Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Mönchengladbach - 17. února 2019   15:30

Frankfurt
45+1' D. da Costa (de Guzmán)
1:1
(1:0)
Mönchengladbach
82' Zakaria  (Strobl)
Frankfurt
Trapp – Hinteregger, Hasebe, N'Dicka – D. da Costa, G. Fernandes (C) (78. Willems), Gaćinović, de Guzmán, Kostić – Haller (89. Paciência), Rebić (84. Jović).
Rönnow – Falette, Jović, Willems, Russ, Tawatha, Paciência.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Sommer – Johnson, Ginter, Elvedi, Wendt – Neuhaus (67. Drmić), Kramer (77. Strobl), Zakaria – T. Hazard, Stindl (C), Herrmann (67. Pléa).
Sippel – Lang, Strobl, Pléa, Drmić, Jantschke, Cuisance.

Statistiky zápasu:

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 12:8.
Souboj dvou týmů z horní části tabulky Bundesligy skončil asi spravedlivou remízou 1:1. Domácí poslal v nastavení první půle do vedení Danny Da Costa. Ve druhé půli se Borussia snažila vyrovnat, ale domácí rozhodně nehráli jen na údržbu. Přesto v 82. minutě inkasovali, o dělbě bodů totiž rozhodl přesnou střelou Denis Zakaria. V závěru pak mohl strhnout výhru na stranu Gladbachu Drmić, jenž ale velkou šanci neproměnil.
90+4'
90+4'
Hosté mohli v samém závěru rozhodnout! Centr z levé strany našel před bránou volného Josipa Drmiće, který odmítl tříbodový zisk pro svůj tým! Ve velké šanci totiž přestřelil!
90+3'
Zakaria se přeci jen vrátil na hřiště, ale viditelně není v pořádku. Míč mají hosté.
90+2'
Zakaria s pomocí lékařského týmu odkulhal ze hřiště a zdá se, že Borussia odehraje nastavení s deseti hráči.
90+1'
Tak čtyři minuty... Vypadá to, že Denise Zakariu postihly křeče. Spoluhráči mu pomáhají s protahováním. Gladbach už nemůže střídat.
90'
Máme tu už poslední minutu řádné hrací doby. Uvidíme, kolik času sudí Aytekin nastaví.
89'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Gonçalo Paciência.
88'
Da Costa byl v ofsajdu. Rozehrávat budou hosté.
87'
Stroblův pas nestihl na hrací ploše Hazard. Bude se kopat od brány Frankfurtu.
86'
Snaží se o to hosté, kteří jsou nastěhováni na své útočné polovině.
85'
Uvidíme, co přinese samotný závěr. Zda některý z týmů třeba ještě nestrhne vítězství na svou stranu.
84'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Luka Jović.
82'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
To jsem snad přivolal! Hosté opravdu srovnávají. Tobias Strobl nahrál DENISOVI ZAKARIOVI, který s míčem popoběhl na hranici šestnáctky a prudkou přízemní střelou propálil Trappa. Ten si na míč sáhl, ale gólu nezabránil.
81'
Hosté mají na vyrovnání i s nastavením něco přes 10 minut. Uvidíme, zda se jim to povede.
80'
Centr z levé strany našel na zadní tyči číhajícího Josipa Drmiće. Ten zakončoval ve skluzu a nedal míči takovou razanci, aby překonal brankáře Trappa.
78'
Gélson Fernandes se zranil v souboji s Kramerem a po ošetření musí opustit hrací plochu. Nahradil ho Jetro Willems.
77'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Tobias Strobl.
75'
Šance domácích! Haller hlavou prodloužil dlouhý nákop na Anteho Rebiće, který z pravé strany šestnáctky vypálil vedle vzdálenější tyče.
74'
Domácí se snaží aktivně napadat a nedávat tak soupeři čas na rozehrávku. Teď to ale skončilo faulem na Stindla, za který dostal Jonathan de Guzmán žlutou kartu.
73'
Domácí ale získali míč zpět a teď ho drží na svých kopačkách.
72'
V ofsajdu byl Ante Rebić. Rozehrávají hosté.
70'
Míč se po rohu vrátil k jeho exekutorovi Hazardovi. Ten se snažil prokličkovat až do zakončení. Jednoho hráče obešel, druhého už ne.
70'
Akce po pravém křídle vynesla Gladbachu další roh...
68'
Domácí protiútok zastavil faulem Christoph Kramer. Rozhodčí dokonce vytáhl žlutou kartu.
67'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Josip Drmić.
67'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Alassane Pléa.
66'
Žlutou kartu dostává Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt).
66'
Opět da Costa. Myslel to dobře, ale jeho zpětná přihrávka nebyla přesná a Rebić míč přeběhl.
65'
Ten byl rozehrán nakrátko. Následný centr hosté odvrátili.
65'
Centr Dannyho da Costy byl sražen do zámezí. Domácí tak získali roh.
63'
Herrmann centroval z levé strany nepřesně. Respektive do míst, kde nebyli jeho spoluhráči.
63'
Po levé straně se dral dopředu Kostić. Jeho přízemní centr ale nebyl pro obranu Gladbachu nebezpečný.
62'
Denis Zakaria skončil po souboji s Gélsonem Fernandesem za brankovou čarou. Rozhodčí navíc viděl útoční faul hostujícího hráče.
60'
Opět ho zahrával Hazard. Domácí uhájili své vedení.
59'
Nápor Borussie sílí. Uvidíme další roh hostujícího týmu.
58'
Po dalším rohu soupeře se domácí ubránili.
57'
Centr Hazarda propadl na zadní tyč ke Christophovi Kramerovi. Jeho ránu, která mířila k bližší tyči, vychýlil do boční sítě obránce!
56'
Z dobré pozice vypálil Oscar Wendt. Míč, který směřoval k tyči, vytáhl Trapp na rohový kop.
55'
Mohlo to být 2:0! Skvělou práci odvedl na pravé straně Evan N'Dicka, který obral o míč protihráče a založil akci, na jejímž konci našel Gaćinović Filipa Kostiće, který zakončoval z velmi dobré pozice na levé straně pokutového území. Do jeho rány ale skočil Elvedy, jenž balón srazil na rohový kop!
54'
Po Hazardově rohu se hosté neprosadili. Eintracht tak drží těsný náskok.
53'
Denis Zakaria trefil ruku Gaćinoviće a dožaduje se penalty. Rozhodčí to ovšem považoval za nastřelenou ruku a nařizuje jen rohový kop.
51'
Danny da Costa je zřejmě povzbuzen gólem, který vstřelil v závěru první půle a hraje aktivně. Tentokrát byl ale v ofsajdu.
50'
Po de Guzmánově rohu se hosté ubránili.
50'
Další centr da Costy byl zablokovaný. Domácí budou zahrávat rohový kop.
49'
Domácí vyrazili do zajímavého kontru. Rebić se ale v šestnáctce nedostal k zakončení a pak k němu neprošel ani centr da Costy.
47'
Ošetřován byl hostující záložník Christoph Kramer. Nemělo by se ale jednat o nic vážného. Zdá se, že Kramer bude pokračovat.
46'
Ani jeden z trenérů se zatím nerozhodl střídat.
46'
Hned po da Costově gólu následoval hvizd, který ukončil první poločas. Hosté v něm byli asi lepší. V úvodu zápasu pálil Hazard těsně vedle tyče, poté měl velkou šanci Zakaria, jenž ztroskotal na brankáři Trappovi. Těsně před pauzou však Frankfurt zahrával rohový kop, de Guzmán nastřelil míč před bránu a Danny da Costa překonal brankáře Sommera.
45+1'
45+1'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Domácí dávají gól do šatny! Rohový kop rozehráli nakrátko. Jonathan de Guzmán si poté balón navedl na hranici šestnáctky, odkud poslal před bránu nástřel, který propadl až k DANNYMU DA COSTOVI a ten sám před Sommerem uklidil míč do sítě.
45'
Blíží se závěr prvního poločasu. Domácí ještě budou mít možnost zahrávat rohový kop.
43'
Centr Hazarda z levé strany nebyl tak kvalitní, aby prošel na nabíhajícího Stindla. Domácí odvracejí do autu.
42'
Standardní situaci z pravé strany zahrával Hazard. Míč směřoval na zadní tyč, kam ho nepustil bránící Hinteregger.
40'
Balón následně zachránil na hřišti Johnson. Hosté tak mohou pokračovat v náporu.
40'
Patrick Herrmann posílal z pravé strany před bránu ostrý centr. Domácí obrana zasáhla spolehlivě.
39'
Dobrou střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Filip Kostić! Sommer musel rychle na zem, aby míč vyrazil.
38'
Po Hazardově rohu viděl rozhodčí útočný faul. Rozehrávat tedy bude domácí celek.
37'
Rohový kop pro hostující tým...
36'
Rohový kop zahrával de Guzmán. Centroval na přední tyč, kde byli připraveni obránci Borussie.
34'
Po Hazardově přímém kopu se dostal na zadní tyči k zakončení Matthias Ginter. Ten poslal míč pouze do připraveného Trappa.
33'
Žlutou kartu dostává domácí Mijat Gaćinović. Navíc z toho bude výhodná standardka pro hostující tým.
31'
Její exekuce se ujal Thorgan Hazard. Pro jeho centr si snadno došel Trapp.
30'
Gélson Fernandes poslal na trávník Zakariu. Domácí budou rozehrávat standardní situaci.
29'
Nyní se snažil Haller posunout míč do šestnáctky právě na Rebiće. Hostující obrana to dobře přečetla a odehrála balón do bezpečí.
28'
Po levé straně postupoval dopředu Ante Rebić. Chorvatský reprezentant si ukrojil velké sousto a o míč přišel.
27'
Rohový kop také na druhé straně. Po centru Kostiće nedosáhl na míč naskakující Danny da Costa.
26'
Následoval rohový kop, ale hostům byl pískán útočný faul.
25'
Velká šance hostí! Herrmann do ní poslal výbornou přihrávkou Denise Zakariu, který už byl v podstatě sám před Trappen, který výtečně zasáhl levou nohou!
23'
Na pravé straně byl rozběhnutý Thorgan Hazard. Ten zkusil i zakončit, ale střela z rohu šestnáctky mu vůbec nesedla. Míč skončil mezi diváky.
21'
Hosté vhazovali na vlastní polovině, ale museli čelit presinku soupeře. Míč získal Rebić, který se snažil najít prostor ke střele, ale ten mu obrana Gladbachu nedala.
20'
Teď nebezpečně zakombinovali hosté. Na finální přihrávku jen těsně nedosáhl Thorgan Hazard. Mladší bratr hvězdy Chelsea, Edena Hazarda, už by byl v gólové šanci.
19'
Hintereggerův nákop oslovil Anteho Rebiće, který míč doběhl, obhodil si obránce Gintera a levačkou donutil Sommera k zákroku. Nejednalo se ale o střelu, kterou by měl hostující brankář pustit za svá záda.
18'
Domácí nyní zklidňují hru kombinací ve středu hrací plochy.
17'
Ten rozehrál právě Thorgan Hazard. Scházel minimálně metr, aby míč zapadl pod břevno.
16'
Hazard byl poslán k zemi de Guzmánem a uvidíme tak přímý kop ze zajímavé vzdálenosti.
14'
V ofsajdu byl domácí útočník Ante Rebić. Praporek pomezního vylétl k nebi.
14'
Hosté zase mají míč pod kontrolou. Do hry zapojili i brankáře Sommera.
12'
Po něm se hosté ubránili. Vše navíc skončilo útočným faulem jednoho z hráčů Eintrachtu.
11'
Nyní ale domácí zaútočili po pravé straně a vybojovali roh.
10'
Domácí zatím mají s hrou soupeře problémy. Mönchengladbach je lepším celkem.
8'
Hříbata začínají ukazovat svou kombinační kvalitu a přehrávají domácí obranu. Herrmann nyní našel přesnou přihrávkou Thorgana Hazarda, který vypálil z hranice pokutového území pravačkou jen těsně vedle bližší tyče!
7'
Z levé strany odcentroval Herrmann. V pokutovém území si na míč naskočil Lars Stindl, který ho hlavou usměrnil mimo domácí bránu.
6'
Hosté ukázali kombinaci na malém prostoru. Poslední přihrávkou vybízel Thorgan Hazard ke střele Denise Zakariu, který se však nechal odzbrojit protihráčem.
5'
Dlouhý míč našel Denise Zakariu, který balón posílal před bránu, kde tušil Larse Štindla. Na svém místě však byl obránce Martin Hinteregger.
5'
Také hosté se teď dostali na delší dobu k míči. Uvidíme, zda něco vymyslí.
4'
Z levé strany nebezpečně centroval Filip Kostić. Míč uklidil z prostoru malého vápna hostující obránce.
3'
Jonathan de Guzmán zahrával přímý kop. Ten ale odvrací defenziva Borussie.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – Hinteregger, Hasebe, N'Dicka – D. da Costa, G. Fernandes (C), Gaćinović, de Guzmán, Kostić – Haller, Rebić.
Náhradníci: Rönnow – Falette, Jović, Willems, Russ, Tawatha, Paciência.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Johnson, Ginter, Elvedi, Wendt – Neuhaus, Kramer, Zakaria – T. Hazard, Stindl (C), Herrmann.
Náhradníci: Sippel – Lang, Strobl, Pléa, Drmić, Jantschke, Cuisance.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
Eintracht Frankfurt (5. místo, 9 – 6 – 6, skóre 40:27, 33 bodů)
Také Frankfurt prožívá velmi úspěšnou sezónu. Momentálně se pohybuje na pozicích, které by zajišťovaly účast v Evropské lize, což je soutěž, kterou Eintracht hraje i letos. Do vyřazovacích bojů vstoupil ve čtvrtek remízou 1:1 na hřišti ukrajinského Doněcku. Zajímavostí je, že nerozhodně skončily také poslední tři ligové zápasy hráčů Frankfurtu.

Posledních 5 zápasů Frankfurtu:
Frankfurt – Freiburg 3:1
Brémy – Frankfurt 2:2
Frankfurt – Dortmund 1:1
Lipsko – Frankfurt 0:0
Š. Doněck – Frankfurt 1:1 (EL)
Borussia Mönchengladbach (3. místo, 13 – 3 – 5, skóre 41:21, 42 bodů)
Borussia prožívá dobrou sezónu a útočí na postup do Ligy mistrů. Minimálně play off by Hříbatům už utéci nemělo, právě na pátý Frankfurt mají totiž náskok 9 bodů. Poslední zápas však Gladbachu vůbec nevyšel, doma totiž tento celek podlehl 0:3 Hertě.

Posledních 5 zápasů Gladbachu:
Dortmund – Gladbach 2:1
Leverkusen – Gladbach 0:1
Gladbach – Augsburg 2:0
Schalke – Gladbach 0:2
Gladbach – Hertha 0:3
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! V rámci 22. kola německé Bundesligy se utkají pátý Frankfurt a třetí Mönchengladbach. Souboj týmů z horní části tabulky tedy slibuje zajímavou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.