Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hannover : Stuttgart - 6. října 2018   15:30

Hannover
30' Wood (Albornoz) • 45+1' Wood (Albornoz) • 90+1' Bebou (Haraguči)
3:1
(2:0)
Stuttgart
50' Mario Gómez  (Thommy)
Hannover
Esser – Elez, Felipe, Anton (C), Albornoz – Bebou, Walace, Schwegler (87. Fossum), Asano (14. Haraguči) – Wood (77. Bakalorz), Füllkrug.
Tschauner – Muslija, Wimmer, Fossum, Weydandt, Haraguči, Bakalorz.
Stegemann – Pickel, Assmuth
HDI-Arena. Hannover
Stuttgart
Zieler – Beck, Baumgartl, Pavard, Sosa – G. Castro (46. N. González), Badstuber (46. Thommy), Ascacibar, Gentner (C) (84. Sarpei) – Didavi – Mario Gómez.
Grahl – Emiliano Insúa, Maffeo, Thommy, Akolo, Sarpei, N. González.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:9.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, do které skvěle vstoupili hosté a vypadali jako úplně jiný tým, než jaký odehrál první poločas. Tlak hostů přetavil ve snížení Mario Gómez. Hostům se však již nic dalšího vymyslet nepodařilo, takže domácí hrozili z protiútoků a v závěru zápasu přidal pojistku Ihlas Bebou. Domácí byli po většinu utkání vizuálně o něco lepším celkem a po zásluze si připisují letošní první bundesligovou výhru, čímž srovnávají počet bodů se svým dnešním soupeřem a Düsseldorfem na pět. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+5'
90+4'
Po rohovém kopu žádné další ohrožení domácí branky nepřišlo, takže to vypadá, že si domácí celek v důležitém souboji připíše tři body.
90+3'
Daniel Didavi ještě vyzkoušel pozornost brankáře Essera, který ránu na bližší tyč vytěsnil na roh.
90+2'
V další velmi dobré příležitosti se ocitl Niclas Füllkrug, ale nedokázal překonat dobře vyběhnutého Zielera.
90+1'
Hannover právě vstřelil branku!
Centr z levé strany od Haragučiho doletěl na zadní tyč, kde stál připravený IHLAS BEBOU, který se neukvapil a přesnou ranou rozvlnil síť. Ještě se prověřovalo ofsajdové postavení Haragučiho, ale branka platí.
90'
Nastavovat se budou ještě 4 minuty.
90'
Ofsajdová pozice hostů znamená další přerušení hry a ušetření času pro domácí fotbalisty.
89'
Erik Thommy zklamal. Na levé straně se dostal k možnosti odcentrovat, ale míč poslal pouze do zámezí, takže vykopávat bude Esser.
88'
Hosté mají míč na svých kopačkách a hledají cestu k soupeřově brance. Zatím jsou ale poměrně daleko.
87'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Iver Fossum.
86'
Závěr zápasu se nám mílovými kroky přibližuje a domácí jsou i nadále v nejtěsnějším možném vedení.
85'
Domácí mohli jít do protiútoku, ale nedovolený zákrok hostů vše překazil. Sudí ukazuje Thommymu žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Hans Nunoo Sarpei.
83'
Hosté se snažili projít po pravé straně, ale podařilo se jim získat jen rohový kop.
82'
Žlutou kartu dostává Genki Haraguči (Hannover 96).
81'
Timo Baumgartl zakročil a odpálil míč za postranní čáru, protože jinak by se soupeř mohl hnát do nebezpečného brejku.
80'
Centr od rohového praporku si našel nabíhající Anton, leč jeho zakončení nebylo vůbec přesné.
79'
Další střelecká příležitost domácích, ale Benjamin Pavard ránu zblokoval na rohový kop.
78'
Na hrací ploše zůstal v nefotbalové pozici jeden z domácích, ale po krátké chvíli se zvedá a opět se zapojuje do hry.
77'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Bobby Wood, přichází Marvin Bakalorz.
75'
Bebou si dobře počkal s centrem, našel hlavu Wooda, ale Ron-Robert Zieler překazil Američanovi radost z hlavičkového hattricku výborným zákrokem.
75'
Andreas Beck poslal zajímavý míč do pokutového území, na který jen o kousek nedosáhl Nicolás González.
74'
Dalekonosný centr našel Didaviho, který po souboji s Elezem končí na trávníku. Hosté by si přáli žlutý trest pro chorvatského zadáka.
73'
Ovšem po centru do pokutového území nic zajímavého nepřichází, protože míč odvrátil jeden z hráčů Stuttgartu.
73'
Ihlas Bebou dokázal na pravé straně vybojovat další rohový kop pro Hannover 96.
72'
Hosté se dostali k pokutovému území soupeře, kde však ztratili míč.
71'
Nedovoleného zákroku se tentokrát dopustil Borna Sosa. V posledních chvílích sledujeme hodně bojovné utkání.
70'
Santiago Ascacibar si počínal příliš tvrdě v souboji s Haragučim a sudí píská faul hostujícího hráče.
69'
Nepřesná přihrávka Stuttgartu se stala jednoduchou kořistí Michaela Essera.
68'
Bobby Wood našel nabíhajícího Albornoze, který padá v pokutovém území, ale Chilan si nepohlídal ofsajd, takže penalta se pískat nebude.
66'
V pokutovém území hosté reklamovali hru rukou v podání některého z domácích hráčů, ale sudí byl blízko celé situaci a signalizuje, ať se pokračuje ve hře.
65'
Erik Thommy hodně zvedl hru Stuttgartu směrem vpřed. Z levé strany poslal míč na branku a Esser měl co dělat, aby míč nepustil za svá záda.
64'
Znovu byl u míče Mario Gómez, který se nerozpakoval a vyslal tvrdou pumelici na branku. Michael Esser však byl na svém místě a ránu lapil.
63'
Füllkrug dostal míč do běhu, ale byl tísněn vracejícím se Beckem, takže vystřelil v nadějné pozici hodně nepřesně.
62'
Gómez dobře udržel míč, i když měl soupeře přilepeného na zádech, nicméně pak poslal nepřesnou přihrávku.
61'
Tentokrát už se faul píská, ale jde o útočný faul domácího hráče.
60'
Tak pozor! Felipe sestřelil unikajícího Gonzáleze, ale rozhodčí ukazuje, že se nic nestalo a nechává pokračovat ve hře.
59'
Mario Gómez našel na hranici vápna Thommyho, jenže ten nezvládl zpracovat míč a projít do pokutového území.
58'
Daniel Didavi je hodně aktivní. Tentokrát trefil jen soupeře, od něhož se míč odrazil do míst, kde zasáhl Michael Esser.
57'
Opět byl v akci Američan ve službám Hannoveru, ale Wood ve vápně přes soupeře neprošel.
56'
Na druhé straně střílel Daniel Didavi a nebyl to vůbec špatný pokus, který Esser pouze vyrazil na roh. Po něm se domácí s trochou štěstí ubránili.
55'
A hned to mohlo být pro domácí veselejší. Füllkrug si šel pro penaltu, ale faulován nebyl, nicméně branka zůstala opuštěná, leč Wood ji zpoza vápna trefit nedokázal.
54'
Domácí zatím ve druhé půli vypadají hodně zaskočeně a vzhledem k současnému stavu se musí velmi rychle vzpamatovat.
53'
A už mohlo být klidně vyrovnáno, protože centr od rohového praporku v podání Didaviho našel Gonzáleze. Jeho hlavička sice byla přesná, ale slabá, takže Esser chytá.
52'
Hosté jsou ve druhé půli jako vyměnění a nyní se jim podařilo vybojovat výhodu rohového kopu.
50'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Didavi poslal míč na střídajícího Thommyho, který narýsoval krásnou přímku, na níž našel zkušeného útočníka a MARIO GÓMEZ už si věděl rady se zakončením, které poslal na vzdálenější tyč.
49'
Erik Thommy přenesl hru na pravou stranu na Becka, jehož míč však postrádal přesnost.
48'
Mario Gómez se při pokusu získat si prostor fauloval domácího kapitána Waldemara Antona.
47'
Nákop Andrease Becka trefil pouze napadajícího protihráče, od něhož se odrazil do zámezí. Vykopávat tedy bude Zieler.
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Holger Badstuber, přichází Erik Thommy.
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Nicolás González.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které poměrně jednoznačně kralovali domácí. Dlouhou dobu sice měli územní převahu, ale nedokázali si vypracovat žádné střelecké pozice. To se však změnilo ve 30. minutě, kdy Albornoz vynikajícím centrem našel Bobbyho Wooda a ten hlavičkoval přesně. I nadále byli domácí lepším týmem a v závěru poločasu se po zásluze dočkali zvýšení vedení, o což se opět postarala dvojice Miiko Albornoz, Bobby Wood. Plány Hannoveru na vítězství nenarušilo ani vynucené střídání Asana již ve 14. minutě. Hosté zatím mnoho nepředvedli a budou muset hodně přidat, pokud pomýšlí na zisk nějakého bodu. Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
45+2'
45+1'
Přeci jen se domácí dočkali zaslouženého zvýšení vedení. A opět jsou v akci namočení stejní hráči jako minule. Centroval Miiko Albornoz a do branky míč hlavou umisťoval BOBBY WOOD.
45+1'
Po centru z pravé strany zakončoval ve vápně Felipe, ale tvrdou ránu schytal pouze Timo Baumgartl, který Brazilci skočil do střely.
45'
Míč do hry uvedl Pirmin Schwegler, jehož centr do pokutového území našel opět jen hlavu soupeře na bližší tyči.
44'
Nepřesný pas na pravou stranu sice hráč Stuttgartu zachytil, ale následně se opět k míči vrací domácí, kteří získali rohový kop.
43'
V posledních okamžicích je k vidění hodně nepřesností na obou stranách a hra se drží celkem daleko od obou branek.
42'
Málem byl k vidění úsměvný moment, když se Ihlas Bebou chystal vhazovat, ale míč mu téměř jako živý vyskočil z ruky. Na poslední chvíli hráč z Toga neposedný balón zkrotil.
41'
Pirmin Schwegler možná zbytečně zahrál do těla soupeři, který by jinak měl velké problémy udržet míč. Píská se faul švýcarského internacionála.
40'
Gómez přihrál na hranici vápna Pavardovi, ale ten nedokázal propálit hradbu těl před sebou.
39'
Hosté dokázali vybojovat výhodu rohového kopu, takže se také mohou ukázat.
38'
K vidění byla rána z hodně velké dálky, kterou navíc tečoval bránící hráč Stuttgart. Střela ovšem původně mířila mimo a ani po teči zřejmě na branku nesměřovala. Vzhledem k teči však Zieler musel zasáhnout a poradil si.
37'
Opět další o kousek delší přihrávka, než bylo záhodno. Nakonec před soupeřem snadno zasáhl Ron-Robert Zieler.
36'
Přihrávka domácích na hranici vápna byla o trochu méně přesná, než jak by bylo zapotřebí, takže míč zachytila hostující obrana.
34'
Rozhodčí Stegemann odpískal nedovolený zákrok Bobbyho Wooda, který lehce zatlačil na Holgera Badstubera a ten se svezl k zemi.
33'
Ošetřování Gómeze pokračuje na hrací ploše a lékaři signalizují, že bude potřeba vyměnit dres, který je hodně zakrvácený.
32'
Po dalším střetu s Felipem končí na zemi Mario Gómez. Brazilec si při výskoku pomohl zřejmě loktem. Zkušený německý reprezentant má krvácející ránu na hlavě.
30'
Füllkrug dokázal udržet míč u pokutového území Stuttgartu, poslal ho na Miika Albornoze, Chilan okamžitě vyslal ostrý centr do pokutového území, kde si vyskočil BOBBY WOOD a přesnou hlavičkou nedal Zielerovi šanci.
29'
Další chyba v rozehrávce Hannoveru přišla uprostřed hřiště, kdy přihrávka nešla na nikoho a Bebou míč nemohl zachytit ve hře.
28'
Na druhé straně se do zakončení dostal Niclas Füllkrug, nicméně ani jeho pokus v síti nekončí, když trefil pouze prostor, kde stál připravený Zieler.
27'
Mario Gómez dostal míč do běhu na levou stranu, odkud možná trochu překvapivě vypálil, ale nešlo o vůbec špatnou střelu, protože vystrašila Essera a skončila v boční síti.
26'
Hodně nepříjemný zákrok na Schweglera předvedl Christian Gentner, ale rozhodčí zatím karetně netrestá.
25'
Niclas Füllkrug poslal zajímavý centr na hranici vápna, jenže Walace nedokázal trefit míč při pokusu o střelu.
24'
Dlouhý výkop brankáře Zielera dokázala zachytit domácí obrana a Hannover opět kombinuje s míčem u kopaček.
23'
Andreas Beck se nechal odstavit od míče, navíc následně fauloval protihráče.
22'
Ofsajdové postavení přerušuje útočné snažení domácího družstva, takže se k míči dostanou hosté.
21'
Gonzalo Castro sice vyhrál hlavičkový souboj na půlce hřiště, nicméně míč poslal pouze mimo hrací plochu.
20'
Hostům se zatím vůbec nedaří držet míč na svých kopačkách a opět ho velmi rychle odevzdali soupeři.
19'
Miiko Albornoz dostává svou letošní první žlutou kartu za nepříjemné dohrání soupeře.
18'
Na hrací ploše skončil Mario Gómez, který se dostal po zákroku Felipeho do menšího konfliktu právě s faulujícím Brazilcem. Vše je ale velmi rychle sudím uklidněno.
17'
I nadále je aktivnějším celkem domácí Hannover, leč zatím chybí více přesnosti a kreativity.
16'
Defenziva Stuttgartu se ocitla pod tlakem, avšak Andreas Beck dokázal míč na poslední chvíli odkopnout před dotírajícím soupeřem.
15'
Fotbalisté Hannoveru vyprodukovali další nepřesnou přihrávku, která končí za postranní čarou.
14'
Takuma Asano odchází ze hřiště již ve čtrnácté minutě a nahrazuje ho další japonský fotbalista Genki Haraguči. Asano si zřejmě zranil zadní stehenní sval.
13'
Bobby Wood sice ukázal velkou rychlost, ale přesto nedokázal zastihnout nepřesnou přihrávku na hrací ploše.
11'
U míče už jsou opět domácí fotbalisté, kteří byli v úvodní desetiminutovce aktivnějším celkem.
10'
Centr našel Gentnera, ale ten nedokázal posunout míč na spoluhráče a ani sám nezakončil. Posléze přišel další centrovaný balón, ale ten vyletěl mimo hrací plochu, aniž by ho mohl kdokoliv zasáhnout.
9'
Daniel Didavi nabral rychlost, kterou soupeři nestíhali, takže ho Albornoz poslal k zemi. Uvidíme standardní situaci z pravé strany nedaleko vápna.
8'
Z hranice pokutového území se rozhodl vypustit střelu Pirmin Schwegler. Švýcarova rána však nabrala příliš velkou výšku a hrací plochu opustila několik metrů nad břevnem.
8'
Výborný obranný zákrok hostů zabránil domácímu hráči v dalším centru do pokutového území.
6'
Povedený centr z pravé strany musel na poslední chvíli před protivníkem odvracet Timo Baumgartl. Musel zasáhnout, jinak by Asano hlavičkoval ve velmi dobré pozici.
5'
Felipe předvedl až příliš klidu v rozehrávce, takže dovolil napadajícímu soupeři se přiblížit a již neměl dost času na přihrávku. Měl však štěstí, že hosté se nedokázali dostat do brejku.
4'
Příliš dlouhou přihrávku k pravé lajně nedokázal získat Takuma Asano, takže vhazují hráči VfB.
3'
Ani Asanův centr z pravé strany nepřinesl žádné starosti pro defenzivu Stuttgartu.
3'
Na levé straně se Albornozovi podařilo vybojovat první rohový kop. Ten rozehrál Švýcar Schwegler, ale našel jen hlavu bránícího soupeře.
2'
Obrana Stuttgartu je pozorná a centr na útočníka odvrací za postranní čáru, takže domácí mohou vhazovat.
1'
Domácí mají od úvodu míč na svých kopačkách a hledají, zda by se nenašlo nějaké místo v soupeřově obranném postavení, kudy projít až k brance.
1'
Hannover nastupuje v červených dresech, zatímco jejich soupeř oblékl bílou variantů dresů.

Hannover 96: Esser – Elez, Felipe, Anton (C), Albornoz – Bebou, Walace, Schwegler, Asano – Wood, Füllkrug.
Náhradníci: Tschauner – Muslija, Wimmer, Fossum, Weydandt, Haraguči, Bakalorz.

VfB Stuttgart: Zieler – Beck, Baumgartl, Pavard, Sosa – G. Castro, Badstuber, Ascacibar, Gentner (C) – Didavi – Mario Gómez.
Náhradníci: Grahl – Emiliano Insúa, Maffeo, Thommy, Akolo, Sarpei, N. González.

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Assmuth.
VfB Stuttgart

Celek z hlavního města Bádenska-Württemberska se nachází na průběžné 16. příčce se ziskem pěti bodů, když první výhru zapsal v posledním kole. Kromě cenného skalpu Brém získal Stuttgart body za remízy ve Freiburgu a s Düsseldorfem. Na papíře přitom Stuttgart nemá špatná jména, kdy zde hraje třeba mistr světa Pavard či hráči jako Castro, Aogo, Gentner, Badstuber či brankář Zieler. Nejlepším střelcem je pak dvougólová legenda Mario Gómez.
Hannover 96

Domácí celek je nejhorší ze všech účastníků soutěže, protože doposud zapsal pouhé dva body za dvě remízy v úvodních dvou kolech (v Brémách a doma s Dortmundem). Od té doby zapsal pouze čtyři porážky (v Lipsku, Norimberku, Frankfurtu a doma s Hoffenheimem). Nejlepším střelcem týmu je Niclas Fullkrug, který vsítil dvě branky. Hned u několika hráčů Hannoveru není jisté, zda do utkání vůbec zasáhnou – Hubers, Maina, Sarenren-Bazee, Prib.
Máme před sebou sedmé kolo německé nejvyšší fotbalové soutěže, kde se spolu utkají celky Hannover 96 a VfB Stuttgart. Ani jednomu týmu se start ligy nepovedl podle představ a nachází se na spodku bundesligové tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.