Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Schalke - 6. října 2018   15:30

0:2
(0:0)
Schalke
48' McKennie  (Serdar) • 53' Burgstaller
Düsseldorf
Rensing – Gießelmann (66. Usami), Kamiński, K. Ayhan, Zimmer – Morales, Bodzek (63. Ducksch), Sobottka – Raman, Hennings, Zimmermann.
Theissen – Bormuth, Ducksch, Nielsen, Davor Lovren, Stöger, Usami.
Jablonski (GER)
Esprit Arena, Düsseldorf
Schalke
Fährmann – Mendyl, Naldo, Sané, D. Caligiuri – Bentaleb, Mascarell, McKennie – Di Santo (88. Embolo), Serdar (61. Uth), Burgstaller.
Nübel – Embolo, Konopljanka, Rudy, Nastasić, Uth, Teuchert.

Já děkuji za pozornost, mějte příjemný večer a u dalších přenosů na počtenou!
Schalke rozhodlo o svém vítězství až ve druhé půli. Ukázalo větší kvalitu v zakončení a proměnilo šance, kdežto soupeř z Düsseldorfu šance zahodil. Nejdříve se trefil McKeniie, to už to vypadalo, že míč skončí v autu, avšak Serdar zabojoval, nenechal míč spadnout do autu a vrátil ho do hry tak dobře, že ho McKennie uklidil do sítě. Druhou branku dal o 5 minut později Rakušan Burgastaller, když se dostal k dorážce a nemýlil se. Schalke si vedení vypracovalo a už ho nepustilo.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:15.
90+3'
90+3'
Schalke rozehrálo nakrátko, pak přihrávka do středu hřiště a kroucená rána, ale těsně nad.
90+3'
Standardka pro hosty z pravé strany.
90+2'
Rohový kop pro hosty. Odehrán mimo.
90'
Se šancemi Düsseldorfu na body je asi konec.
90'
Sudí nastavil tři minuty.
88'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Franco Di Santo, přichází Breel Embolo.
85'
Krásný, přesný centr na nabíhajícího caligiuriho, ten trefil jen vyběhnuvšího Rensinga.
85'
Další zákrok Fährmanna.
84'
Kdyby platil gól, který dala Fortuna z ofsajdu, asi by to nyní vypadalo jinak, ale na kdyby se nehraje.
83'
Fortuna neví kudy překvapit kompaktní a ucelenou defenzívu svého soka.
80'
Gól Düsseldorfu neuznán kvůli ofsajdu.
77'
Fortuna si neví rady s připravenou defenzívou soupeře.
76'
Na půlce vybojovali míč domácí, ale za chvíli ho zase ztratili.
75'
Zápas má zcela pod kontrolou hostujcící Schalke, tohle už by nemělo pustit, bylo by to selhání.
72'
McKennie táhl útok po levé straně, centr nevyšel.
69'
Hráč Fortuny pěkně protáhl Fährmanna. Ten s vypětím všech sil vyrazil nad bránu.
67'
Přihrávka akorát soupeři do protiútoku, Schalke tohle nezvládlo. Akci se podařilo zachytit a ukončit.
66'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Niko Gießelmann, přichází Takaši Usami.
66'
Dlouhý aut Schalke až do šestnáctky, tam akce skončila.
64'
Nádherná kombinace domácích, nejdřív patička, pak hezké zpracování, gól to však nepřineslo.
63'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Adam Bodzek, přichází Marvin Ducksch.
63'
Ani po pravém křídle to domácím nevyšlo, obránce Schalke zakročil včas.
63'
Schalke kontroluje hru se vším všudy.
62'
Rensing boxuje míč po standardce. Míč je tak mimo vápno.
61'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Mark Uth.
61'
Hra nemá tempo a to vyhovuje jednoznačně hostům.
60'
U míče opět modří, rozjeli postupný útok a kombinují na polovině.
59'
Přece jen střela domácích, ale přímo doprostřed branky a bez razance, lehká práce pro Fährmanna.
58'
Schalke nemá proč, kam spěchat.
58'
Fortuna bude hrát do plných, to půjde těžko.
53'
Schalke právě vstřelilo branku!
Druhá pohroma pro domácí. Bentaleb se dostal k odraženému balónu, vystřelil, rána byla tečována, Rensing jí vyrazil a do branky jí dostal GUIDO BURGSTALLER.
52'
Naldo kopnul standardku vynikajícně, ale branku těsně minul.
52'
Sobottka zatáhl za záchrannou brzdu, hosté upalovali dopředu, musel použít nedovolené prostředky.
48'
Autorem branky je WESTON MCKENNIE. Centr zprava, který skoro opustil hřiště, hlavičkaa, která ho vrátila do dobré pozice ve vápně a McKennie se prosazuje. 1:0 pro Schalke. Asistence: Suat Serdar.
47'
Fortuna musí pomalu, hosté napadají vysoko a nenechají jí rozehrát na svou půlku.
46'
Krásné sklepnutí a Schalke sahalo po gólu, bohužel se opět neprosadilo. Velká šance, hosté už byli v šestnáctce.
46'
Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Typické remízové klání. Uvidíme, kdo rozhodne, jestli padne gól, je to 50:50. Byly pasáže, kdy byli lepší domácí a byly pasáže, kdy byly lepší hosté. Druhý poločas za chvíli začíná, nalaďte si náš web.
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
45+1'
45+1'
Roh skončil mimo branku a zpět do hry ho pošle Rensing.
45'
Nastavovat se bude 1 minuta.
45'
Rohový kop zprava Schalke, odvrácen, bude se opakovat. Odvrátil ho první hráč.
44'
Caligiuri hledal kolegu, dřív byl u míče protivník, domácí se ubránili.
43'
Mendyl faulován na levém křídle, sudí jen pohrozil faulujícímu hráči, kartu se rozhodl neudělit.
41'
Di Santo a jeho střela zprava na vzdálenější tyč. Rensing měl štěstí, balón letěl vedle. Di Santa ale skvěle našel spoluhráč, opravdu povedená přihrávka vzduchem.
40'
Hráč Schalke byl faulován/nefaulován ve vápně, rozhodčí ukazuje: "Hraj dál." Fanoušci hostů jsou nespokojení a pískají na sudího.
39'
Defenzívy jsou nyní lepší než ofenzívy a tak se týmy těžko dostávají do zakončení.
38'
Bentaleb to po tvrdém souboji rozdýchal a bude pokračovat.
35'
Kombinace na útočné polovině, nikam nevedoucí.
35'
Další útok táhnou domácí.
34'
Hra se uklidnila, už neobsahuje tolik faulů a to je pro fotbal jenom dobře.
33'
Jasná žlutá, v souboji byl Zimmer pozdě a evidentně nohu podrazil.
32'
Rozehrání a pěkná razantní rána, ale Fährmann vyráží pěstmi.
32'
Faul hostů těsně před vápném na levé straně. To je výhodná pozice pro ohrožení branky.
31'
Bek Schalek odehrál míč radši do autu, byl stíhán útočníkem soupeře, následuje autove vhazování.
26'
Žlutou kartu dostává Hamza Mendyl (FC Schalke 04).
26'
Trochu paniky ve vápnu, ale nakonec odehrání míče daleko od vápna Schalke.
26'
Nepřímý kop z pravé strany asi ze 40 metrů pro D¨sseldorf.
24'
Mendyl vniknul do vápna po levém křídle jako raketa na Mars, ale poté prý fauloval, vypadalo to spíš naopak. No nic, rozhodčí má vždy pravdu.
23'
Caligiuri si naběhl a vypadalo to, že bude střílet, byl však stažen k zemi, sudí ale nepíská. Zajímavé.
23'
Schalke převzalo iniciativu a vládne hřišti.
21'
Hráči dohrávají souboje, větší nasazení, agresivita i presink.
20'
Další nedovolený zákrok, tentokrát na půlce, rozehraje Fortuna.
19'
Mendyl zůstává po střetu na trávníku. Hráči přitvrdili na obou stranách a některé zákroky jsou zákeřné.
18'
V posledních momentech hry se do zápasu vklínily fauly. To škodí hře, kouskuje jí to.
16'
Fortuna vybojovala míč, za chvíli ho ovšem opět ztratila. Modří mají příležitost, ale hra je přerušena.
15'
Serdar po pěkné náhře těsně přestřelil branku, byla to taková padající střela, která však nestačila spadnout mezi tři tyče.
14'
Postupný útok hostů. Stále jsou na míči.
14'
Domácí musí zpět na brankáře, jsou vyhnáni z půlky soupeře.
12'
Domácí zkouší dlouhý nákop, ale hráč byl odzbrojen.
12'
Caligiuri vyslal ránu hodně nad branku, nepovedené zakončení.
10'
Modří, tedy hosté, pronikli do vápna po levém křídle, ztroskotalo to ale na finální přihrávce, následuje roh.
10'
Špatná rozehra, co špatná, mizerná a Burgstaller postupoval k brance domácích, při střele však bránu těsně minul. Střela šla po zemi k levé tyči Rensinga.
9'
Nebezpečná hra vysokou nohou hráče Schalke, sudí se po chvilce rozhodl zapískat faul.
8'
Po výživných pěti minutách je k vidění nudnější pasáž hry.
7'
Po dlouhé době hraje s míčem Schalke. To se v prvních pěti minutách jen bránilo.
6'
Rozehrávka nakrátko od Fährmanna.
5'
Dlouhý aut McKennieho do vápna, domácí se ubránili.
4'
Raman se ocitl ve stoprocentní šanci, tváří tvář brankáři, ale selhal. CHtěl obstřelit gólmana, avšak minul branku.
3'
Fortuna zatím hraje více s míčem a pozor! Zimmer vystřelil těsně vedle, po takové střílené přihrávce.
3'
Raman zkusil dohnat míč mířící za autovou čáru, nacentroval zleva, ale balón končí mimo hru.
2'
Ošklivý faul na Moralese, to zasloužilo kartu. Takový skluz, surová hra.
1'
Dlouhý míč dopředu, hlavička, ale míč získávají na půlce hosté.
1'
Fortuna rozehrála a hned zkouší první atak. Ten končí a na půlce se to zvrhlo do boje o míč.
1'
V Düsseldorfu panuje skvělá atmosféra. Fanoušci zahájili pěkným choreem.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Gießelmann, Kamiński, K. Ayhan, Zimmer – Morales, Bodzek, Sobottka – Raman, Hennings, Zimmermann.
Náhradníci: Theissen – Bormuth, Ducksch, Nielsen, Davor Lovren, Stöger, Usami.

FC Schalke 04: Fährmann – Mendyl, Naldo, Sané, D. Caligiuri – Bentaleb, Mascarell, McKennie – Di Santo, Serdar, Burgstaller.
Náhradníci: Nübel – Embolo, Konopljanka, Rudy, Nastasić, Uth, Teuchert.

Rozhodčí: Jablonski (GER).
SCHALKE 04

Je až na 17. místě. Zůstává za očekáváním. Bundesliga však patří mezi nejvyrovnanější a nejtěžší ligy v Evropě. Minulý rok vybojovali LM a teď možná platí daň z toho, že hrají o jednu soutěž navíc.

Bentaleb, Embolo a Schopf dali každý 1 branku. Schalke má skóre 3:9.

V posledním duelu porazili Mohuč 1:0. O gól se postaral Rakušan Schopf.

Sestava z posledního mače

Fahrmann – Mendyl, Nastasič, Sane, Caligiuri – Bentaleb – Harit, Serdar, Schopf – Konopljanka, Burgastller

Zajímavost: Schalek zatím venku nezískalo ani bod.
FORTUNA DÜSSELDORF

Zatím je na patnácté příčce. Z posledních pěti duelů vyhrála jen jednou. Porazila jen Hoffenheim, účastníka letošní LM.

Nikdo z hráčů nedal více jak jednu branku.

Posledně totálně vyhořela v Norimberku, kde dostala tři góly a prohrála 0:3, Skórovali Behrens, Ishak a Palacios – Martinez.

Poslední vzájemné zápasy

23.2.13 Schalke – Düsseldorf 2:1
28.9.12 Düsseldorf – Schalke 2:2
4.1.10 Schalke – Düsseldorf 5:5 – přátelské utkání

Rensing – Glesselmann, Kaminski, Ayhan, Zimmer – Usami, Morales, Bodzek, Zimmermann, Lukebakio – Ducksch

Zajímavost:
V zápasech Düsseldorfu padá hodně gólů. Vždy padlo 2,5 a více gólů.
Hezkou sobotu, vítejte u fotbalové Bundesligy. Ta píše své další pokračování a my toho budeme svědky. Zítra si udělejte čas, protože v 15:30 začíná zápas Fortuny Düsseldorf a Schalke 04.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.