Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Düsseldorf - 24. listopadu 2018   15:30

Bayern
17' Süle  • 20' T. Müller (J. Boateng) • 58' T. Müller (Lewandowski)
3:3
(2:1)
Düsseldorf
44' Lukebakio  (Zimmer) • 78' Lukebakio  (Gießelmann) • 90+3' Lukebakio  (Hennings)
Bayern
Neuer (C) – Kimmich, J. Boateng, Süle, Alaba – Javi Martínez – Goretzka, Sanches (80. Rafinha) – T. Müller (90+1. Hummels), Lewandowski, Ribéry (71. Robben).
Ulreich – Rafinha, Robben, Meier, Wagner, Hummels.
Jablonski – Pfeifer, Gorniak
Allianz Arena, München
75000 diváků
Düsseldorf
Rensing – Zimmermann, Bormuth, Kamiński, Gießelmann – Fink (C) (76. Karaman), Bodzek (85. Hennings) – Zimmer, Stöger, Usami (70. Raman) – Lukebakio.
Theissen – Ducksch, Hennings, Nielsen, Morales, Karaman, Raman.

Držení míče: 78 % : 22 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:7.
Je konec! Ačkoliv se zdálo, že Bayern Mnichov v poklidu dokráčí k zisku plného počtu bodů, nakonec ale překvapivě remizuje 3:3. Domácí ve druhém poločase opět vedli o dvě branky, nicméně Fortuna opět zkorigovala výsledek. Aby toho nebylo málo, tak v poslední minutě nastaveného času opět udeřil hostující Lukebakio, který tak dokonal hattrick. Bayern Mnichov opět v závěru utkání přišel o vítězství, což může Nika Kovače stát funkci trenéra týmu. Zároveň domácí celek nezvítězil ani ve třetím po sobě jdoucím ligovým zápase v řadě.
90+3'
90+3'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Tak to je naprosto neskutečné, Bayern v závěru utkání přichází o vítězství! DODI LUKEBAKIO se opět hnal sám na bránu, ještě před samotným zakončením se mu pod nohy vrhal Süle, což ale nic nepřineslo. Naopak hostující forvard i tentokráte překonal Neuera, čímž rozveselil hostující sektor fanoušků!
90+2'
Také Neuer si vyzkoušel práci s míčem, ten ale poslal daleko mimo dosah Rafinhy. Jako poslední se ale dotkl balónu Kamiński, vhazovat budou domácí.
90+1'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Mats Hummels.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Obrovská šance Bayernu! Nejprve v šanci selhal Goretzka, posléze se míč odrazil k volnému Lewandowskimu, který ale trestuhodně přestřelil branku.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Bayern se i nadále drží daleko od své branky, Fortuně se nedaří proniknout na útočnou polovinu.
87'
U rohového praporku skončil na zemi Müller, domácí si vyzkouší standardku z dobré pozice. Dočkáme se dnešní šesté branky?
86'
I posléze jsme sledovali zakončení v podání Lewandowskiho. Polský forvard se dostal nejvýše do vzduchu, hlavičku ale poslal několik metrů nad branku.
85'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Adam Bodzek, přichází Rouwen Hennings.
85'
Lewandowski si hodil míč přes obranu, následně mu ale nevyšla střela křížem. Rensing zkontroloval dráhu letu střely, nyní se ujme odkopu od branky.
84'
Stále ten stejný obrázek hry. Bayern i nadále kombinuje v oblasti středového kruhu, hosté velmi dobře pokrývají střed hrací plochy, kde operuje aktivní Goretzka.
83'
Míč se dostal až na kopačku Süleho, který po chvilkovém rozmyšlení přihrál zpět na Kimmicha. Düsseldorf konečně začal napadat rozehrávku soupeře.
82'
Lewandowski chtěl předat míč úplně volnému Robbenovi, nicméně vzorně zakročil hostující Bormuth. Bayern opět sevřel svého soupeře u jeho vlastní šestnáctky.
81'
Na druhé straně si svůj náběh za obranu nepohlídal Robben, který se tak ocitl v ofsajdu. To následně potvrdil také opakovaný záběr.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Rafinha.
79'
Hosté jsou najednou při chuti, k centru z levé strany se dostal Bodzek, který ale našel pouze náruč domácího brankáře. Neuer okamžitě rozehrál po zemi.
78'
Máme tady další snížení v podání hostujícího celku! Průniková přihrávka našla na hranici ofsajdu naběhnuvšího DODIHO LUKEBAKIA, který svoje sólo zakončil střelou mimo dosah Neuera. Rozhodčí branku nejprve neuznal, po konzultaci s videorozhodčím ale připisuje Fortuně druhou trefu!
76'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Oliver Fink, přichází Kenan Karaman.
74'
Kamińskis i nechtěl komplikovat život, raději poslal míč až k Rensingovi, který pro změnu oslovil volného Zimmermanna, který prováhal ideální moment na přihrávku.
73'
Jednalo se rozehrávku nakrátko, která nebyla zrovna povedená. Zimmermann totiž zakroutil míč nad branku, Neuer nemusel zasahovat.
72'
Střídající Raman se ihned po svém příchodu na hrací plochy zapojil do akce svého celku. Následně Fink centroval do nohy Martíneze, rohový kop pro Fortunu.
71'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Arjen Robben.
70'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Takaši Usami, přichází Benito Raman.
69'
Žlutou kartu dostává Oliver Fink (Fortuna Düsseldorf).
69'
Balón se stáčel do velice nebezpečného prostoru, načež do přihrávky zkoušel vložit kopačku Bodzek. Míč nakonec proletěl kompletně celou šestnáctkou.
68'
Lukebakio naznačil přihrávku, jenomže poté se snažil přejít kolem Müllera, který omylem zahrál rukou. Fortuna se pokusí využít následující standardku.
67'
Düsseldorf měl k dispozici standardní situaci, po které se do vyložené šance dostal Fink. Hostující záložník měl na hlavičku dostatek času, jenomže zamířil úplně vedle brány.
66'
Na pravé straně Goretzkovi nevyšla přihrávka na Kimmicha, dobře totiž zasahoval Giesselman, kterého ale posléze obral o míč právě prvně jmenovaný.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, i ve druhém dějství sledujeme jednostrannou záležitost. Domácí se pomalou kombinací tlačí k opačné šestnáctce.
64'
Lewandowski to zkoušel další nebezpečnou navštívenkou, ta nakonec prolétla kolem branky soupeře. Rensing tak vůbec nemusel zasahovat.
63'
Sledovali jsme rychlý protiútok v podání mnichovského celku, ten ale skončil před samotnou šestnáctkou, Sanches totiž neprohodil míč na Ribéryho.
62'
Zničehonic se do zakončení dostal hostující Zimmermann, který mohl potrestat chybu v domácí šestnáctce. Neuer nakonec zasahoval pravou nohou.
61'
Logicky následoval rohový kop, ke kterému se postavil Sanches. Ten tentokráte hledal urostlého Süleho, jehož prodloužení míče skončilo pouze u protihráče.
60'
Alaba chtěl po levém křídle proniknout až do vápna, jenomže do cestičky se mu připletl Zimmermann, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru.
59'
To bude pro Düsseldorf hodně složité, opět totiž prohrává o dvě branky. Bayern má i ve druhém poločasu více ze hry, což potvrdil třetí brankou.
58'
Bayern právě vstřelil branku!
Máme tady další branku v hostující svatyni! Hráči Bayernu tak dlouho obléhali pokutové území, až se ke střele zpoza šestnáctky dostal THOMAS MÜLLER, který využil parádní přihrávky od Lewandowskiho, načež nekompromisní placírkou zamířil ke vzdálenější tyči.
58'
Jenomže ani Bayern se ve druhém poločase moc nemá k útočení. Domácí rozjeli další kombinaci daleko od branky soupeře, v tuto chvíli má míč na kopačce Sanches.
57'
Neuer se během krátké chvíle opět zapojil do rozehrávky. Z jeho kopačky putovala přihrávka do strany na Alabu, který pohodlně přešel na druhou stranu.
56'
Fink to zkoušel dalším nákopem k postranní čáře, ani v tomto případě se nejednalo o nic překvapivého, čehož využil pozorný obránce Kimmich.
55'
Velké starosti měl střelec první branky Süle, který sváděl rychlostní souboj s Lukebakiem. Domácí zadák nakonec oslovil brankáře Neuera, který uklidnil hru.
54'
To už bylo o poznání lepší. Ribéry si naváděl míč na pravou nohu, až nakonec z hranice šestnáctky vypálil. Balón nabral výšku, a nakonec skončil nad brankou.
53'
Na druhé straně se k autu dostal Alaba, po jehož nabídce z první centroval do šestnáctky Ribéry, míč ale proletěl nad hlavama všech zúčastněných.
52'
Následně se k autovému vhazování dostal obránce Giesselmann, který se pokoušel najít Zimmera, u kterého se nacházel důrazný Kimmich.
51'
Další útočná akce domácího celku skončila až za brankovou čárou, Rensing si tak bude moci vyzkoušet rozehrávku od své svatyně.
50'
Posléze se Alaba dostal k centru, který proskákal až k Lewandowskimu. Druhý jmenovaný ještě chtěl přihrát pod sebe, na malém vápně ale zakročil Kamiński.
49'
Bayern rozjel kombinaci na útočné polovině, avšak k ničemu vážnějšímu se nedostal. Naopak Ribéryho přihrávka na Sanchese byla až příliš pomalá.
48'
Hned v úvodu se na útočnou polovinu dostal hostující Fink, který ale neuspěl s přihrávkou na Stögera. Naopak velmi dobře zasáhl Sanches.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem jednoznačnou záležitost. Bayern Mnichov předvádí velice dominantní výkon, díky kterému si vytvořil jednobrankové vedení. Domácí celek hraje většinu času na útočné polovině, naopak soupeř se téměř celý první poločas pouze bránil. Düsseldorf se dlouhou dobu nemohl dostat k ničemu vážnějšímu, před koncem prvního poločasu ale přišla kontaktní branka, která by ještě mohla přinést zajímavý zbytek utkání. Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
45'
44'
Přeci jenom tu máme kontaktí branku! Zimmer si nabíhal na přihrávku za obranu, posléze si Boateng nepočínal zrovna důrazně, neboť nedokázal odkopnout balón. Toho využil právě Zimmer, který vleže přihrál volnému DODIMU LUKEBAKIOVI, jenž překonal Neuera.
44'
Ani Bayernu to příliš nevyšlo, neboť si obrannou povinnost splnil Kamiński. Aby toho nebylo málo, tak Sanches zakončoval pouze do nohy Bormutha.
43'
Giesselmann přenášel hru na pravou stranu, nicméně jeho kolega Zimmernmann se k míči vůbec nedostal. K autovému vhazování se tedy dostane Alaba.
41'
Posléze se na zemi ocitl Sanches, který opět pokutový kop nevybojoval. I tentokráte sudí nechává pokračovat ve hře, hosté tak mohou rozehrát.
40'
Opět se nám připomněl polský kanonýr Lewandowski, který vypálil zhruba ze třiceti metrů. Velice pohotová rána nakonec skončila kousek nad břevnem.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Bylo tomu skutečně tak, jenomže hostující útočník se k míči vůbec nedostal. Naopak Alaba zapojil do rozehrávky také znuděného Neuera.
37'
Snadnou práci si připsal brankář Rensing, který se vzduchu stáhl vzdušnou nabídku od Martíneze. Hostující brankář zřejmě bude hledat nenápadného Lukebakia.
36'
Po delší době se probudily také ochozy Allianz Areny, která je i v tomto utkání velice slušně zaplněná. Domácí příznivci si slibují zlepšené výkony svého celku.
35'
Goretzka si pod sebou všiml volného Lewandowskiho, který měl na střelu celkem dost času. Rána pravačkou ale přinesla ránu vedle levé konstrukce.
34'
Boateng celkem odflákl přihrávku na Ribéryho, jenomže to nemuselo moc vadit. Hostující Zimmermann rovněž nepřesně přihrával svému kolegovi.
33'
I tentokráte si rozehrávku vzal na starost Sanches, který to zkoušel centrem do branky. Do vzduchu se dostával Boateng, který na centr nakonec nedoskočil.
32'
Posléze to Kimmich zkoušel manévrem na pravou nohu, načež jeho centr musel Rensing vyrazit za sebe. Výsledkem je další rohový kop pro Bayern.
31'
Momentálně sledujeme celkem nezáživnou pasáž utkání. Domácí si pohrávají s míčem na útočné polovině, soupeř se ale k napadání moc nemá.
30'
Následoval rohový kop z opačné straně. Tentokráte se k míči postavil Kimmich, jehož nadýchaný bochánek přistál na hlavě hráče Düsseldorfu.
29'
Bayern si přichystal další rohový kop, který Sanches kroutil na přední tyč, kde se k hlavičce dostával Lewandowski, před kterým ale zasáhl Kamiński.
24'
Na druhé straně se hostující hráči příliš neohřáli s míčem na útočné polovině, čistým způsobem totiž zasahoval Martínez, který váhá s rozehrávkou.
23'
Düsseldorf si ve své šestnáctce nepočínal zrovna důrazně, čehož chtěl využít Kimmich. Jeho chytrý oblouček ale dokázal sevřít do náruče brankář Rensing.
22'
Po pravém křídle se chtěl prohnat do pokutového území Kimmich, jenomže jeho přihrávku zastavil jeden z protihráčů, který navíc rozehrál k levé straně.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím sledujeme celkem jednoznačnou záležitost. Hosté budou muset dotahovat už dvoubrankové manko.
20'
V krátkém časovém sledu tady máme druhou branku v hostující síti! Velký podíl na této brance má Boateng, který naservíroval velice přesnou kolmici THOMASI MÜLLEROVI, jenž se zjevil za obranou. Domácí křídelník si těžkou přihrávku nedokázal zpracovat dle představ, avšak poté špičkou kopačky dopravil míč za Rensinga.
20'
Giesselmann musel jednat hodně rychle, neboť ho napadala hladová smečka protihráčů. To bylo znát, neboť hostující obránce přihrál pouze ke Goretzkovi.
19'
Düsseldorf se na malý moment nastěhoval k hranici pokutového území, jenomže Zimmer centroval přímo do náruče Neuera, který okamžitě založil protiakci.
18'
Tohle bude pro hosty hodně složitý úkol, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
17'
A ten přináší úvodní branku dnešního zápasu! Sanches rozehrával rohový kop cvičeným signálem, který ale nevyšel dle představ. Míč propadl mezi několik hráčů, načež jeden z hostů ho odkopl pouze na kopačku NIKLASE SÜLEHO, který nekompromisní ránou z první překonal bezmocného Rensinga.
17'
Z něj ale nepřišlo nic nebezpečného, naopak Kimmich v poklidu přenesl hru na levou stranu, kde se Ribérymu podařilo vybojovat další rohový kop.
16'
Až v tuto chvíli se Fortuně podařilo dostat z vlastní poloviny, nedovoleným zákrokem si totiž pomáhal Müller. Hosté budou rozehrávat dlouhým nákopem.
15'
Najednou se k tvrdé ráně dostal obránce Boateng, jehož dělovka málem skončila až v síti. Hrací předmět se nakonec snesl kousek vedle zadní tyče.
14'
Bayern Mnichov bude zahrávat úvodní rohový kop, obrana soupeře totiž odvracela míč pouze do zámezí. K oné rozehrávce se už staví Sanches.
13'
Goretzka posílal za obranu polovysoký centr, se kterým měl brankář Rensing menší potíže. Aby toho nebylo málo, tak se domácí marně dožadovali přímého kopu.
12'
Na zemi se ocitl hodně aktivní Sanches, avšak o nedovolený zákrok se nakonec nejednalo. Sudí nechal pokračovat ve hře, Bayern ale útočí hodně pomalu.
11'
Domácí se opět s míčem nastěhovali na útočnou polovinu, zde ale opět narazili na pozornou obranu soupeře. Boateng tak zakládá další akci.
10'
Süle nejprve naznačil přenesení hry na pravou stranu, nakonec ale oslovil vedle stojícího Martíneze, který nyní drží míč v oblasti středového kruhu.
9'
Usami předvedl špičkové zpracování míče, poté se pokusil odcentrovat na Lukebakia, kterého si ale patřičně důrazně pohlídal urostlý zadák Boateng.
8'
Následně to Müller zkoušel přízemní přihrávkou na Lewandowskiho, avšak druhý jmenovaný měl k míči daleko. Balón tak skončil za brankovou čárou.
7'
V pokutovém území se dostal k míči Müller, který ještě přiťukl lépe postavenému Sanchesovi, jenž ale nevyzrál na blok protihráčů.
6'
Až nyní se Bayern dostal ke své klasické kombinaci na útočné polovině. Posléze to dalším centrem zkoušel Alaba, tentokráte zasahoval Kamiński.
5'
Po levém křídle se dostával do zajímavé pozice na centr Ribéry, jenomže jeho přízemní nabídku zastavil hned první protihráč, kterým byl Bormuth.
4'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Düsseldorf. K rozehrávce se postavil Stöger, jehož centr našel nohu Bormutha, kterému se ale nepodařilo kloudně zakončit.
3'
Úvodní zakončení vyprodukoval hostující Lukebakio, který to nemyslel vůbec špatně. Prudkou ránu k tyči ale dokázal Neuer vyrazit na rohový kop.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, J. Boateng, Süle, Alaba – Javi Martínez – Goretzka, Sanches – T. Müller, Lewandowski, Ribéry.
Náhradníci: Ulreich – Rafinha, Robben, Meier, Wagner, Hummels.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, Bormuth, Kamiński, Gießelmann – Fink (C), Bodzek – Zimmer, Stöger, Usami – Lukebakio.
Náhradníci: Theissen – Ducksch, Hennings, Nielsen, Morales, Karaman, Raman.

Rozhodčí: Jablonski – Pfeifer, Gorniak.
Fortuna Düsseldorf

Na opačné straně se nachází Fortuna Düsseldorf, která do letošní sezóny vstupovala v roli nováčka soutěže. Fortuně se rovněž nedaří, neboť se po jedenácti kolech nachází až na předposlední pozici, přičemž se jí podařilo získat osm bodů. Düsseldorf ale může těžit z povedeného zápasu z minulého kola, ve kterém celkem překvapivě rozstřílel berlínskou Herthu poměrem 4:1. Obrana Fortuny bude čelit opravdu těžké zkoušce, nicméně útočné schopnosti soupeře letos nejsou nikterak slavné. Düsseldorfu se na hřištích soupeřů absolutně nedaří, jako jednomu ze tří celků se ještě nepodařilo zvítězit, navíc z posledních tří utkání nevytěžil ani bod.
Bayern Mnichov

Na domácí straně se pro Freiburg nachází nejtěžší možná překážka, kterou je Bayern Mnichov. Mnichovskému celku se ale v letošním ročníku vůbec nedaří, v domácí soutěži se v tuto chvíli nachází až na páté pozici, což se dlouho nepamatuje. Bayern totiž nezvládl poslední dva ligové zápasy, nejprve na domácí půdě remizoval s Freiburgem 1:1, následně pak nezvládl důležitý souboj proti Dortmundu, který nakonec zvítězil poměrem 3:2. Domácí celek dnešního utkání se v letošním ročníku příliš nemůže spolehnout na obranu, která inkasovala už čtrnáct branek. Ideálně to není ani v útoku, ten totiž nastřílel dvacet branek, což je ale nejméně z první šestice celků Bundesligy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Bayern Mnichov a Fortuna Düsseldorf.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.