Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Augsburg - 6. října 2019   13:30

Mönchengladbach
2' Zakaria (Thuram) • 8' Herrmann (Pléa) • 13' Herrmann (Pléa) • 39' Pléa  • 83' Embolo (Herrmann)
5:1
(4:0)
Augsburg
81' Niederlechner
Sommer – Lainer (60. Elvedi), Ginter (81. Wendt), Jantschke, Binsibajní – Kramer, Bénes, Zakaria – Herrmann, Pléa (53. Embolo), Thuram.
Sippel – Doucouré, Embolo, Elvedi, Neuhaus, Wendt, Raffael, Makridis, Noss.
Schröder – Neitzel, Kleve
Borussia-Park, Mönchengladbach
Augsburg
Koubek – Lichtsteiner (46. Framberger), Jedvaj, Uduokhai, Max – Morávek, R. Khedira (46. Oxford) – Hahn, Gregoritsch (76. Jensen), Vargas – Niederlechner.
Luthe – Finnbogason, Iago, Córdova, Framberger, Jensen, Oxford, Rieder, Teigl.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:9.
Rozhodčí Schröder nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty ukončil trápení Augsburgu, který prohrál v Mönchengladbachu vysoko 1:5.

Domácí o svém vítězství rozhodli třemi brankami už během úvodních třinácti minut, před přestávkou pak využili minelu brankáře Koubka a ve druhém poločasu už se zápas jen dohrával. Když se Augsburg dočkal deset minut před koncem snížení na 1:4, tak Borussia zase hned zapnula dopředu a bleskově opět udeřila.

Hvězdami zápasu se stali Patrick Herrmann a Alassane Pléa, oba se výrazně podíleli na třech brankách a výrazně tak pomohli Borussii Mönchengladbach do čela bundesligy.
90'
90'
Po zranění Gintera domácí dohrávají s Binsibájním na postu stopera, Wendt působí na levém beku.
88'
Jan Morávek připravil zajímavou střeleckou pozici pro Rubena Vargase, ten ale přestřelil domácí branku.
87'
Herrmann běžel do dalšího protiútoku, obešel Oxforda, pak už jej ale stačil Uduokhai vyhnat k rohovému praporku.
86'
Rozeběhla se závěrečná pětiminutovka a domácí už zase útočí, Wendtův centr ale jen proletěl pokutovým územím.
84'
Embolo se už zase hnal dopředu, Oxford mu při individuálním průniku vůbec nestíhal, Koubek ale Embolovi dobře zmenšil střelecký úhel a nepustil soka do dalšího zakončení.
83'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Domácí zcela rozebrali defenzivu soupeře a už zase vedou o čtyři branky! Na dlouhý pas z hloubi pole si na pravé křídlo naběhl Patrick Herrmann a perfektní přihrávkou předložil tutovku pro BREELA EMBOLA, švýcarský útočník zblízka nedal Koubkovi šanci zasáhnout.
81'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Oscar Wendt.
81'
Augsburg právě vstřelil branku!
Augsburg dokázal krátkou početní převahu využít! Povedenou ránu Fredrika Jensena sice ještě Sommer dokázal vyrazit, ovšem v hostující defenzivě chyběl Ginter, čehož k jednoduché dorážce využil FLORIAN NIEDERLECHNER!
80'
Domácí hrají v deseti, protože stále je ošetřován Matthias Ginter.
79'
Hahnův jemný centr se stal lahůdkou pro brankáře Sommera, ten stáhl míč ze vzduchu a nadále míří za čistým kontem.
77'
Matthias Ginter má potíže s ramenem po souboji s Niederlechnerem v závěru soupeřova brejku a musí být ošetřen.
76'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Fredrik Jensen.
76'
Na opačné straně mohl do rychlého brejku Niederlechner, ten už běžel sám na brankáře Sommera, Švýcar ale jeho ránu dokázal ztlumit na tyč!
75'
Bénes se pokusil prokličkovat do pokutového území, kde byl sražen, penalta se ale nepískala. Domácí ale zůstali v pokutovém území, Embolo připravil obrovskou šanci pro Zakariu, jehož ránu z brankové čáry vykopl Framberger!
74'
Po rohu vznikl obrovský závar před brankou Borussie, hosté se ale do zakončení nedostali.
73'
Ruben Vargas vybojoval rohový kop pro Augsburg, to by mohla být příležitost pro hosty.
73'
Slovenský záložník už je zpět na hřišti, ovšem nadále viditelně kulhá.
72'
Bénes jen velmi pomalu kulhá za postranní čáru, to by byla velká nepříjemnost.
71'
Po předchozím střetu s Uduokhaiem se těžce zvedá z trávníku László Bénes, ten nechybí v nominaci slovenského národního týmu pro nadcházející zápasy zápasy s Walesem a Paraguají.
70'
Když už se Augsburg na chvíli dostal k míči po úspěšném zákroku Uduokhaie, tak Jedvaj jej velmi nepřesným pasem zase hned odevzdal soupeři.
69'
Utkání v těchto minutách postrádá veškerý náboj, domácí drží míč zejména na vlastní polovině a dopředu nespěchají.
67'
Domácí totálně kontrolují dění na trávníku, už si zase přihrávají ve středu hřiště, Augsburg se k míči dostává jen příležitostně.
65'
Bénes tentokrát přesně přihrál Herrmannovi, jeho ránu Koubek kryje, ovšem do statistik si tento zásah nepřipíše, neboť střelec dvou dnešních branek byl přistižen v ofsajdu.
64'
Aktivní Bénes předal míč Thuramovi na levé křídlo, Francouzovi se pak ale vůbec nepovedla přihrávka před branku.
64'
Bénesově centru od praporku se hosté ubránili, v držení míče už je ale zase Borussia.
63'
Marcus Thuram na levém křídle vybojoval rohový kop, domácí hlavičkáři už míří před Tomáše Koubka.
62'
Framberger přímo u střídaček sestřelil Binsibájního a při pohledu na žlutou kartu jen sklonil hlavu.
61'
Maxův vysoký centr se stal kořistí bránícího Gintera, ten nepustil do zakončení Uduokhaie.
60'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Nico Elvedi.

Lainer už je v šatně, Elvedi tak mohl rovnou vběhnout na pažit.
59'
Po dlouhém nákopu z hloubi pole je odmáván těsný ofsajd Marcusi Thuramovi.
58'
Mönchengladbach zatím hraje v deseti. Stále se nepřerušilo, aby domácí mohli vystřídat.
57'
Stefan Lainer jen za doprovodu lékařů už míří do šaten, před srazem rakouského národního týmu obrovská nepříjemnost pro krajního beka.
56'
Domácí budou muset zřejmě opět střídat, neboť zdravotní potíže trápí Lainera. Ten se neprosadil při průniku po křídle přes Rubena Vargase, navíc se poranil a zůstává sedět mimo hřiště.
55'
Standardní situace pro Mönchengladbach, na zajímavý centr Bénese ke vzdálenější tyči si nabíhal Lainer, jenž se pokusil o zakončení z voleje, míč ale vůbec netrefil.
53'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Breel Embolo.
53'
Zakaria neprošel kolem Uduokhaie, ten si počínal na hraně faulu, ovšem nepískalo se.
51'
Borussia se bezpečně ubránila také další standardní situaci a rozehrávat už může Yann Sommer.
51'
Oba aktéři toho souboje budou v pořádku a za vytrvalého prudkého deště se bude pokračovat dalším rohem Augsburgu.
50'
Po rohu Maxe se velmi nepříjemně hlavami srazili Jedvaj a Jantschke.
49'
Následně se mohla řešit případná ruka Hahna z před dvou minut, rozhodčí ale usoudili, že vše proběhlo v rámci fotbalových pravidel a penalta se nepíská.
48'
Marcus Thuram se pokusil protlačit silou před branku Augsburgu, prošel kolem dvou hráčů, pak ale před Koubkem vystřelit nedokázal.
47'
Domácí se hromadně dožadují penalty poté, co centr zprava dopadl na paži Andrého Hahna, rozhodčí Schröder ale nechal pokračovat ve hře. Situace se možná bude řešit ještě dodatečně.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Raphael Framberger.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Reece Oxford.
46'
Hosté budou dvakrát střídat, do hry jsou připraveni krajní obránce Raphael Framberger a defenzivní záložník Reece Oxford.
Borussia Mönchengladbach drtí Augsburg 4:0 a je na nejlepší cestě do čela bundesligy, když v případě vítězství přeskočí všechny týmy na prvních pěti místech tabulky.

Domácí už ve 13. minutě vedli o tři branky, v závěru poločasu jim navíc pomohl svoji minelou i Tomáš Koubek a pro Augsburg bude velmi těžké uhrát ve druhém poločase důstojný výsledek.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Schröder k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Střet Hahna s brankářem Sommerem ještě rozhodčí Schröder zkoumá s kolegy u videa, už je ale rozhodnuto, že penalta se pískat nebude.
44'
Příležitost pro hosty! André Hahn dostal pas za domácí obranu a pokusil se zblízka přehodit nejistě vybíhajícího Sommera, míč ale dopadl těsně vedle domácí branky.
42'
Stefan Lainer ostrým skluzem podrazil Vargase, k všeobecnému překvapení se ale faul domácího fotbalisty nepíská.
41'
Domácí už mají zase míč pod kontrolou a v klidu si přihrávají ve středu hřiště, hosté jen pasivně brání na své polovině.
39'
Pokud hosté ještě nebyli úplně na dně, tak teď už jsou. Tomáš Koubek promáchl malou domů od Uduokhaie a ALASSANE PLÉA snadno doklepl míč do prázdné branky.
37'
Na výborný centr Bénese z rohu si naskočil naprosto osamocený Ginter, ten ale netrefil míč čistě čelem a nasměroval jej mimo branku, to ale byla další obrovská příležitost Borussie!
36'
Bénes střílel technicky pod břevno a Koubek dokázal jeho ránu vytáhnout nad branku!
35'
Domácí budou zahrávat zajímavý volný kop, u míče připraven László Bénes.
34'
Herrmann se protáhl po útočné polovině, kde jej obrovskou kosou sestřelil Rani Khedira a ten může být velmi rád, že rozhodčí Schröder vytahuje jen žlutou kartu, to zavánělo vyloučením.
32'
Další útočná snaha domácích, Lainer střílel míč po odskoku v těžké pozici a branku netrefil.
31'
Binsibájní získal dostatek prostoru na levém křídle, následný centr hosté srazili do zámezí.
29'
André Hahn se u postranní čáry uvolnil jen pomocí nedovoleného zákroku, což neuniklo pozornosti čárového rozhodčího Kleveho.
28'
Žlutou kartu dostává Patrick Herrmann (Borussia Mönchengladbach).

Střelec dvou branek šlapákem atakoval Raniho Khediru.
26'
Kuriózní situace, Tomáš Koubek měl míč v držení a hledal, komu by rozehrál, když mu najednou balón vyrazil z ruky spoluhráč Lichtsteiner, Koubek ale míč hned znovu zachytil.
25'
Pléu nedovoleně atakoval Max a hostující obránce dostává důrazný pohovor od hlavního arbitra tohoto zápasu.
24'
Bénes posunul míč do pokutového území Thuramovi, ten se pokusil ukličkovat Lichtsteinera, švýcarský obránce si ale vedl zdatně a nepustil Thurama k brance, navíc je synovi legendárního francouzského obránce máván dodatečně ofsajd.
23'
Niederlechner se pokusil roztáhnout hru do šířky k postranní čáře, Herrmann si ale výborně splnil obranné úkoly a byl u míče dříve než Philipp Max.
21'
Maxův přetažený centr nenašel žádného z hostujících fotbalistů, Borussia už přenesla hru do středu hřiště.
20'
Standardní situace pro hosty na levém křídle, k centru se chystá levý obránce Max.
19'
Binsibájní si neporozuměl s Herrmannem, přihrával mu do protipohybu a míče se ujali hosté.
19'
Domácí jsou v úvodu mimořádně produktivní, na střely vedou 4:0. Tři z těch pokusů skončily v síti, proti dalšímu vytáhl skvělý zákrok Tomáš Koubek.
17'
Hosté se pokusili zahrozit po levém křídle, individuální průnik Maxe ale neměl šanci na úspěch.
16'
Plea se po souhře s Binsibájním rozběhl po křídle, s následným pasem před branku si defenziva Augsburgu poradila.
14'
Hosté jsou viditelně zaskočeni, takový začátek nečekali ani v nejhorším snu.
13'
Obrana Augsburgu totálně hoří! PATRICK HERRMANN vnikl do pokutového území prostřednictvím narážečky s Alassanem Pléou a přízemní ránou znovu nedal Koubkovi šanci zasáhnout!
11'
A už to mohlo být o tři branky! Borussia podnikla rychlý útočný výpad, Lászlo Bénes perfektní přihrávkou našel Rámího Binsibajního, jenž se z pozice krajního beka vydal do samostatného úniku, Koubek ale hosty zachránil!
9'
Z následného rohu už Augsburg nijak nezahrozil a domácí přenesli hru do středu hřiště.
9'
Hosté se pokusili o rychlou odpověď, u hranice pokutového území Gregoritsch přihrál volnému Hahnovi, jeho ránu domácí zadáci stačili srazit na roh.
8'
Po nákopu Binsibájního podél levé postranní čáry se Alassane Plea jednoduše dostal za záda Lichtsteinera a při velmi podobné akci jako té, která předcházela první brance, přihrál před branku PATRICKU HERRMANOVI, jenž přízemní střelou k bližší tyči prostřelil Koubka!
7'
Hostující roh doletěl přímo do náruče brankáře Sommera, ten rychle rozehrál na své spoluhráče.
6'
Morávek se pokusil zakombinovat s Niederlechnerem, tomu domácí zadáci ukopli míč na rohový kop.
5'
Augsburg se po zisku míče už také podíval na útočnou polovinu, hosté drží míč u postranní čáry.
4'
Bleskový nástup domácích, ti už jsou zase v držení míče a kombinují ve středu hřiště.
2'
Domácí se ujímají rychlého vedení! Marcus Thuram se protáhl po levém křídle a přihrál před branku, kde DENIS ZAKARIA ránou z první nedal Tomáši Koubkovi šanci zasáhnout!
1'
Zahajovacího výkopu se ujali v černých dresech hrající hosté, Mönchengladbach oblékl tradiční bílo-zelenou kombinaci.
1'
Rozhodčí Schröder už přivedl hráče na trávník, utkání bude během malé chvíle zahájeno.
Zaplněnou arénou v Mönchengladbachu zní klubová hymna Borussie, jako vždy zde dnes bude parádní atmosféra.
Můžeme se těšit na zajímavou česko-slovenskou účast. V domácím dresu se objeví slovenský reprezentant Lászlo Bénes, v sestavě Augsburgu uvidíme kromě Tomáše Koubka také Jana Morávka už od první minuty!

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Jantschke, Binsibajní – Kramer, Bénes, Zakaria – Herrmann, Pléa, Thuram.
Náhradníci: Sippel – Doucouré, Embolo, Elvedi, Neuhaus, Wendt, Raffael, Makridis, Noss.

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max – Morávek, R. Khedira – Hahn, Gregoritsch, Vargas – Niederlechner.
Náhradníci: Luthe – Finnbogason, Iago, Córdova, Framberger, Jensen, Oxford, Rieder, Teigl.

Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Kleve.
FC Augsburg

Jana Morávka, působícího v Augsburgu dlouhé roky, letos doplnili dva krajané. Z Basileje přišel obránce Marek Suchý, z francouzského Rennes pak Tomáš Koubek.

Zatímco Jan Morávek se po letním zranění pomalu zapojuje do hry, tak Marek Suchý je naopak mimo hru od poslední reprezentační přestávky, kdy nedohrál utkání v Černé Hoře. Tomáš Koubek je jasnou jedničkou mezi tyčemi, své konkurenty nepustil do branky ještě ani jednou.

Sezóna ale začala pro Augsburg velmi bídně, když vypadl z německého poháru na trávníku Verlu ze čtvrté ligy, v Dortmundu inkasoval pět branek a ve druhém kole remizoval v domácím prostředí s nováčkem Union Berlín. Po další prohře v Brémách se konečně radoval Augsburg z výhry nad Frankfurtem 2:1, pak přivezl cennou remízu ze skvěle hrajícího Freiburgu a zatím naposledy prohrál hladce 0:3 s Leverkusenem.
Borussia Mönchengladbach

Borussia se letos probojovala do Evropské ligy, kterou ale vůbec neodstartovala dobře. Ba naopak ji odstartovala přímo strašidelně, když rakouskému Wolfsbergu v domácím prostředí podlehla 0:4, což byl mimořádný šok. Ve čtvrtek ji pak čekal výlet do Istanbulu, kde s domácím Basaksehirem uhrála remízu 1:1, výchozí odveta do dvojzápasu s AS Řím je ale pro německý tým velmi zlá.

O poznání lepší je to v bundeslize, kde v úvodních šesti kolech Borussia nasbírala 13 bodů a jak bylo zmíněno, v případě vítězství se posune do čela soutěže.

Po třech kolech to ještě nevypadalo slavně, když Borussia dvakrát ztratila v domácím prostředí (0:0 se Schalke a 1:3 s Lipskem), mezi těmito duely ale vyhrála 3:1 v Mohuči a od čtvrtého kola už jen vítězí. V Kolíně nad Rýnem Mönchengladbach zvítězil 1:0, doma nad Düsseldorfem 2:1 a skvělý výkon podal při výhře 3:0 na trávníku Hoffenheimu.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu utkání osmého kola německé bundesligy, Borussia Mönchengladbach přivítá Augsburg.

Letošní ročník bundesligy odstartoval naprosto neuvěřitelným způsobem, neboť prvních pět týmů má shodný počet čtrnácti bodů a jen o bod za nimi je právě domácí Borussia, která disponuje nadcházejícím zápasem k dobru. V případě remízy se posune na pátou příčku, pokud zvítězí, tak půjde dokonce do čela soutěže!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.