Bundesliga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Dortmund - 18. května 2019   15:30

0:2
(0:1)
Dortmund
45' Sancho  (Reus) • 54' Reus  (Pulisic)
Mönchengladbach
Sommer (C) – Beyer, Ginter, Elvedi, Wendt – Zakaria, Kramer (63. Strobl), J. Hofmann – Traoré (66. Pléa), Drmić, T. Hazard (75. Herrmann).
Sippel – Lang, Strobl, Herrmann, Pléa, Jantschke, Cuisance.
Gräfe – Kleve, Sinn
Borussia-Park, Mönchengladbach
54 022 diváků
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek, Weigl, Akanji, Guerreiro – Witsel, Delaney – Sancho (87. Dahoud), Reus (C) (83. Schmelzer), Pulisic – M. Götze (75. Alcácer).
Hitz – Zagadou, Alcácer, Dahoud, Schmelzer, Bruun Larsen, Toprak.

To je ode mě z tohoto zápasu a celé sezony Bundesligy vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 0:3.
Střely mimo: 6:7.
Rohy: 2:2.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 8:6.
Dortmund předvedl ve druhém poločase výborný výkon a mohl klidně vstřelit i více gólů, jako jen jeden. I tak ale s přehledem zvítězil v Mönchengladbachu 2:0. Domácí se nedostali ve druhém dějství prakticky k ničemu a v závěru byli úplně odevzdaným soupeřem, který jako kdyby ani nebojoval o Ligu mistrů. Ani jeden z týmů tak nesplnil svůj předzápasový cíl. Dortmund sice vyhrál, Bayern ale zvítězil doma nad Frankfurtem jasně 5:1 a vyhrál titul s dvoubodovým náskokem před Dortmundem. Mönchengladbach zase po této porážce přišel o čtvrtou příčku, na kterou se dostal Leverkusen, a končí na pátém místě znamenajícím účast v Evropské lize.
90'
88'
Hosté získali přímý kop, ten však rozehráli jen přihrávkou po zemi do strany. Nemá smysl někam se hnát, titul je už ztracený a tento zápas pravdepodobně rozhodnutý.
87'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Mahmoud Dahoud.
86'
Hosté drží kulatý nesmysl pod svou kontrolou a závěr utkání mají pevně pod kontrolou.
85'
Domácí tým získal přímý kop z levé strany, naložil s ním ale prachbídně. Centr letěl na Elvediho, který stál v ofsajdu.
83'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Marcel Schmelzer.
82'
Pulisic se dostal k míči na hranici šestnáctky Gladbachu a cez obránce nebezpečně vystřelil k vzdálenější tyči. Jeho střelu nedokázal ve skluzu dorazit do odkrytej branky Götze a míč doskákal těsně mimo Sommerovu branku.
81'
O titule je už rozhodnuto, Bayern totiž vede nad Frankfurtem už 5:1!
79'
Domácí vyrazili po zisku míče rychle do útoku, obrana Dortmundu se ale velmi rychle sfromovala na vlastní polovině a domácí musí přejít do postupného útoku.
77'
Hosté se snaží trochu uklidnit hru, proto si čtverica obránců Dortmundu posouvá míč na vlastní polovině.
75'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Patrick Herrmann.
75'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Paco Alcácer.
74'
Pléa se pokusil prosadit sám. Na hranici pokutového území obešel Piszczeka a z levé strany vystřelil, v dobré pozici ale namířil nad branku Dortmundu.
73'
Mönchengladbach se ale postupně začíná dostávat do tlaku a už asi dvě minuty se hosté k míči nedostali. Kombinace domácích ale zatím probíhá jen v úctivé vzdálenosti od branky Bürkiho.
72'
Po velmi dlouhé době útočí hosté. Hazardův centr zastavil Akanji, který míč odkopl na polovinu Gladbachu. Obránci domácích musí založit další útok.
70'
Pulisicův centr z levé strany odhlavičkoval Wendt, znovu se však míč rychle vrátil na kopačky hráčů hostujícího týmu.
68'
Pulisic si zpracoval těžkou Guerreirovu přihrávku na levém křídle, zasekl si protihráče a vystřelil. Jeho pokus zblokoval Beyer.
67'
Střely v 2. poločase: 1:6
Střely na branku v 2. poločase: 0:2
66'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Alassane Pléa.
65'
Hra je už ale opět tam, kde se odehrávala téměř celý druhý poločas – před šestnáctkou Mönchengladbachu. Domácí se opět jen přesouvají ze strany na stranu za přihrávajícími si hosty.
63'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Tobias Strobl.
62'
Vůbec poprvé v druhém poločase však zahrozili i oni. Drmić po přihrávce Hazarda vystřelil z otočky, namířil ale nad Bürkiho branku.
61'
Dortmund nadále drtí svého soupeře. Domácí mají velký problém získat míč a pokud se jim to i povede, tak ho velmi rychle vrátí hostům.
59'
Domácí hrají v druhém poločase velmi špatně. Sancho pronikl zleva do šestnáctky a přihrávkou do středu hledal Götzeho, tuto přihrávku ale srazil nohou Ginter do levé tyče vlastní branky. Domácí měli teď obrovské štěstí!
57'
Bayern se znovu dostal do vedení, opět tak vede v aktuální tabulce před Dortmundem o dva body.
56'
Dortmund pokračuje ve své aktivitě. Delaney hlavičkoval po centru z rohu, hlavou ale namířil mimo Sommerovu branku.
54'
Dortmund právě vstřelil branku!
Nádherná akce hostů končí druhým gólem! Sancho v rychlém protiútoku vysunul na pravé straně Pulisica, který ideální přihrávkou do brankoviště našel MARCA REUSE a kapitán Dortmund zblízka bez problémů překonal Sommera. Asistence: Christian Pulisic.
53'
Reus se s míčem hezky obtočil kolem obránce a překvapivě vystřelil, Sommer byl ale připraven a míč chytil.
52'
Frankfurt v Mnichově srovnal skóre, Bayern má tak v této chvíli stejný počet bodů jako Dortmund!
51'
Sancho pronikl z levé strany do šestnáctky a přihrávkou do druhé vlny našel úplně volného Reuse, který střelou z první přestřelil branku Sommera.
49'
Guerreirův centr se snažil hlavou sklepnout na Götzeho Witsel, těsně před útočníkem Dortmundu ale odkopl míč z pokutového území Elvedi. Hosté jsou od začátku druhého poločasu aktivnější.
48'
Míč už ale mají žlutočerní, kteří si ho posouvají ve středu pole. O průnik dopředu jako kdyby neměli zatím zájem.
47'
Pulisic se snažil o sólový průnik po pravém křídle, o míč ale přišel před šestnáctkou domácích. Sám pak přerušil rozehrávku domácích odkopem míče do autu.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádným střídáním.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
I když oba týmy potřebují nutně zvítězit, tak jsme viděli spíše taktickou bitvu, ve které nechce nikdo udělat chybu. Vyložených gólových příležitostí v první půli moc nebylo – Traoré trefil spojnici branky hostů, Reus z přímého kopu boční síť domácí branky a vedení Dortmundu napokon přinesl gól Sancha z úplného závěru prvního poločasu. Aktuálně by mu to ale na titul nestačilo, protože Bayern v souběžně hraném utkání vede doma nad Frankfurtem také 1:0. Mönchengladbach by se propadl na páté místo za Leverkusen, který vede v Berlíně nad Herthou 2:1.
45+5'
45+4'
Extra čas měly být jen dvě minuty, je ale jasné, že po dlouhé poradě hlavního rozhodčího s videoasistentem se ještě bude chvíli hrát.
45+3'
Gól platí! Dortmund vede 1:0!
45+2'
Hlavní rozhodčí se jde napokon sám podívat na videozáznam.
45+1'
Hlavní rozhodčí ještě znovu konzultuje situaci s videoasistentem. Podle některých záběrů se totiž zdá, že Reus centroval na Sancha už zpoza brankové čáry.
45'
Hosté otevírají skóre! Reus si na levém křídle skvěle naběhl na kolmici a i když byla jeho první přihrávka zblokovaná, tak ještě dokázal míč poslat přesně na nabíhajícího JADONA SANCHA. Angličan už neměl zblízka poslat míč z první pod břevno domácí branky. Asistence: Marco Reus.
43'
Videoasistent potvrdil verdikt hlavního rozhodčího, penaltu tak Dortmund kopat nebude.
42'
Reus pronikl z pravé strany do pokutového územia a po souboji s Elvedim spadl. Hlavní sudí se radí s videoasistentem.
40'
Centr z přímého kopu obrana Dortmundu znovu odvrátila do bezpečí, míč se ale pak vrátil do pokutového území hostů, kde ho nad branku poslal hlavou zblízka Elvedi.
39'
Standardku získávají i domácí. Thorgan Hazard se na levém křídle dostal před Piszczeka, který ho zastavil faulem.
38'
Reus trefil krásnou střelou z přímého kopu boční síť Sommerovy branky.
37'
Götze krásnou kličkou na hranici pokutového území obešel Beyera, kterému nezbyla jiná možnost, než ho faulovat. Přímý kop pro Dortmund ze skvělé střelecké pozice.
36'
Kramer odkopl centr Reuse, znovu se ale míč vrátil k žlutočerným. Sanchův průnik po levé straně pak zastavil čistým způsobem Ginter.
35'
Střely: 3:2
Střely na branku: 0:0
34'
Dortmund opět přebírá iniciativu a tlačí se postupným útokem k pokutovému území domácích. Stále ale nepřichází centr ani střela.
32'
Žlutou kartu za šlápnutí Wendtovi na nohu dostává Thomas Delaney (Borussia Dortmund).
31'
Domácí znovu získali rohový kop, dopadl ale úplně přesně, jako předtím. Centr odvrátila obrana Dortmundu a nákop Zakarii pak skončil u brankáře Romana Bürkiho.
30'
Po zisku míče poslali domácí okamžitě do náběhu na pravém křídle Thorgana Hazarda, ten se ale neprosadil cez Akanjiho a centr skončil v rukavicích brankáře Bürkiho.
29'
Hosté ale získali hrací předmět rychle zpátky pod svou kontrolu a znovu tak můžeme sledovat jejich postupnou kombinaci. Domácí obrana je stále připravena na jejich útoky.
28'
Tempo zápasu není v této chvíli vysoké. Dortmund se snažil prosadit se po levém křídle, Witsel ale míč při pokuse o kličku proti Beyerovi ztratil.
26'
Na trávníku se po souboji s Guerreirem ocitl Traoré, po krátkém ošetření ale bude v utkání pokračovat.
25'
Rohový kop získali i domácí. Center z něj odvrátila obrana Dortmundu a podobně dopadl i následný centr Hofmanna.
24'
Po rohovém kope se dostal k hlavičce ve středu šestnáctky domácích Piszczek, jeho hlavička ale šla mimo domácí branku. Nic na tom nezměnil ani Witsel, který se akrobaticky snažil míč u tyče dorazit.
23'
Dortmund má míč nadále pod kontrolou a postupně se přibližuje k šestnáctke Gladbachu. Střela ani centr zatím nepřicházejí.
21'
Hra se zatím odehrává z větší části ve středu pole. Aktivní hra obou týmů v úvodě utkání se změnila na hru, při které nechce ani jeden tým udělat chybu v obraně.
20'
Guerreiro si nedokázal zpracovat snadnou Akanjiho přihrávku a míč pustil za sebe do autu. Zaútočit tak mohou domácí.
18'
Po delší době se na útočné polovině ukázali i hosté. Reus sa dostal k přihrávce z levé strany, před nabíhajícím Götzem ale výborně zaregoval Ginter, který přihrávku zastavil.
17'
Mönchengladbach má v těchto chvílích mírnou převahu a iniciativu. Jeho kombinace ale probíhá v úctivé vzdálenosti od branky Dortmundu.
15'
Žlutou kartu za podražení Reuse dostává Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach).
15'
Držení míče: 46 % : 54 %
14'
Hofmann vystřelil ze střední vzdálenosti a vůbec ne špatně. Prudkou střelou po zemi jen těsně minul branku hostů.
13'
Thorgan Hazard si skvěle naběhl na kolmú přihrávku Zakarii, centr před branku ale zablokoval Piszczek. Hosté se však daleko nedostali a rychle o míč přišli.
12'
Traoré si dobře naběhl do otevřeného prostoru na pravé straně a nádhernou střelou z hranice šestnáctky trefil spojnici Bürkiho branky!
10'
Dortmund postupnou kombinací začína zatláčet domácí blíže k jejich pokutovému území, domácí obrana ale zatím funguje výborně a nepouští hosty do dobrých střeleckých pozic.
9'
Hraje se zatím otevřený fotbal ze strany na stranu. Vzhledem k pozicím v tabulce potřebují oba týmy zvítězit.
8'
Na opačné straně centroval z pravé strany Thorgan Hazard, brankář hostů Bürki ale s tímto nákopem neměl žádné problémy.
7'
Reus se hezky uvolnil na pravé straně a centrem našel hlavu Götzeho, který však míč dobře netrefil a poslal ho mimo domácí branku.
6'
Domácí tým zatím hroze především z levé strany. Drmićovi tentokrát odkopl míč při pokusu o další průnik Akanji do autu.
4'
Thorgan Hazard se krásnou individuální akcí prosadil přes tři protihráče a dostal se až ke střele z levé strany, tu ale zblokoval Piszczek. Bürki byl pak při zásahu proti míči padajícímu do jeho brankoviště faulován.
3'
Domácí po zisku míče vyrazili do prvního rychlého protiútoku, ten ale pokazil nepřesnou přihrávkou z pravého křídla Traoré. Hosté míč jen odkopli na polovinu domácích.
2'
Hosté zatím s rozehrávkou nikam nespěchají. K hracímu předmětu se dostal i brankář Bürki, který loptu nakopl dopředu.
1'
Výkop utkání měli hosté, kteří rozehrávají svou první útočnou akci od svých obránců.
1'
Domácí Mönchengladbach bude hrát v bílých dresech, hosté v tradiční žlutočerné kombinaci.
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu ke svému poslednímu zápasu v sezoně.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Beyer, Ginter, Elvedi, Wendt – Zakaria, Kramer, J. Hofmann – Traoré, Drmić, T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Lang, Strobl, Herrmann, Pléa, Jantschke, Cuisance.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Weigl, Akanji, Guerreiro – Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), Pulisic – M. Götze.
Náhradníci: Hitz – Zagadou, Alcácer, Dahoud, Schmelzer, Bruun Larsen, Toprak.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Vzájemné zápasy

V posledních sezonách je ve vzájemných zápasech jasně lepším týmem Dortmund, který vyhrál posledních sedm ligových duelů proti Mönchengladbachu za sebou. Mönchengladbach porazil svého dnešního soupeře naposledy ještě v dubnu 2015. První vzájemný zápas v této sezoně vyhrál doma před Vánocemi Dortmund 2:1.
Borussia Dortmund

Dortmund zase pro změnu ještě bojuje o titul, trumfy má však v rukou Bayern. Ten má před Borussií dvoubodový náskok a výrazně lepší skóre, Borussia tak na titul dnes musí zvítězit a současně musí Bayern doma podlehnout Frankfurtu. Dortmund má poměrně dobrou formu, když z posledních devíti zápasů ztratil body jen třikrát, všechny tři ztráty ale byly fatální. Nejdříve prohrál na začátku dubna v Mnichově s Bayernem 0:5, pak na konci dubna doma v derby se Schalke 2:4 a hned v dalším kole ztratil dvougólový náskok v Brémách a jen remizoval 2:2. Venku je Dortmund třetím nejlepším týmem soutěže a pokud chce ještě pomýšlet na zisk titulu, tak musí dnes nutně tuto bilanci potvrdit.

Borussia Mönchengladbach

Domácí tým bojuje o Ligu mistrů a před posledním kolem má k ní z trojice týmů, které o ní bojují, nejblíže. Mönchengladbach je na čtvrtém místě, o skóre před pátým Leverkusenem a o bod před šestým Frankfurtem. Na definitivní jistotu čtvrtého místa bez ohledu na ostatní soupeře tak musí dnes Gladbach vyhrát a udržet si lepší skóre ve srovnání s Leverkusenem. Forma domácích je v posledních kolech velmi nevyrovnaná a jarní část Bundesligy není v jejich podání vůbec povedená. Z posledních osmi zápasů vyhrál Mönchengladbach jen dvakrát (proti oběma sestupujícím týmům – Hannoveru a Norimberku) a získal jen devět bodů, díky podobně hrajícím soupeřům je ale na čtvrtém místě. Doma je Mönchengladbach čtvrtým nejlepším týmem soutěže, na vlastním hřišti ale nevyhrál od konce ledna, čili sedmkrát za sebou.

Hannover – Mönchengladbach 0:1
Mönchengladbach – RB Lipsko 1:2
Stuttgart – Mönchengladbach 1:0
Mönchengladbach – Hoffenheim 2:2
Norimberk – Mönchengladbach 0:4
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu posledního, 34. kola letošní sezony Bundesligy, ve kterém se utkají Borussia Mönchengladbach a Borussia Dortmund. Utkání začíná v 15:30.