Děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 12:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 6:21.
Po prvním poločase to vypadalo, že výsledek bude pouze otázkou skóre, ale Kolín nad Rýnem se ve druhé půli obdivuhodně zvedl. Tréneru Stogerovi vyšlo poločasové střídání, Artjoms Rudņevs sehrál zásadní roli. Góly však dávali jiní – nejprve vyrovnal hlavou nejlepší bundesligový střelec Anthony Modeste a v nastavení se parádní pumelicí blýskl Marcel Risse. Domácí se už na odpověď nezmohli a propadají se dál tabulkou. Naopak Kolín si upevníl svou pozici na pohárových příčkách.
90+5
90+5
Obrana odvrací.
90+4
Ještě jeden roh pro domácí.
90+4
Rozhodčí ještě nechává hrát, míč je však na polovině Borussie.
90+3
Johnsonova hlavička byla nepřesná.
90+3
Poslední minuta nastavení.
90+2
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Marcel Risse, přichází Pawel Olkowski.
90+1
Köln právě vstřelil branku!
Neuvěřitelná branka z přímého kopu, naprostá paráda! MARCEL RISSE napřáhl z obrovské dálky a dal vzpomenout na svého slavnějšího norského jmenovce. Rána plavala vzduchem, až zaplula přímo za háčky. Aspirant na gól roku!
90
Kolín má výhodu standardní situace.
90
Domácím se nedaří vyvinout na svého soupeře soustavný tlak, hodně je brzdí nepřesnosti v rozehrávce.
89
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Tony Jantschke.
88
Ostrý souboj Rudņevse s Elvedim končí faulem hostujícího útočníka.
87
Žlutou kartu dostává Tobias Strobl (Borussia Mönchengladbach).
87
Žlutou kartu dostává Jonas Hector (1. FC Kolín nad Rýnem).
86
Johnson skoro propasíroval míč na malém čtverci až na svého nabíhajícího spoluhráče z druhé vlny, šanci překazil stoper Mavraj.
85
Rychlý protiútok zakončoval střelou z úhlu Stindl, Kessler jeho střelu ukryl do svých rukavic.
84
Ti ale rozehrávku překombinovali a o míč přišli.
83
Zblokovaná střela Högera znamená roh pro hosty.
82
Zmatek ve vápně Kolína, nikdo z domácích se ale k míči nedostal.
80
Risseho nebezpečný centr odvrátil obětavě Elvedi. Navíc byl faulován.
79
Na druhé straně zakončoval z voleje Artjoms Rudņevs – šance to byla veliká, ale lotyšský útočník vůbec nezvládl stlačit míč mezi tři tyče.
78
Hahn nezištně vrátil pod sebe na Johnsona, jenž tváři v tvář nepropálil skvělého Kesslera!
78
Rudņevs se řítil do šance, ale zastavil ho praporek pomezního.
76
Opět špatný centr z klidové pozice.
75
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Fabian Johnson.
75
Heintz fauloval Raffaela, domácí mají opět příležitost ohrozit branku ze standardní situace.
74
Pěkná narážečka Borussie před vápnem soupeře, následný lob za obranu stopeři odklidili.
73
Druhý poločas nepřináší zdaleka tak zajímavý fotbal jako poločas první. Domácí jsou po vyrovnání trochu opaření a hosté se nikam dobrovolně neženou.
72
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Salih Özcan.
72
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází André Hahn.
71
Žlutou kartu dostává Artjoms Rudņevs (1. FC Kolín nad Rýnem).
70
Traorého centr přeletěl všechny hráče v pokutovém území, ani z tohoto mráčku nezaprší.
69
Rausch vystřelil vysoko nad bránu.
68
Rýsovalo se přečíslení Borussie, Raffael ale nepřihrál přesně.
67
Wendtova pumelice ze třiceti metrů Kesslera pořádně protáhla!
67
Byl to Marco Höger, jenž tedy nakonec vstal a jal se přerušit akci vlastním faulem.
66
Na hřišti leží hostující hráč, ale pokračuje se ve hře – tento scénář z dnešního zápasu už dobře známe.
64
Hazard opět centroval nepřesně, další volný přímý kop, který se domácím nepovedl.
63
Z rohového kopu ale nic nebylo. Domácí fanoušci jsou jako opaření a festivalová atmosféra z první půle je pryč.
62
Dahoudovu střelu z ideální pozice ztečovala obrana na roh.
61
Domácí se snaží opět strhnout zápas na svou stranu, Raffaelova střela byla zblokována.
59
Kolín svého soupeře doslova uspal, aby následně poslal Heintz do vápna bochánek, jenž sice odhlavičkoval stoper Vestergaard, ale pouze nešťastným způsobem do hlavy naskakujícího ANTHONYHO MODESTEHO, jenž srovnává na 1:1!
57
Kolín v posledních minutách vyrovnal hru a momentálně má míč na svých kopačkách častěji.
56
Artjoms Rudņevs rozhodně vnesl do hry Kolína nový impulz, podniká mnoho náběhů a nedá domácí obraně chvilku klidu.
54
Jonas Hector nepřenesl hru přesně a zazdil rychlý hostující protiútok.
53
Mavraj vypálil z dálky, Sommer pozorný.
53
Sommer musel odvážně skočit pod nohy Rudņevsovi, aby mu vypíchl míč dřív, než stačí zakončit.
52
Další šance domácích! Hazard zavezl míč do vápna, našel Dahouda, kterému na poslední chvíli znemožnila protrhnout síť blokující obrana Kolína.
51
Stindl krásně vyslal do šance Hazarda, jehož střela na zadní tyč jen o kousíček minula bránu!
50
K centru na přední tyč se dostal Modeste, z těžkého úhlu ale nic nevymyslel.
49
Poprvé u balónu nový muž na hřišti Artjoms Rudņevs, vybojoval rohový kop.
48
Pěkné jesličky od Dahouda k ničemu hmatatelnému nevedly. Míč má každopádně pod kontrolou domácí celek.
47
Wendt si chtěl narazit s Raffaelem, situaci ale skvěle přečetl Frederik Sørensen.
47
Gladbach začal druhý poločas tak, jak ten první skončil – opět drží soupeře pod zámkem.
46
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Matthias Lehmann, přichází Artjoms Rudņevs.
Fauly: 2:10
První poločas zcela ovládl domácí tým. Po řadě slibných šancí se z gólu radoval ve 32. minutě kapitán Lars Stindl a následně mohli domácí přidat i další branky – např. po Traorého střele ze standardní situace se zachvělo břevno. Hosté naopak nezvládají atmosféru zápasu a mohou být prozatím vůbec rádi, že do druhého poločasu nastoupí v plném počtu jedenácti hráčů. Po pauze začínáme zhruba v 16:30.
45+1
45+1
Osako se snažil schovat míč pod vlastním tělem, nikoho však příliš nepřekvapilo, že se mu to nepovedlo.
45
Rozhodčí nastaví jednu minutu navíc.
44
Další žlutý zákrok zezadu tentokrát sudí Kolínu odpustil.
42
Traoré mířil technickou střelou na Kesslerovu stranu a trefil břevno!
41
Raffael předvedl trochu míčové ekvilibristiky, aby si následně doskočil těsně před pokutovým územím pro faul.
40
Wendt pálil z druhé vlny, měl to ale na svou slabší pravou nohu a bránu z vyložené pozice přestřelil.
39
Za předchozí zákrok mohl hostující kapitán spatřit klidně i kartu červené barvy, dlouho po odehrání míče podkopl zezadu protihráče.
39
Žlutou kartu dostává Matthias Lehmann (1. FC Kolín nad Rýnem).
38
Sørensen se špatně domluvil se svým brankářem a nechybělo mnoho, aby domácí uklidili míč do prázdné brány.
36
Hosté vůbec nestíhají a dostávají se častými fauly pod tlak.
35
Žlutou kartu dostává Dominique Heintz (1. FC Kolín nad Rýnem).
34
Kolín se teď pouze brání, domácí jsou na koni. Traoré předvedl chytrou patičku, ale akce vyzněla do ztracena.
33
Žlutou kartu dostává Frederik Sørensen (1. FC Kolín nad Rýnem).
32
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
LARS STINDL si ve vápně počkal na přihrávku Traorého a i s drobnou pomocí bránícího Mavraje propálil Kesslera – 1:0!
32
Po následném centru vznikla nebezpečná situace před bránou Kesslera, ale k zakončení se nikdo nedostal.
31
Frederik Sørensen si pomáhal v souboji s Raffaelem rukama, asi mohl vidět žlutou kartu.
30
Hazardův roh našel opět a znovu Vestergaarda, který opět hlavičkoval ze záklonu obloučkem nad bránu. Standardní situace zahrávají domácí mizerně.
29
Raffael se ocitl z pozice hrotového hráče až na pozici pravého obránce, v nezvyklé situaci si pomohl rukou.
28
Další roh pro Gladbach, rozehrávka nakrátko se ale hrubě nevyvedla.
27
A Osaka už čile pobíhá po hřišti, samozřejmě k nelibosti domácích fanoušků.
27
Dlouho se nehrálo, ale už se pokračuje. Kolín zatím v deseti hráčích.
25
Osaka opět leží po souboji s Vestergaardem, Gladbach ale pokračuje ve hře. Nakonec rozhodčí přerušuje hru a umožňuje ošetření.
24
O slovo se konečně přihlásil nejlepší ligový střelec Anthony Modeste – z nadějné pozice se snažil obstřelit Sommera, bránu ale netrefil.
24
Vestergaard hlavičkoval z hlubokého záklonu opět příliš měkce.
23
Hazard se nechal obrat o míč Mavrajem, ale situaci nevzdal a vybojoval pro domácí další roh.
22
Raffael však poslal míč vysoko nad bránu.
21
Mahmoud Dahoud opět v akci – proti přesile pěti hráčů vybojoval standardní situaci v nebezpečné vzdálenosti.
20
Sørensen ztečoval Dahoudovu střelu, Kessler byl opět připraven a po míči se natáhl.
19
Atmosféra na stadionu je skutečně fantastická a jen se potvrzuje, že Gladbach má jedny z nejlepších fanoušků v Německu. Ani samotný zápas zatím nenudí, hraje se ve vysokém tempu.
18
Další Risseho centr dobře přečetl Sommer.
17
Marco Höger pěkně zrychlil z jedničky hru, Osaka se ale ke střele nedostal.
16
Risseho přízemní centr od rohového praporku nezpůsobil obraně potíže.
14
Skvěle do zápasu vstoupil také domácí kapitán Lars Stindl, přes něhož jdou všechny utočné akce Borussie.
13
Mönchengladbach u míče, po dlouhé rozehrávce byl v náběhu opět Hazard – toho dnes čeká asi náročná šichta.
12
Hosté kouskují hru, v rychlém sledu se dva jejich hráči ocitli na zemi.
10
Stindl předvedl neskutečný přehled, když z otočky vyslal do šance opět Hazarda. Ten se ale těsně před zakončením nechal přetlačit Mavrajem. Domácí si žádali penaltu, ale zákrok byl čistý.
9
Kolín po hektických minutách uklidňuje trochu hru, nebezpečí z jejich rozehrávky ale rozhodně nehrozí.
8
Další útok Borussie v plné rychlosti, Raffael tentokrát míč ve vápně ztratil.
7
Další Hazardův náběh, belgické křídlo ještě hledalo Stindla, ten ale míč na penaltovém puntíku nezpracoval.
5
Hazard po pěkném náběhu za obranu napálil skákající míč na Kesslera, ten vytáhl perfektní zákrok!
4
Modeste mířil ze strany na bránu, jeho střelu zblokoval vracející se Elvedi.
3
Následně byl vysoký dánský stoper pro změnu na konci akce, jeho hlavička mířila na bránu, ale nebyla vůbec důrazná.
2
Vestergaard našel přesným pasem Hazarda, ten vybojoval první roh.
1
Míč ihned po rozehrávce putoval až k brankáři Kesslerovi.
1
Oba celky nastupují na hrací plochu, domácí v tradiční bílé s černými pruhy, Kolín celý v červeném.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Vestergaard – Traoré, Dahoud, Stindl, Strobl, Wendt – Raffael, T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Hahn, J. Hofmann, Jantschke, Johnson, Korb, N. Schulz.

1. FC Kolín nad Rýnem: Kessler – F. Sørensen, Mavraj, Heintz, Hector – Risse, Lehmann, Höger, Rausch – Modeste, Osako.
Náhradníci: Müller – Guirassy, Jojić, Olkowski, S. Özcan, Rudņevs, Zoller..
Vzájemné zápasy
Poslední tři utkání obou soupeřů vždy rozhodl jediný gól, naposledy Borussia zvítězila na domácím hřišti právě 1:0. Historicky se vzájemná utkání obou celků vyznačují dominancí domácích týmů, potažmo remízami. Kolín si připsal jedinou výhru na hřišti Mönchengladbachu, na podzim roku 2008 udolal svého soka 2:1.
1. FC Kolín nad Rýnem
Také Kolín vyšel poslední ligové kolo naprázdno – porážka ve Frankfurtu 1:0 znamenala teprve druhou prohru v sezóně. Poprvé po deseti zápasech navíc Kozli nevstřelili ani branku – největší zásluhu na této právě skončené sérii má francouzský útočník Anthony Modeste, autor jedenácti gólů a muž na děleném prvním místě dosavadní bundesligové tabulky střelců. Jinak ale může být trenér Peter Stoger s průběhem sezóny velmi spokojený, průběžné šestá příčka by totiž jeho svěřencům zajistila na konci soutěže místo v pohárové Evropě. Pakliže jsme zmínili pouhé dvě ligové porážky, musíme však dodat, že obě přišly v posledních dvou venkovních utkáních.
Borussia Mönchengladbach
Po letech úspěchů to letos vypadá pro Borussii na mírný ústup ze slávy. Svěřenci Andreho Schuberta se v domácí soutěži trápí – to se naposledy potvrdilo v zápase na půdě Herthy Berlín, v němž Mönchengladbach potopil hattrickem Salomon Kalou. Hříbata navíc přišla vinou červené karty o reprezentačního záložníka Christopha Kramera. Mönchengladbach se rozhodně může opřít o domácí prostředí – v letošní sezóně posbíral hned jedenáct ze svých dvanácti bodů právě v Borussia-Parku, byť poslední dva zápasy doma skončily pouze remízou. Nejlepším střelcem týmu je se třemi góly belgický křídelník Thorgan Hazard, jenž by se mohl poprvé po svém říjnovém zranění objevit v základní sestavě.
Po reprezentační pauze se nám opět rozbíhají evropské klubové soutěže, a Bundesliga nemůže být výjimkou – společně budeme sledovat zápas Borussia Mönchengladbach – 1. FC Kolín nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.