:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Pro Mönchengladbach začala sezona již o něco dříve, neboť musel absolvovat play-off Ligy mistrů, ve kterém se střetl s Young Boys Bern. Borussia však svého soupeře přejela rozdílem třídy (3:1, 6:1) a po výborném výkonu si zajistila postup do slavné Ligy mistrů. Hned úvodní zápase však svěřencům trenéra Schuberta nevyšel dle představ, na hřišti Manchesteru City prohráli 0:4.

V následujícím utkání si však "Hříbata", jak se Borussii přezdívá, spravily chuť, když v domácím prostředí porazily Brémy vysoko 4:1! V tomto týdnu se Gladbach představil na hřišti Lipska, které se dostalo do vedení již v šesté minutě zásluhou Wernera, avšak ve druhém poločase srovnal na konečných 1:1 Johnson!

Trenér André Schubert však musí před dnešním utkáním počítat ztráty. Chybět bude zcela jistě Herrmann, Raffael a Strobl, nejistý je start Schulze a Doucoureho!
Ingolstadt se jako nováček nejvyšší soutěže v minulé sezoně prezentoval velmi dobrými výkony a dokázal udržet prvoligovou příslušnost. Do nové sezony vstoupil Ingolstadt s vyššími ambicemi, nicméně v těžké konkurenci bude pro tento celek v první řadě důležitá záchrana!

Ingolstadtu však vstup do sezony hrubě nevyšel! V prvním utkání sice dokázal remizovat na hřišti Hamburku 1:1, avšak poté přišly tři porážky v řadě – s Herthou, Bayernem a naposledy s Frankfurtem. Ingolstadt dnes navíc přijíždí na hřiště silné Borussie, která ve svém fotbalovém stánku příliš bodů nerozdává.