Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Mönchengladbach - 10. listopadu 2018   15:30

Werder
59' Şahin (Augustinsson)
1:3
(0:1)
Mönchengladbach
39' Pléa   • 48' Pléa  (T. Hazard) • 52' Pléa  (Wendt)
Werder
Pavlenka – N. Moisander, Bargfrede (46. J. Eggestein), Veljković – Gebre Selassie, M. Eggestein, Şahin (75. C. Pizarro), Klaassen, Augustinsson – Harnik (86. Rašica), M. Kruse (C).
Plogmann – C. Pizarro, Osako, Rašica, Langkamp, J. Eggestein, Friedl.
Sören Storks – Thorben Siewer, Frederick Assmuth
Weserstadion, Bremen
42 100 diváků
Sommer – Lang, Elvedi, Ginter, Wendt – Strobl, Neuhaus – J. Hofmann (68. Zakaria), T. Hazard, Stindl (C) (69. Johnson) – Pléa (86. Traoré).
Sippel – Kramer, Zakaria, Raffael, Traoré, Johnson, Jantschke.

Ode mě je to vše, přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:8. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 7:2.
Utkání končí, Mönchengladbach potvrdil skvělou formu a v Brémách, které naopak prohrály potřetí v řadě, zvítězil 3:1. V první půli hosté přestáli několik zajímavých možností svého soupeře, v devětatřicáté minutě se pak po parádní akci Alassana Pléy ujali vedení. Výtečně vyšel Borussii vstup do druhého poločasu. Krátce po jeho začátku druhou trefu v utkání přidal Alassane Pléa, který se nedlouho nato trefil znovu, a zkompletoval tak hattrick. Domácí poté dle očekávání vše vsadili na ofenzivu, povedlo se jim ale pouze snížit zásluhou trefy Nuriho Şahina.
90+3'
90+2'
Florian Neuhaus se po pravé straně protáhl až do pokutového území, kde zkusil Pavlenku překvapit zajímavým lobem, čtvrtou branku Borussie však nepřidal.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Domácím fotbalistům viditelně dochází síly, energie a také nápady, co se řešení ofenzivních akcí týče. Jejich soupeř si navíc při bránění počíná bezchybně.
89'
V závaru před Yannem Sommerem se nejlépe ze všech zorientoval Miloš Veljković, který z repertoáru vytáhl akrobatický způsob zakončení, míč však poslal mimo.
88'
Pizarro marně prodlužoval míč za sebe. Nedlouho nato Elvedi namazal Krusemu, po jehož ráně z otočky se míč otřel o jednoho z obránců. Roh pro Brémy.
87'
Dnešní utkání sleduje 42 100 diváků.
86'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Milot Rašica.
86'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Ibrahima Traoré.
85'
Nechybělo mnoho k tomu, aby Alassane Pléa přidal svou čtvrtou trefu v dnešním mači. Jeho razantní pumelici stačil Pavlenka se štěstím vytěsnit nad branku.
84'
Lang byl vidět i na opačném konci travnaté plochy, když hlavou sklepával lépe postavenému Hazardovi, kterému k dosažení na balon chyběl krok.
83'
Žlutou kartu dostává Davy Klaassen (Werder Brémy).
82'
Johannes Eggstein si na hranici vápna narazil s bratrem Maximilianem, poté obešel Langa a prověřil Sommera, kterému pomohla lehká teč Elvediho.
81'
Střídající Johnson dostal od hráčů soupeře více volného prostoru, přihrávkou trefil ale jen paty vracející se Veljkoviće.
80'
Domácím hráčům ještě zbývá deset minut na to, aby s vývojem dnešního utkání něco provedli. Povede se jim malý fotbalový zázrak?
78'
Další obrovská šance českého reprezentanta! Ke Gebre Selassiemu doskákal balon po centru z levé strany, i druhý vzájemný souboj těchto dvou hráčů ale lépe zvládl Sommer.
77'
Theodor Gebre Selassie málem pořádně zdramatizoval závěr zápasu, když si naskočil na povedený centr Johannese Eggsteina, hosty zachránilo břevno.
76'
Thorgan Hazard centroval z pravé strany. Michael Lang ve vápně hlavičkoval zády k brance. Jeho zakončení, které Pavlenku nezaměstnalo, podle toho také vypadalo.
75'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Nuri Şahin, přichází Claudio Pizarro.
74'
Augustinsson poslal k zemi Hazarda, jednalo se o zcela jasný faul. Domácí bek se i tak zlobí, hlavní rozhodčí nakonec celou situaci vyřešil bez udělení karty.
73'
Hráči Mönchengladbachu podnikli dravý výpad, na jehož konci Pléa přenechal míč Hazardovi. Přízemní rána belgického záložníka mířidla vedle, Pavlenka celou situaci kontroloval.
72'
Nakonec Werder zahrával hned dva kopy od rohového praporku, ani jeden z hráčů se k zakončení nedostal, výborná práce od obrany hostujícího mužstva.
71'
Krusemu odskočil balon, výborně ale zareagoval Davy Klaassen. Jeho rána byla tečována na roh, Brémy tak zůstanou zabydleny v Sommerově bezprostřední blízkosti.
70'
Všudypřítomný Klaassen vyslal dnes už několikátý balon za obranu soupeře, jehož adresátem byl Harnik, rychlejší start ale měl brankář Sommer.
69'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Fabian Johnson.
68'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Denis Zakaria.
67'
Dvakrát v rozmezí několika vteřin se na pravé straně zkoušel prosadit Gebre Selassie. Nejprve neodcentroval přes Strobla, o chvíli později jej odstavil Wendt.
66'
Domácí začínají věnovat veškeré zbývající síly do ofenzivy, naopak Borussia s vervou brání dvoubrankové vedení, o které se, dle mého názoru, ještě bude muset bát.
65'
Ludwig Augustinsson vyslal krásný centr k zadní tyči. Na hlavičku si tam seběhl aktivní Klaassen, Sommer ale zasahovat nemusel. Teď měli hosté i troch u štěstí.
64'
Domácí fanoušci se po Wendtově zákroku na Gebre Selassieho dožadovali odpískání přímého kopu, sudí ale celou situaci posoudil jako čistou.
63'
Stndl si narazil s Pléou, na navštívenku směrem k Jiřímu Pavlenkovi si ovšem netroufl. Místo toho otočil hru směrem vzad, u míče Oscar Wendt.
61'
Davy Klaassen si plánoval vyměnit balon s Ludwigem Augustinssonem, na jeho dlouhatánský pas ale u postranní lajny o kousek nedosáhl.
60'
A málem to bylo už jen o jednu branku. Načechraný centr od Davyho Klassena dolétl až ke Krusemu, který z hodně nadějné pozice minul jen o pár decimetrů.
59'
Werder právě vstřelil branku!
Tak pozor, domácí se zničehonic prosazují, a vrací se tak do hry o vítězství v dnešním duelu. Výtečně to udělal Ludwig Augustinsson, na jehož krásnou přihrávku si z druhé vlny seběhl NURI ŞAHIN a nekompromisním zakončením ke vzdálenější tyči překonal Sommera.
58'
Do znovu poněkud otevřenější defenzivy domácího mužstva se tentokráte hodlal vydat Hazard, na polovině hřiště ale nechal míč za sebou. Na druhou stranu spěchá Klaassen.
57'
Pléa si ofsajd naopak pohlídal a seběhl si pro Langovu nahrávku. Následně hledal na penaltovém puntíku čekajícího Stindla, těsně před nímž stačil zasáhnout Veljković.
56'
Další akci Werderu zastavil odmávaný ofsajd a v něm se pohybující Martin Harnik. Jednalo se o hodně těsnou situaci, pomezní sudí ji ale zvládl dobře.
55'
Nakonec do vápna nebezpečný centr vyslal Maximilian Eggstein. Harnik jej zkoušel vrátit před branku ke Krusemu, dobrou práci ale odvedl Yann Sommer.
54'
Ten domácí nezvládli, obrana soupeře si s centrovaným balonem s přehledem poradila. Nápor viditelně rozladěných hráčů Brém ale pokračuje.
53'
Na druhé straně nejprve nadějně pálil Johannes Eggstein, jehož ránu stačil zablokovat Ginter. Gebre Selassie pak pro Brémy získal výhodu v podobě rohového kopu.
52'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Hráče Werderu předchozí gólová situace zřejmě rozhodila, hosté se totiž znovu vrhli do jejich hodně otevřené obrany a přidali třetí trefu. Hofmann roztáhl hru na Wendta, jehož prudký pas nalezl v šestnáctce číhajícího ALASSANA PLÉU a ten s přehledem zkompletoval hattrick.
51'
Alassane Pléa nemá dost, i nadále hraje v neskutečné pohodě. Nyní prošel obranou soupeře jako nůž máslem, v klíčový moment si ale balon příliš předkopl a Pavlenku už nezvládl přehodit.
50'
S okamžitou odpovědí plánoval přispěchat Max Kruse, u lajny se proti němu spojili hned dva protivníci. Nakonec to byl Wendt, kdo jej připravil o balon.
48'
A rohový kop rozehráli hostující fotbalisté fantasticky, krátce po začátku druhého poločasu tak navyšují své vedení. Thorgan Hazard vyslal zřejmě secvičenou přízemní nabídku, na kterou si v pokutovém území seběhl ALASSANE PLÉA a se štěstím prostřelil Jiřího Pavlenku.
48'
Hráči Mönchengldbachu rozjeli kombinaci na pravé straně, odkud balon do vápna dostal Hofmann, pře Pléou jej pak na roh stihl odkopnout stoper Moisander.
47'
Střídající Johannes Eggstein se hned zapojil do hry. Našel si míč po Langově teči a sklepl jej pro Şahina, jehož volej se mezi tři tyče nevešel.
46'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Johannes Eggestein.
46'
Sudí nenastavil ani minutu, první poločas je tedy u konce. Gól byl sice k vidění jen jeden, rozhodně se ale nenudíme. Daleko lépe do zápasu vstoupili hráči Mönchengladbachu, domácí však postupem času přebrali iniciativu a několikrát zahrozili. Eggstein pálil mimo, Harnika vychytal brankář Sommer, Klaassenova pumelice byla tečována těsně nad břevno. Borussia tedy přestála několikaminutový nápor soupeře a později sama udeřila, krásnou trefou se prezentoval Alassane Pléa.
45'
44'
A byl to právě švédský bek, kdo už poněkolikáté poslal balon k Martinu Harnikovi. Tomu rána z otočky nesedla, navíc se jednalo o jasný ofsajd. Dobrá práce pomezního sudího.
43'
Fanoušci Werderu ale pochopitelně chtějí, aby se jejich tým ještě pokusil o vyrovnání, a hlasitě jej ženou kupředu. Po levé straně postupuje Augustinsson.
42'
Domácí fotbalisté přichází s další postupnou kombinací, před koncem prvního poločasu už nechtějí zbytečně bláznit a vrhat se do nesmyslného útočení.
41'
Borussii předchozí moment pochopitelně nabudil. Znovu to individuálně zkoušel Alassane Pléa, tentokráte si však u postranní lajny nepřišel na Gebre Selassieho.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých pět minut. Podaří se domácím před odchodem do šaten ještě srovnat?
39'
Hosté, kteří v posledních minutách jasně tahali za kratší konec a přežili několik šancí soupeře, se ujímají vedení. Obrana Werderu odvrátila centr od rohového praporku jen ke Stindlovi. Po jeho sražené střele se míč objevil přesně v místech, kde se pohyboval ALASSANE PLÉA, jenž se náramně zbavil dvou protivníků a nechytatelnou ranou k zadní tyči překonal Pavlenku.
38'
Akce téměř jako přes kopírák. Tentokráte Klaassen krásně nalezl Ludwiga Augustinssona, jenže hledal na zadní tyči Harnika, míč ovšem stačil odhlavičkovat Ginter.
37'
Augustinsson posunul balon ke Krusemu, na jehož načechraný centr si naskakoval Gebre Selassie. Český bek se srazil se Sommerem, všichni by snad měli být v pořádku.
36'
Zasahovat musel i Jiří Pavlenka. S Pleovým pokusem, který byl velmi nebezpečný, si poradil dobře, celé situaci ale předcházel ofsajd bývalého útočníka Nice.
35'
Další práce pro Yanna Sommera. Znovu zafungovala spolupráce Augustinsson – Harnik, volej druhého jmenovaného ale postrádal větší důraz
34'
Şahinova zpětná přihrávka nebyla pro Jiřího Pavlenku úplně jednoduchá. Balon nepříjemně skákal, navíc se blížil Lars Stindl, český brankář ale celou situaci ustál.
33'
Michael Lang sice Augustinssonovi nasadil ukázkové jesličky, jenže balon si posléze pustil až příliš daleko od kopaček, což byla voda na mlýn pro Moisandera.
32'
Chvíli se nehrálo, nějaký menší zdravotní problém si při předchozí situaci zřejmě přivodil Nico Elvedi. Vše by ale mělo být v pořádku, švýcarský mladík nemusí ani za čáru.
31'
Situaci dvou proti dvěma nevyřešili domácí ideálně, Kruseho nahrávka vyhnala Harnika z ideálního úhlu, rakouského útočníka navíc později odstavil Elvedi.
30'
Za defenzivní řadu Mönchengladbachu si tentokráte sbíhal Martin Harnik, odstartoval ale o kousíček dříve, a pomezní sudí jej tak správně přichytil v ofsajdu.
29'
V posledních minutách se karty zcela obrátily. Zatímco Hříbata přestala úplně běhat a pouze vyčkávají, co domácí předvedou, Brémy jsou najednou na koni a hrozí téměř ze všeho.
28'
Krásná akce Werderu! Dlouhý pas za obranu soupeře vrátil Harnik na z druhé vlny si sbíhajícího Davyho Klaassena, jehož pumelice si cestu do branky nenašla jen díky teči jednoho z obránců.
27'
Moisanderův oblouček málem doplachtil až ke Krusemu, těsně před nímž stačil na poslední chvíli zasáhnout Nico Elvedi. Nápor lepšících se domácích pokračuje.
26'
Hráči Werderu zadělávali rozehrávajícím soupeři na velké problémy svým aktivním přistupováním a pohybem, vše vyřešil až rezolutní odkop Matthiase Gintera.
25'
Hazardova dobře vypadající rána byla tečována na roh. Od praporku balon dolétl až k Pléovi, který jej vracel do centra dění, do bezpečí jej však stačil odkopnout Veljković.
24'
Elvedi roztáhl hru k Wendtovi, jehož nedůrazná přihrávka nemohla přijít přes Gebre Selassieho. Hráči Brém se začínají herně osmělovat, jejich další akci táhne Klaassen.
23'
Maximilian Eggstein tentokrát sám sebe pasoval do role nahrávače, když krásně našel Martina Harniku, s jehož ranou ke vzdálenější tyči měl Sommer velké problémy.
22'
Pěkná rána! Davy Klaassen nahrál volnému Maximilianu Eggsteinovi, jenž si našteloval míč na levačku a vypálil, zamířil však těsně vedle tyče hostující svatyně.
21'
I s trochou štěstí se až do pokutového území soupeře prodral Hofmann, proti přesile domácích obránců toho ale příliš nevymyslel. Balon mu odkopl Bargfrede.
20'
Niklas Moisander zkusil štěstí a vyslal dlouhatánský pas pro Martina Harnika. Ten byl hlídán Wendtem, pro míč si navíc na kraj šestnáctky vyběhl Sommer.
19'
Až nyní se Brémy dostaly k déletrvající kombinaci, stále se však nemohou hnout z vlastní poloviny hřiště. Veljković nakonec otáčí hru až k brankáři Pavlenkovi.
18'
Hříbata pokračují v nátlakovém stylu hry, obrana Werderu nemá na rozehrávku ani trošku klidu a je odsouzena k dlouhým nákopum, které hosté sbírají pro sebe.
17'
Spoluhráči sbírají z trávníků Matthiase Gintera, který se drží za levé stehno. Snad se nejedná o nic vážného, odstoupení německého reprezentanta by pro hosty představovalo velkou ztrátu.
16'
První náročnější zákrok pro Jiřího Pavlenku. Ve velmi dobré pozici se po Hofmannově bochánku zjevil Lars Stindl, jeho tvrdou ránu ale český gólman zastavil.
15'
Bargfrede několik metrů zcela očividně přidržoval Neuhause, který se směrem k hlavnímu sudímu hlásil o faul. Hvizd z píšťalky Sörena Strokse ale nepřišel.
14'
Krátkodobou kombinační snahu Werderu nepřesnou přihrávkou zazdil Moisander, s Thorganem Hazardem se pak musel vrátit Klaassen, který vytáhl parádní skluz.
13'
Svěřenci trenéra Heckinga i nadále kombinují na útočné polovině, Brémy si počínají až příliš pasivně. Pléa si zkoušel narazit s Hazardem, domácí dokázal uklidnit zasahující Klaassen.
12'
Hosté jsou zatím aktivnější. Michael Lang oslovil ve vápně číhajícího Stindla, který se šikovně zbavil Veljkoviće, nezvládl ale vypálit přes Bargfredeho.
11'
Aktivní Stindl si našel balon po Pléově sklepnutí, jeho střelu z otočky ale nohou zablokoval Niklas Moisander. Následnou akci Gladbachu zastavilo ofsajdové postavení.
10'
Jiří Pavlenka ve snaze odkopnout do bezpečí trefil nataženou nohu dotírajícího Hofmanna, míč se ale až mimo hrací plochu. Na další rozehrávku už bude mít český brankář klid.
9'
Pléovu skákavý pas přistál Larsi Stindlovi pouze na patách, kapitán Borussie nezvládl zpracování. Do volného balonu hodlal prásknout Hazard, dobře se však vrátil Bargfrede.
8'
Veljković zvedl hlavu a všiml si na levé straně zapomenutého Augustinssona, místo k němu ale balon poslal jen do autu. Škoda pro domácí, švédský reprezentant byl úplně sám.
7'
Bargfrede ve středu pole předskočil nepozorného Strobla, neposedný balon ale úplně nezkrotil, čehož o pár metrů dále dokázal využít nachystaný Matthias Ginter.
6'
Na druhé straně Hoffman vymyslel krásnou kolmici pro Langa, jehož přízemní nabídka byla tečována na roh. Hosté jej nesehráli zle, Strobl z krkolomné pozice minul.
5'
Tentokráte Maxe Kruseho dlouhým pasem hledal levý obránce Augustinsson, Nico Elvedi ale domácího kapitána znovu střežil jako oko v hlavě.
4'
Gebre Selassie zatáhl balon po pravé straně, nakonec nahrával Eggsteinovi, jehož přízemní centr měl oslovit kapitána Kruseho, záměr nejlepšího střelce Brém ale vystihl Elvedi.
3'
Zatím se u balon drží výhradně domácí fotbalisté, kupředu se jim ale příliš nechce. Do kombinace se zapojí i brankář Yann Sommer, který si pro přihrávku doběhl až mimo vápno.
2'
Pléa si na levém křídle vyměnil míč s Wendtem, poté byl však včas vystupujícím Gebre Selassiem vytlačen až na obrannou polovinu. U balonu Ginter.
1'
Hlavní arbitr Storks svým hvizdem odstartoval utkání mezi Brémami a Mönchengladbachem, pojďme na to! Rozehrávky se ujali hosté, kteří nastupují v černých dresech, naopak Werder bude hrát v zeleném.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – N. Moisander, Bargfrede, Veljković – Gebre Selassie, M. Eggestein, Şahin, Klaassen, Augustinsson – Harnik, M. Kruse (C).
Náhradníci: Plogmann – C. Pizarro, Osako, Rašica, Langkamp, J. Eggestein, Friedl.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lang, Elvedi, Ginter, Wendt – Strobl, Neuhaus – J. Hofmann, T. Hazard, Stindl (C) – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Kramer, Zakaria, Raffael, Traoré, Johnson, Jantschke.

Rozhodčí: Sören Storks – Thorben Siewer, Frederick Assmuth.
Poslední vzájemné utkání

2. 3. 2018 – Borussia Mönchengladbach – Werder Brémy 2:2

Branky: 5. Zakaria, 33. N. Moisander (vla.) – 59. Delaney (Kruse), 78. Jóhannsson (Gondorf)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Oxford (82. Herrmann), Ginter, Vestergaard, Elvedi – Hofmann, Zakaria (46. Cuisance), Kramer (72. Jantschke), Hazard – Stindl (C), Bobadilla

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Moisander, Friedl (76. Gondorf) – Bauer (46. Jóhannsson), Eggestein, Bargfrede, Delaney, Augustinsson – Kruse (C), Belfodil (90+2. Junuzović)
Borussia Mönchengladbach

Fanoušci Mönchengladbachu mají opět důvod k radosti. Minulá sezona totiž jejich týmu, který má ambice i kvality na to, aby se pravidelně umisťoval v nejvyšších patrech tabulky, příliš nesedla. Tentokráte je to zatím úplně jiná písnička, Borussia se po deseti kolech drží na druhém místě, má stejně bodů jako třetí Bayern, lépe je na tom pouze Dortmund. Všechny ztráty, přesněji dvě remízy a dvě porážky, postihly svěřence trenéra Dietera Heckinga na venkovních stadionech, naposledy to bylo ve Freiburgu. Naopak před vlastními fanoušky Hříbata ještě nezaváhala, minulý víkend doma přejela nováčka z Düsseldorfu 3:0. Ve velké formě hraje především Thorgan Hazard, jenž se v posledních třech mačích trefil hned čtyřikrát. Prosadí se i dnes?
Werder Brémy

Osm kol, sedmnáct bodů a umístění v užší špičce tabulky. Takový vstup do nového ročníku německé nejvyšší soutěže v podání Brém nečekal asi nikdo. Tým, ve kterém pravidelně nastupují i Jiří Pavlenka s Theodorem Gebre Selassiem, se ale prezentoval pohledným fotbalem a s prázdnou odešel pouze ze souboje se Stuttgartem. O tom, že kádr je dobře poskládaný, svědčí i fakt, že mezi střelce se už stihlo zapsat deset hráčů, nejlépe je na tom se čtyřmi zásahy Maximilian Eggestein. Dnes se hráči Werder budou snažit o návrat na vítěznou vlnu, v posledních dvou duelech se totiž jejich mašina poněkud zadrhla. Nejprve před vlastními fanoušky v bláznivém klání padli s Leverkusenem vysoko 2:6, minulý víkend pak nestačili na Mohuč, které podlehli 1:2.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Německá Bundesliga má před další reprezentační pauzou na programu ještě jedno kolo, my se budeme společně věnovat utkání mezi Werderem Brémy a Borussií Mönchengladbach. Začínáme v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.