Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Stuttgart - 23. listopadu 2018   20:30

Leverkusen
77' Volland (Havertz) • 83' Volland (Havertz)
2:0
(0:0)
Leverkusen
Hradecky – L. Bender (79. Wendell), S. Bender, Tah, Jedvaj (67. Alario) – Baumgartlinger, Aránguiz – Bellarabi, Havertz, Brandt – Volland.
R. Özcan – Bailey, Alario, Dragović, Kohr, Weiser, Wendell.
Schröder – Grudzinski, Thielert
BayArena, Leverkusen
Stuttgart
Zieler – Beck, Pavard, Kempf, Emiliano Insúa – Maffeo (46. Thommy), Ascacibar, Aogo (83. Akolo), Gentner (81. G. Castro), N. González – Mario Gómez.
Grahl – Aidonis, G. Castro, Akolo, Sosa, Thommy, Sarpei.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:6. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:8.
Je dobojováno. Leverkusen nakonec potvrdil roli favorita a doma porazil poslední Stuttgart 2:0. Vítězství Leverkusenu se ovšem nerodilo lehce, protože v 77. minutě to bylo 0:0, ovšem pak se dvakrát prosadil dnes skvěle hrající Kevin Volland a domácí berou zcela zaslouženě všechny tři body. Hosté bojovali, dřeli, ale na body to dnes nestačilo.
90+3'
90+3'
Domácí dali branku na 3:0, ale ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí.
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Po zisku míče šli domácí dopředu, nakonec zakončoval aktivní Julian Brandt, ale jeho ráně chyběla přesnost.
87'
Nyní to ale zkoušeli hosté, jenže jejich kombinace úspěšná nebyla.
85'
Domácí kontrolují své vedení a nikam už nepospíchají, což je zcela pochopitelné.
83'
Leverkusen právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto, protože domácí jdou do vedení 2:0! Po rychlé akci pálil z hranice velkého vápna KEVIN VOLLAND a proti jeho dělovce byl Zieler bez šance!
83'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Dennis Aogo, přichází Chadrac Akolo.
81'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Gonzalo Castro.
81'
Domácí jsou nyní pochopitelně při chuti a znovu se tlačí dopředu, tak uvidíme, zda ještě něco vymyslí.
79'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Wendell.
77'
Tak domácí se nakonec přeci jen dočkali a jdou do vedení 1:0! Po rohovém kopu se do zakončení dostal KEVIN VOLLAND, kterému se po několika šancích podařilo dostat míč do branky a Leverkusen je blízko třem bodům.
76'
Z velké dálky to vyzkoušel Erik Thommy, ale jeho rána byla velmi nepřesná a Lukas Hradecky byl i tentokrát bez práce.
74'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale ani tentokrát jsme se branky nedočkali. Stuttgart stále skvěle brání.
73'
Nyní nedočkáme. Hosté se i tentokrát ubránili. Domácí ale zůstávají u míče a snaží se něco vymyslet.
72'
Je tu další rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se úvodní branky?
70'
Nyní jsme viděli rohový kop hostů a po rychlé akci i rohový kop domácích, ale ani z jednoho se nic neurodilo.
68'
Rohový kop pro Leverkusen.
67'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Tin Jedvaj, přichází Lucas Alario.
65'
Domácí jsou nyní jasně lepším celkem, stále se tlačí dopředu, ale v zakončení se jim nedaří.
62'
A to je neuvěřitelné, co domácí nedali! Po rychlé akci měl před sebou Kevin Volland zcela prázdnou branku, ale míč poslal nad ní a stav utkání se třicet minut před koncem nemění!
61'
Hosté zahrávali další rohový kop, ale ani z něj nic nebylo. Na tahu jsou domácí, kteří rychle pospíchají dopředu.
60'
Aktivní Mario Gómez vybojoval rohový kop i pro hosty.
58'
Domácí zahrávali rohový kop, ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Na tahu je tedy Stuttgart.
56'
K centrovanému míči se drali hned dva domácí hráči, ale ani jeden se k němu nedostal a Stuttgart se znovu ubránil.
55'
54'
A z rohu nic nebylo, takže na úvodní branku tohoto utkání stále čekáme.
53'
Ukázal se i nestárnoucí Mario Gómez, který vystřelil z hranice velkého vápna, ale dobrým zákrokem se prezentoval Lukas Hradecky, který míč skvěle vyrazil na roh!
50'
Ale hosté stále velmi dobře brání. Ukázali to i tentokrát a hned se vydali dopředu, ale byla z toho jen nepřesná přihrávka.
48'
Domácí se hned vydali dopředu, kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Erik Thommy.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33 hodin.
První poločas je za námi. Příliš nám toho nenabídl, branku žádnou a Leverkusen tak hraje se Stuttgartem stále bez branek. Domácí byli aktivnější, ale je vidět, že se jim zatím v této sezoně nedaří. Uvidíme, co hráči předvedou ve druhém dějství.
45+3'
45+3'
K centrovanému míči se dostával Volland, ale nakonec mu pár decimetrů chybělo.
45+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Tak v prvním poločase to žádná fotbalová show rozhodně nebyla. Viděli jsme velkou bitvu, což dokazuje také to, že rozhodčí rozdal 6 žlutých karet, to se tak často nevidí.
42'
Žlutou kartu dostává Marc-Oliver Kempf (VfB Stuttgart).
41'
Žlutou kartu dostává Lars Bender (Bayer Leverkusen).
40'
Nyní to zkusil hostující Dennis Aogo, ale ani jeho rána nebyla přesná a míč skončil vysoko nad brankou Leverkusenu.
39'
Žlutou kartu dostává Sven Bender (Bayer Leverkusen).
37'
Nakonec se na hranici velkého vápna dostal k míči Julian Brandt, ale podklouzl a nic z toho nebylo.
36'
Domácí pokračují v aktivní hře a snaží se něco vymyslet na polovině soupeře.
34'
Žlutou kartu dostává Pablo Maffeo (VfB Stuttgart).
31'
Hosté spoléhají hlavně na rychle brejky, ale zatím se ani jeden neujal. Nyní to znovu skončilo nepřesnou přihrávkou a míč opět sebral Lukas Hradecky.
29'
Na výbornou přihrávku za obranu si naběhl Tin Jedvaj, ale z hranice malého vápna poslal míč vysoko nad branku! To byla obrovská šance Leverkusenu.
27'
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a pro míč si došel Lukas Hradecky.
25'
Domácí to nyní sehráli skvěle, na konci celé akce byl Kai Havertz, ale jeho ránu zblokoval hostující obránce.
23'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Na tahu jsou tedy domácí, kteří drží míč, kombinují a nikam nepospíchají.
22'
Rohový kop pro Stuttgart.
21'
Po hezké kombinaci pálil Charles Aránguiz, ale zakončení nezvládl a míč poslal zhruba metr nad branku.
20'
Domácí jsou aktivnější, ale v útočné fázi se trápí a nedaří se jim něco vymyslet.
18'
Žlutou kartu dostává Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen).
17'
Po diskuzích nakonec domácí rozehráli, ale nic z toho nebylo. Pokračujeme tedy za stavu 0:0.
15'
Tak pozor, protože rozhodčí se šel podívat na video a nakonec to pokutový kop není. Domácí budou zahrávat standardní situaci přesně z hranice velkého vápna!
14'
Emiliano Insúa zahrál rukou, pokutový kop pro Leverkusen!
13'
A znovu domácí. Do vápna se dral hodně aktivní Kevin Volland, ale ani tentokrát se přes obránce nedostal.
11'
Ale ani ze svého druhého rohu domácí nic nevytěžili a na úvodní branku tedy stále čekáme.
10'
9'
Domácí jsou znovu u míče a diktují tempo hry. Jen doplním, že Leverkusen je v tomto utkání velkým favoritem.
7'
Nakonec to na sebe vzal Kevin Volland, ale jeho rána přesná nebyla a Ron-Robert Zieler byl bez práce.
6'
Hráči Leverkusenu jsou stále u míče a snaží se něco vymyslet, ale zatím se do zakončení nedostali.
4'
Dopředu se vydali i domácí, ale jejich kombinace k ničemu nakonec nevedla. Začalo se ale v hodně svižném tempu.
3'
Žlutou kartu dostává Christian Gentner (VfB Stuttgart).
2'
A hostující hráč po souboji upadl ve vápně, vypadalo to dost sporně, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal. Hosté se samozřejmě velmi zlobí.
1'
Hosté vstoupili do tohoto utkání velmi aktivně. Hned se usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
1'

Bayer Leverkusen: Hradecky – L. Bender, S. Bender, Tah, Jedvaj – Baumgartlinger, Aránguiz – Bellarabi, Havertz, Brandt – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Bailey, Alario, Dragović, Kohr, Weiser, Wendell.

VfB Stuttgart: Zieler – Beck, Pavard, Kempf, Emiliano Insúa – Maffeo, Ascacibar, Aogo, Gentner, N. González – Mario Gómez.
Náhradníci: Grahl – Aidonis, G. Castro, Akolo, Sosa, Thommy, Sarpei.

Rozhodčí: Schröder – Grudzinski, Thielert.
Poslední vzájemné zápasy

Leverkusen – Stuttgart 0:1
Stuttgart – Leverkusen 0:2
Leverkusen – Stuttgart 4:3
Leverkusen – Stuttgart 4:0
VfB Stuttgart je na tom ještě hůře. Hostující tým zatím vybojoval pouze 8 bodů, skóre má 8:24 a v tabulce mu patří poslední místo, takže i hosté potřebují nutně získat všechny body a odrazit se k lepším výkonům. V posledním kole Stuttgart ale předvedl velice dobrý výkon a vyhrál v Norimberku, tak uvidíme, zda na to naváže.
Bayer Leverkusen

Domácí celek měl i v této sezoně velké ambice, ale zatím je to velké zklamání. Domácí mají pouze 11 bodů, skóre 16:23 a v tabulce jsou až na třinácté pozici, takže žádná velká sláva to opravdu není a Leverkusen musí zabrat, jinak bude řešit sestupové starosti. Leverkusenu se nedaří ani doma, kde z pěti zápasů vyhrál pouze jeden jediný a dnes tak nebere nic jiného, než všechny body.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německý Bundesliga má na programu další kolo a my budeme sledovat duel mezi Leverkusenem a Stuttgartem. Favoritem tohoto zápasu je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.