Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Leverkusen - 20. dubna 2021   20:30

Bayern
7' Choupo-Moting (T. Müller) • 13' Kimmich
2:0
(2:0)
Bayern
Neuer (C) – Pavard (81. B. Sarr), J. Boateng (63. Kouassi), Lucas Hernández, A. Davies – Kimmich, Alaba – Coman (63. Sané), T. Müller (63. Goretzka), Musiala (81. Scott) – Choupo-Moting.
Leverkusen
Hrádecký – Tah, S. Bender (70. Amiri), Tapsoba – Frimpong (46. Wirtz), Aránguiz (C) (61. Demirbay), Palacios, Sinkgraven (83. Wendell) – Diaby (46. Bellarabi), Bailey – Schick.
Grill – Wendell, Amiri, Dragović, Jedvaj, Bellarabi, Wirtz, Alario, Demirbay.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní šlágr 30. kola nejvyšší německé soutěže je u konce. Bayern Mnichov si připisuje další důležité tři body v boji o mistrovský titul po výhře 2:0 nad Bayerem Leverkusen. O výsledku rozhodl produktivní nástup bavorského klubu do zápasu. Ve třinácté minutě to totiž bylo již o dvě branky, když se trefil Eric Choupo-Moting a Joshua Kimmich. Domácí poté kontrolovali vývoj zápasu a nepouštěli svého soupeře příliš často před branku svého kapitána Manuela Neuera. Celý zápas v dresu poraženého týmu odehrál Patrik Schick, který, stejně jako celý Leverkusen, nebyl příliš vidět směrem dopředu. Zajímavostí rozhodně může být, že hlavní rozhodčí Winkmann neudělil v utkání jedinou žlutou kartu. Další zápas čeká Bayern 24.4. na hřišti Mohuče. Leverkusen čeká ve stejný den domácí zápas s Frankfurtem.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 6:13.
90+3'
90+3'
David Alaba rozehrál standardní situaci velmi rychle a hledal ve vápně Leona Goretzku, který na míč jen o kousek nedosáhl, jinak by se domácí radovali potřetí.
90+2'
Alphonso Davies si rychlou kličkou kousek za vápnem vynutil faul na svoji osobu, Bayern si kopne přímý kop z nadějné pozice.
90+1'
Po levé postranní lajně chtěl Wendell vysunout Baileyho, do pasu dal příliš razance a míč tak katapultoval ze hřiště.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Zápas se již prakticky dohrává. Oba celky se střídají na míči ve středu hřiště.
89'
Po dlouhém nákopu Bayeru se zbytečného faulu dopustil Leon Bailey, klid na rozehrávku tak dostane i mnichovský tým.
88'
Přespříliš aktivní byl rukama v napadání Leon Goretzka, rozhodčí tak dal Leverkusenu klid na rozehrávku.
87'
Ten nakonec rozehrával Kerem Demirbay a míč se ve vápně dostal před brankou na nohu Edmonda Fayçala Tapsoby. Ten těžkým kopem z voleje odmítl zdramatizování zápasu.
86'
Hosté se ještě pokusí ohrozit čisté konto Neuera z rohového kopu.
85'
Krásná nahrávka Karima Bellarabiho z hloubky hřiště našla nabíhajícího Schicka, který si míč zpracoval na prsa, k zakončení se přes Hernándeze nakonec nedostal.
84'
Domácí záložník Leon Goretzka si parádně navedl míč z pravé strany za vápno a slabší levačkou zkusil vystřelit. Odvážný pokus německého středopolaře skončil nad brankou.
83'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Wendell.
82'
Karim Bellarabi nádherně potáhl míč středem hřiště a na levé straně našel Wirtze, jehož centr z prvního doteku skončil na kopačkách soupeře.
81'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Christopher Scott.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Bouna Sarr.
80'
Jamal Musiala si nádherně vyměnil míč za vápnem s Ericem Choupo-Motingem a z první pálil. Přízemní pokus dokázal Lukáš Hrádecký vytěsnit z prostoru branky.
79'
Karim Bellarabi důrazně zajel na polovině soupeře do Musialy. První žlutá karta zápasu stále zůstává neudělena.
78'
Alphonso Davies se opět protáhl po levé straně hřiště a hledal spoluhráče centrem do vápna. Eric Choupo-Moting však na jeho nabídku nedosáhl.
77'
Na levé straně ukázal i v této pozdní minutě svoji rychlost Alphonso Davies. Z jeho centr následně profitoval Leroy Sané, který z bezprostřední blízkosti dokázal míč napálit na tribunu.
76'
Kousek za vápnem si míč našel Nadiem Amiri a zkusil vypálit. Nádherný pokus pravačkou do šibenice zastavil na poslední chvíli parádní zákrok Neuera.
75'
Domácí Bayern měl k dispozici přímý kop z levé strany. Joshua Kimmich zkoušel střílený centr do vápna. Lukáš Hrádecký si celou situaci pohlídal.
74'
Na levé straně hřiště byl rozhodně rychlejším Jamal Musiala. Karim Bellarabi ho proto musel poslat k zemi.
73'
Nepovedenou rozehrávku má za sebou Lukáš Hrádecký. Přenesení na Amiriho skončilo na tribuně.
72'
Několik důrazných soubojů se událo na středu hřiště, rozhodčí nakonec odpískal ofsajdu Musialy.
71'
Po levé straně se úspěšně protahoval kolem soupeřů Alphonso Davies. Zastavila ho až chytře položená noha do míče ze strany Taha.
70'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Nadiem Amiri.
69'
Kousek za hranicí pokutového území si odražený míč našel Leroy Sané a z voleje pálil. Silnější levačkou míč napálil vysoko nad branku.
68'
Eric Choupo-Moting přeci jen byl v ofsajdu, branka tak neplatí a pokračuje se za stavu 2:0.
68'
Hlavní rozhodčí ještě pravděpodobně celou situaci řeší s videem, šance na druhou branku kamerunského útočníka tak žije.
67'
Leon Goretzka nádhernou nahrávkou z vlastní poloviny našel na ofsajdové lajně Erica Choupo-Motinga, který se okamžitě zbavil svých soupeřů a míč poslal přesně pod Hrádeckým, rozhodčí však okamžitě signalizoval ofsajd domácího útočníka.
66'
Z domácí strany následoval rohový kop, ale Joshua Kimmich z něho centroval jen na hlavu Jonathana Taha.
65'
Jamal Musiala si z levé strany navedl míč parádně až za vápno, tam nabil Leonu Goretzkovi, jehož pravačka z voleje mířila pouze do soupeře.
64'
Na vysoké přenesení hry do levé strany nestačila ani vysoko položená noha Leona Baileyho. Hrát tak bude znovu domácí tým.
63'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Leon Goretzka.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Leroy Sané.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Tanguy Kouassi.
61'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Kerem Demirbay.
60'
Po hodině hry zkusil Jérôme Boateng vysunout vysokým míčem po levé straně Alabu, který na míč dosáhl až za postranní čarou.
59'
Klidná kombinace domácích se nyní odehrává na kvalitně připraveném trávníku v Mnichově. Bayern nemá, kam by spěchal.
58'
Příliš vysoká nahrávka mířila na hrot útoku pro osamoceného Schicka, u míče nyní domácí brankář Manuel Neuer.
57'
Po kolmé nahrávce středem hřiště šel Leon Bailey sám na Neuera, kterého efektně přeloboval a míč pravděpodobně dostal do branky. Většina bránících hráčů v té době už nehrála, poněvadž byl pískán ofsajd.
56'
Nikým nehlídaný Musiala dostal míč na pravou stranu hřiště a okamžitě centroval do vápna. Na penaltě našel pouze hostujícího beka.
55'
Do rychlého brejku chtěl poslat své spoluhráče Leon Bailey, jenže svůj vysoký pas otřel o jednoho ze soupeřů a dopředu tak mohou opět domácí.
54'
Míč si již tradičně přichystal Joshua Kimmich a centroval do vápna. Tam se po jeho nabídce natahoval Thomas Müller, německý hráč ale o kousek nestačil.
54'
Roh pro domácí Bayern.
53'
Leon Bailey hodně důrazně dojel Pavarda, který už dávno u sebe neměl míč. Hostující hráč může děkovat rozhodčímu, že nedostal žlutou kartu.
52'
Až příliš dlouho váhal na levé straně hřiště Alphonso Davies, co udělá s míčem. Nakonec ho nahrál prvnímu soupeři, který mu stál v cestě.
51'
Eric Choupo-Moting se nádherně uvolnil na středu hřiště a nalevo našel volnějšího Comana, ten si dal míč na pravačku a zkoušel pálit na zadní tyčku. Příliš vysoký míč skončil nad brankou Hrádeckého.
50'
Hosté rozhodně zvedli svoji aktivitu po změně stran. S dalším centrem přispěchal Karim Bellarabi, ten se mu ale vůbec nepovedl.
49'
Domácí tým trochu zariskoval s rozehrávkou a nahrávku Neuera na Hernándeze málem lapil Schick, pak byl šel do stoprocentní gólovky.
48'
Po levé straně se chtěl dopředu dostat Kingsley Coman, jenže přes tři soupeře to měl těžké, vybojoval pro své barvy alespoň aut.
47'
Exekuce standardní situace se ujal Leon Bailey, jehož centr na zadní tyčku se s úspěchem nesetkal.
47'
Nově příchozí Karim Bellarabi si hned šikovně zpracoval míč na pravé straně hřiště a jeho zblokovaný centr znamená roh pro hosty.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Florian Wirtz.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Karim Bellarabi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
Prvních čtyřicet pět minut dnešního šlágru 30. kola bundesligy je za námi. Daleko spokojenější po něm mohou být rozhodně fanoušci mnichovského Bayernu, protože jejich tým vede 2:0. O poločasovém skóre rozhodoval začátek zápasu. V sedmé minutě se prosadil uvnitř pokutového území volný Eric Choupo-Moting a o šest minut později přidal druhou branku parádní ranou zpoza vápna Joshua Kimmich. Domácí tým pak hlavně kontroloval hru, nepůjčoval soupeři míč. Pro Leverkusen musí být tento zápas náročný fyzicky i psychicky.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 66 %:34 %
Střely na branku: 6:1
Rohy: 2:0
45'
45'
Jako ve většině času prvního poločasu hrají domácí s míčem okolo středového kruhu a v prvním poločase se toho už moc nestane, nastavovat by se nemělo.
44'
Míč si na místě přestupku přichystal David Alaba a mířil kvalitně přes zeď na první tyčku, kde se do vzduchu výborně dostal Lukáš Hrádecký a jeho pokus zneškodnil.
43'
Sven Bender kousek za vápnem dojel Erica Choupo-Motinga, čehož si pochopitelně všiml i rozhodčí a domácí mají kousek před poločasem solidní pozici pro navýšení svého náskoku.
42'
Rychlý pas na druhé straně dostal i hostující Moussa Diaby, toho ovšem parádně zakřižoval Alphonso Davies a míč mu čistě odebral.
41'
Až příliš věřil Musialovi jeho spoluhráč Thomas Müller, dal mu příliš dlouhou nahrávku, která nakonec skončila v autu.
40'
S agresivitou při napadání to trochu přehnal Moussa Diaby a rozhodčí mu odpískal faul.
39'
Thomas Müller na hraně vápna parádním rozdělením míče našel na levé straně šestnáctky Musialu. Ten hned z voleje chtěl pálit, trefil ovšem pouze hostujícího brankáře.
38'
Jeremie Frimpong hodně důrazně vysunul presink na Davida ALabu, který si dokázal poradit a po pohotové otočce nahrál Neuerovi.
37'
Nyní se po pravé straně prodral až k centru Jeremie Frimpong. Centrem trefil dobře postaveného Daviese, pro hosty z toho nebude ani roh.
36'
Snad po deseti minutách se na polovinu soupeře dostali s míčem hostů. Pro ně o to horší, že celou akci v počátku ukončilo nepovedené přenesení hry Taha.
35'
Po centru z pravé strany se v pokutovém území natahoval Eric Choupo-Moting, na míč střelec první branky nedosáhl, dříve u něho byl Lukáš Hrádecký.
34'
Coman našel přeci jen mezírku na hranici vápna pro nahrávku na kopačky Alaby. Rakouský univerzál vzápětí pálil jen do bloku v šedém dresu.
33'
Průnikovou nahrávku středem hřiště se snažil vymyslet Lucas Hernández, jehož příliš důrazný pas skončil u finského brankáře narozeného v Bratislavě.
32'
Určitě hodně těžký zápas hrají hráči Leverkusenu, kteří většinu času hrají bez hracího předmětu na svých kopačkách a běhají při kombinaci svého soupeře.
31'
Na hrot útoku dostal míč Patrik Schick, který se dlouho pral s přesilou soupeřů, nakonec na trojici hráčů v červeném nestačil.
30'
Na levé straně ukázal svoji rychlosti Alphonso Davies a chtěl nahrát na střed hřiště, kde ovšem našel pouze prvního soupeře.
29'
Po nepřesné rozehrávce Hrádeckého se k míči dostali domácí. Konkrétně z pravé strany centroval do vápna Coman, jehož centr byl moc vysoký a daleký na všechny přítomné v šestnáctce.
27'
Míč si u praporku postavil Joshua Kimmich, ale jeho přízemní rozehrávka rohu rozhodně vrásky hráčům Leverkusenu nepřidělala.
26'
David Alaba zkusil napřáhnout z nějakých pětadvaceti metrů. Jeho zblokovaný pokus znamená roh pro Bayern.
25'
Opět po čase se dopředu dostali hostující borci a o centr z levé strany se snažil Daley Sinkgraven. Zamířil ovšem pouze do rukavic brankáře Neuera.
24'
Bayern v klidu hraje s míčem na nějakých třiceti metrech od branky soupeře. Dopředu se domácí moc nehrnou, čekají hlavně na chybu v obraně soupeře.
23'
Pravý obránce Pavard si chtěl vyměnit míč u vápna s Müllerem. Francouzský hráč mu však dal Němci špatnou nahrávku.
22'
Na druhé straně se najednou zjevil s míčem u nohy ve vápně Patrik Schick, který z velkého úhlu pálil na Neuera a německému brankáři rozhodně větší práci nenadělal.
21'
Z levé strany se šikovně uvolnil na střed hřiště mladík Musiala. Následně se rozhodl pálit, ale jeho tečovaný pokus zpoza vápna skončil v rukavicích Hrádeckého.
20'
Máme za sebou dvacet minut hry a Bayern zatím jednoznačně kontroluje hru. Navíc dokázal vstřelit již dvě branky a soupeře prakticky nepouští k míči.
19'
Po drobné chybce Boatenga se na chvilku k vápnu soupeře dostali hosté, jenže celou akci ukončila nepovedená nahrávka Diabyho.
18'
Joshua Kimmich na středu hrací plochy zajel do Palaciose a rozhodčí mu odpískal faul.
17'
O přenesení hry na pravou stranu se pokoušel Lucas Hernández. Míč z jeho kopačky si Thomas Müller nedokázal přesně zpracovat.
16'
Po delší době se Leverkusen chtěl dostat dopředu po pravé straně, jenže nahrávka Frimponga skončila na kopačkách mnichovského celku.
15'
Bayern nyní rozhodně nikam moc dopředu nespěchá. V klidu hraje s míčem okolo poloviny hřiště a je na něm vidět pohoda. Oproti tomu Bayer na druhé straně jen běhá.
14'
Domácí tým pokračuje v tlaku. Tentokrát nahrávka Kimmicha skončila na kopačkách soupeře.
13'
Bayern právě vstřelil branku!
Parádní nástup bavorského klubu pokračuje a už je to o dvě branky. Na levé straně dostal příliš prostoru na centr David Alaba. Jeho centr ještě hostující obrana odvrátila, ale míč poslala pouze na hranici vápna pro JOSHUU KIMMICHA, který následně napálil míč parádně pravačkou na zadní tyčku hostující klece.
12'
O dlouhý nákop se pokoušel Sven Bender. Míč však skončil pouze u domácího obránce Boatenga.
11'
Za vápnem si rychle dal míč z pravačky na levačku Kingsley Coman a pálil. Šikovný obstřel skončil vedle branky Leverkusenu.
9'
Nyní se hraje na středu hřiště, domácí kontrolují své vedení.
7'
Na konci sedmé minuty vstřelují domácí první branku a jdou do vedení. David Alaba z hloubky pole našel přesným pasem na zadní tyčce Thomase Müllera, ten z voleje mířil pouze do brankáře Hrádeckého, od něhož se míč odrazil k volnému ERICU CHOUPO-MOTINGOVI, který si míč v klidu zpracoval a poslal ho pod horní tyčku hostující klece.
7'
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější. Za nahrávkou z hloubky hřiště pelášil do vápna Bailey, domácí brankář Neuer se ale k míči dostal o něco dříve.
6'
Na levé straně hřiště dostal více prostoru hostující Daley Sinkgraven a centroval do vápna. Před Schickem ovšem stihl míč odvrátit dobře postavený Alaba.
5'
Po nahrávce z levé strany se na hraně vápna dostal do zakončení hostující Leon Bailey. Jeho rychlý pokus pravačkou zamířil pouze do domácího bloku.
4'
Poprvé v utkání se dopředu dostali také hostující hráči, jenže nahrávka Baileyho do lajny byla tuze nepřesná.
3'
První větší šanci domácího celku. David Alaba našel ze středu hřiště v pokutovém území Comana, ale ten ideální možnost pro zakončení prováhal.
3'
Nepřesnou nahrávku na lajnu zaznamenal Jérôme Boateng. Jamal Musiala už hrací předmět na trávníku nestihl.
2'
Na pravou stranu hřiště dostal míč domácí Benjamin Pavard a okamžitě centroval do vápna, kde nikoho v červeném dresu nenašel.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Lucas Hernández, A. Davies – Kimmich, Alaba – Coman, T. Müller, Musiala – Choupo-Moting.
Náhradníci: Nübel – Kouassi, B. Sarr, Scott, Goretzka, Stanišić, Sané, Dantas, Javi Martínez.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tah, S. Bender, Tapsoba – Frimpong, Aránguiz (C), Palacios, Sinkgraven – Diaby, Bailey – Schick.
Náhradníci: Grill – Wendell, Amiri, Dragović, Jedvaj, Bellarabi, Wirtz, Alario, Demirbay..
Poslední vzájemná utkání

2020 Leverkusen VS. Bayern 1:2
2020 Leverkusen VS. Bayern 2:4
2019 Bayern VS. Leverkusen 1:2
2019 Leverkusen VS. Bayern 3:1

Bayer Leverkusen

Domácí tým drží poslední příčku zaručující evropské poháry. Bayer je aktuálně na šesté příčce, když získal 47 bodů v devětadvaceti utkáních se skóre 48:32. Nejlepším střelcem týmu je Argentinec Lucas Alario, který dal rovných 10 branek a další dvě připravil pro své spoluhráče. Na druhém místě v klubové tabulce je český útočník Patrik Schick. Pětadvacetiletý hráč dal 9 branek v třiadvaceti zápasech a přidal k tomu ještě jednu asistenci. V posledním utkání Bayer sice vyhrál doma nad Kolínem 3:0, rozhodně však nebyl o tolik lepším týmem, jak tomu výsledek napovídá. Leverkusen se představil letos i v Evropské lize. Tam vyhrál základní skupiny, v níž byla i Slavia. V prvním kole vyřazovací fázi však nestačil na švýcarský Bern.

Poslední tři zápasy

Leverkusen VS. Kolín 3:0
Hoffenheim VS. Leverkusen 0:0
Leverkusen VS. Schalke 2:1

Bayern Mnichov

Bavorský tým se nezadržitelně blíží za obhajobou mistrovského titulu. V dosavadních devětadvaceti zápasech získal 68 bodů se skóre 83:38 a vede bundesligu o sedm bodů před druhým Lipskem. Nejlepší střelec týmu je jednoznačně polský útočník Robert Lewandowski, který dal 35 branek a na 6 nahrál. Bývalý hráč Borussie Dortmund vede tabulku střelců, na druhého Haalanda má náskok dvanácti tref. Bayern už neobhájí titul v Lize mistrů, ve které minulý týden vypadl ve čtvrtfinále. Na půdě francouzského PSG totiž vyhrál pouze 1:0, což po úvodní prohře doma 2:3 nestačilo. V Mnichově se rozvěš schyluje k trenérské změně. Německý trenér Hans-Dieter Flick by měl po sezoně opustit tým.

Wolfsburg VS. Bayern 2:3
PSG VS. Bayern 0:1
Bayern VS. Union Berlín 1:1
Zdravím všechny fanoušky německé nejvyšší soutěže. V rámci šlágrz 30. kola bundesligy se utkají týmy Bayernu Mnichov a Bayeru Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.