Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Mönchengladbach - 26. října 2018   20:30

Freiburg
1' Petersen  • 57' Waldschmidt (Haberer) • 90+4' Höler
3:1
(1:1)
Mönchengladbach
20' T. Hazard
Freiburg
Schwolow – Kübler, Gulde, Heintz, Günter – Frantz (C) (70. Sallai), Koch, Höfler, Haberer (89. Höler) – Petersen, Waldschmidt (90+2. Lienhart).
Flekken – Lienhart, Höler, Terrazzino, Sallai, Stenzel, Ravet.
Hartmann – Leicher, Sinn
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
24 000 diváků
Sommer – Lang (79. Traoré), Ginter, Elvedi, Wendt – Zakaria, Strobl (65. Neuhaus), J. Hofmann – T. Hazard, Stindl (C), Pléa (46. Herrmann).
Sippel – Traoré, Herrmann, Jantschke, Kramer, Neuhaus, Johnson.

On-line přenos končí, přeji hezký večer.
Mönchengladbašská Borussia, která v předešlých zápasech spráskala jak Mohuč (4:0), tak Bayern (3:0), se tentokrát musí sklonit před protivníkem ze středu tabulky a po odehrání celého kola s největší pravděpodobností ztratí druhou pozici.
Páni, to je radosti! Fotbalisté Freiburgu před vyprodanýma tribunama porazili 3:1 Mönchengladbach a potvrdili tak, že v domácím prostředí se jim proti tomuto soupeři dlouhodobě daří.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:12.
90+4'
90+4'
Freiburg právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Sommer opustil své království, aby poddaným pomohl s rozehrávkou, pod tlakem napadajícího útočníka však nakonec musel míč odkopnout. Ve středovém kruhu si ho tělem zpracoval LUCAS HÖLER a vůbec ne jednoduchou střelou do opuštěné brány zpečetil výhru Freiburgu.
90+2'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Philipp Lienhart.
90'
Po časomíře pokukující gladiátoři vidí, že jsou před nimi poslední tři minuty boje.
89'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Lucas Höler.
88'
Už takticky hrající Freiburg šetří cenné vteřiny.
86'
A tak se musela vracet. Naštěstí pro ni zákrokem zachránil situaci Sommer (Mönchengladbach).
85'
A nebyl jediný. Borussia ovšem ani při jednom ze dvou pokusů Schwolowu bránu neohrozila.
84'
Hned při dalším tažení získali hosté roh.
82'
Ofsajd a v něm Hazard (Mönchengladbach).
81'
Na tribunách Schwarzwald-Stadionu se tísní 24 000 diváků, je vyprodáno!
79'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Michael Lang, přichází Ibrahima Traoré.
78'
Tohle podražení Haberera musí být po zásluze potrestáno, své svědomí zpytuje Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach).
77'
Sallai (Freiburg) má sil na rozdávání. Nová tvář na hřišti se dostala už do druhé šance, tentokrát se snažila překonat Sommera z levé strany vápna.
75'
Freiburg si bezpečně hlídá vypracovaný náskok.
73'
Domácí zaveleli k brejku a málem ho dotáhli do konce! Na zadní tyč si naběhl Sallai a ve skluzu o chlup minul jemu adresovaný míč.
72'
A stejný stav zůstává i po rohovém kopu, který byl v režii dotahujícího se Mönchengladbachu.
71'
Dvacet minut před koncem drží domácí vedení 2:1.
70'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Mike Frantz, přichází Roland Sallai.
68'
Protože to tak nešlo dělat neustále, tak balon nakopli dopředu. Tím se ho však pouze zbavili.
67'
Domácí právě zvyšují procento držení míče.
65'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Florian Neuhaus.
63'
Něco vymyslet se tam snažil Zakaria (Mönchengladbach). Zpětná přihrávka, kterou uplácal, byla ovšem dětinská a způsobila ztrátu míče.
62'
Hosté se vrátili na freiburgské území.
60'
Hofmann (Mönchengladbach) vyzkoušel samostatný tah, bez podpory spoluhráčů byl však bezradný.
58'
Na řadě je Mönchengladbach.
57'
Zničehonic si Freiburg bere vedení zpět! Haberer se u pravé lajny svezl po dálnici a na jednom z exitů vyhodil balon kolmo na hranici šestnáctky. Tam si naběhl GIAN-LUCA WALDSCHMIDT, jenž z jedničky usměrnil míč mimo Sommerův dosah.
54'
O chvíli později ale sám zaútočil, atak vedený po levém křídle zastavil Zakaria faulem (Mönchengladbach).
52'
Freiburg raději krotí nastolené tempo.
51'
Uběhly sotva tři minuty a hosté si vypracovali další gólovku! Směrem k bráně si vedl balon Lang, počkal na vhodnou chvíli a vypálil. Jeho rána se jen těsně nevešla do pravé šibenice!
48'
Jak vidno, nejvíce energie si z kabiny přinesl Stindl. Po přijetí přihrávky napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů a nechybělo moc, aby nechal míč zapadnout k levé tyči! Domácí si oddechli.
46'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Patrick Herrmann.
46'
Aktéři zápasu se vrátili na hřiště, a druhý poločas tak zanedlouho začne. Dobře se bavte.
Fanoušci se při odchodu z ochozů rozplývají nadšením, první poločas je musel sakra bavit. Jeho atraktivitu rapidně zvýšil i Robert Hartmann, který na každé straně odpískal po jednom pokutovém kopu. A když k tomu připočteme množství gólových šancí, vychází nám skvělá reklama na fotbal.
45+1'
45+1'
Už v nastaveném čase musel být obezřetný také Schwolow, toho vyděsila skákavá rána ze střední distance. Brankář Freiburgu ji s vypětím všech sil vyrazil do strany a jeho spoluhráči následně dopravili balon do bezpečí.
44'
Na dobrý závěr poločasu dal razítko Kübler (Freiburg). Naprosto neohroženě vešel do pravé části vápna a tam sestrojil bombu, s jejímž zneškodněním měl Sommer hromadu práce.
42'
S dalším atakem přispěchal Frantz (Freiburg), ale ani on se při svém tažení lajnou nesetkal s úspěchem.
41'
Ten se domácím moc nepovedl. Waldschmidt kopl balon přímo do klubka hráčů a právě od něj se kulatý nesmysl odrazil mimo rizikovou zónu.
40'
Navíc je tu protiakce. Sólista Günter (Freiburg) vybojoval z rychlostního souboje muž proti muži roh.
38'
Mírně favorizovaný Mönchengladbach to nepřestává zkoušet, freiburgská obrana ale odolává.
37'
Slibně to vypadalo při nákopu na Pléu, jenomže před ním stačil míč odkopnout pozorný Heintz.
35'
I tak se balon nadále pohybuje na kopačkách Mönchengladbašských, ti hledají cestu do hloubi pole.
32'
Hosté zahájili obléhání pokutového území, brzy poté se však z útočné poloviny nechali vytlačit.
30'
Ve třicáté minutě je stav vyrovnaný 1:1.
29'
Byl to Mike Frantz (Freiburg). Svého soka ale neobral o míč zrovna v rámci fair play, a i když svého prohřešku lituje, trest v podobě žluté karty ho nemine.
27'
Tam se odehrává množství osobních soubojů o balon. Který z hráčů ho získá do své moci?
25'
Oproti posledním minutám se hra uklidnila. Tím, že probíhá v okolí středového kruhu.
23'
Z něj domácí nezahrozili.
22'
Strhnout vedení zpátky na stranu svého týmu měl v úmyslu Waldschmidt (Freiburg), záměr mu však obranným zákrokem překazil Ginter. Následuje roh.
20'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A také THORGAN HAZARD si s nařízenou penaltou hravě poradil. Nic nevymýšlel a jednoduše zavěsil balon pod břevno.
19'
Bláznivý začátek střetnutí pokračuje, penaltu bude kopat také Mönchengladbach! Stindla uvnitř velkého vápna srazil Hofmann.
17'
Konečně se znovu osmělili domácí. Günterova střela z dálky donutila Sommera k zákroku na zemi.
15'
Malinko je zneklidnil Pléa (Mönchengladbach), který vypálil ze střední distance. Míč prolétl nad břevnem.
13'
Domácí teď raději uklidňují roztržitou hru.
12'
Vyrovnání znovu viselo ve vzduchu! Zpoza vápna střílející Hazard (Mönchengladbach) těsně minul levou brankovou konstrukci.
10'
Ani tentokrát to nevyšlo. Freiburgská defenziva zůstala zkonsolidovaná a hrozící nebezpečí odvrátila.
9'
Další rožek pro Borussii.
7'
Přestože mönchengladbašští fotbalisté dostali příležitost na reparát, ten nesložili.
6'
A právě roh málem přinesl vyrovnání! Centrovaný balon propadl k Elvedimu, jenž orazítkoval pravou tyč domácí brány!
5'
Obléhání šestnáctky vedlo k rohovému kopu.
3'
S rychle inkasovaným gólem se hosté nehodlají smířit, a proto kombinují na útočné polovině.
1'
K exekuci pokutového kopu se postavil NILS PETERSEN a s přehledem ho proměnil. Gólman Sommer se vydal na opačnou stranu.
1'
To je nečekaný úvod zápasu! Waldschmidt (Freiburg) už po deseti vteřinách od úvodního hvizdu vnikl do šestnáctky, kde mu pod nohy padl vyběhnuvší Sommer. Sudí Hartmann na nic nečekal a ukázal na penaltový puntík!
1'
Los určil, že výkop provedou domácí.
Je to tady. Zkušený rozhodčí Robert Hartmann oficiálně přivedl fotbalisty na zelený pažit.

SC Freiburg: Schwolow – Kübler, Gulde, Heintz, Günter – Frantz (C), Koch, Höfler, Haberer – Petersen, Waldschmidt.
Náhradníci: Flekken – Lienhart, Höler, Terrazzino, Sallai, Stenzel, Ravet.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – Zakaria, Strobl, J. Hofmann – T. Hazard, Stindl (C), Pléa.
Náhradníci: Sippel – Traoré, Herrmann, Jantschke, Kramer, Neuhaus, Johnson.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Sinn.
Zatímco fotbalisté se na hrací ploše ještě rozcvičují, vy si v klidu prohlédněte sestavy.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z bundesligového utkání Freiburg – Mönchengladbach.

Borussia Mönchengladbach

Vestfálský celek se poučil z loni neúspěšné honby za evropskými poháry a s tříbodovým odstupem dýchá na záda vedoucímu Dortmundu. V domácím prostředí Mönchengladbach pokaždé zvítězil a v Mnichově dokonce spráskal tamní Bayern 3:0. Dojmy z těchto parádních výsledků trošku kazí zbytečné ztráty s protivníky ze středu startovního pole.

Minulé kolo:
Mönchengladbach – Mohuč 4:0 (1:0)
Branky:
21., 53. a 63. Hofmann, 58. T. Hazard.
SC Freiburg

Sport-Club by se rád vyhnul sestupovým starostem, které ho v předchozí sezoně strašily až do závěrečného kola. Naštěstí má Freiburg nový bundesligový ročník slibně rozjetý, když za sebou nechává hned sedm soupeřů. Bodové rozdíly mezi nimi jsou ovšem minimální, i proto je třeba se na každý zápas stoprocentně soustředit.

Hertha Berlín – Freiburg 1:1 (1:1)
Branky:
7. Duda – 36. Koch.
Páteční předehrávku 9. kola Bundesligy obstará večerní souboj Freiburgu s Mönchengladbachem. Pojďme se oběma týmům podívat na zoubek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.