Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Augsburg - 6. října 2018   15:30

Dortmund
62' Alcácer (Sancho) • 80' Alcácer (Guerreiro) • 84' M. Götze (Hakimí) • 90+6' Alcácer
4:3
(0:1)
Augsburg
22' Finnbogason   • 71' Max  (Hahn) • 87' Gregoritsch  (Max)
Dortmund
Bürki – Hakimí, Akanji, Zagadou, A. Diallo – Weigl (77. M. Götze), Witsel – Sancho, Reus (C), Bruun Larsen (69. Guerreiro) – Philipp (59. Alcácer).
Hitz – Dahoud, Delaney, M. Götze, Guerreiro, Alcácer, Ł. Piszczek.
Schmidt – Günsch, Schüller
Signal Iduna Park, Dortmund
Augsburg
Luthe – Framberger, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Hahn (75. Morávek), R. Khedira, Baier (C) (64. Götze), Caiuby – Gregoritsch, Finnbogason (83. Córdova).
Giefer – Córdova, Danso, Jensen, Götze, Morávek, Schmid.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 4:22.
Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo hned sedm branek, čtyři z nich vstřelil Dortmund, který rozhodující branku vsítil až v šesté minutě nastavení. Augsburg dnes podal velice slibný výkon, který by si jistě zasloužil minimálně bod, to by ale soupeř nesměl mít Paca Alcácera, který po svém příchodu na hrací plochu nastřílel hned tři branky. Augsburg se dnes dvakrát dostal do vedení, pokaždé ale soupeř vyrovnal, když už to vypadalo na nerozhodný výsledek, tak v nastaveném čase zužitkoval přímý kop právě Paco.
90+6'
90+6'
Dortmund právě vstřelil branku!
To je naprosto neskutečné, domácí v šesté minutě nastavení opět vedou! K rozehrávce přímého kopu se postavil PACO ALCÁCERA, který pochopitelně střílel přímo na bránu. Jeho pokus se brilantně stočil k tyči, Luthe se za jeho střelou pouze ohlédl.
90+5'
Žlutou kartu dostává Sergio Córdova (FC Augsburg).
90+3'
Byl to právě Witsel, který se po zisku míče nadechl ke kolmici na Sancha, před kterým ale zasáhl Hinterreger. Augsburg je nyní hodně pasivní.
90+2'
Další dvě střely v podání domácích. Nejprve to velice pohotově zkoušel Guerreiro, kterého vychytal Luthe. Posléze Witsel mířil zhruba metr vedle.
90+1'
Dortmund se snaží s nerozhodným výsledkem ještě něco udělat, v tuto chvíli se ale nachází daleko od opačné šestnáctky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Co chybělo! Dortmund zahrával rohový kop, odražený míč se dostal přesně na kopačku Alcácera, který z vynikající pozice kroutil balón směrem od branky.
88'
Na druhé straně se do zakončení natlačil Alcácer, který ho ještě otřel o nohu jednoho z protihráčů, který se okamžitě svalil na zem.
87'
Augsburg právě vstřelil branku!
To je zápas, hosté totiž udeřili z rohového kopu! Kroucený centr směřoval na malé vápno, kde si na něj naskočil MICHAEL GREGORITSCH, který hlavičkou o zem přesně doprostřed branky. Bürki se dostal k zákroku, míč přeci jenom skončil za brankovou čárou.
86'
Nyní to budou mít hostující hráči hodně složité, pár minut před koncem prohrávají o jednu branku. Dortmund opět potvrzuje, že se mu v poslední desetiminutovce daří.
84'
Domácí otáčejí stav zápasu! Celá akce začala autovým vhazováním Dialla, po kterém Dortmund přenesl hru na pravou stranu. Tam se k míči dostal Hakimi, který si počkal na náběh MARIA GÖTZEHO, jehož manévr na pravou nohu přinesl zakončení po zemi, na které Luthe nestačil.
83'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Sergio Córdova.
82'
Khedira nedokázal na dlouhou nohu odpravit míč do bezpečí, soupeř tak přiběhl s dalším protiútokem, kterému se ale nepodařilo ideálně odcentrovat.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. V tuto chvíli opět svítí nerozhodný výsledek, Dortmund by určitě chtěl přidat ještě jednu branku.
80'
Zničehonic přichází vyrovnávací branka! Hosté nezachytili rychlou rozehrávku soupeře, který tak opět srovnává. O rozehrávku se postaral Guerreiro, jenž našel naběhnuvšího PACA ALCÁCAERA, který parádním volejem propálil Lutheho.
80'
Borussia se nakonec prodrala po pravém křídle, kde řádil talentovaný Hakimi. Marocký obránce měl v šestnáctce čtyři spoluhráče, přihrávku poslal přímo mezi nimi.
79'
Žlutou kartu dostává Alfred Finnbogason (FC Augsburg).
79'
Hostující hráči nyní chytře napadali rozehrávku soupeře, který se musel vrátit hluboko na vlastní polovinu. Momentálně je u míče Witsel.
78'
Sancho tak dlouho kouzlil s míčem, až se mu nakonec povedla přihrávka pod sebe. Na druhé straně pálil hodně vedle brány Caiuby.
77'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Weigl, přichází Mario Götze.
76'
Taktickým zákrokem si pomohl hostující Baier, který se za svůj předchozí čin omluvil. Faktem je, že hostující středopolař už jednu žlutou má.
75'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Jan Morávek.
74'
Poslední minuty mají skutečně grády, sledujeme fotbal nahoru a dolu. Na jedné straně se do vedení mohli dostat domácí, avšak nakonec inkasovali.
71'
Hosté se přeci jenom dostávají zpět do vedení! Caiuby přenesl hru na pravé křídlo, odkud přiletěl do šestnáctky centr. Ten Götze šikovně sklepl lépe postavenému PHILIPP MAX, který u vzdálenější tyče bezpečně zamířil pod břevno.
69'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Raphaël Guerreiro.
69'
Dortmund si připisuje vyloženou šanci! Snad třetí rohový kop v krátkém časovém sledu zamířil na hlavu Akanjiho, jehož pokus odkopl z brankové čáry Gregoritsch.
68'
Larsen se přetahoval s jedním z protihráčů, který nakonec nedokázal odehrát míč před brankovou čárou. Dánský křídelník si tedy vyzkouší rohový kop.
67'
Diallo se rovněž zapojil do útočného výpadu svého celku, po kterém se málem do zakončení dostal Alcácer. Tomu nakonec chyběl zhruba krok.
66'
Nakopávaný míč měl najít Reuse, který k němu měl hodně daleko. Luthe si připsal další snadnou práci, nyní bude zřejmě vykopávat.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Ve druhém poločase sledujeme vyrovnanou podívanou, avšak do vyloženějších šancí se dostává výhradně Augsburg.
64'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Baier, přichází Felix Götze.
64'
Žlutou kartu dostává Caiuby (FC Augsburg).
63'
Hosté si mohli vzít vedení zpět! Dortmund zaspal při bránění Finnbogasona, který trefil míč přímo ze vzduchu, ten dopadl přesně na břevno.
62'
Je tu vyrovnávací branka! Vše začalo velice přesnou přihrávkou od Witsela, který na pravém křídle našel Sancha. Druhý jmenovaný si všiml naběhnuvšího PACA ALCÁCERA, který už měl snadnou práci. Vydařené střídání domácího trenéra!
62'
Reus je frustrovaný, ve druhém poločase je totiž hodně často okopáván. Hlavní sudí opět pískl do píšťalky, další standardka pro Borussii.
61'
Střídající Alcácer se poprvé seznámil s míčem, jednalo se o rutinní předání míč na levou stranu. Dortmund se už delší dobu nedostal k ničemu vážnějšímu.
60'
Po krátké kombinaci na pravé straně se za obranu soupeře pokoušel dostat Gregoritsch, před kterým byl včas u hracího předmětu Bürki.
59'
Žlutou kartu dostává Jeffrey Gouweleeuw (FC Augsburg).
59'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Paco Alcácer.
59'
Caiuby si nechtěl přidělávat zbytečné starosti a míč raději poslal na vedle stojícího Frambergera, který vybojoval alespoň autové vhazování.
58'
Další domácí hráč na zemi, tentokráte to vypadá na Sancha. Nutno dodat, že Max šel do souboje ostře, avšak jako první trefil hrací předmět.
57'
Dortmund vyvezl míč za středový kruh, následně Larsen mohl vysunout do vyložené šance Philippa, přihrávka ale byla příliš prudká.
56'
Na padající balón si počkal Zagadou, který ho ale odhlavičkoval pouze za postranní čáru. Framberger poslal míč zpět na zelený pažit.
55'
Reus se manévrem na levou nohu uvolnil k zakončení, následně ale nevybojoval ani roh. Nakonec se bude vykopávat od hostující branky.
54'
Žlutou kartu dostává Rani Khedira (FC Augsburg).
53'
Žlutou kartu dostává Marco Reus (Borussia Dortmund).
53'
Nevýrazný Weigl se dostal s míčem až k hranici velkého vápna, odkud se ho snažil prohodit na Philippa, s čímž počítal také hostující Gouweleeuw.
52'
Tady to zavánělo žlutou kartou. Jeden z hostů hodně ostře sestřelil Philippa, bude z toho pouze standardka pro domácí. Witsel okamžitě rozehrál.
51'
Framberger se snažil prodloužit míč na Hahna, což se mu nakonec nepodařilo. K autovému vhazování se postaví domácí Diallo.
50'
Dvojšance Ausgburgu! Nejprve na Bürkim ztroskotal Gregoritsch, poté ještě z lepší šance pálil Finnbogason, který rovněž trefil brankáře.
49'
S míčem si pohrál také brankář Bürki, který ho odklidil na druhou stranu hrací plochy. Tam se nejlépe zorientoval Sancho, jenž váhá.
48'
Hned v samotném úvodu si Hakimi vyzkoušel autové vhazování z pravé strany. Jeho nabídka směřovala zpět na obrannou polovinu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku, o kterou se postaral hostující celek. Postupem času začali mít domácí výraznou územní převahu, avšak k vyrovnávací trefě se vůbec nedostali. Dortmund si vytvořil několik zajímavých příležitostí, v jednom případě pomohla hostům konstrukce. Augsburg ale rozhodně nehraje pasivně, spíše ba naopak. Domácí budou muset ještě přidat, na vyrovnání a případné otočení mají ještě celý druhý poločas.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Domácí se snaží vstřelit vyrovnávací branku, obrana soupeře ale zatím drží.
42'
Žlutou kartu dostává André Hahn (FC Augsburg).
42'
Bürki si sice hlasitě křikl, k míči se ale nakonec nedostal. Mohl za to útočný faul, rozruch před brankou tak byl naprosto zbytečný.
41'
Hahn se prodíral po pravém křídle, odkud nakonec zkusil odcentrovat. Do dráhy letu se připletl Wiltsel, následovat bude rohový kop.
40'
Ofsajdové postavení si nepohlídal Larsen, který se nacházel za obranou soupeře o dobrý metr. Velice přesné oko pomezního sudího.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Hakimi si hned několikrát vyměnil míč se Sanchem, posléze se do kombinace zapojil také Akanji, který přenesl hru na levou stranu.
37'
Po něm se do vzduchu dostával Akanji, který se dožadoval odpískání pokutového kopu. Nutno dodat, že Gouweleeuw skutečně rukou zahrál.
36'
Philipp měl uprostřed hřiště hodně času na zakončení, ránu levačkou ale dokázal Luthe vyrazit do strany. Borussia obstará další rohový kop.
35'
Nyní se Khedira dostal do obležení několika protihráčů, proti kterému neměl sebemenší šanci. K míči se tak vrací opět domácí celek.
34'
Tím dalším, kdo spáchal nedovolený zákrok, byl domácí Sancho, jenž poslal k zemi Gregoritsche. Hosté okamžitě rozehráli standardku.
29'
Domácí hráči si přichystali rohový kop, který se snesl k Witselovi. Tento belgický záložník ihned vypálil, avšak pouze do zad jednoho z protihráčů.
28'
Mohlo být pro domácí zle. Zničehonic se k padajícímu míči dostal Finnbogason, kterému se ale nepodařilo ideálně trefit balón.
27'
Sancho si počkal na náběh Reuse, který byl u míče příliš pozdě. Včas z branky totiž vystartoval brankář Luthe, jenž sevřel balón do své náruče.
26'
Borussia má za sebou velice slibnou pasáž, která zatím pokračuje. Hosté se nemohou dostat k míči, naopak soupeř rozjíždí velice přesné kombinace.
25'
Na něj si naskočil Zagadou, jehož hlavičku musel z brankové čáry odkopávat jeden z protihráčů. Poté s dorážkou neuspěl ani Witsel.
24'
Velice pohotovým zakončením to zkoušel Hakimi, jehož rána z pravé strany možná olízla vzdálenější konstrukci. Domácí budou ještě zahrávat roh.
23'
Nyní to budou mít domácí hráči těžké, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času.
22'
Hosté se dostávají do překvapivého vedení! Do pokutového území přiletěl nadýchaný centr, po kterém se míč odrazil ke vzdálenější tyči, kde číhal připravený ALFRED FINNBOGASON, který levačkou procedil míč do sítě. Centru možná předcházel těsný ofsajd, branka ale platí.
22'
Hakimi si u postranní čáry pomohl nedovoleným zákrokem, naopak na zemi skončil Hinteregger. Augsburg bude zahrávat standardku z levé strany.
22'
Khedira si nyní splnil obrannou povinnost, neboť za sebe nepustil přihrávku od Dialla. To všechno přinese další autové vhazování pro Dortmund.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nabízí vyrovnanou podívanou. Oba celky si vytvořily vyloženou šanci, branky jsme se ale nedočkali.
20'
Larsenovi nevyšel první kontakt s míčem, jeho celek ale vybojoval ztracený míč zpět, Witselovi se ale nepodařilo vysunout Philippa.
19'
Nyní od levé autové čáry vhazoval Diallo, který si vybral pouze jednoho z protihráčů, který pro změnu otočil hru na levou stranu na Maxe.
18'
Nakonec se do vyložené šance dostával Finnbogason, který se nakonec k zakončení vůbec nedostal. Pochvalu si zaslouží domácí Zagadou.
17'
Nyní sledujeme poklidnější pasáž tohoto utkání. Hostující obránci si pohrávají s míčem v oblasti vlastního pokutového území.
16'
Sancho se s trochou štěstí dostal přes Hintereggera, aby posléze oslovil lépe postaveného Reuse, jehož rána z první vyletěla nad břevno.
15'
Augsburg měl k dispozici další autové vhazování, které bylo rozehráno katastrofálně. Framberger totiž hodil míč pouze za brankovou čáru.
14'
Weigl dokázal na dlouhou nohu procedit přihrávku na Sancha, který ještě spolupracoval s Reusem. Zpětnou přihrávku hravě přečetl Gouweleeuw.
13'
Framberger se ujal autového vhazování od pravé autové čáry, po jeho hodu se Hahn pokoušel probít do šestnáctky, což se mu ale nepodařilo.
12'
Na druhé straně zkoušel Reus sklepnout pod sebe, kde se ale nenacházel žádný z jeho spoluhráčů. Hinteregger raději odklidil míč do bezpečí.
11'
Zdánlivě nenápadná akce, do které se dostal Hahn! Ten se s míčem dostal do velkého úhlu, odkud protáhl domácího brankáře Bürkiho.
10'
Larsen našel prudkou přihrávkou nekrytého Witsela, který to vzápětí zkusil střelecky. Jeho rána nakonec vystoupala vysoko nad branku.
9'
Domácí to zkoušeli velice rychlým útokem, finální přihrávka na Philippa ale směřovala kousek vedle kopačky. První práce pro brankáře Lutheho.
8'
Reus dokázal proniknout kolem Caiubyho, posléze ale na malý moment přišel o míč, ke kterému ale přiběhl pozorný kolega Witsel.
7'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Gouweleeuw, který u středového kruhu fauloval. Reus. Jednalo se spíše o taktický zákrok.
6'
A ještě jeden roh. Tentokráte to Caiuby zkoušel velice prudkým centrem, který i tentokráte skončil na hlavě jednoho z protihráčů.
5'
Posléze Caiuby obstaral druhý roh, který byl o poznání povedenější. Centr směřující do malého vápna nakonec dokázal odhlavičkovat Witsel.
4'
Žlutou kartu dostává Daniel Baier (FC Augsburg).
4'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, který obstaral Augsburg. K míči se postavil Caiuby, jehož přízemní nabídku odklidil domácí Reus.
3'
Poprvé se k míči dostal brankář Bürki který ho poslal do strany na Dialla. Následně se Weiglovi nepodařilo přihrát na kopačku Philippa.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Zagadou, A. Diallo – Weigl, Witsel – Sancho, Reus, Bruun Larsen – Philipp.
Náhradníci: Hitz – Dahoud, Delaney, M. Götze, Guerreiro, Alcácer, Ł. Piszczek.

FC Augsburg: Luthe – Framberger, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Hahn, R. Khedira, Baier, Caiuby – Gregoritsch, Finnbogason.
Náhradníci: Giefer – Córdova, Danso, Jensen, Götze, Morávek, Schmid.

Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Schüller.
FC Augsburg

Na opačné straně se nachází Augsburg, kterému zatím patří sympatická osmá příčka. Augsburg doposud nasbíral osm bodů, v minulém utkání navíc dokázal protrhnout čtyřzápasovou šňůrů bez výhry, neboť na domácím stadionu porazil Freiburg poměrem 4:1. Ta vůbec první výhra přišla hned v úvodním kole nového ročníku Bundesligy, Augsburg si na půdě nováčka soutěže z Düsseldorfu poradil s místní Fortunou poměrem 2:1. Augsburg rovněž překonal bilanci deseti vstřelených branek, což doposud dokázalo jedenáct z osmnácti celků Bundesligy. Nejlepším střelcem tohoto celku je islandský forvard Finnbogason, jenž zatím nastřílel tři branky.
Borussia Dortmund

Fotbalisté Dortmundu se v posledních zápasech nacházejí ve fantastické formě, ve své domácí soutěži dokonce vystoupali na první příčku, kterou s jednobodovým náskokem střeží před druhým Bayernem Mnichov. Dortmund sice má v kádru řadu mladých hráčů, avšak na hrací ploše to není vůbec znát. Domácí celek dnešního utkání si například poradil s Norimberkem vysoko 7:0, v minulém kole dokonce otočil utkání proti Leverkusenu, proti kterému prohrával už 0:2. Zároveň se Borussia může pyšnit vůbec nejlepší ofenzívou soutěže, která doposud nastřílela devatenáct branek. Nejlepší obranu ligy ale má Mohuč, jenž inkasovala o jednu branku méně, než právě BVB.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Borussia Dortmund a FC Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.