Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Mönchengladbach - 12. prosince 2017   20:30

Freiburg
20' Petersen
1:0
(1:0)
Freiburg
Schwolow – Stenzel, Koch, Söyüncü, Günter – Ravet, Haberer, Höfler, Terrazzino (90+1. Sierro) – Petersen (78. Stanko Stanko), Kleindienst (84. Kath).
Gikiewicz – Kath, Schuster, Sierro, Kübler, Kent, Stanko Stanko.
Aytekin – Dietz, Beitinger – Schaal
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Mönchengladbach
Sommer – Oxford, Ginter, Vestergaard, Wendt – T. Hazard (60. Cuisance), Kramer (75. Bobadilla), Zakaria, Grifo – Stindl, Drmić (60. Raffael).
Sippel – Yeboah, Benger, Cuisance, J. Hofmann, Raffael, Bobadilla.

SESTŘIH: Freiburg - Mönchengladbach 1:0. Domácí díky výhře unikají pásmu sestupu

Domácí po celý druhý poločas kontrolovali hru a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Hosté byli bezzubí, bez nápadu a momentu překvapení, proto celkem zaslouženě prohráli. Jejich projev se sice v posledních deseti minutách zlepšil, pořád to ale bylo málo.
90+3'
90+2'
Hosté ještě na polovině rozehrávaají přímý kop, centr do vápna domácí odvracejí a po opakované akci míč sbírá sSchwolow.
90+1'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Marco Terrazzino, přichází Vincent Sierro.
90'
Hosté se prokombinovali až do vápna domácích, Wendt však nahrávku jdoucí malým vápnem nestihl a tak stav zůstává nezměněn.
89'
Kath nyní vrátil Zakariovi faul.
87'
Grifo se pokusil přelobovat Schwolowa, ten však míč v pohodě chytil a rozehrál akci domácích.
86'
Zakaria hrubě srazil Katha, rozhodčí je v klidu, domácí zahrávají přímý kop.
85'
Hosté se to snaží v závěru urvat, chybí jim však myšlenka a moment překvapení.
84'
Kath se ihned zapojil do útočné akce a pokusil se vystřelit, jeho střela však byla zblokována.
84'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Tim Kleindienst, přichází Florian Kath.
83'
Hosté si neví rady, centry do šestnáctky odvrací domácí obrana celkem s přehledem.
81'
Nyní se hraje více na polovině domácích, kteří však podnikají rychlé protiútoky.
80'
Hosté obléhají branku domácích, nic z toho však není.
78'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Caleb Stanko.
76'
Hosté mají vystřídáno, zahrávají rohový kop. Domácí odvrací, akce se bude opakovat.
75'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Raúl Bobadilla.
74'
Z levé strany zahrávají domácí přímý kop. Přízemní centr se dostal do zámezí, domácí zahrávají rohový kop.
73'
Série hlaviček, ale u míče domácí. Vhazuje Günter.
73'
Domácí zahrávají rohový kop.
71'
Žlutou kartu dostává Nicolas Höfler (SC Freiburg).
71'
A Borussia zjistila, že by to mohlo jít. Obléhá nyní šestnáctku domácích, až si vykoledovala faul Höflera.
69'
Konečně se hosté dostali ke střele, bombu z dvaceti metrů vyráží Schwolow jen s velkými obtížemi.
68'
Kleindienst opět střílel zpoza vápna, jeho střela však byla zblokována.
67'
Oxford vhazuje, ale opět vinou nepřesné přihrávky míč získávají domácí.
66'
Tak snad teď, postupný útok jde přes střed hřiště, akce končí šourákem v rukách Schwolowa.
64'
Přestože Borussia vystřídala dva ofenzivní hráče, na jejich projevu to znát není.
63'
Domácí zahrávají přímý kop, ovšem mizerně a hrát budou hosté.
63'
Žlutou kartu dostává Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach).
62'
Kramer byl faulován, rozhodčí ho to nechává v klidu a žlutý kartůnek zatím nevytahuje.
60'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Josip Drmić, přichází Raffael.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Mickaël Cuisance.
59'
Hra se přiostřuje, zatím vše v rámci fair play.
57'
Borussia neustále lacino ztrácí míče ve středu hřiště a domácí podnikají nebezpečné kontry.
55'
Také Tarrazino je při chuti, odvážně se vydal na zteč. Vybojoval vhazování, které zahrává Günter.
54'
Po nedobře zahraném rohovém kopu hrají hosté.
53'
Haberer se opřel do míče, jeho ránu k levé tyči Sommerovy branky vyráží strážce svatyně s potížemi na roh.
52'
Petersen opět táhl akci středem, byl však zdvojen a míč končí u Sommera.
50'
Hosté hrají nemastně neslaně, akce končí vesměs v autu, uvidíme, co s tím trenér udělá.
49'
Petersen útočí po levé straně, nepřešel však přes trojici bránících hráčů.
47'
Domácí při chuti Günter táhne akci po levém křídle, přízemní centr je však zachycen a hosté jdou dopředu.
46'
Kleindienst se hned zkraje opřel do míče a bombou zpoza vápna se trefil pod břevno, Sommer jen tak tak vyrazil.
46'
Druhý poločas začne cca za 10 minut.
V prvním poločase byli domácí nebezpečnější a zaslouženě vedou 1:0. Gólu docílili z penalty, která byla zpětně nařízená na pokyn videorozhodčího, což hosty vyvedlo z konceptu a hráli od té doby velice nepřesně.
45+1'
45'
Kleindienst střílí z pravé strany, střela je však slabá a nepřesná.
44'
Ravet bojuje na pravém křídle u rohového praporku, akce však končí odkopem hostujícího brankáře.
43'
Nyní se hra zvrtla v plácanou, ne nepodobnou hře malých dětí na plácku za barákem.
41'
Opět je tu řada nepřesností, nervozita začíná stoupat, rozhodčí je však zatím v klidu.
39'
Domácí nyní zazdili útočnou akci čtyři na tři střelou do nebe.
38'
Wendt vhazuje u půlící čáry, míč se dostal až k Stindlovi, který vystřelil z hranice šestnáctky, ovšem přímo do náruče Schwolowa.
36'
Hra je nyní rozháraná, nikdo není schopen souvislejší akce.
35'
Wendt a Stindl to zkouší z levé strany, vinou dalších nepřesností však o míč přichází a domácí jdou opět dopředu.
34'
Freiburg při chuti, hosté jen odkopávají.
33'
Domácí zahrávají rohový kop, obrana hostů s potížemi odvrací.
32'
Stenzel zatáhl míč po pravém křídle, jeho centr však trefil protihráče do hlavy a tak z celé akce není nic.
31'
Schwolow vykopává od své branky.
30'
Hosté opět zvedli hlavu, jejich hru však provází řada nepřesností.
29'
Hazard zatáhl míč po pravém křídle a vyzval spoluhráče ke střele, ta se však ani střelou nazvat nedala.
27'
Terrazino prudce vystřelil z ostrého úhlu, Sommer však vyrazil střelu ke svým spoluhráčům.
26'
Wendt se po souboji válí u postranní čáry a drží se za kotník. Hra ale pokračuje.
25'
Hosté jsou jak opaření, jejich akce končí na půlící čáře.
23'
A domácí opět při chuti, přímý kop ze třiceti metrů blokují hosté a Freiburg vhazuje po pravici brankáře Sommera.
20'
Freiburg právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je NILS PETERSEN. Po konzultaci s videorozhodčím byla zpětně odpískána penalta ve prospěch domácích, kterou Petersen bezpečně proměnil.
20'
Byla nařízena penalta.
18'
Zakaria se pokusil probít z pravé strany, mezi třemi obránci však neměl šanci.
17'
Po delší době u míče Mönchengladbach, ovšem jeho hráči si pomohli útočným faulem a přicházejí o míč.
15'
Kleindienst se opřel zpoza vápna do míče a trefil břevno hostí.
15'
Freiburg se dostal do tlaku, který je však zatím platonický.
14'
Koch nakopl míč na útočníky, ti ho sice zpracovali, ale obrana hostů pracuje spolehlivě.
12'
Freiburg vystrkuje růžky, hosté ve skrumáži zblokovali střelu domácích
11'
Domácí poprvé dostali míč do šestnáctky hostů, nikdo si ho však nepřevzal a tak se hra stěhuje na polovinu domácích
10'
Wendt si pomohl faulem a Freiburg zahrává přímý kop cca ze třiceti metrů. Centr však hosté v pohodě odvrátili
9'
Zakaria se marně pokusil probít po pravé straně u rohového praporku, o míč přišel a hrají domácí
8'
Řada nepřesností ve středu pole, ale domácí jsou poprvé trvaleji v držení míče
7'
Wendt vhazuje a hosté zakládají postupný útok. Tak postupný, až bude Sommer odkopávat od branky hostů
6'
Obránci hostů opět kombinují mezi sebou do šířky
4'
U míče opět Borussia, Drmič se marně pokoušel proniknout po pravém křídle
3'
Přímý kop hostů, Wendt centruje do ohně, domácí odvrací na roh
2'
Wendt rozehrává do šířky, u míče se střídá celá obrana hostů. Zatím je to sem a tam do šířky
1'
Hosté u míče kombinují na vlastní polovině hřiště
1'

SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Koch, Söyüncü, Günter – Ravet, Haberer, Höfler, Terrazzino – Petersen, Kleindienst.
Náhradníci: Gikiewicz – Kath, Schuster, Sierro, Kübler, Kent, Stanko Stanko.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Oxford, Ginter, Vestergaard, Wendt – T. Hazard, Kramer, Zakaria, Grifo – Stindl, Drmić.
Náhradníci: Sippel – Yeboah, Benger, Cuisance, J. Hofmann, Raffael, Bobadilla.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger – Schaal.
Borussia Mönchengladbach
Hosté jsou na 4. místě a bojují o poháry, nicméně jejich záporné skóre (24:26) naznačuje, že jejich postavení je lepší než výkonnost. Venkovní bilance (3-2-2 14:16 11 bodů) je v podstatě stejná jako u Freiburgu ta domácí, což slibuje vyrovnaný a napínavý souboj.
Sc Freiburg
Domácí se nacházejí na 16. místě bundesligové tabulky, těsně nad hranicí sestupového pásma. Na domácím hřišti však nemají až tak marnou bilanci. Z osmi zápasů zde prohráli jediný (2-5-1 7:6 11 bodů) a soupeři to zde nemají lehké. Musí překonávat tuhou obranu, neboť v těchto zápasech padá velice málo branek. Jejich průměr činí pouhých 1,63 gólu na zápas. Navíc hosté jsou jejich oblíbeným soupeřem na domácím hřišti. Posledních pět zápasů skončilo výsledky 1:0, 2:0, 4:2, 0:0 a 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.