Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Bayern - 7. prosince 2019   15:30

Mönchengladbach
60' Binsibajní (J. Hofmann) • 90+2' Binsibajní
2:1
(0:0)
Bayern
49' Perišić  (T. Müller)
Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Bénes (58. Embolo), Zakaria, J. Hofmann – Stindl (C) (85. Raffael) – Pléa (64. Herrmann), Thuram.
Sippel – Raffael, Strobl, Wendt, Embolo, Kramer, Herrmann, Neuhaus, Jantschke.
Marco Fritz – Dominik Schaal, Guido Kleve
Stadion im BORUSSIA-PARK, Mönchengladbach
54 022 diváků
Bayern
Neuer (C) – Kimmich, J. Boateng (68. Javi Martínez), Alaba, A. Davies – Goretzka, Th. Alcântara, Tolisso (20. Perišić) – T. Müller, Lewandowski, Coman.
Ulreich – Perišić, Cuisance, Gnabry, Coutinho, Pavard, Javi Martínez.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 54 022 diváků.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:13. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 15:21.
Utkání je u konce a domácí Borussia po přestávce předvedla dokonalý obrat. Mönchengladbach byl ve druhé půli jako vyměněný, tlačil se do útoku, vytvářel si příležitosti a v 60. minutě se domácí dočkali srovnání skóre, když se po rohu prosadil hlavou Rámí Binsibajní. Poté hra trochu upadla do průněru, nicméně závěr byl zase akční. Po několika náznacích šancí se v nastaveném čase dopustil faulu v šestnáctce Martínez a nabídnutou penaltu Ramí Binsibajní proměnil ve vítězný gól. Borussia tak udržela první místo, má 31 bodů a na dnešního soka tak má už sedmibodový náskok. Bayern je s 24 body na šestém místě.
90+4'
90+3'
Bayern samozřejmě pospíchá do útoku, nechce odjet z Mönchengladbachu s prázdnou.
90+2'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil RÁMÍ BINSIBAJNÍ, zvolil prudkou ránu a i když Neuer vystihl směr střely, skončila střela v síti a Borussia je tak blizoučko výhře.
90+2'
Za protesty navíc dostává žlutou kartu i Thiago Alcântara.
90+1'
Javi Martínez navíc dostal žlutou kartu a jelikož byla jeho druhá, dostal i tu červenou!
90'
No a pozor, je tu penalta pro Borussii! Přihru na levou stranu dostal Thuram, pod nohy mu skočil Javi Martínez, fauloval a rozhodčí neváhal ani okamžik!
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90'
Zakaria tvrdě, ale čistě zastavil Daviese, domácí vhazují a jdou do útoku.
89'
Borussia drží míč, nikam se teď nežene, naopak do kombinace zapojuje i gólmana Sommera.
88'
Ten musel faulem zastavit Denis Zakaria a dostal za svůj zákrok žlutou kartu.
88'
Embolovi nevyšla klička v pokutovém území, přišel o míč a Bayern vyrazil do protiútoku.
87'
Následný centr z přímého kopu mířil na nabíhajícího Binsibajního, jeho hlavička letěla nad branku.
86'
Za pozdní dohrání unikajícího Raffaela dostal žlutou kartu hostující Robert Lewandowski.
85'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Raffael.
84'
Domácí chystají poslední střídání, ještě si však budou muset chviličku počkat na přerušenou hru.
83'
Bayern se snaží o výpad, který by strhl vedení na hostující stranu, domácí si však nyní dávají obrovský pozor.
82'
Nervozita narůstá, žlutou kartu za faul na Stindla dostal hostující Javi Martínez.
81'
Zákrok nyní předvedl připravený Sommer, ten si musel dávat velký pozor u své levé tyče
80'
Rychlá akce Borussie. Po přihrávkách zakončoval zprava Stindl a mířil na zadní tyč. Tam se o sklepnutí snažil Embolo, chyběl mu však krok!
79'
Lainer se už po ošetření vrací na hrací plochu, Borussia je tak v plném počtu.
77'
Na trávníku sedí domácí Lainer, který při Perišićově bránění schytal úder do obličeje a z nosu mu teče krev.
76'
Na levé straně dostal až moc volného prostoru hostující Perišić a snažil se o prudké zakončení křížem. Myšlenka to byla dobrá, provedení horší – míč skončil mimo.
74'
Tempo nyní trochu trpí, často se přerušuje. Domácí rozehrávají přímý kop ze středového kruhu.
72'
Sommer s rozehrávkou nikam nepospíchal, nakonec ale dopředu poslal dlouhý nákop, prakticky až k Neuerově šestnáctce.
71'
Po delší době se do útoku dostal i hostující tým, vše ale skončilo nepovedeným centrem.
69'
Nakonec z toho byl centr na zadní tyč, míč skončil mimo. Neuer se už chystá k rozehrávce od své brány.
69'
Přímý kop pro Mönchengladbach, tohle by mohlo být i na přímé ohrožení Neuerovy branky.
68'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Javi Martínez.
67'
Thiago Alcântara se diví, že mu rozhodčí odpískal faul u pomezní čáry, verdikt však nezmění.
66'
Další žlutá karta, nyní ale pro domácí barvy. Za faul byl potrestán Jonas Hofmann.
65'
Embolo neprošel po levé straně přes Boatenga, je z toho pouze autové vhazování pro Borussii.
64'
No a domácí se málem dostali do vedení. Herrmann si naskakoval na centr z přímého kopu, jeho pokus však prolétl vedle pravé Neuerovy tyče.
64'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Patrick Herrmann.
62'
Z opravdu ostrý zákrok na Thurama dostal žlutou kartu hostující Jérôme Boateng.
60'
A je srovnáno. Na Hofmannův rohový kop si v pokutovém území nejvýše naskočil RÁMÍ BINSIBAJNÍ a poslal prudkou hlavičku přesně k tyči, mimo Neuerův dosah – 1:1.
60'
Embolo hodně oživil útočnou fázi domácích, nyní se po jeho zákroku bude kopat roh.
59'
Embolo se hned dostal do menšího konfliktu s Kimmichem, nakonec si ale oba plácli a domácí rozehrávají.
58'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází László Bénes, přichází Breel Embolo.
57'
Na centr si naskakoval Goretzka, prudká hlavička ale skončila vysoko nad Sommerovým břevnem.
57'
Rohový kop se odehraje i na druhé straně, před Sommerem začíná být živo.
56'
Centr domácích od rohového praporku. Vysoká přihrávka ale skončila u Neuera, ten si ji hravě stáhl do rukavic.
55'
Oblouček vzduchem mířil do šestnáctky na Lewandowskiho, jenže ten podklouzl a šel k trávníku.
54'
Manuel Neuer se snaží uklidnit hru, pozvolna rozehrává na svou obrannou řadu.
53'
Borussia se snaží s výsledkem něco udělat, stále však domácí sráží nepřesnosti v útočné fázi.
51'
O vyrovnání se po náběhu do vápna snažil Thuram, hlavičkoval však mimo a navíc z ofsajdové pozice.
49'
Bayern právě vstřelil branku!
Jenže přišel protiútok Bayernu a byl z toho gól. Po několika náznacích a hledání střelecké pozice přiklepl Müller na IVANA PERIŠIĆE a ten z otočky překvapil Sommera pohotovou střelou. Gólman domácích si sice na míč sáhl, vyrazit jej ale nedokázal – 0:1.
48'
Vypadá to, že se Borussia pokusí hrát aktivněji, než před přestávkou, nyní vytváří na obranu hostů tlak.
46'
Jako blesk se levou stranou prohnal hostující Davies a pokusem z úhlu donutil Sommera poprvé ve druhé půli zasáhnout.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
Je za námi první poločas, který přinesl obrovskou převahu hostujícího Bayernu. Na Sommera se valil jeden útok za druhým, ve velkých šancích byli Müller s Lewandowskim, oba hned dvakrát a nejblíže úspěchu byl Kimmich, jehož střelu zastavil gólman Borussie pouze milimetry předtím, že míč přešel brankovou čáru. Mönchengladbach toho směrem kupředu mnoho nepředvedl, Neuer si moc nezachytal a do kabin se tak odešlo za bezbrankového stavu.
45+2'
45+1'
Rohový kop zamířil k číhajícímu Perišićovi, který se položil do voleje, tím však pouze trefil clonícího hráče.
45'
Rozhodčí přidá dvě minuty.
43'
Binsibajní odvracel z vlastní šestnáctky míč akrobatickými nůžkami, za zákrok si vysloužil potlesk tribun.
41'
Konečně si zachytal i Neuer, střela Pléi z pravého kouta pokutového území byla pro brankáře Bayernu dobrou rozcvičkou.
40'
Střela v podání Kingsleyho Comana nebyla pro Sommera problémem, ten s i připsal snadný zákrok.
38'
Borussia se nemůže prakticky dostat na útočnou polovinu, sledujeme tak fotbal na jednu branku.
36'
Na levou stranu dostal přihrávku Perišić, pustil si míč na nohu a ihned zakončoval. Šlo to nad, při střele ale schytal od Hofmanna bolestivý šlapák, který sudím unikl.
34'
Další tvrdý zákrok ze strany hostujícího celku, obětí se stal Lászlo Bénes. Borussia rozehrává od středového kruhu.
33'
Hra je přerušená, neboť po vzdušném souboji o míč zůstal na trávníku ležet domácí Thuram.
32'
Rohový kop pro Bayern, u praporku je na rozehrání nachystán Joshua Kimmich.
30'
Bayern je jasně lepší. Do další šance se dostal Lewandowski, položil se do voleje, míč však poslal vysoko nad branku.
28'
Centr za centrem teď létá na Sommera, on a obrana mají plné ruce práce s odvracením.
27'
Opravdu jen milimetry dělily Kimmicha od vedoucího gólu Bayernu, když Sommerovi prošla střela pod tělem a šourala se do brány, nicméně gólman domácích jej zastavil chviličku předtím, než by celým objemem přešel brankovou čáru.
26'
Ten vyvrcholil technickou střelou Müllera, Sommerovi navíc clonil Lewandowski, gólman Borussie ale u své levé tyče včas zakročil!
25'
Zakaria se s míčem moc daleko nedostal, Bayern je už zase v útoku a docela výrazném tlaku.
24'
Rozhodčí dlouho otálel se zvednutím praporku, nakonec ale domácího Thurama nakonec zastavil – ofsajd.
23'
Davies umotal na levé straně obránce a od brankové čáry poslal centr na zadní tyč. Následná hlavička ale Sommerovi žádné problémy nenadělala.
21'
Trocha zklidnění na hrací ploše, domácí Borussia rozehrává od gólmana Sommera.
20'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Ivan Perišić.
18'
Na trávníku se ocitl hostují Tolisso a zatím se mu nechce moc zvedat. Vypadá to na trochu vážnější problém, který povede ke střídání.
16'
A znovu scházely Lewandowskimu pouze centimetry. Po signálu si naběhl za obranu a z voleje poslal na branku oblouček z přímého kopu. Sommer se po míči mohl pouze ohlédnout.
15'
Faul na Lewandowskiho poblíž pokutového území, tohle bude nebezpečný přímý kop pro Bayern.
14'
Po rychlém přechodu do útoku dostal Lewandowski přihrávku na levou stranu a zakončoval hned z první. Střela na zadní tyč skončila jen centimetry mimo!
12'
Po tvrdém zákroku od Daviese se na trávníku ocitl domácí Bénes, tentokrát se to ale obešlo bez karty.
10'
Po vrácení míče hostující obraně začala Borussia ihned napadat, hostující Bayern se však v klidu vydal do akce.
9'
Lewandowski se teď zapojil do obranné váze a u levé postranní čáry pomohl spoluhráčům s odkopem.
8'
První větší šance utkání, dostal se do ni Bayern. Po centru z levé strany zakončoval Tolisso, jeho ránu ještě chtěl sklepnout Müller, míč skončil těsně vedle!
7'
Oba celky jsou již v plném počtu, vracejícího se Daviese přivítal pískot tribun.
6'
No a László Bénes je prvním hráčem utkání, který si z rukou rozhodčího prohlédl žlutou kartu.
5'
Domácí Bénes tvrdě sestřelil šlapákem na koleno Daviese, ten je nyní v péči lékařů.
4'
Přihrávka na Pléu měla oči, přijímající hráč byl ovšem v ofsajdovém postavení a centr tak už byl zbytečný.
3'
Sommer rozehrál na Bansibajního, ten však zatím nemá komu, jeho spoluhráči jsou obsazení.
2'
Borussia u míče, snaží se o rychlou kombinaci, zatím je to však spíše oťukávání.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Bénes, Zakaria, J. Hofmann – Stindl (C) – Pléa, Thuram.
Náhradníci: Sippel – Raffael, Strobl, Wendt, Embolo, Kramer, Herrmann, Neuhaus, Jantschke.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Goretzka, Th. Alcântara, Tolisso – T. Müller, Lewandowski, Coman.
Náhradníci: Ulreich – Perišić, Cuisance, Gnabry, Coutinho, Pavard, Javi Martínez.

Rozhodčí: Marco Fritz – Dominik Schaal, Guido Kleve.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadion im BORUSSIA-PARK začne v 15:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním rozhodčím tohoto utkání bude Marco Fritz, kterému budou na pomezí asistovat Dominik Schaal a Guido Kleve.
Poslední vzájemné zápasy

V loňské sezóně byl domácí trávník spíše nevýhodou, zápasy totiž skončily v obou případech jasnou výhrou hostujícího celku.

Bayern – Mönchengladbach 0:3
Mönchengladbach – Bayern 1:5
Bayern Mnichov

Hosté jsou na čtvrtém místě s 24 body a dnes si bude chtít vylepšit chuť po nepovedeném víkendu z minulého týdne. Bayern hrál doma s Leverkusenem a i když Müller dokázal poměrně brzo reagovat na rychlý úspěch hostujícího Baileyho, tak ve 35. minutě právě stejný hráč Bayeru podruhé a definitivně strhl vedení na stranu hostů.

Borussia Mönchengladbach

Domácí tým je v tuto chvíli lídrem soutěže, když nasbíral 28 bodů. Borussia se v minulém kole vrátila po porážce na půdě Unionu Berlín na vítěznou vlnu, když doma zdolala Freiburg 4:2. Za domácí se dvakrát trefil Embolo, jednou poté Thuram a Herrmann. Dnes to ale bude jiná káva, na Mönchengladbachu přijíždí hvězdný Bayern a bude se jednat o šlágr kola.

Mönchengladbach – Frankfurt 4:2
Leverkusen – Mönchengladbach 1:2
Mönchengladbach – Brémy 3:1
Union Berlín – Mönchengladbach 2:0
Mönchengladbach – Freiburg 4:2
Dobré odpoledne u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 14. kola mezi týmy Borussia Mönchengladbach a Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.