Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Mönchengladbach - 24. srpna 2019   15:30

Mainz
18' Quaison (Brosinski)
1:3
(1:1)
Mönchengladbach
31' Lainer   • 77' Pléa   • 80' Embolo  (Pléa)
Mainz
F. Müller – Brosinski, Hack, Niakhaté, Aaron Martín – E. Fernandes (72. Baku), Malong (82. Burkardt), Latza (C) – Boëtius – Onisiwo, Quaison (66. Awoniyi).
Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi (45+1. Jantschke), Wendt – Bénes, Zakaria, Johnson (81. Kramer) – Neuhaus – Thuram (63. Embolo), Pléa.

Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního dne!
Dnešní utkání je u konce! Mönchengladbach nakonec bere všechny tři body, protože dokázal rozhodnout utkání během dvou minut v druhém poločase. Nejprve se v 77. minutě trefil Plea a následně v 79. minutě na dvoubrankový rozdíl navýšil Embolo.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 11:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:14.
90+4'
90+3'
Domácí se ještě snaží o snížení skóre, ale hosté si situaci hlídají a do větší šancí Mohuč nepouštějí.
90+2'
Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Plea, ale brankář Muller pohotově zakročil a míč vyrazil.
90+1'
Hlavní arbitr utkání nastavuje v druhém poločase čtyři minuty!
90'
Utkání se blíží do samého konce, hosté si dnes nejspíše odvezou z Mohuče tři body.
89'
Žlutou kartu dostává Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach).
87'
Domácí po faulu za žlutou kartu rozehrávali standardní situaci, po které se k hlavičce ve vápně dostal jeden z domácích útočníku, který hlavičkoval k pravé tyči, kde pohotově skvělým zákrokem zasáhl gólman Sommer.
86'
Žlutou kartu dostává Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach).
85'
Domácí Mohuč se tedy v poslední okamžicích snaží pouze nakopávat na útočníky, kteří by ještě brankou mohli zdramatizovat utkání.
83'
Hosté tak během několika minut možná rozhodli utkání, které doposud vypadalo, že skončí remízou.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong, přichází Jonathan Burkardt.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Fabian Johnson, přichází Christoph Kramer.
80'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Hosté vedou již o dvě branky! Po přihrávce se ke střele ve vápně dostal BREEL EMBOLO, jeho střelu sice brankář těčoval, ale nedokázal vytěsnit z branky, a tak Embolo vsítil svůj první gól v této sezóně. Asistence: Pléa.
79'
Domácí se ihned hnali do útoku a snažili se o vyrovnání, což se zatím nedaří.
77'
Hosté jdou do vedení! ALASSANE PLÉA se postavil k rozehrávce přímého kopu a skvělou střelou po zemi k tyčce posílá svůj tým do vedení! Bez asistence.
76'
Plea předvedl hezké sólo, po kterém byl před vápnem Mohuče poslán k zemi, Mönchengladbach má k dispozici přímý kop z velmi zajímavé blízkosti.
75'
Po centru se k zajímavé hlavičce dostal Awoniyi, ale stejně jako jeho ostatní spoluhráč nedokázal hlavou nasměrovat míč mezi tři tyče.
74'
Skvělý souboj ve vápně svedl Onisiwo, když se snažil dostat do zakončení, ale nakonec mu míč byl odebrán než stihl natáhnout.
73'
Naopak o překvapivé zakončení se nyní snažil domácí hráč Latza z velké dálky, ale ani tento pokus prostor tří tyčí nenašel.
72'
Ano. Ihned po vystřídání mohlo dojít ke změně skóre po rohovém kopu domácích. Centr byl zajímavý, ale přesto nedošlo k zakončení.
72'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Bote Baku.
71'
Třeba to nyní změní střídání, které chystají na domácí lavičce.
70'
Druhý poločas zatím mnoho nenabídl, hra je z pohledu obou celků velmi opatrná, ale také dosti nepřesná.
69'
Rozhodčí zastavil hru a nařizuje přestávku na občerstvení.
68'
Domácí brankář se pokoušel o dlouhý nákop na své útočníky, ale přihrávka mu příliš nesedla a skončila tak až u gólmana na druhé straně.
66'
Hráči Borussie se dostali k centru z prvé strany, který z vápna pohotově vyhlavičkovala obrana Mohuče.
66'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Taiwo Awoniyi.
65'
Domácí na chvíli potrápili obranu Mönchengladbachu, ale nakonec žádná střela nebyla dostatečně dobrá na to, aby skončila za zády Mullera.
64'
Embolo se ihned po vystřídání dostal ve vápně k míči a chystal se ke střele, ale nakonec nevypálil, obrana mu míč vypíchla.
63'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Breel Embolo.
62'
Ani šance v podobě rohu však nic velkého nepřinesla, připravuje se střídání.
61'
Hosté se po povedené akci dostanou k rohovému kopu, rozehrává ho Wendt.
60'
Danny Latza se snažil projít obranou hostů, ale to se mu nepovedlo, prtože byl pohotov zastaven.
59'
Ginter nyní fauloval, čehož si všiml hlavní sudí dnešního utkání, rozehrávat budou domácí.
57'
V posledních minutách je hra hodně nepřesná a možná i proto se na lavičce Mönchengladbachu chystá nějaké střídání, které by mohlo hru oživit.
55'
Centr ne zadní tyč nepřinesl žádné větší nebezpečím míč z vápna odvrátila obrana FSV za postranní čáru.
55'
Po faulu před vápnem Mohuče se ke standardní situaci dostanou hosté.
54'
Nyní jsme mohli vidět hodně nepřesností na středu hřiště, které na kráse dnešního utkání mnoho nepřidaly.
53'
Střela z přímého kopu nenašla prostor tří tyčí a skončila za brankou, opět bude z vápna Mönchengladbachu rozehrávat švýcarský gólman.
52'
Mohuč se dostane ke standardní situaci z velmi zajímavé vzdálenosti po faulu jednoho z hostů, Sommer si staví zeď.
50'
Domácí tým drží balón a postupnou kombinací se dostává blíže a blíže k brance hostujícího Mönchengladbachu.
49'
Zakaria pohotovým zákrokem za polovinou hrací plochy zastavil rozjetý útok domácích.
49'
Chyba v obraně Borussie mohla vést k další šanci domácích, ale nakonec přišla velmi nepřesná přihrávka, a proto opět rozehrává Sommer.
48'
Do vápna Mönchengladbachu nyní mířil velmi nebezpečný centr, který ovšem nakonec nebyl zakončen a pouze proskočil vápnem, rozehrává od branky Sommer.
47'
Hráči Mohuče kombinují na vlastní polovině a vyčkávají na mezery v hostující defenzivě.
46'
Hned ze startu poločasu domácí žádali po útoku odpískání penalty, ale rozhodčí zůstává v klidu a hra plyne dále.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem ofenzivní podívanou. Na první branku jsme čekali necelých dvacet minut, domácí se totiž dostali do vedení. Poté převzala iniciativu Borussia, jenž se nakonec radovala z vyrovnávací branky, což vydrželo až do konce poločasu. Uvidíme, co nabídne ten druhý.
45+5'
45+5'
Žlutou kartu dostává Moussa Niakhaté (1. FSV Mohuč 05).
45+3'
V posledních minutách se hra neustále kouskuje. Dokonce jsme se dočkali vynuceného střídání, Borussia bude zahrávat ještě jednu standardní situaci.
45+1'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Tony Jantschke.
45+1'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Karim Onisiwo (1. FSV Mohuč 05).
45'
Před malým momentem podržel svůj celek brankář Sommer, který vychytal Quaisona.
44'
Rychlý protiútok táhl po pravém křídle Onisiwo, který se ale nedostal přes důrazného Elvediho. I tak si domácí vyzkouší standarndí situaci, fauloval totiž Zakaria.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Pokračovalo se odkopem od branky Borussie. Sommer zvolil hodně razantní výkon, na druhé straně se ho pokoušel prodloužit Pléa, leč neúspěšně.
40'
Hlavní sudí musel přerušit hru, zdravotní problémy měl totiž hostující zadák Elvedi, který si vyžádal ošetření. Po více než minutě se bude moci pokračovat.
36'
Elvedi se pokoušel vyvézt míč na druhou stranu, což mu také vyšlo. Avšak pozdě v souboji byl jeho kolega Neuhaus, který pouze přišlápl jednoho z protihráčů.
35'
Centrem do pokutového území to zkoušel Quaison, který nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Bude se odkopávat od branky, tentokráte z kopačky Sommera.
34'
Müller tak opět mohl odkopávat od své branky. Na druhé straně hrací plochy číhal Onisiwo, který ve vzduchu neuspěl, odražený balón sebral Elvedi.
33'
Domácí ihned po rozehrávce chybovali. To vedlo k sympatické akci soupeře, Johnson se pokoušel najít Thurama, který se přeci jenom dostal ke střele.
32'
Hlavní sudí odhalil další nedovolený zákrok, tentokráte z dílny Malonga. Hra se tak rychle obrátila, mezitím Lainer vyvezl hrací předmět na druhou stranu.
31'
Na vyrovnání jsme nemuseli zas tak dlouho čekat! Také Borussia si zajistila zisk standardní situaci, která byla rozehrána narychlo. Na hranici malého vápna se utvořil menší závar, ve kterém se nejlépe zorientoval STEFAN LAINER, který zamířil za brankáře.
31'
V posledních minutách sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Po jednom z nich se na zemi ocitl hostující Bénes, jeho celek ihned rozehrál po zemi.
30'
Posléze si pro taktický faul došel Bénes, který byl faulován na vlastní polovině. Borussia rozehrála nakrátko, Johnson ale celkem zbytečně přišel o míč.
29'
Výsledkem byl zisk autového vhazování. K provedení se nakonec postavil Caricol, který to zkoušel až do pokutového území, kde zasahoval Elvedi.
28'
V krátkém časovém sledu fauloval také Zakaria, který si vyslechl hodně důraznou domluvu od sudího. Mohuč bude zahrávat standardku z velké vzdálenosti.
27'
Do kombinace svého celku se zapojil obránce Niakhate, který ihned přenášel hru na pravou stranu, kde si nedovoleným zákrokem pomohl soupeř.
26'
Z velkého úhlu zkoušel své štěstí domácí Quaison, avšak jeho zakončení směřovalo pouze do boční sítě. I tak by Sommer s přehledem zakročil u tyče.
25'
Naopak jsme sledovali rozehrávku od domácí branky. Müller vykopával daleko na druhou stranu, kde se Brosińskimu podařilo vybojovat další aut.
24'
Až poté se k sympatickému zakončení natlačil Neuhaus, jehož rána prosvištěla vysoko nad břevnem. Brankář Müller tak nemusel vůbec zasahovat.
23'
Mönchengladbach se celkem snadným způsobem dostal k pokutovému území soupeře, kde zahájil kombinaci. Ta zatím nic vážnějšího nepřináší.
22'
Následovalo autové vhazování z pravé strany. Lainer se snažil vhazovat podél autové čáry, avšak tam se nacházel Caricol, který včas zasáhl nohou.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím přinesla jednu branku. Do vedení se dostala Mohuč, který skórovala před malým momentem.
18'
Mainz právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Brosinski zahrával standardní situaci, ta nebezpečně směřovala do pokutového území, kde si na ní dokázal naskočit ROBIN QUAISON, jenž překonal brankáře Sommera.
1'

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Brosinski, Hack, Niakhaté, Aaron Martín – E. Fernandes, Malong, Latza (C) – Boëtius – Onisiwo, Quaison.
Náhradníci: Zentner – Awoniyi, Baku, Barreiro, Burkardt, Gürleyen, Maxim, Öztunali, Pierre-Gabriel.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Bénes, Zakaria, Johnson – Neuhaus – Thuram, Pléa.
Náhradníci: Sippel – Beyer, Embolo, Herrmann, Jantschke, Kramer, Raffael, Traoré, Binsibajní..
1. FSV Mohuč 05

Na opačné straně se nachází Mohuč, která v loňském ročníku dosáhla na dvanáctou pozici, přičemž náskok na sestupové pásmo byl skutečně hodně vysoký. Mohuč se vystoupení v rámci domácího poháru vůbec nepovedlo, v rámci prvního kola změřila síly s Kaiserslauternem, který dokázal vyhrát poměrem 2:0, díky čemuž se radoval z postupu do dalšího kola. Toto zaváhání se projevilo také v prvním ligovém zápase, Mohuč zajížděla na půdu nevyzpytatelného Freiburgu, přičemž tento duel dlouho žádnou branku nenabídl. Domácí celek ale v poslední desetiminutovce hned třikrát udeřil, což znamenalo zisk tří bodů.
Borussia Mönchengladbach

Fotbalisté Mönchengladbach se i v loňském ročníku prezentovali velice povedenou hrou, která měla za výsledek pátou pozici, což přinese skupinovou fázi Evropské ligy. Situace mohla být ještě o poznání radostnější, avšak Borussii nakonec scházely na čtvrtou pozici tři body. Mönchengladbach zpackal koncovku sezony, v posledních pěti zápasech hned třikrát prohrál, díky čemuž přišel o šanci zahrát si Ligu mistrů. Mönchengladbach zvládl povinnost v rámci domácího poháru, v souboji proti Sandhausenu nakonec padla pouze jedna branka, avšak ta posunula bundesligový celek do dalšího kola. Borussii se úvodní kolo letošního ročníku moc nepovedlo, remizovala totiž 0:0 se Schalke.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu zápasy prvního kola, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FSV Mohuč 05 a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.