Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Hertha Berlin - 9. února 2019   15:30

0:3
(0:1)
Hertha Berlin
30' Kalou  (Grujić) • 56' Duda  (Selke) • 76' Selke  (Duda)
Mönchengladbach
Sommer – Wendt, Elvedi, Ginter, Lang (64. Herrmann) – J. Hofmann (34. Cuisance), Strobl (81. Kramer), Neuhaus – Pléa, Stindl (C), T. Hazard.
Sippel – Jantschke, Traoré, Cuisance, Kramer, Zakaria, Herrmann.
Petersen – Leicher, Stein
Borussia-Park, Mönchengladbach
48232 diváků
Jarstein – Torunarigha, Rekik, Stark – Mittelstädt, Lustenberger, Grujić, Klünter – Kalou (C), Duda (88. Darida), Selke.
Kraft – Plattenhardt, Darida, Skjelbred, Ibišević, Dárdai, Köpke.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji Vám hezký zbytek soboty a u fotbalu zase někdy, na shledanou!
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:11.
Hertha Berlín vyloupila Mönchengladbach! I tak by se dalo nazvat dnešní galapředstavení, jehož hlavními aktéry byli právě hostující fotbalisté. Domácí Borussia si za celý zápas nevytvořila pořádnou šanci, čehož využili postupně všichni tři útočníci berlínského celku. Nejdříve se po pěkné sólové akci prosadil kapitán Salomon Kalou, poté z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť Slovák Ondrej Duda a vítězství pečetil hlavičkou Davie Selke, jenž nastoupil ke stému utkání v Bundeslize. Hertha si tak jako první celek v této sezoně odváží z Gladbachu 3 body a posouvá se na osmou příčku, zatímco Mönchengladbach může zpytovat svědomí, na druhé příčce jej vystřídal Bayern.
90+3'
90+2'
Míč pohodlně kontroluje Hertha a vypadá to, že v naprostém poklidu dohraje tento zápas a stane se prvním týmem, který si z Mönchengladbachu odveze body.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Hazard se dostal do šance po centru z pravé strany, ovšem při zakončení uklouzl a vyslal míč do davu domácích příznivců.
89'
Hertha nemá kam spěchat. S autovým vhazováním opět dlouho vyčkával Torunarigha, jenž už jednu kartu za zdržování obdržel.
88'
A to rovnou střídání československé! Ze hřiště odchází střelec druhé branky Ondrej Duda, nahradí ho Vladimír Darida.
87'
Thorgan Hazard rozehraje rohový kop, ještě předtím však uvidíme střídání.
86'
Navíc hlavní trenér Herthy Berlín má k dispozici ještě všechny tři střídání, které samozřejmě využije k získání užitečných vteřin.
85'
Pro západoněmecký celek je to opravdu náročné. Obrana hostů je velmi pečlivá a k ničemu soupeře nepouští. Někteří domácí fanoušci už opouštějí Borussia-Park.
83'
Ani další útočné snažení Gladbachu nekončí gólem. Slabou střelu nejlepšího střelce domácích kryje Jarstein.
82'
A v další velké šanci se ocitla Hertha! Protlačit míč za záda Sommera se tentokrát nepodařilo Daviemu Selkemu, kterému na poslední chvíli vykopl míč od nohy Matthias Ginter.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Christoph Kramer.
80'
Míč mají v držení opět hosté. Jejich centr je ale opět nepřesný a dává tak Jarsteinovi možnost rozehrát od své branky.
79'
Kalou se snažil o akrobatické zakončení z úhlu. Netrefil ovšem ani branku, ani míč.
78'
Teď už to budou mít domácí velice, velice těžké. Navíc míč stále nemají na svých kopačkách a hosté kontrolují hru.
76'
Hertha právě vstřelila branku!

Naprostá dominance celku z Berlína pokračuje! Standardní situaci téměř od rohového praporku rozehrál Slovák Duda a nadýchaným centrem našel hlavu DAVIEHO SELKEHO, který své jubilejní sté utkání v Bundeslize oslaví brankou. Jeho hlavička šla mimo dosah Sommera a posílá svůj tým už do tříbrankového vedení. Asistence: Ondrej Duda.
75'
Ten byl nepřesný, ale hosté stále zůstávají u míče. Standardní situaci zahraje Ondrej Duda.
74'
Další takovou bude rohový kop.
73'
Ne a ne se dostat k zakončení. Tak by se dalo definovat aktuální snažení domácích. Hosté se navíc z následných protiútoků dostávají do obrovských šancí.
72'
Standardní situaci likviduje v poklidu Rune Jarstein, jenž jen potvrzuje svou dnešní formu.
71'
Borussii už opravdu mnoho času nezbývá. Centry sice zasypává pokutové území Herthy, ovšem ke hlavičce se nikdo kromě obránců nedostal.
70'
Na vykopávajícího Jarsteina se teď snesla sprcha kelímků a zapalovačů.
68'
Emoce necloumají pouze hráči na hřišti. Asistenti musejí uklidňovat i trenéry.
66'
Yann Sommer zachraňuje Gladbach od pohromy. V přečíslení 3 na 2 postupovali hráči z Berlína na jeho branku a poté, co si všichni tři útočníci vyměnili balon zakončoval Kalou tváří v tvář Sommerovi a ten ukázal, že je oporou pro svůj tým a střelu zneškodnil.
65'
Žlutou kartu dostává Jordan Torunarigha (Hertha BSC) za zdržování hry.
65'
Rozhádané hráče nyní musel uklidňovat sám hlavní arbitr Petersen.
64'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Michael Lang, přichází Patrick Herrmann.
63'
Až nyní můžeme konečně vidět snahu domácího celku o změnu výsledku. Gladbach doslova okupuje útočnou polovinu.
62'
Hra byla opět zahájena rohovým kopem, jež Borussia rozehrála dle smluveného signálu, střela se ale domácím vůbec nepovedla.
60'
Ošetření si vyžádal Jordan Torunarigha. Ten zůstal ležet na trávníku po souboji s Larsem Stindlem.
59'
Wendt opět nacentroval do pokutového území a domácí ještě zvedají ruce na znamení, že obránce Herthy zahrál rukou. Petersen má ovšem jiný názor.
58'
Ani centr Wendta nenašel svého adresáta. Mönchengladbach se stále nedostal do větší příležitosti. A to zbývá už jen půlhodina hry.
56'

Tak to je obrovská komplikace pro domácí Borussii! Po jejich útoku se na cestu přes půl hřiště vydal Davie Selke, který i přes to, že měl v zádech domácího obránce, dokázal nahrát ONDREJI DUDOVI, kterému stačilo jen usměrnit míč do sítě. A to se mu povedlo! Hertha vede už 2:0 a Mönchengladbach to bude mít hodně těžké. Asistence: Davie Selke.
55'
Hazard vyzkoušel pozornost Jarsteina, jeho technické střele ale chyběla potřebná razance a míč tak spadl Norovi do náruče.
54'
Florian Neuhaus odcentroval jen do boční sítě. Rozehrávat tak bude Rune Jarstein a ten logicky nespěchá.
53'
To ale končí po nepřesné přihrávce Hazarda, jenž se svým spoluhráčům omlouvá.
53'
Ta vybojovala další standardku po faulu Langa. Duda svou přízemní střelu poslal jen do valu domácích těl a dává tak příležitost Borussii, aby započala své vyrovnávací snažení.
52'
Vzhledem ke skóre by se dal očekávat nápor domácí Borussie, ten však zatím nepřichází a více ze hry zatím těží aktivní Hertha.
51'
Míč doplachtil až k Yannu Sommerovi, který jej bezpečně kryje ve svých rukavicích.
50'
Uvidíme další roh Herthy. Duda si dává na čas, což se nelíbí sudímu Petersenovi a ihned mu jde domluvit.
49'
Tomu se ale exekuce rohu vůbec nepovedla a Lang odkopává míč daleko od brány.
49'
Ti šanci využívají a přesouvají těžiště hry do pokutového území, čeká nás rohový kop, jež rozehraje Slovák Duda.
48'
Útočného faulu se dopustil Oscar Wendt a daroval tak domácím možnost volného přímého kopu.
47'
Výkopu se ujali hosté a ihned se snaží kombinovat.
46'
Viděli jsme nakonec zajímavý první poločas. Jako první zahrozili v několika šancích domácí, jenže je zradila koncovka a k výraznějšímu ohrožení branky Jarsteina nedošlo. K údivu všech se z protiútoku prosadil kapitán Herthy Berlín Salomou Kalou, který si hravě poradil se skupinkou obránců a zavěsil k tyči. Hertha Berlín tak zatím v Borussia-Parku drží nadějný výsledek a do druhého poločasu nastoupí jako strážce jednobrankového vedení.
45+2'
45+2'
Poločas už se jen dohrává a Mönchengladbachu nezbývá nic jiného, než doufat, že druhý poločas přinese světlejší chvilky.
45+1'
Hlavní arbitr Petersen nastavuje dvě minuty.
45'
Salomona Kaloua pohlídal Lang a vybojoval autové vhazování. Povede se Mönchengladbachu s výsledkem ještě něco udělat?
44'
Ani druhý, nízký, centr nenašel cíl – tedy hráče Gladbachu. Obrázek zápasu se ale nemění, v držení mají balon stále domácí.
43'
Z druhé strany rozehraje opět od rohového praporku Thorgan Hazard.
43'
Ani jeden z domácích se ale k hlavičce nedostal a míč je opět odvrácen mimo nebezpečnou zónu.
42'
Rohový kop zahraje také domácí Borussia. Konkrétně Thorgan Hazard.
41'
V šanci se zničehonic ocitl Davie Selke. Jeho centr na zadní tyč odvrátil Michael Lang.
40'
Zdá se, že Cuisance se zatím nepřizpůsobil tempu zápasu. Ani teď nedostihl perfektně umístěný centr svého spoluhráče.
39'
To však Klünter poslal nepřesně na kopačky domácích a ti jsou znovu u balonu.
38'
Stindl nepřesně přihrál střídajícímu Cuisancovi a daroval Herthě autové vhazování.
37'
Na obranné polovině Gladbachu stále zůstává vysoko postavené útočné trio hostů a úspěšně zabraňují průnikům do jádra jejich obrany.
35'
Jako opařeni zůstávají hráči Borussie i jejich fanoušci. Takový průběh zcela určitě nepředpokládali a budou mít nyní co dělat, aby svou domácí stoprocentní bilanci uhájili.
34'
Zraněného Hofmanna nahradí Mickaël Cuisance.
33'
Hofmann už zamířil do útrob stadionu a uvidíme první střídání.
32'
Na zranění si stěžuje Jonas Hofmann, jenž odchází ze hřiště a je v péči klubových lékařů.
30'

Tak to byla opravdu fotbalová paráda. Grujić přihrál na pravou stranu SALOMONU KALOUOVI, ten si pohrál se čtveřicí obránců a přízemní střelou zakončil k levé tyči. Yann Sommer byl v tomto případě naprosto bez šance. Asistence: Marko Grujić.
29'
K míči se po dlouhé době dostali také hosté. Zastavil je správně odmávaný ofsajd Davieho Selkeho.
28'
Tobias Strobl zastavil Kaloua a může být rád, že neviděl žlutou kartu.
27'
Okolí pokutového území Herthy opět okupuje domácí Gladbach. Po několika pokusech o finální přihrávku je ale vytlačen až na svou polovinu.
25'
Kalou výborně zpracoval na hranici malého vápna, všem ale zazdil přihrávkou, která směřovala pouze k nohám obránce.
24'
Sledujeme rozkouskovanou hru, kdy ani jeden celek nedrží míč po delší časový úsek.
23'
Ani následný centr ze standardní situace moc vrásek na čele obráncům neudělal.
21'
Závar před brankou hostů! Míč se po několika přihrávkách postupně ke třem hráčům Borussie, ani jeden však míč do sítě nedostal.
20'
Máme za sebou první dvacetiminutovku, o pohledném fotbale zatím nemůžeme mluvit, uvidíme, co přinese zbytek prvního poločasu.
19'
Duda na půlce uklouzl a ztratil kontrolu nad sebou i míčem, z protiútoku však branka ohrožena nebyla, protože výborně zakročil Niklas Stark, jenž vytěsnil unikajícího Hofmanna mimo hrací plochu.
18'
Ani Langův centr nenašel spoluhráče, a tak se míče ujímají opět domácí.
17'
Thorgan Hazard si pohrál se třemi protihráči, odcentrovat ale nedokázal a míč musel vrátit až na svou polovinu k Matthiasi Ginterovi.
16'
U míče jsou tak pro změnu domácí, kteří prozatím kombinují v poklidu na své polovině.
14'
Míč nenasměroval do brány ani na druhé straně střílející Duda, který ještě reklamuje teč Herthy, rozhodčí si je však svým verdiktem jistý.
13'
Na zadní tyči zůstal nikým nehlídaný Jordan Torunarigha, hlavičkoval ovšem mimo tři tyče a změna skóre se nekoná.
12'
Pohlednou patičkou sklepl Selke míč na Mittelstädta, kterého zablokoval obránce a máme tu první rohový kop.
12'
Ten však mířil hned na prvního obránce, který s odvrácením nebezpečí neměl sebemenší problémy.
11'
Nico Elvedi zastavil pronikajicího Lukase Klüntera a Hertha má k dispozici přímý volný kop.
10'
Domácí ukazují svou sílu na domácím hřišti. Zatím v utkání naprosto dominují a Berlíňany do ničeho nepouštějí.
9'
Domácí rozehráli a hra může pokračovat, o postup vpřed se pokouší čtveřice obránců.
7'
Srbský obr si vyšlápl na Jonase Hofmanna, který zůstává ležet na zemi a lékaři už jsou na cestě. Rozhodčí Petersen ihned vytahuje žluté napomenutí.
6'
Vynikající přihrávku do běhu obdržel Pléa a postupoval sám na bránu hostů. Trestuhodně trefil jen boční síť a jeho spoluhráči se na něj hodně zlobí.
5'
Centr do vápna směřoval Mittelstädt, přetáhl a od branky rozehrává Sommer.
4'
Faulu se nyní dopustil Lustenberger a Gladbach bude zahrávat standardku na své polovině.
3'
U balonu jsou také hosté, které ovšem napadá vysoko postavený blok útočníků, a tak se místy dostávají až ke svému brankáři.
2'
Míč mají na svých kopačkách hosté a ihned se snaží o útok. Zakončit se povedlo Thorganu Hazardovi, ten však mířil jen do míst, kde stál Rune Jarstein.
1'
Domácí dnes budou hrát v bílých dresech, hosté oblékají modročerné dresy.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Wendt, Elvedi, Ginter, Lang – J. Hofmann, Strobl, Neuhaus – Pléa, Stindl (C), T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Jantschke, Traoré, Cuisance, Kramer, Zakaria, Herrmann.

Hertha BSC: Jarstein – Torunarigha, Rekik, Stark – Mittelstädt, Lustenberger, Grujić, Klünter – Kalou (C), Duda, Selke.
Náhradníci: Kraft – Plattenhardt, Darida, Skjelbred, Ibišević, Dárdai, Köpke.

Rozhodčí: Petersen – Leicher, Stein.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH – HERTHA BSC

Dlouhodobě se o vítězství ve vzájemných duelech dělí oba celky skoro rovnoměrně. Ovšem nutné je zmínit, že v prvním společném duelu letošní sezony zvítězila Hertha, a to vysoko 4:2. Na západě Německa se však z vítězství Hertha radovala naposledy v roce 2008, což pasuje do role jasného favorita dnešního klání Mönchengladbach.

Poslední 3 vzájemné zápasy:
Hertha – Mönchengladbach 0:1 (Telekom Cup)
Hertha – Mönchengladbach 4:2
Mönchengladbach – Hertha 2:1
HERTHA BSC

Berlíňané jsou na tom o něco hůř než jejich dnešní soupeř. Krčí se totiž na deváté pozici s vyrovnaným skóre 31:31 a nepříliš oslnivou formou. Hertha od poloviny prosince brala plný počet bodů pouze v jednom případě, a to proti předposlednímu Norimberku. Do karet hostům nehraje ani středeční pohárové utkání proti Bayernu, jež skončilo až v prodloužení a hráčům z hlavního města sebralo mnoho sil. Přes celé Německo tak přijíždějí s jedinou ambicí – zastavit překvapení letošního ročníku – domácí Borussii. Povede se jim to?

Poslední 3 ligové zápasy:
Hertha – Wolfsburg 0:1
Hertha – Schalke 2:2
Norimberk – Hertha 1:3
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Domácí celek je příjemným překvapení letošního ročníku Bundesligy. Aktuálně se nachází na druhém místě s velice chvalitebnou formou. Vždyť hráči Mönchengladbachu vyhráli všechny (!) domácí utkání Bundesligy, do nichž nastoupili. Tuto skvělou sérii zajisté nebudou chtít přetrhnout a budou chtít navázat na poslední duely, ve kterých jednoznačně přemohli své soupeře a k tomu nemuseli lovit míč ze své sítě ani jednou. Nejlepším střelcem je francouzský snajpr Alassane Plea s 10 zásahy následován Thorganem Hazardem, jenž má o jednu branku méně.

Schalke – Mönchengladbach 0:2
Mönchengladbach – Augsburg 2:0
Leverkusen – Mönchengladbach 0:1
Hezké sobotní odpoledne. Bundesliga má dnes na programu utkání 21. kola a my se společně podíváme na zápas mezi Borussií Mönchengladbach a Herthou BSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.