Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Union Berlin - 10. dubna 2021   15:30

Bayern
68' Musiala (T. Müller)
1:1
(0:0)
Union Berlin
87' Ingvartsen  (Andrich)
Bayern
Neuer (C) – Stanišić, Javi Martínez, J. Boateng (66. Pavard), B. Sarr – Kimmich, Dantas (66. Scott) – Musiala (74. Kouassi), T. Müller, Coman (46. Sané) – Choupo-Moting (60. Alaba).
Nübel – Pavard, Sané, Alaba, Scott, Kouassi, Oberlin, Vita.
Stieler – Gittelmann, Unger
Allianz Arena, Mnichov
Luthe – Trimmel (C), Friedrich, Knoche, Lenz (67. Ryerson) – Prömel, Andrich, Bülter (67. Ingvartsen), Endo (81. Gentner) – Musa (72. Pohjanpalo), M. Kruse (73. Teuchert).

To už je z utkání Bayernu s Unionem vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:12.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas osmadvacátého kola končí. Bayern Mnichov se s Unionem Berlín rozchází smírně 1:1.

Mnichovský gigant vstoupil do utkání s řadou změn v sestavě a to se projevilo i na předvedené hře. V prvním poločase se dlouho Bayern nemohl dostat pořádně do tempa. Po dvaceti minutách sice musel Andreas Luthe předvést dva zákroky, ale to bylo vše. O několik minut později měl na hlavě gól Marius Bülter, ale nedůrazný pokus skončil jen v rukavicích Manuela Neuera. Deset minut před koncem mohl rozšířit už tak početnou marodku Kingsley Coman, ale po dlouhé ošetření se ještě nakonec vrátil do zápasu, za postranní lajnou už byl připraven ke střídání Leroy Sané.

Do druhého poločasu už nastoupil Sané a byl to právě on, kdo rozpohyboval ofenzivu Bayernu. V 68. minutě poté poslal domácí do vedení Jamal Musiala, když si skvěle poradil v pokutovém území na malém prostoru hned s dvojicí soupeřů a s klidem zakončil kolem Lutheho. Už to vypadalo, že si družina trenéra Flicka dojde pro další vítězství, ale v 87. minutě přišlo vyrovnání, když Andrichovu nahrávku využil střídající Marcus Ingvartsen.
90+3'
90+2'
Domácí sice pokračují ve snaze vstřelit vítězný gól, ale obrana Unionu drží balon daleko od branky Andrease Lutheho.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Snahu Bayernu zastavuje útočný faul Scotta. Union nyní nebude spěchat s rozehrávkou.
89'
Fotbalisté Bayernu se okamžitě po rozehrávce vrhli do útoku. Kimmich přihrával pouze k obsazenému Sanému, který se nedokázal zbavit bránícího Ryersona.
87'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Union těsně před koncem zápasu vyrovnává! Hosté byli v posledních minutách aktivní směrem do ofenzivy a jsou odměněni. Andrich skvěle doběhl přihrávku do vápna a posunutím balonu kolem Neuera našel MARCUSE INGVARTSENA, který dopravil balon do sítě přes Stanišiće.
86'
Dlouhý pas do pokutového území s lehkostí odvrátil David Alaba. Union ale ještě zůstal s balonem na útočné polovině a snaží se o vyrovnání.
84'
Také Tanguy Kouassi se zapisuje do statistik. Žlutou kartu vidí střídající hráč za podražení.
83'
David Alaba ve skluzu vypíchl míč Trimmelovi. Nadějnou akci ale zazdil Kimmich, který nevyužil otevřeného prostoru těsně před vápnem.
82'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Bayern i nadále vede nad Unionem díky brance Jamala Musialy 1:0.
81'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Kejta Endo, přichází Christian Gentner.
80'
Tentokrát si nechtěl Pavard zadělat na problémy a tak raději přihrával zpět Neuerovi před napadajícím Prömelem. Unionu ale netrvalo dlouho a k míči se dostalo na levé straně.
79'
Endova vynikající nahrávka měla najít Pohjanpala, ale skluzem píchl balon směrem k Neuerovi Pavard. Domácí gólman poté rychle odehrát mimo pokutové území.
78'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Bouna Sarr. Právě před Sarra se tělem dostal Teuchert a domácí obránce musel sáhnout k faulu.
77'
Luthe byl pod tlakem napadajícího Saného. Gólman Unionu ale ještě stačil kolem Saného odehrát do bezpečí k Trimmelovi.
76'
Pavard rozehrával z vlastní poloviny do pohybu Kimmichovi. Domácí ale nespěchají do útoku a raději čekají v kombinaci ve středu pole.
75'
Po řadě změn na obou stranách pokračovalo utkání postupem hosté podél pravé postranní lajny. Pohjanpalo však kolem Alaby do vápna nedokázal projít.
74'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Tanguy Kouassi.
73'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Cedric Teuchert.
72'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Joel Pohjanpalo.
71'
Se Sarrem postupoval do útoku Stanašić. Alaba následně po mírném přistrčení centroval jen do soupeře před sebou a míč skončil za postranní čárou.
70'
Union se hned po rozehrávce snažil o rychlou odpověď. Akce Enda společně s Musou však nebyla z nejpřesnějších.
68'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern se ujímá vedení! Po zmatcích po prudkém volném přímém kopu se balon odrazil k JAMALU MUSIALOVI. Stále jen osmnáctiletý záložník se parádně vymotal z obležení dvou protihráčů a poté zakončil do odkryté branky.
67'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Marcus Ingvartsen.
67'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Lenz, přichází Julian Ryerson.
66'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Tiago Dantas, přichází Christopher Scott.
66'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Benjamin Pavard.
65'
Bayern bude opět střídat. Za postranní lajnou už stepují a čekají na přerušení hry Pavard a Scott.
64'
Bouna Sarr zkoušel přelstít hned dva soupeře, ale u rohového praporku to byl právě on, kdo se míče před přesunem za koncovou čáru dotkl.
63'
Union se pomalu dostává pod tlak. Nyní na moment získal míč Kejta Endo, ale jen ho dlouhým odkopem vrátil stoperské dvojici Bayernu.
61'
Ani po více než hodině hry branka nepadla. Musiala sice skončil po kontaktu s Andrichem na trávníku, ale hra pokračovala u Kimmicha. Ani další průnikový pas ale spoluhráče nenašel.
60'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází David Alaba.
59'
Také Max Kruse nebyl daleko od ohrožení branky Manuela Neuera. Z voleje však napálil míč jen těsně vedle pravé tyče.
58'
Zdá se, že mnichovští fotbalisté přece jen zvyšují ve druhém poločase tempo směrem do ofenzivy. Choupo-Moting však z hranice vápna branku minul.
57'
Po Kimmichově dalším centru hlavičkoval na první tyči mladý Tiago Dantas. Portugalcovo zakončení však skončilo jen metr nad hostujícím břevnem.
56'
Přetažený centr si na vzdálenější tyči našel Bouna Sarr. Z velkého úhlu ale pořádně protáhl Andrease Lutheho.
55'
Parádní kličkou se zbavil protihráče Jamal Musiala. Přihrávka na Müllera sice už neprošla, ale domácí mohou navázat na akci rohovým kopem.
53'
Unikajícího Saného podržel za dres Trimmel. Bayern měl k dispozici rozehrávku volného přímého kopu, ale Kimmichův centr skončil daleko za brankou.
52'
Müllerovi utekl míč od kopačky na třiceti metrech od branky Unionu. Bayernu však dokázal získat míč Musiala, který ale poté vystavil do ofsajdu Choupo-Motinga.
51'
Po pádu na trávník se drží za rameno Javi Martínez. Zkušený Španěl ale bez většího ošetření pokračuje v zápase.
50'
I po změně stran pokračuje zápasu v nastaveném trendu. Bayern má sice balon většinu času pod kontrolou, ale nemůže se dostat do stoprocentní šance.
48'
Právě Sané se cpal s míčem do pokutového území, ale před Choupo-Motingem stačil balon sebrat ze vzduchu Andreas Luthe.
47'
Do druhého poločasu vstoupil rozehrávkou domácí celek. Po Müllerovi byl u balonu nový muž na trávníku Leroy Sané.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Leroy Sané.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Ke slovu se dostávají také hosté. Kruse sice proti přesile nemohl projít do brejku, ale udržel míč pro Andricha, který může podpořit útok Unionu.
44'
Minutu před pauzou zabojoval na pravé straně Jamal Musiala. Po vysokém centru nechybělo mnoho, aby mohl hlavičkovat teprve dvacetiletý Tiago Dantas, ale o něco výše se dostal rukavicí Luthe.
43'
Mizernou nahrávku nyní poslal Knoche za záda Lenze. Bayern po vhazování mířil do útoku, ale Dantas si až příliš dlouho rovnal míč ke střele.
42'
Před napadajícím Krusem dokázal rychle odehrát Bouna Sarr. Poté si ale pomohl v souboji s Prömelem rukou Coman a je pískán další faul.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Dantas skvěle ještě v pádu dokázal poslat míč do nebezpečného prostoru, ale Musialovi chybělo několik málo centimetrů, aby mohl zakončovat.
40'
Nechybělo mnoho a do zakončení se prosadil Choupo-Moting. Parádní přihrávku Jamala Musialy podpořil v pokutovém území Müller, ale kolem Lutheho už míč neprošel.
39'
Po Martínezovi se ujal balonu Josip Stanišić. Domácí po několika chvilkách v obraně uklidňují hru postupnou kombinací kolem středového kruhu.
38'
Berlíňané se natlačili do útoku. Trimmelova pobídka směrem na Kruseho byla o něco delší, než by hosté potřebovali a toho využil k obrannému zákroku Kimmich.
37'
Union kombinoval u pravé postranní lajny. Kolem Stanišiće s Boatengem ale hosté nedokázali projít ani do blízkosti pokutového území.
36'
Nakonec se Coman ještě po ošetření vrací na trávník. Rozcvičování Leroye Saného za postranní lajnou ale i nadále pokračuje.
35'
Müllerovu nahrávku dokázal zablokovat těsně před Musialou Robin Knoche. Následnou dohrávku akce už domácí nedokázali dotáhnout do zdárného konce.
34'
Tak to je ohromná smůla. Opravdu to vypadá na střídání Kingsleyho Comana, za postranní lajnou už se připravuje Sané.
33'
Zdravotní potíže má Kingsley Coman. To by byla pro Bayern další velká rána v už tak zdecimovaném kádru.
32'
Po Comanově nahrávce centroval do vápna Tiago Dantas. Před Choupo-Motingem stačil odpravit balon na rohový kop pohotovým zákrokem Marvin Friedrich.
31'
Kingsley Coman nebyl zatím v dnešním utkání příliš vidět. Nyní dostal přihrávku na hranici vápna od Kimmicha, ale nebezpečnou střelu směrem na Lutheho nevyslal.
30'
Ani půlhodina hry gól nepřinesla. Bayern je sice o poznání více u balonu, ale svou územní převahu zatím nedokáže využít ve finální fázi.
29'
Christopher Trimmel vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, ale hosté u balonu příliš dlouho nevydrželi. Po ztrátě se musí znovu zatahovat do obrany.
28'
Boateng přihrál středem do pohybu Musialovi. Obrana Unionu se ale zformovala v plném počtu těsně před pokutovým územím.
27'
V hlavičkovém souboji si pomohl loktem Tiago Dantas a domácí se museli po odpískaném faulu stáhnout do obrany. Unionu ale výpad středem vůbec nevyšel.
25'
Také Manuel Neuer podržel svůj tým! Po perfektním centru z levé strany od Lenze vyplaval zcela nehlídán Marius Bülter, ale svou slabou hlavičku namířil přesně do náruče domácího gólmana.
24'
Sarr si narazil s Müllerem, k balonu se dostal také Choupo-Moting, ale hrotového útočníka Bayernu si hosté zatím všímají na jedničku.
23'
Javi Martínez už je znovu plně vybaven. Po rozehrávce Boatenga mířil do útoku Joshua Kimmich, po jeho nahrávce zakončoval těsně vedle levé tyče Musiala.
22'
I nyní skončil Martínez na trávníku, tentokrát dokonce bez kopačky, kterou mu zul v souboji Grischa Prömel.
21'
Javi Martínez se při souboji předklonil a byl trefen špičkou kopačky do obličeje. Po krátkém pobytu na trávníku už se ale pokračuje v zápase bez delšího přerušení.
20'
Union i po dvaceti minutách hraje na půdě vedoucího Bayernu bez branek. Ani dva rohové kopy v krátkém čase se domácí nepodařilo přetavit v zakončení.
19'
Hned dva zákroky v krátkém čase musel předvést Andreas Luthe. Nejprve hostující gólman skvěle vystartoval proti Choupo-Motingovi, následně Knoche trefil při odkopu Comana a míč mířil znovu mezi tři tyče.
18'
Ve vlastním vápně si několikrát vyměnil míč Boateng s Neuerem. Domácí se nemohou ve výrazně obměněné sestavě dostat do tempa.
17'
Sarr skvěle vystihl kličku Enda. Balon se ale odrazil přesně k nohám Mariuse Bültera a Union ještě pokračoval autovým vhazováním.
15'
Do otevřenější obrany Bayernu mířil Christopher Trimmel. Hostující kapitán hledal na vzdálenější tyči nabíhajícího Musu, ale chorvatský útočník už míč nestačil zastavit ani ve skluzu.
14'
Domácí ještě mohli pokračovat rohovým kopem. Po odraženém balonu se opřel do střely Bouna Sarr, ale v krkolomné pozici poslal míč jen vysoko nad hostující branku.
13'
Po nahrávce Kimmicha mířil s míčem do útoku Tiago Dantas. Ještě před vápnem našel Musialu, který nastřelil před sebou stojícího Friedricha.
12'
Union rozhodně nepřijel do Allianz Areny jen bránit. Hosté vhodili dlouhý aut až do pokutového území, kde měla domácí stoperská dvojice co dělat, aby ubránila Musu s Krusem.
11'
Mladého Dantase trefil v souboji Robert Andrich a to neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu Stielerovi. Bayern však z rychlé rozehrávky nebezpečnou pozici nevytvořil.
10'
První desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Mnichovští fotbalisté po ztrátě Kimmicha velmi rychle získali míč zpět, ale náběh Musialy nebyl z nejkvalitnějších.
9'
Po pádu Enda se Kruse dožadoval trestu pro Joshuu Kimmicha, ale hlavní rozhodčí lehký zákrok přešel bez udělení žluté karty.
8'
Z pravé strany mířil více k ose trávníku Jamal Musiala. Následně zkoušel průnikovou nahrávkou oslovit Choupo-Motinga, ale až příliš prudký pas skončil za koncovou čárou.
7'
Bayern se bez větší námahy ubránil rohovému kopu a už už to vypadalo, že Müller pošle do kontru Comana, ale před francouzským křídelník sebral balon Lenz.
6'
Nepříjemný přízemní centr poslal před Neuera Trimmel. Boateng před balonem podklouzl a tak odehrál Martínez raději do bezpečí.
5'
Od Martíneze putoval míč ke Stanišićovi. Následně byl ve hře i Thomas Müller, ale v pokutovém území Choupo-Motinga už najít nedokázal.
4'
Po Sarrově nahrávce do vápna spěchal za míčem Musiala. Stále jen osmnáctiletý ofenzivní záložník se dostal až do příliš velkého úhlu a Lutheho už neohrozil.
3'
Josip Stanišić vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Bayern se ale v samotném úvodu nikam příliš nežene a čeká v kombinaci u středové čáry.
2'
Do prvního poločasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté, konkrétně Grischa Prömel. Union se ale o balonu příliš dlouho nezdržel.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Stanišić, Javi Martínez, J. Boateng, B. Sarr – Kimmich, Dantas – Musiala, T. Müller, Coman – Choupo-Moting.
Náhradníci: Nübel – Pavard, Sané, Alaba, Scott, Kouassi, Oberlin, Vita.

1. FC Union Berlín: Luthe – Trimmel (C), Friedrich, Knoche, Lenz – Prömel, Andrich, Bülter, Endo – Musa, M. Kruse.
Náhradníci: Karius – N. Schlotterbeck, Ryerson, Pohjanpalo, Hübner, Ingvartsen, Griesbeck, Gentner, Teuchert.

Bayern Mnichov

Bayern byl v roce 2020 excelentní. Za dvanáct měsíců prohrál jeden jediný soutěžní zápas! Bezpečně si v Bundeslize došel již pro osmý titul v řadě. Navíc přidal i triumf v domácím poháru a co víc, ani v milionářské Lize mistrů nenašel zdatného soupeře, když finále proti PSG rozhodl jedinou trefou Kingsley Coman.

Také v nové sezoně Bayern šlape. Sice již ve druhém kole nejvyšší německé soutěže senzačně prohrál 1:4 v Hoffenheimu, od té doby se ale usadil na první příčce. Úvod nového roku nebyl pro bavorského giganta vůbec ideální. Nejprve nestačil v přestřelce na Mönchengladbach, poté přišla pohárová ostuda, když na půdě druholigového Kielu vypadl ze soutěže. Přitom po gólu Gnabryho vedl, následně měl v samém závěru náskok 2:1, ale prodloužení pro domácí outsidery vydřel brankou v páté minutě nastavení Walh. Zápas dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém z dvanácti pokusů neproměnil pouze Marc Roca. Posledních pět duelů v domácí soutěži už ale svěřencům trenéra Flicka vyšly na jedničku. Nejprve Bayern přejel 5:1 Kolín, poté dokázal otočit dvoubrankovou ztrátu v důležitém souboji s Dortmundem. Před týdnem poté v duelu prvního s druhým vyhrál v Lipsku těsně 1:0 gólem Goretzky.

V Lize mistrů bylo již po čtyřech zápasech základní skupiny jasné, že obhájce titulu postoupí z první pozice. V závěru sice přišla pouze remíza s Atléticem Madrid, ale i přesto Bayern si udržel bezpečný odstup. V úvodním osmifinále sestřelili Mnichovští 4:1 Lazio Řím a v domácí odvetě dokonali postup dalším vítězství 2:1. Ve středečním čtvrtfinále proti PSG se sice německý mistr tlačil do koncovky, ale nakonec prohrál 2:3 a bude mít co dělat, aby se podíval mezi nejlepší čtyřku.

Bayern v klíčové části sezony kosí zranění. Dlouhodobě mimo hru jsou Costa, Hoffmann, Tillman a Tolisso. Z nedávného reprezentačního srazu se vrátil s poraněným kolenem i Robert Lewandowski, navíc Serge Gnabry byl pozitivně testován na Covid 19. Ve středečním čtvrtfinále Ligy mistrů si poté svalová zranění přivodili Goretzka, Süle a Hernández. Chybět bude navíc také Davies, který si odpykává trest za červenou kartu.
1. FC Union Berlín

Berlíňané uhájili v předešlé sezoně Bundesligy příslušnost mezi německou elitou s dostatečným náskokem deseti bodů především díky parádnímu závěru, kdy v posledních pěti kolech nasbírali právě deset bodů.

Letos ale Union pomýšlí na mnohem vyšší příčky. Jedenáct kol před koncem dokonce okupuje parádní sedmou pozici a pouze čtyřbodovou ztrátou na místa zaručující postup do pohárové Evropy. Před týdnem ale Union nečekaně ztratil dva body za remízu v městském derby s Herthou.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již osmadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Bayernu Mnichov, který ve své domácí Allianz Areně přivítá Union Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.