Dnešní zápas Bundesligy je tedy za námi a vítězem v něm byl tým Schalke! Ve druhé půli jako by na hřišti Brémy ani nebyly, domácí je jasně přehráli a přidali třetí branku do jejich sítě, když se podruhé prosadil Rakušan Schöpf – Werder pak žádnou vyloženou šanci neměl a Fährmann se tak na rozdíl od půle první moc nenadřel. S konstatováním, že Brémy zůstávají na barážové pozici a domácí se posouvají v tabulce vzhůru, se s Vámi loučím a přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera.
90+2
90+2
Nutno dodat, že nastaveny byly dvě minuty a ty se chýlí ke svému konci, takže asi už nic zásadního neuvidíme.
90+1
Schalke naposledy střídá, ze hřiště odejde Eric Maxim Choupo-Moting, toho nahradí Ukrajinec Konopljanka.
89
Brémy už nemají moc času a není moc pravděpodobné, že dokáží něco udělat s dvougólovým mankem, Schalke si už tři body asi pohlídá.
88
Tak domácí střídají i podruhé, ze hřiště odejde celkem aktivní Max Meyer, kterého nahradí Baba Rahman.
86
Ani další akce Werderu úspěch nepřinesl a míč skončil až u Wiedwalda, kam ho odpálili domácí obránci.
85
Brémy se snaží, ale byť drží míč, tak se nemohou dostat na dostřel brány Fährmanna, který ve druhém poločase v podstatě neměl žádnou práci.
84
Žlutou kartu dostává Benjamin Stambouli (FC Schalke 04).
83
Z dálky se rozhodl pálit Petsos, ale to nemělo šanci na úspěch, protože jeho rána skončila vysoko nad.
82
Zápas už se v podstatě jenom dohrává, protože Brémy nemají jak se dostat do vápna a Schalke se soustředí hlavně na obranu.
80
Domácí tak poprvé střídají, tou avizovanou novou silou na hřišti bude Stambouli, který nahradí střelce druhé branky Bentaleba.
79
Faulován byl na vlastní polovině Höwedes, o to se postaral Junuzović a domácí tak opět ušetří nějaké ty vteřiny.
78
Brémy ale opět trochu odpadly a jejich tlak tak neměl dlouhého trvání, Schalke hru zase zklidnilo a kouč Wienzierl bude střídat.
76
Každopádně v posledních minutách se hosté dostávají daleko více do akce, takže sledujeme fotbal nahoru-dolů.
75
Opět to byl Gnabry, kdo vletěl do vápna domácích a poroučel se k zemi, ani tentokrát, byť tam asi nějaký kontakt byl, sudí nepíská a domácí tak mohou hrát dál.
73
Na zem se ve vápně domácích hodně rychle poroučel Serge Gnabry, faul se ale po zákroku na něj nepíská a hraje se dál.
72
Domácí borci zatím v pohodě kontrolují zápas a byť sami žádné další šance nemají, Brémy se dopředu vůbec nedostávají a to Schalke stačí.
70
Tak toto je jednoznačné posílení ofenzivy, ze hry totiž odchází záložník Bartels, aby se na hřiště podíval zkušený forvard Pizzaro.
69
Do přímého kopu se pořádně položil Johannes Geis, který ale míč netrefil dobře a ten tak skončil vysoko nad.
68
Santiago García svým skluzem podťal Kolašinace, což přineslo celkem logicky další žlutou kartu z ruky sudího Perla, dnes celkově už čtvrtou.
67
Hra se trochu uklidnila, domácí se opět snaží duel hlavně v klidu dohrát, kdežto Werder se marně hledá a do zápasu se ve druhé půli vůbec nedostal.
65
Hosté poprvé střídají, na hřiště se podívá Izet Hajrović, který nahradí ne moc výrazného veterána Fritze.
63
Schalke právě vstřelilo branku!
Tak nakonec ten obrovský tlak domácích přinesl další branku v síti Brém! Ve vápně došlo k obrovskému zmatku, míč propadl až na nohu ALESSANDRA SCHÖPFA, který si našel nejvýhodnější pozici a po zemi uklidil míč k radost Veltins Areny k tyči!
62
Moisander teď dobře vyvezl míč a posla ho a druhou stranu na Bartelse, který vyslal z dálky jedovatou ránu, se kterou si ovšem Fährmann nakonec v pohodě poradil.
60
Werder se teď dostal alespoň částečně zpět do hry a snaží se chvíli držet míč, ale je to pro něj těžké a tlak Schalke sílí.
58
Tohoto domácí ještě mohou litovat! Z dálky se do rány parádně opřel Schöpf, jeho střelu vyrazil Wiedwald pouze na hlavu Choupo-Motinga, který ale poslal míč pouze kousek vedle vzdálenější tyče!
57
Tak toto byla obrovská šance domácích! Ke střele se po propadlém centru dostal Nabil Bentaleb, ale jeho střelu vyrazil skvělým zákrokem na roh Felix Wiedwald!
56
Schalke ale stále hraje s míčem víc, teď poslal centr do vápna Schöpf, do odraženého míče se následně opřel Geis, ale jeho rána doskákala kousek mimo.
54
Sudí Perl už má dost věčných protestů domácích fotbalistů a po dalším zákroku Nabila Bentaleba a jeho řečech sahá do kapsičky, ze které vytahuje žlutou kartu.
53
Zlatko Junuzović se dostal ve středu pole do souboje s Goretzkou, skončil na zemi a píská se tak proti domácí ekipě.
52
Domácí ale zatím ve druhé půli hru celkem kontrolují, Brémy se nedostali k žádné výraznější akci a hraje se převážně ve středu pole.
50
Petsos se snažil propasírovat míč středem pole, Gebre Selassie se dostal k centru, který následně Kolašinac zablokoval na rohový kop – šance Brém tak pokračuje.
49
Teď se dopustil faulu Höwedes, ale po jeho zákroku bude Moisander nakonec v pořádku, byť to ze začátku vypadalo jinak.
48
Kolašinac se dostal dopředu a snažil se přes obránce proniknout do vápna, míč mu ale trochu utekl a bude z toho pouze odkop od brány.
46
Na útočné polovině začali druhou půli hráči domácího Schalke, uvidíme, jestli hned dokáží navýšit svoje vedení z půle první.
46
První poločas dnešního zápasu mezi Schalke a Brémami máme za sebou a domácí po něm vedou o jednu branku, i když jejich převaha hlavně ke konci poločasu byl asi výraznější. Nejdříve šlo Schalke do vedení po dorážce Schöpfa, aby se o tři minuty později stejným způsobem prosadil i Bentaleb – následně ale hosté zahrávali penaltu po zbytečném zákroku Schöpfa a Gnabry ji v pohodě proměnil. Na světelné tabuli je tak k vidění stav 2:1 a čeká nás hodně zajímavý druhý poločas.
45+1
45+1
Nastavena je jedna minuta nad rámce hrací doby, domácí se ještě snaží dostat míč potřetí do brány Felixe Wiedwalda, ale zatím se jim to nedaří.
44
Velký závar byl k vidění ve vápně hostů, první střelu Wiedwald vyrazil, následně zakončoval celou akci gólem Höwedes, ale byl v ofsajdu a tak branka nemůže platit.
43
Dalším napomínaným hráčem v dnešním duelu je Petsos, hostující záložník podrazil Meyera a sudímu Perlovi nezbyla jiná možnost.
42
Werder právě vstřelil branku!
Sám faulovaný SERGE GNABRY si postavil míč na značku pokutového kopu a tvrdou ranou k levé tyči nedal Fährmannovi šanci, protože domácí brankář zvolil opačnou stranu. Je tedy sníženo a zápas tak dostal novou zápletku.
41
Tak toto je hodně nešťastné pro domácí, Serge Gnabry byl zcela zbytečně sražen k zemi Schöpfem a uvidíme pokutový kop, protože se tak stalo ve vápně!
40
Schalke kontroluje hru a tyto dvě branky mu určitě hodně pomohly, přidaly mu na klidu a teď mohou domácí borci plně předvést, co umí.
38
Tak toto bylo hodně rychlé a posledních pět minut dost možná rozhodlo zápas. Do míče se z volného přímého kopu opřel Naldo, jeho ránu sice Wiedwald ještě vyrazil, ale u dorážky byl nejdříve ze všech NABIL BENTALEB, který uklidil míč do brány!
37
Veljković nestíhal a za dres stáhl k zemi Choupo-Motinga, za což viděl první žlutou kartu zápasu z rukou sudího Perla.
35
Tak nakonec to Schalke přeci jen do poločasu zvládlo a střílí první branku zápasu! Zpoza vápna vyslal parádní ránu Max Meyer, míč sice do brány nedoputoval, ale od břevna se odrazil přímo na hlavu ALESSANDRA SCHÖPFA, který ho v pohodě dorazil do poloprázdné branky, protože Wiedwald reagoval na první střelu.
34
Brémy se soustředí hlavně na to, aby výsledek udrželi do poločasu, teď dobře skluzem zasáhl Moisander a míč pro svůj tým vybojoval.
33
Do odraženého míče se za vápnem opředl Leon Goretzka, kterému střela ale opět moc nesedla a míč tak skončil mimo!
31
Dopředu se hnala dvojice Fritz-Bartels, ale ani jeden z nich se nakonec do vápna nedostal, protože dobře zasáhl Naldo.
29
Sledujeme pasáž hry, kdy se nic moc neděje, Brémy trochu více drží míč a nikam se neženou, takže se hraje převážně na polovině hřiště.
27
Meyer velice dobře nabil na střeli Goretzkovi, ovšem tomu míč při zpracování odskočil a obránce mu ho tak stačil odebrat.
26
Ve Veltins Areně jsme zatím branku neviděli, více práce pak paradoxně má domácí Fährmann – ten teď musel znovu z brány pro dlouhý míč od Grillitsche.
24
Goretzka rozdal míč do strany na Höwedese, který se docela dost vysunul, ale jeho centr také skončil na prvním bránícím hráči.
23
Schalke stále více drží míč, ale blok Brém se stačí přesouvat ze strany na stranu, čímž neotevírá vůbec žádné volné prostory.
21
Domácí sice hru mají ve své moci, ale zatím si nevytvářejí moc šancí, většina jejich zakončení přichází z docela výrazné vzdálenosti.
19
Schalke se teď dostalo ke dvěma zakončením, to první od Choupo-Motinga bylo zablokováno, následný pokus od Schöpfa pak pro změnu šel vedle!
17
Schalke dostalo hru více pod kontrolu a drží míč na polovině Werderu, zatím to ale k ničemu nevede, protože chybí moment překvapení.
15
Tak tohle byla pořádná šance hostů! Za vápnem se k míči dostal český obránce Theo Gebre Selassie, střela mu sedla náramně a jen díky parádnímu zákroku Fährmanna míč nezapadl k tyči!
15
Následně se útočného faulu dopustil mladý Max Meyer, který se sice rozhodnutí sudího Perla diví, ale nic na něm nezmění.
14
Ani další útok domácí ekipy úspěch nepřinesl, ze strany tlačil míč do vápna Schöpf, ale Moisander vyskočil nejvýše a centr poslal pryč.
12
Brémy se zatím velice dobře brání, Schalke pustily zatím pouze do jediné větší šance a jinak útoky celkem bez problémů odvrací.
10
Max Meyer se dostal za obránce, nabil Bentalebovi, který se odvážil ke střele z pořádné vzdálenosti, moc mu to ale nesedlo a míč skončil kdesi na tribuně.
8
Werder zatím hraje celkem sympaticky a snaží se zatápět obraně soupeře rychlými kontry, tento ale nevyšel podle představ a tříčlenná obrana domácích si rady věděla.
7
Hra je zatím celkem rozháraná a vidíme hodně přerušení, teď se hraje na polovině Schalke a míč drží domácí.
5
Rohový kop měli k dispozici i domácí a po souboji na malém vápně míč propadl až k Choupo-Motingovi, který měl kolem sebe zcela volno, z výborné pozice ale poslal svůj volej vysoko nad!
4
Schalke se zatím u míče moc neohřálo, teď ale zajímavý útok táhl Choupo-Moting, ovšem jeho střílený centr před bránu zavčasu odpálil Moisander.
3
Poprvé si na míč sáhl Fährmann, který bez větších potíží sebral nedůraznou hlavičku Moisandera po rohovém kopu.
2
Zatím se hra přelévá ze strany na stranu, Serge Gnabry se snažil proniknout dopředu, ale přesným skluzem ho o míč za cenu rohu obral Naldo.
1

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes (C), Naldo, Nastasić – Schöpf, Goretzka, Geis, Bentaleb, Kolašinac – Choupo-Moting, Meyer.
Náhradníci: Giefer – Caiçara, Konopljanka, Baba Rahman, Stambouli, Kehrer, Tekpetey.

Werder Brémy: Wiedwald – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Santiago García – Grillitsch – Bartels, Fritz, Petsos, Junuzović – Gnabry.
Náhradníci: Zetterer – Bauer, C. Pizarro, Hajrović, U. García, Fröde, Manneh.

Rozhodčí: Perl – Stein, Emmer.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu německé Bundesligy, kde se proti sobě postaví celky Schalke a Brém!

Domácí Schalke 04 se po tragickém úvodu do ligové sezóny začíná zvedat, ale stejně to pořád stačilo na hodně špatné průběžné 14. místo v tabulce. Svěřenci trenéra Weinzierla z poslední čtyř ligových kol ale zapsali dvě výhry a dvě remízy, což jejich situaci značně zlepšilo. Jelikož v celých pěti kolech předtím nezískali ani bod, mají celkový zisk 8 bodů a skóre 10:11.

To Werder Brémy je na tom ještě o málo hůře, ovšem od tohoto celku se boj o záchranu před sezónou tak nějak čekal. Zatím má severoněmecký celek po devíti kolech na svém kontě o bod méně, než jeho dnešní soupeř, tedy 7. Skóre je ale o pozná horší, 11:24 – to svědčí o hodně slabé obraně brémského celku, za který od nové sezóny chytá Čech Jaroslav Drobný. Dokáže dnes udržet nulu proti těžkému soupeři?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.