Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Hannover - 25. listopadu 2018   18:00

Mönchengladbach
7' T. Hazard (Neuhaus) • 44' Lang (Jantschke) • 58' Stindl (T. Hazard) • 77' Zakaria (Strobl)
4:1
(2:1)
Hannover
1' Wood  (Füllkrug)
Sommer – Wendt, Elvedi, Ginter (40. Jantschke), Lang – Strobl – J. Hofmann, Neuhaus – Pléa (75. Zakaria), Stindl (C) (81. Raffael), T. Hazard.
Sippel – Bénes, Herrmann, Jantschke, Traoré, Zakaria, Raffael.
D. Siebert
Borussia-Park, Mönchengladbach
Hannover
Esser – Korb, Anton (C), Elez, Ostrzolek – Sarenren-Bazee (45+3. Haraguči), Fossum (65. Wimmer), Bakalorz, Maina (71. Weydandt) – Füllkrug, Wood.
Tschauner – Albornoz, Haraguči, Muslija, Sorg, Weydandt, Wimmer.

I druhý poločas nám nabídl pěknou podívanou. Domácí jen potvrzovali svou dobrou formu a přidali Hannoveru další dvě branky. Díky vítězství se dostanou na druhé místo v tabulce, což je pro Mönchengladbach hodně dobrý počin, vzhledem k tomu, že se v předešlých ročnících pohyboval spíše uprostřed tabulky! Hannover i nadále bude na chvostu tabulky.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 8:10.
90'
90'
Ten obránce nedokázal odhlavičkovat a míč propadl před branku, nakonec se míč odkutálel mimo pokutové území, aniž by jej někdo byl schopen dorazit do branky.
89'
Hendrik Weydandt se vydal na útočný výlet, nakonec se mu podařilo vybojovat ještě rohový kop pro svůj celek.
87'
Domácí s míčem na polovině Hannoveru, který se brání, aby nedostal další příděl.
86'
Mönchengladbach si díky tomuto vítězství polepší v tabulce a dostane se na druhé místo, za vedoucí Dortmund! Přeskočí i Frankfurt, kterému se taktéž momentálně velmi daří. Určitě by byla zajímavá konfrontace mezi těmito celky v této dosavadní formě obou celků!
85'
Blíží se nám závěr zápasu, který se budou domácí snažit dohrát v klidu a to také činí. Nyní kombinují na polovině hřiště.
84'
Sommer stále pozorný a naběhl si na centr ze střední vzdálenosti a chytá míč do svých rukavic.
83'
Thorgan Hazard v souboji s Korbem a nakonec je za tohle odměněn žlutou kartou.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Raffael.
80'
Domácí jsou při chutí a nyní kombinují v blízkosti pokutového území Hannoveru.
79'
Nyní už domácí mohou postupně slavit dané vítězství, protože vedení o tři branky, proti soupeři, který se nedostává do ohrožení branky domácích, již plně stačí
77'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Ale proč ne? DENIS ZAKARIA je na hřišti dvě minuty, svou první šanci nedokázal proměnit, ale nyní si naběhl na dlouhou přihrávku a prostřeluje Essera v jeho brankovišti.
76'
Ofsajd na straně Hannoveru. Na druhé straně se do šance hnal, čerstvý muž na hřišti, Zakaria, ale Esser byl u míče dříve.
75'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Denis Zakaria.
72'
... Jonas Hofmann úspěšně na přední tyči odvrací nepřesný centr.
72'
Genki Haraguči se ujme zahrávaní rohového kopu...
71'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Hendrik Weydandt.
70'
Do konce zápasu nám zbývá ještě dostatek času, aby se hosté pokusili o fotbalový zázrak. Nicméně vzhledem k dosavadním průběhu hry, se očekává, že Borussia si své vedení hravě pohlídá.
69'
Až nyní se domácí dostali opět na hranici šestnáctky soupeře, kde se pokoušeli o střelu, ale ta neměla šanci na úspěch.
68'
Domácí viditelně zvolnili a Hannover se dostává k centrům před branku, které však nejsou vůbec přesné.
66'
Domácí nyní nechávají soupeře hrát s míčem a vyčkávají spíše na nějakou chybu z jejich strany.
65'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Iver Fossum, přichází Kevin Wimmer.
64'
Nakonec došlo k takovému nahození na slepo a Sommer si doběhl pro míč.
63'
Hannover stále s míčem na půlce hřiště a Borussia nyní vyčkává k čemu se odhodlá.
62'
Po zahrání rukou má míč hostující celek, který se již smiřuje s tím, že z dnešního zápasu body nejspíše nevydoluje. I když stát se může cokoliv.
61'
Do další příležitosti se hnal Florian Neuhaus, kterému v rozhodující chvíli utíká míč do zázemí.
60'
Mönchengladbach svou další brankou jen potvrzuje, že na svém hřišti je neporazitelný a také to, že má v posledních zápasech úžasnou formu.
58'
Tak jak se dlouho LARS STINDL zastřeloval mimo branku, tak nyní z první uklidil míč za záda brankáře! Thorgan Hazard vyslal pěknou přihrávku. Asistence: Thorgan Hazard.
57'
Krátký pobyt hostů před brankou domácích přinesl centr z pravé strany, který Sommer chytá a nedovoluje žádné pozdvižení ve svém brankovišti.
55'
A po povedeném centru hlavičkoval Lang, který poslal míč mimo tři tyče, ale mnoho nechybělo, aby jsem viděli třetí branku domácího celku.
54'
Matthias Ostrzolek se dopustil faulu a vidí žlutou kartu. Tu má nejspíše z větší části i za zbytečné řeči.
53'
Lars Stindl střílí a opět poslal míč mimo tři tyče, jako již poněkolikáté.
52'
A po něm přišla nebezpečná kombinace v pokutovém území soupeře, ale nakonec nedošlo k přímému ohrožení branky Essera.
51'
Snaha hostí o ohrožení branky, centr z levé strany si nakonec obrana Borussie pohlídala a míří do rychlého protiútoku.
49'
Z konstruktivní kombinace na pravé straně nakonec přišel centr, který si Esser pohlídal a chytá míč.
48'
Úvod druhého poločasu nám potvrzuje, že i nadále budou domácí týmem, který bude diktovat tempo hry.
47'
Lars Stindl se jako první hráč ve druhém poločase dostal ke střele a poslal míč nad branku Essera.
46'
První poločas nám přinesl několik důležitých momentů!
1. rychlá branka hostí, kteří skórovali ihned ze svého prvního útoku.
2. rychlá odpověď Borussie na vedoucí branku Hannoveru, nadále byli domácí lepším týmem a hrálo se spíše na jednu branku.
3. nepříjemná srážka Bazeeho a Gintera. Ginter byl ihned po inkriminované situaci odnesen na nosítkách, Bazee zkoušel pokračovat ve hře, nakonec byl v nastaveném čase taktéž vystřídán
4. další branka Borussie, která otočila průběh prvního poločasu ve svůj prospěch.
45+4'
45+3'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Noah-Joel Sarenren-Bazee, přichází Genki Haraguči.
45+2'
No, a Bazee leží na trávníku a vypadá to, že ani on nakonec nedokáže zápas dohrát a bude muset střídat.
45'
První poločas bude nastaven ještě o čtyři minuty.
44'
Dlouhý míč, který doběhl MICHAEL LANG, který doslova předběhl Eleze a překonává i vybíhajícího brankáře. Domácí otáčí vývoj zápasu. Asistoval právě Tony Jantschke, který před čtyřmi minutami vystřídal zraněného Gintera!
42'
Již pokračujeme ve hře...mezitím se hostující Noah-Joel Sarenren-Bazee vrací na hřiště. Abych pravdu řekl, z daného inkriminovaného momentu se jevilo, že Bazee do toho souboje více vletěl, ale měl více štěstí, než jeho soupeř, který musel předčasně ze hřiště.
40'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Tony Jantschke.
39'
Matthias Ginter je odnášen na nosítkách, jeho soupeř, Noah-Joel Sarenren-Bazee odchází po svých za pomezní čáru a uvidíme, jestli bude pokračovat.
38'
Ou, to je nepříjemné, na hřišti se objevují nosítka a ani jeden z hráčů není nyní na nohou.
37'
Nyní nepříjemnost na hřišti kdy se srazili dva hráči a probíhá ošetřování na obou stranách.
35'
Hannover se dostal do dalšího ofsajdového postavení a defenzíva Borussie pracuje zatím na jedničku. Tedy kromě toho zaváhání v samotném úvodu zápasu.
34'
Sommer si na centr počkal a chytá jej do bezpečí svých rukavic.
33'
Ale nyní budou mít hosté standardní situaci z pravé strany a to po faulu Elvediho na Bazeeho.
32'
Hráč hostí se snažil zaměstnat obranu soupeře, ale dostal se do ofsajdu a Sommer má čím dál méně práce ve svém brankovišti.
31'
Z tohoto rohového kopu se domácí fotbalisté nebudou radovat, ale i nadále mají míč ve svém držení.
30'
Čas od času dojde k útočnému výpadu jako nyní, po kterém si domácí mužstvo vybojovalo další roh.
29'
Když se nehraje přímo před brankou Hannoveru, tak se hraje uprostřed hřiště, kde domácí kombinují a Hannover se snaží napadat jejich kombinaci.
28'
Hazardova snaha něco vymyslet z pravé strany a jeho přízemní centr lapil do rukou Esser.
27'
Hannoveru se podařilo dostat k brance, ale Sommer bez problémů kryje nepřesnou přihrávku.
26'
...avšak bylo otázkou času, kdy se soupeři podaří přiblížit na dostřel a opět Hazard se snažil o vedoucí branku. Obrana Hannoveru nakonec zvládá situaci.
25'
Hráči Hannoveru se snaží držet svého soka daleko od své branky...
24'
Domácí i nadále kombinují s míčem a hra se nám začíná obracet pouze na dobývání jedné branky.
22'
Yann Sommer musel zasahovat a bezpečně chytá míč do svých rukavic.
21'
Po rychlém přechodu do útoku se i hosté dostanou k zahrávání rohového kopu.
21'
Po centru je ihned pískáno a hlavní rozhodčí si všiml faulu Langa.
20'
Ze standardní situace mířil centr k levé tyči, nakonec obránce hlavičkou posílá míč na rohový kop. Obléhání branky hostí bude pokračovat i nadále.
19'
A opět jsou to domácí a jejich kombinační snaha, kterou se snaží o dobytí branky Hannoveru.
18'
Ze strany hostí přišla pokažená přihrávka za obranu Borussie a u míče je brankář domácích, který může v poklidu rozehrát míč.
17'
Florian Neuhaus napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho pokus byla nakonec blokovaný, ale dobrá střela, která mířila do branky!
15'
Hannover se dostává pod čím dál větší tlak ze strany Borussie. Ta se snaží ohrozit branku skrze dlouhé přihrávky do strany.
14'
Souboj o míč na polovině hřištěm, kde se nakonec hosté dopouští nedovoleného zákroku.
13'
Úvod zápasu nám tedy přinesl dvě branky a domácí i nadále mají více ze hry a snaží se dostat hru i výsledkově pod svou kontrolu.
11'
Thorgan Hazard to zkoušel na branku, ale poslal míč nad horní tyčku.
11'
Ten nepřinesl nic, ale následně došlo k faulu na hranici šestnáctky a domácí mají standardní situaci ze zajímavé pozice!
10'
A již to mohlo být 2:1 pro domácí celek! Thorgan Hazard se ujmul odraženého míče a v bezprostřední blízkosti vystřelil, jeho pokus vyrazil Michael Esser! Následuje rohový kop...
9'
Pro Borussii začíná zápas až nyní...své zaváhání z první minuty odčinili a nyní se budou snažit o vedení v zápase.
8'
Na druhé straně hosté následně zahrávali rohový kop, který nepřinesl ohrožení domácí svatyně.
7'
Rychlá odpověď ze strany hostí je tady! Obrana Hannoveru nechala soupeře v pokutovém území dělat co chtěli a nakonec se ke střele dostal THORGAN HAZARD, který dobře umístil míč k levé tyči. Asistence: Florian Neuhaus.
6'
Dlouhý míč ze strany Hannoveru nevedl k útoku a míč zadarmo získává jejich soupeř.
4'
Centr z pravé strany nakonec hostující obránce nepustil do pokutového území. A z tohoto útoku se domácí neprosadí.
3'
Dle předpokladů jsou u míče domácí, kteří se budou snažit o rychlou odpověď.
1'
Hannover právě vstřelil branku!
To jsou věci. Domácí snad ještě ani nezaznamenali, že již zápas započal, BOBBY WOOD dostal dlouhou přihrávkou a zkrátka si to namířil k brance soupeře a dává úvodní branku. Domácím až nyní možná došlo, že zápas již začal a již musí dotahovat jedno brankové skóre.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Wendt, Elvedi, Ginter, Lang – Strobl – J. Hofmann, Neuhaus – Pléa, Stindl (C), T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Bénes, Herrmann, Jantschke, Traoré, Zakaria.

Hannover 96: Esser – Korb, Anton (C), Elez, Ostrzolek – Sarenren-Bazee, Fossum, Bakalorz, Maina – Füllkrug, Wood.
Náhradníci: Tschauner – Albornoz, Haraguči, Muslija, Sorg, Weydandt, Wimmer.

Rozhodčí: D. Siebert.
Borussia Mönchengladbach
Má novou sezónu dobře rozjetou a po jedenácti kolech má na svém kontě dohromady 23 bodů, což je řadí na průběžné třetí místo v tabulce. Po prohře na hřišti Freiburgu (1:3) se Borussia vrátila zpět na vítěznou vlnu, kdy porazili 3:0 Dusseldorf a 3:1 Brémy. Borussia na svém hřišti ještě neprohrála a po pěti kolech drží neporazitelnost s pěkným skóre 14:2! Branku jim zatím dokázal dát Frankfurt a Schalke. Borussia je tedy už je jediným celkem, který na svém hřišti ještě neprohrál a nedá se očekávat, že by Hannover mohl jejich bilanci narušit.
Hannover 96
Hostům se vůbec nedaří, a i když dokázali v minulém zápase zvítězit 2:1 nad Wolfsburgem, tak se krčí ve spodní části tabulky, konkrétně na 16. místě, které znamená baráž o udržení. Hannover patří mezi nejhorší celky v bilanci úspěšnosti venkovních zápasů. Po šesti zápasech má dvě remízy a čtyři prohry se skóre 7:15. Horším týmem už je jen Norimberk. Dnes se budou snažit přerušit neporazitelnost soupeře na domácím hřišti, avšak rozhodně je nečeká procházka růžovým sadem.
Pohledem do vzájemných zápasů zjistíme, že Hannover nedokázal Borussi porazit šestkrát po sobě (brány zápasy v rámci Bundesligy). Poslední výhra Hannoveru se datuje do roku 2014! Nicméně Hannover vyhrál i v roce 2016, ale to byl jen přátelský zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.