Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u Bundesligy zase někdy nashledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 9:9. Střely mimo: 5:0. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:11.
Borussia Dortmund díky skvělé efektivitě poráží ve šlágru čtvrtého kola Bundesligy Wolfsburg 5:1 na jeho hřišti!

Přitom to po čtvrthodině ve druhém poločase vypadalo úplně jinak. Vlci byli nebezpečnější a dali dokonce branku na 1:2. Poté se ale do jedné akce dostali hosté, dali branku a poté přidali další dvě. Borussia tak vítězí podruhé zasebou značným debaklem.
90+1
89
Poslední minutky patří kombinační hře hostujícího celku, který nemá absolutně důvod hnát se nějakým způsobem dopředu.
88
Centrovaný míč z pravé strany do vápna ukryl ve svých rukavicích pozorný brankář Borussie. V jednom ze soubojů se dokonce lehce poranil Sokratis.
86
Následně se do úniku hnal opět Aubameyang, který vše pokazil nepovedenou kličkou. Hned po něm naběhl do vápna Dembélé, ale ten předkopnutý míč nezachytil.
85
Domácí to ještě zkoušeli z nějakých pětadvaceti metrů. Střela Juliana Draxlera ovšem skončila jen v rukavicích připraveného Bürkiho.
84
Utkání se nám pomalu a jistě dostává do svého závěru. Domácí fotbalisté prohrávají rozdílem čtyř branek, utkání je už nějakou chvilku rozhodnuto.
83
Wolfsburg připravuje své poslední střídání v utkání. Mezitím fotbalisté Borussie Dortmund kombinují na vlastní polovině a utkání tak dohrávají.
82
Pierre-Emerick Aubameyang unikal po pravé straně a šel si pro hattrick. Dobře bránící hráč jej ovšem natlačil do úhlu, odkud se mu nepovedlo překonat Casteelse.
80
Bránící hráči Borussie Dortmund do své kombinace na obranní polovině zapojují také brankáře Bürkiho. Hosté hrají opravdu uvolněně.
79
Tempo hry pomalu a jistě uvadá. Borussia se nikam nežene a Wolfsburg už nepředvádí nějaký odpor. Sledujeme opravdu dohru tohoto střetnutí.
77
Hlavně hosté se nikam neženou a neriskují tak zranění. Vidíme v jejich podání velice parádní druhý poločas.
76
Utkání se aktuálně jen dohrává. Je jasné, že domácí celek s výsledkem nic neudělá. Wolfsburg před tímto utkání nedostal ani jednu branku, dnes hned o pět více.
74
Zkoušeli to i domácí, ale ti jsou nyní bezzubí. Borussia naprosto deklasuje Wolfsburg, ačkoliv se toto vůbec nečekalo.
73
Dortmund právě vstřelil branku!
Je tu pátá branka hostujícího celku! Na rohový kop si naskočil LUKASZ PISZCZEK, jemuž se brilantní hlavičkou k pravé tyčce povedlo dát první branku v letošní sezóně!
72
Lukasz Piszczek nyní unikl po pravé straně a hnal se do vápna. Následně posílal centrovaný míč, ale ten byl odvrácen na rohový kop.
69
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Sebastian Rode.
68
Omlouváme se za technické potíže způsobené na straně německého dodavatele přenosu. Borussia stále vede o tři branky.
65
Následovala standardka domácího celku. Daniel Didavi odcentroval do vápna, kde se k míči natahoval Mario Gómez. Německý forvard ale balon nezpracoval.
64
Ještě před deseti minutami dali domácí branku a vypadalo to na pořádnou zápletku. Nyní je o osudu utkání pravděpodobně rozhodnuto.
63
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Vieirinha, přichází Daniel Caligiuri.
62
Krása pohledět na hru Gonzala Castra! Německý středopolař dostal nyní přihrávku na pravou stranu, s míčem si popoběhl a přihrávkou na penaltu vyzval ke skórování PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANGA. Ten neodmítl.
61
Dortmund je po vstřelené brance více aktivnější a nyní kontroluje hru opatrnou kombinací. Branka na 3:1 v době tlaku Wolfsburgu byla hodně důležitá.
60
A nyní byl Dembélé v další šanci! Po pravé straně si naběhl až do vápna a objevil se před brankářem Casteelsem. Toho ale střelou zblízka nedokázal překonat.
58
Obrana Wolfsburgu neskutečně zaspala a je tu tak branka pro Dortmund! Gonzalo Castro dostal luxusní pas do běhu a běžel sám na branku. S míčem se podělil a místo střely posunul míč na OUSMANEHO DEMBÉLÉHO, jenž střelou do prázdné branky vstřelil první branku v sezóně!
56
Opět se do útoku dostali hosté. Ousmane Dembélé na pravé straně kličkoval, ale udělal to špatně a přišel protiútok. Po něm vypálil z pětadvaceti metrů Draxler, ale Bürki opět skvěle zasáhl.
55
Následné snažení domácích je ukončeno poté, co si ve vápně počínal nedovoleně jeden z hráčů v zeleném dresu. Odkopávat od své branky bude Bürki.
54
Dortmund se dostal do vápna, ale centr Gonzala Castra z pravé strany do vápna nikoho nenašel. Byl totiž zblokován a skončil v rukavicích Casteelse.
53
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Zasloužená branka domácího celku, který je v tomto poločase jasně aktivnější! DANIEL DIDAVI dostal míč z pravé strany přímo před branku, kde se mu povedlo gólově zakončit!
51
Wolfsburg nyní nevyužil tisíciprocentní šanci! Po centru z pravé strany se míč dostal před prázdnou branku na Maria Gómeze, jenž nepřekonal Bürkiho. S dorážkou přispěchal hned Julian Draxler, jenž trefil tyč a Bürki následně míč vyhodil z čáry!
50
Žlutočerní se dostali do šestnáctky, kde se jim ale nic nepovedlo vymyslet. Aubameyang dostal míč na pravou stranu, kde se mu ale nepovedlo zakončit, ani centrem někoho najít.
49
První roh v tomto poločase rozehrál Wolfsburg, ale nic zajímavého z toho nebylo. Dortmundští s míčem vycestovali do útoku.
48
Domácí se pokoušeli postupnou kombinací dostat na útočnou polovinu. To se jim ovšem nepovedlo, a tak se k míči dostávají hosté.
47
Druhý poločas začal standardní situací. Z pravé strany letěl centr do vápna Borussie Dortmund, kde byl ale nejvýše Roman Bürki.
46
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Gonzalo Castro.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bruno Henrique, přichází Daniel Didavi.
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Paul Seguin.
46
46
46
První poločas je za námi! Sledujeme vyrovnané utkání plné šancí. Dortmund šel do vedení již ve čtvrté minutě, kdy se po krásné akci prosadil Raphaël Guerreiro. Portugalský záložník připravil o třináct minut později druhou branku také pro Aubameyanga. Ovšem nezaostává ani Wolfsburg, jejich všechny akce zneškodnil skvěle chytající Bürki.
45+1
44
Opět musel být připraven Roman Bürki! Bruno Henrique posunul míč na střed hřiště, kde stál Maximilian Arnold. Domácí obránce se do míče opřel, ale u pravé tyčky našel jen rukavice hostujícího brankáře.
42
Po pravé straně se prodíral mladičky Dembélé. Tomu se sice povedlo projít až do vápna, ale po skvělé obranné práci nepřihrál lépe postavenému spoluhráči.
41
Stále vidíme kombinační hru Borussie Dortmund. Ti budou chtít dohrát poločas ve vedení o minimálně dvě branky a pokusí se o tu třetí.
39
Po nepovedené akci domácích se k míči dostávají hosté, kteří se budou pokoušet směrem dopředu něco vymyslet. Uvidíme, zda budou úspěšní.
38
Jde vidět, že spolu hrají špičkové německé celky. Utkání nabízí hodně šancí a fanoušek se nemůže nudit. Těšme se na další akce.
37
K míči se postavil jeden z nejlepších obránců Bundesligy. Ricardo Rodríguez zamířil k levé tyčce z jeho pohledu, ale svým pokusem trefil jen skvěle zasahujícího Bürkiho!
35
Velká šance Maria Gómeze. Domácí hráč se prodral do vápna, ale brankáře svým pokusem nedokázal překonat! Následně ale zahrál rukou Guerreiro, a tak uvidíme přímý kop z hranice vápna.
33
Pokoušeli se zahrozit také Wolfsburgští. Po slušné kombinaci se dostal míč na hranici šestnáctky, odkud vypálil Maximilian Arnold. Ten ale branku přestřelil o dva metry minimálně.
32
Míč do vápna dostal Mario Götze. Ten si naběhl více do středu a následně vyslal střelecký pokus. Tečována rána ale brankáři padla přímo do rukavic.
31
A přišla velice zajímavá akce. Yannick Gerhardt dostal míč na hranici vápno, odkud mířil pod břevno. Svým pokusem ale branku nakonec přestřelil a Bürki tak nemusel ani zasahovat.
30
Aktivitu hostujícího celku ukončil Christian Pulisic, jenž po ztrátě míče fauloval jednoho z domácích fotbalistů. Ti budou rozehrávat z vlastní poloviny.
29
Domácí ale nic nevymysleli. Místo toho vidíme kombinaci Borussie, která nikam nespěchá, ale i tak bude chtít přidat třetí branku, která by utkání nejspíše rozhodla.
28
Vlci nyní kombinují na útočné polovině, kde se snaží vymyslet akci, kterou by se vrátili do utkání. Uvidíme, zda se jim to povede zrealizovat.
27
Wolfsburg je v posledních sekundách aktivnějším celkem, ale stále se mu nedaří vystřelit na branku švýcarského brankáře, jenž hájí černožluté barvy.
25
Míč se na pravé straně dostal ke Gomezovi, jenž ihned posílal míč do vápna. Tam byl ale jediný hráč v zeleném, který se k míči ani nedostal.
24
Do vápna se nyní dostal domácí Błaszczykowski, jehož se o míč pokoušel obrat jeden z hráčů Dortmundu, ale byl faulován. Následuje přísná žlutá pro polského středopolaře.
23
A nyní mohli domácí snížit! Po přímém kopu Rodrigueze se dostal míč až k levé tyčce, kde zakončoval Julian Draxler. Německý šikula mířil k tyčce, ale tu jen těsně minul!
21
Nyní se hraje ve středu hřiště. Borussia čeká na chyby domácího celku, které již dvakrát potrestala. Zatím sledujeme pěkné utkání.
19
A mohlo to být pro domácí ještě horší! Ousmane Dembélé dostal míč na levé křídlo, odkud si naběhl do vápna. Tam následně posunul míč na Schmelzera, jenž se hnal sám na branku. Brankáře Casteelse, ale střelou mezi nohy nepřekonal!
18
Tak to je velice luxusní vedení žlutočerných. Mluvilo se jako o velkém šlágru, který je ale po dvaceti minutách téměř rozhodnutý.
17
Hosté se dostali podruhé v utkání do vápna, kde dávají druhou branku. Marcel Schmelzer rozehrál aut na Guerreira, jenž posunul na lépe postaveného PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANGA, jenž udělal kličku obránci a v tváří tvář brankáři vstřelil třetí branku v sezóně!
15
Mario Götze poslal míč na levou stranu, kam si sběhl rychlonohý Aubameyang. Pod nohy mu ovšem padl obránce Bruma, který míč odehrál tak šikovně, že budou domácí vhazovat.
15
Po neúspěšné akce domácího celku se k míči dostávají hosté, jenž kombinují na vlastní polovině. Nikam se moc spěchat nemusí, protože od čtvrté minuty vedou.
13
Centrovaný míč padl na hlavu nyní příchozímu Ginterovi. Německý obránce svým pokusem ovšem zamířil pouze nad branku. Navíc se pískal ofsajd.
13
Po levé straně postupoval do vápna rychlonohý Ousmane Dembélé, jenž byl nedovoleně zastaven Arnoldem. Ten inkasuje první kartu utkání.
12
V jednom ze soubojů se poranil španělský obránce Marc Bartra, jenž následně odstupuje ze hry. Na place jej nahradí Matthias Ginter.
10
Tato akce ovšem nebyla zakončena ničím jiným, než odehráním míče do bezpečí. Následuje tak snažení domácího celku ve středu travnaté plochy.
9
Po faulu domácího Gerhardta, jenž zastavoval Pulisice, bude následovat zajímavý přímý kop z pravé strany. Zahrávat jej bude Mario Götze.
8
Tak to byla povedená akce domácího celku! Jakub Błaszczykowski prošel do vápna a předal míč na levou stranu, kde jeden ze spoluhráčů zakončoval. Trefil ovšem dobře postaveného Bürkiho!
7
Do útoku se ale dostal domácí celek. Julian Draxler hledal centrem na pravou stranu volné spoluhráče. Našel ovšem pouze hlavy pozorných obránců.
6
Hosté následně vedli další akci, kterou se jim ovšem nepovedlo ideálně zakončit. Jejich snažení ovšem pokračuje, žlutočerní jsou aktivní.
5
Tak to je hodně povedený start pro bandu Thomase Tuchela. Žlutočerní jsou prvním celkem, kterému se letos povedlo dát branku na tomto stadioně.
4
Z následné akce ovšem padá první branka utkání a dávají jí fotbalisté Dortmundu! Marc Bartra poslal míč za obranu na nabíhajícího RAPHAËLA GUERREIRA, jenž střelou k levé tyčce vstřelil první branku v Bundeslize.
3
Vlci jsou ovšem i nadále aktivní. Na levé straně se pokoušel něco vymyslet Bruno Henrique, jenž dokonce prošel do vápna. Tam se pokoušel vybojovat penaltu, ale jeho snaha nebyla úspěšná.
2
Domácí byli i nadále u míče, ale ani nyní se jim nepovedlo vymyslet nic, co by mohlo obraně Dortmundu nadělat problémy. První akci hostí rozehrává brankář Bürki.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté domácího Wolfsburgu, kteří hrají ve světle zelených dresech. Jejich první akce byla ukončena faulem Maria Götzeho.
1
Oba celky právě vcházejí na travnatou plochu, kde za pár chvilek rozehrají čtvrté kolo nejvyšší německé soutěže.
Krásný večer přeji všem fanouškům, kteří mají v plánu sledovat utkání mezi Borussií Dortmund a Wolfsburgem. Utkání startuje za pár minutek.

VfL Wolfsburg: Casteels – Vieirinha, Bruma, Wollscheid, Ricardo Rodríguez – Arnold, Gerhardt – Błaszczykowski, Draxler, Bruno Henrique – Mario Gómez.
Náhradníci: Benaglio – Schäfer, D. Caligiuri, Didavi, Seguin, Knoche, Azzaoui.

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Schmelzer – Weigl – Pulisic, M. Götze, Guerreiro, Dembèlé – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller – Mor, Rode, Ramos, Kagawa, G. Castro, Ginter.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel..
Poslední ligové utkání

TSG 1899 Hoffenheim 0:0 VfL Wolfsburg

Sestava Wolfsburgu: Casteels – Błaszczykowski (C) (71. Bruno Henrique), Bruma, Wollscheid, Ricardo Rodríguez – Arnold, Gerhardt – Vieirinha, Draxler (88. Seguin), D. Caligiuri (82. Horn) – Mario Gómez.

Borussia Dortmund 6:0 SV Darmstadt 98

7. G. Castro (Dembèlé), 48. Ramos, 54. Pulisic, 78. G. Castro (Pulisic), 85. Rode (G. Castro), 88. Mor (Pulisic)

Sestava Dortmundu: Bürki – Passlack, Papastathopoulos, Ginter, Schmelzer (70. Rode) – Weigl – Pulisic, G. Castro, Guerreiro (63. Kagawa), Dembèlé (64. Mor) – Ramos.
Přestupové rošády
Před sezónou si týmy „vyměnily“ hráče. Wolfsburg posílil dlouholetý záložník Borussie a miláček tribun, Jakub Błaszczykowski. Opačným směrem šel německý reprezentant André Schürrle.
Borussia Dortmund
Žlutočerní mají na svém kontě po třech kolech dvě výhry a jednu prohru s nováčkem z Lipska. Doma si svěřenci Thomase Tuchela poradili s Mainzem a naposledy také Darmstadtem, který deklasovali 6:0.
VfL Wolfsburg
Vlci z Wolfsburgu vstoupili do ligové soutěže výhrou 2:0 na půdě bavorského Augsburgu. Na tento povedený výkon ovšem svěřenci Dietera Heckinga zatím nenavázali. Následovaly totiž dvě bezbrankové remízy. Německý šampion z roku 2009 tak ještě neinkasoval.
Vítám vás u online přenosu z utkání čtvrtého kola Bundesligy mezi domácím Wolfsburgem a hosty z Dortmundu. Utkání obou celků jsou pokaždé hodně napínavá, a tak doufám, že si společně užijeme i toto utkání. Utkání startuje ve 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.