Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Hoffenheim - 4. května 2019   15:30

Mönchengladbach
73' Ginter (Neuhaus) • 84' Drmić (Pléa)
2:2
(0:1)
Hoffenheim
33' Kadeřábek  (Demirbay) • 79' Amiri
Sommer (C) – Elvedi, Ginter, Jantschke (46. Beyer) – Herrmann (46. Traoré), Strobl (82. Drmić), Neuhaus, Zakaria, Wendt – T. Hazard, Pléa.
Sippel – Beyer, Cuisance, Drmić, J. Hofmann, Lang, Traoré.
Felix Zwayer
Borussia-Park, Mönchengladbach
Hoffenheim
Baumann – S. Posch (67. Nuhu), Vogt (C), Bičakčić – Kadeřábek, Kramarić (75. Amiri), Demirbay, Grillitsch, N. Schulz – Belfodil, Szalai (85. Nelson).
Stolz – Rupp, Nelson, Nuhu, Brenet, Bittencourt, Amiri.

Z mé strany je to vše. Těším se na vás zase někdy příště. Na počtenou!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:13. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 10:18.
Utkání právě skončilo. Borussia Mönchengladbach remizovala s Hoffenheimem 2:2. Viděli jsme čtyři branky a od 20. minuty velmi kvalitní zápas. O branky domácích se postarali Ginter a Drmič. Za hosty skóroval Kadeřábek a Amiri. Hoffenheim byl lepší, ale dnes se musí spokojit s bodem.
90+3'
Poslední minutu zápasu tráví Hoffenheim na polovině soupeře. Ještě má jednu možnost na nějakou kloudnou akci.
90+2'
Schulzův centr z levé strany nebyl vůbec přesný. Bude se odkopávat od brány Borussie.
90+1'
Rozhodčí přidá nad rámec základní hrací doby ještě 3 minuty.
90'
Probíhá devadesátá minuta a my nyní sledujeme velmi otevřený fotbal z obou stran.
89'
Kadeřábek si výborně prohodil míč mezi nohama obránce a ještě hledal na zadní tyči volného Schulze. Druhý jmenovaný netrefil balón ideálně.
88'
Hosté drží míč na kopačkách a postupným útokem se vydávají vpřed.
87'
Drmič zůstal na zadní tyči osamocen, jenže centr z pravé strany k němu nedoputoval.
86'
Kadeřábek hlavou jen těsně minul branku.
85'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Reiss Nelson.
85'
Žlutou kartu dostává Kasim Nuhu (TSG 1899 Hoffenheim).
84'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak poslední minuty jsou na branky opravdu hodně plodné. JOSIP DRMIĆ je na hřišti jen chvíli a už si připisuje vstřelenou branku. Nyní si počkal na chytrou přihrávku spoluhráče a zakončil do protipohybu hostujícího brankáře. 2:2. Asistence: Alassane Pléa.
83'
Hazard zůstal ležet na trávníku, ale bude v pořádku. Domácí rychle rozehráli svou standardní situaci.
82'
Mönchengladbach se opět musí tlačit více dopředu. Nyní drží míč na polovině soupeře, ale zatím je celkem bezradný.
82'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Josip Drmić.
79'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hoffenheim po chybě domácích vyrazil do protiútoku. Nejprve Schulz napálil břevno Sommerovy svatyně a o pár chvil později se z hranice šestnáctky nádherně opřel do balónu NADIEM AMIRI. Tato parádní branka opět posouvá hosty do vedení. 1:2. Bez asistence.
78'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (TSG 1899 Hoffenheim).
78'
Centr z levé strany v podání domácích skončil v rukavicích hostujícího brankáře.
76'
Domácí jsou rázem při chuti! Traoré uvolnil na zadní tyči Hazarda, jehož rána z velkého úhlu trefila připraveného brankáře Baumanna.
75'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Nadiem Amiri.
73'
Domácí dokázali vyrovnat. Před pokutovým územím Hoffenheimu se vytvořila nepřehledná situace, ze které vyšel s míčem na kopačce Neuhaus. Poté uvolnil na středu volného MATTHIASE GINTERA, který zametl míč do sítě. 1:1. Asistence: Florian Neuhaus.
73'
Z rohového kopu však domácí nic nevytěžili. Stále však zůstávají na balónu.
72'
Rohový kop pro Borussii.
71'
Obrovská šance pro Kramariče zůstává nevyužita! Hosté mohli znovu udeřit po rohovém kopu, jenže chorvatský hráč z bezprostřední blízkosti netrefil zařízení.
70'
Belfodil se dostal k volnému míči v pokutovém území, ale při snaze nacentrovat pouze poslal míč do ruk Sommera.
69'
Tentokrát fauloval Pléa. Už opravdu dlouho jsme neviděli žádnou zajímavou akci. V posledních minutách sledujeme jen fauly na obou stranách.
67'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Kasim Nuhu.
66'
Za ostrý zákrok na půli hřiště dostal tentokrát napomenutí záložník Hoffenheimu Demirbay. Domácí se diví, že nedostal žlutou kartu.
65'
Na hřišti to mírně začíná jiskřit. V osobních soubojích se nám přituhuje.
64'
Žlutou kartu dostává Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach).
63'
Teď se chvíli nehrálo, neboť hlavní sudí napomínal kouče hostů Nagelsmanna.
62'
Na druhé straně se snažili odpovědět domácí. Traoré posadil míč na hlavu Neuhause, který však přesně nezamířil.
60'
A další příležitost Hoffenheimu! Belfodil utekl obraně domácích a zjevil se sám před brankářem. Snažil se zamířit k tyči, ale bránu o chlup netrefil.
59'
Zatím největší šanci druhé půle měl na kopačce Szalai. Schulz pronikl po pravém křídle a krásně uvolnil na středu právě Szalaie. Proti zakončení se vytáhl Sommer a opět svůj tým zachránil.
58'
Hazard se ale zvedl a sám rozehrál standardní situaci. Centr se mu ale příliš nepovedl a skončil pouze na hlavě hráče hostů.
57'
Szalai nešetrně fauloval rozběhnutého Hazarda. Belgický reprezentant zůstal ležet na trávníku a zatím se nezvedá. Uvidíme, jestli bude ve hře pokračovat.
57'
Žlutou kartu dostává Ádám Szalai (TSG 1899 Hoffenheim).
55'
Žlutou kartu dostává Florian Neuhaus (Borussia Mönchengladbach).
54'
Hosté to teď fantasticky vykombinovali. Kramarič si vyměnil míč se spoluhráčem a následně si všiml na penaltovém puntíku Szalaie. Maďarský útočník byl v dobré pozici, jenže trefil pouze obránce, který stál před ním.
53'
Schulz měl sice na levé straně hodně prostoru, avšak vybíhal z ofsajdu. Hra se tak musela přerušit.
52'
Vogt vyřešil velmi nepříjemnou situaci, neboť míč těsně před ním skočil a navíc se musel vypořádat s útočníkem, který si nabíhal za ním.
51'
Schulz si troufl na kličku, ale nakonec nepřešel přes obránce. Myslel si, že vybojoval roh, ale sudí své rozhodnutí změnil.
50'
Traoré pronikl po pravém křídle a následně přenesl hru na levou stranu. Hazardův následný centr ze strany levé prosvištěl vápnem.
49'
Druhý poločas odstartoval v poklidném tempu. Sommer se svou rozehrávkou moc nespěchá.
48'
Dlouhá přihrávka doputovala až k brankáři Baumannovi. Ten rychle rozehrál na Posche.
47'
Domácí začali v druhém poločase poměrně vysoko napadat. Hoffenheim však stále drží balón na kopačkách.
46'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Ibrahima Traoré.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tony Jantschke, přichází Louis Beyer.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Hoffenheim po prvním poločase zaslouženě vede na půdě Mönchengladbachu. Hosté si vytvořili řadu příležitostí a hned několikrát musel domácí tým zachránit brankář Sommer. Jedinou branku utkání zatím vstřelil Pavel Kadeřábek, a proto po prvním poločase platí stav 1:0 pro hosty.
45+1'
44'
Herrmann se dokázal na pravé straně uvolnit a poté nebezpečně nacentroval. Míč se skoro pro hosty odrazil tak nešťastně, že si málem vsítili vlastní gól. Baumann byl ale na pozoru a dokázal zakročit.
43'
Žlutou kartu dostává Stefan Posch (TSG 1899 Hoffenheim).
42'
Hosté se stále drží na polovině Mönchengladbachu. Domácí působí celkem bezradně.
41'
Hosté si svou aktivitou vysloužili další rohový kop.
40'
Demirbay vypálil těsně vedle levé tyče. Hoffenheim se velmi jednoduše dnes dostává do kvalitních šancí.
39'
Herrmann se uvolnil na pravé straně a snažil se ještě najít útočníka Pléu. Obrana hostů ale zafungovala skvěle a zabránila šanci.
38'
Domácí trochu uklidnili situaci a kombinují na vlastní polovině.
37'
Sommer opravdu drží Borussii nad vodou. Nyní perfektně dokázal zasáhnout proti hlavičce a poté Bičakčič zamířil těsně vedle levé tyče. Domácí fanoušci hlasitě pískají.
36'
Demirbay si skvělými kličkami udělal s obránci co chtěl. Následně odcentroval, ale domácí jeho pobídku odkopli pouze na další roh pro hosty.
35'
A Hoffenheim opět hrozí. Přízemní centr sice nenašel spoluhráče, avšak zamířil těsně vedle zadní tyče.
33'
Česká stopa v podobě PAVLA KADEŘÁBKA je dnes hodně vidět a nyní zaslouženě posílá Hoffenheim do vedení. Rohový kop Demirbaye si český hráč našel a hlavou nechytatelně zamířil k zadní tyči. Kadeřábek si připisuje třetí branku v této ligové sezoně. 0:1. Asistence: Kerem Demirbay.
33'
Sommer vytáhl nad břevno nebezpečnou hlavičku stopera Vogta z bezprostřední blízkosti.
32'
Další nepřehledná situace před bránou domácích. Hoffenheim teď tlačí a vybojoval rohový kop.
31'
Kadeřábek poslal přesný míč na zadní tyč, který se zatočil až k nohám Kramariče. Chorvatský útočník vypálil z voleje. Sommer se znovu ukázal a perfektně zasáhl.
30'
Kadeřábkův centr z pravé strany skončil pouze na hlavě bránícího hráče.
29'
Dnes se zatím hodně fauluje. Nyní jsme viděli další nedovolený zákrok, tentokrát okolo půlící čáry.
28'
Bičakčič zůstal ležet na trávníku. Vypadá to, že po krátkém ošetření bude v pořádku.
27'
Zakaria prokázal, že umí nabrat velkou rychlost. I s míčem se dostal před obránce a poté nabízel míč Neuhausovi na hranici vápna. Záložník Mönchengladbachu se ale k zakončení nedostal.
26'
Herrmann se ujal rozehrávky a přes zeď dostal míč až k bráně. Baumann se blýskl prvním důležitým zákrokem.
25'
Domácí budou rozehrávat přímý kop z výborné pozice.
24'
První větší příležitost hostů! Schulz nádherným centrem našel nabíhajícího Andreje Kramariče, který zamířil směrem na bránu. Sommer se ale položil na zem a dokázal zasáhnout včas.
23'
Bičakčič byl nedovoleně zastaven Hazardem. Mladý Belgičan jej fauloval přes kotníky. Zatím se vše obejde bez žluté karty.
22'
Hazard přetáhl centr příliš na zadní tyč a pro Kadeřábka nebyl problém se vrátit pomoci obraně.
21'
Míč skončil v zámezí a odkop bude mít na starost Yann Sommer.
20'
Na polovině domácích už je zase Hoffenheim. Domácí ale dobře vykrývají volné prostory a rychlonohým křídlům Hoffenheimu nenechávají prostor.
19'
Rozehrání však domácím vůbec nevyšlo. Sice pokračovali v držení míče, ale následný centr z levé strany skončil až na zadní tribuně.
19'
Hazard vybojoval pro svůj tým první rohový kop. Baumann musí být na pozoru.
18'
Dnešní zápas se hraje ve skvělé atmosféře, ale zatím diváci ani na jedné straně neměli možnost sledovat nějakou příležitost.
16'
Domácí reklamovali faul. Sudí Zwayer chvíli váhal a zapískal až po odmlce.
15'
Schulz se skvělým manévrem zbavil protihráče, jenže následný přízemní centr skončil na kopačkách Nica Elvediho.
14'
Nyní už kombinují zase hosté. Zkouší to tentokrát přes pravou stranu.
13'
Belfodil zabojoval o míč a nakonec získal výhodu autového vhazování pro svůj celek.
13'
Úvod zápasu je poměrně opatrný. Žádnou větší příležitost ke skórování jsme neviděli.
12'
Nabídka zatím fotbalistům Mönchengladbachu příliš nefunguje. Hosté vysoko presují a nedovolují domácím kvalitně rozehrát.
11'
Schulzův centr na hranici malého vápna dokázal Sommer lapit do svých rukavic.
10'
Szalai fauloval na útočné polovině. Tento zákrok mu u sudího neprošel.
10'
Pobídka Demirbaye skončila v rukavicích brankáře Yanna Sommera. Zkušený Švýcar se následně postaral o dlouhý výkop.
9'
Míče se na delší dobu ujali zase domácí. Nic kloudného však zatím nevymysleli.
8'
Hoffenheim zůstává na polovině domácích. Úvod zápasu zasáhl rozhodně v lepší formě hosty.
7'
Velká chyba v obraně Borussie málem znamenala vedení hostů. Kramarič zachytil chybnou rozehrávku a technickým zakončením se snažil překonat Sommera. Bránu ovšem taktéž přestřelil.
6'
Demirbay sice nerozehrál rohový kop ideálně, ale míč se k němu odrazil zpět a právě tento hráč levačkou vystřelil těsně nad břevno.
5'
Kadeřábek vybojoval rohový kop pro svůj celek. Vysocí hráči hostů se tlačí do pokutového území.
5'
Hoffenheim rozhodně nikam nespěchá. Nyní drží míč na své polovině a rozehrávka obránců není příliš rychlá.
4'
Schulz zůstal nepokrytý na levém křídle, jenže dlouhá přihrávka letěla do ofsajdu, ve kterém právě tento hráč stál.
3'
Na útočné polovině už kombinují hostující fotbalisté. Zatím však jejich akce nejsou příliš přesné.
2'
Wendt dostal prostor na levé straně a rychle se snažil odcentrovat. Jeho pobídka byla odvrácena.
1'
Vogt dokázal předskočit nabíhajícího hráče a následně si pomohl s brankářem Baumannem.
1'
Obě mužstva vcházejí na hrací plochu. Utkání začne za malý okamžik.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Ginter, Jantschke – Herrmann, Strobl, Neuhaus, Zakaria, Wendt – T. Hazard, Pléa.
Náhradníci: Sippel – Beyer, Cuisance, Drmić, J. Hofmann, Lang, Traoré.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Vogt, Bičakčić – Kadeřábek, Kramarić, Demirbay, Grillitsch, N. Schulz – Belfodil, Szalai.
Náhradníci: Stolz – Rupp, Nelson, Nuhu, Brenet, Bittencourt, Amiri..
Jedná se o souboj celků z čela Bundesligy. Oba týmy bojují o evropské poháry, ke kterým mají blízko.

Mönchengladbach figuruje na pátém místě ligové tabulky se ziskem 51 bodů, ztráta na čtvrtý Frankfurt činí 4 body. Poslední dva zápasy však Borussia nezvládla dle představ, neboť prohrála s Lipskem a Stuttgartem. Nejlepším střelcem týmu je Alassane Plea, který nastřílel dvanáct branek.

Hoffenheim, který si v letošní sezoně zahrál skupinovou fázi Ligy mistrů je na sedmém místě. Na svého dnešního soupeře ztrácí pouhý jeden bod, takže můžeme očekávat vyrovnanou bitvu. Sedmá pozice by v konečné fázi znamenala postup do předkola Evropské ligy, hned v závěsu se však na modrobílé dotahují Wolfsburg s Werderem.
Nejlepším střelcem mužstva je Andrej Kramarič se šestnácti brankami. V utkání by neměl chybět ani český obránce Pavel Kadeřábek.
Krásné sobotní odpoledne. Dnes budeme sledovat zápas v rámci 32. kola německé Bundesligy. Borussia Mönchengladbach vyzve TSG 1899 Hoffenheim. Utkání začíná v 15:30 a k našemu online přenosu jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.