Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bielefeld : Werder - 10. března 2021   18:30

0:2
(0:0)
Werder
47' Sargent   • 75' Möhwald  (M. Eggestein)
Bielefeld
Ortega (C) – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen (52. de Medina) – Kunze (75. Schipplock), Prietl – Doan, Maier (75. Gebauer), Hartel (62. Vlap) – Voglsammer (62. Klos).
Schmidt – Günsch, Unger
Bielefelder Alm (Bielefeld)
Werder
Pavlenka – Veljković, Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), M. Eggestein, Schmid (85. Groß), Agu (46. Augustinsson) – Bittencourt (64. Möhwald), Rašica (83. Selke) – Sargent (64. Füllkrug).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Werder Brémy v dohrávce 20. kola německé Bundesligy zvítězil na půdě nováčka z Bielefeldu 2:0 a vzdálil se sestupovým pozicím o další tři body.

První poločas patřil domácím, kteří měli více ze hry, ale v gól převahu nepřetavili. Nejblíže zásahu byl ve 29. minutě Ricu Doan, jenže vystřelil až v době, kdy se před něj natlačil Töprak. A tak vstřelili důležitý první gól hosté v úvodu druhé půle. Střílený centr Rašici smolným skluzem zvedl mimo dosah gólmana stoper Pieper a z brankové čáry poslal míč do sítě Josh Sargent. Další komplikace pro Bielefeld přišla v 71. minutě, kdy byl po tvrdém zákroku vyloučen Nathan de Medina. Brémy využily početní převahu za čtyři minuty, po výborné nahrávce Eggesteina se střelou o zem trefil střídající Kevin Möhwald, který tak pojistil vítězství hostujícího mužstva.

Svěřenci kouče Kohfeldta po vítězství zůstali na třinácté pozici, avšak bodově se dotáhli na Augsburg. Náskok na šestnáctou pozici, která znamená baráž a v současné době ji drží Bielefeld, se navýšil na rozdíl jedenácti bodů.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 15:3. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:9.
90+6'
90+5'
V posledních vteřinách střetnutí ještě krajanovi zavařil Theodor Gebre Selassie, jemuž se nepovedl odkop. Ale českého beka zastoupil Kevin Möhwald, ten udržel na zádech presujícího Vlapa.
90+4'
Z úctyhodné vzdálenosti vypálil Manuel Prietl. Jiří Pavlenka mohl zůstat ledově klidným, protože balón nabral velkou výšku a začal padal příliš pozdě.
90+3'
Nepříjemný úder loktem inkasoval do oblasti žeber Fabian Klos. Útočník si je vědom, že není času na zbyt, proto rychle vstal a pokračuje i s bolestivou grimasou v obličeji.
90+2'
Amos Pieper vyzval k souboji jeden na jednoho Miloše Veljkoviće. Vítězně vyšel ze střetu bránící fotbalista, hosté si mohou odškrtnou další ubráněný kontr.
90+1'
Kohfeldtova družina podle očekávání nikam nespěchá. Christian Groß mohl rozvinout akci dopředu, ale otočil se zapojil do hry nohama gólmana.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
S napadajícím Klosem si poradil Kevin Möhwald na jedničku. K levé lajně přihrál Augustinssonovi, pro jehož centr si vyběhl Ortega.
88'
Místo očekávaného centru volil Ricu Doan přímou střelu na bránu. Jiří Pavlenka reagoval pozdě, ale nemusel litovat, kulatý nesmysl prosvištěl těsně vedle pravé tyčky.
87'
Maximilian Eggestein stáhl k zemi Christiana Gebauera, čímž domácím zamezil v pokračování nadějně vypadajícího protiútoku. Žlutá karta byla na místě.
86'
Standardku v podobě rohu kopali rovněž hosté. Kevin Möhwald s rozehrávkou příliš nespěchal, nakonec míč zakroutil do rukavic Ortegy.
85'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Christian Groß.
84'
Hráči v černých dresech kopali v krátkém časovém sledu dva rohové kopy. Nebezpečnější byl ten druhý, jenže Klos se s Gebauerem nedomluvil, míč proletěl mezi nimi.
83'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Davie Selke.
82'
Svěřenci kouče Kohfeldta si pořádně zahrávají. Po druhém vstřeleném gólu úplně přestali hrát, zatímco z domácích je stále cítit velká bojovnost. Ránu Diana zpacifikoval Pavlenka nadvakrát.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Hosté jsou velmi blízko důležitým třem bodů, díky nimž se ještě více vzdálí sestupovým příčkám.
80'
Ricu Doan vybojoval rohový kop, který následně sám bleskově rozehrál. Povedeným centrem našel Fabiana Klose, který opět selhal, místo volného prostoru trefil zase brankáře!
79'
Rychlý protiútok Werderu táhl levou stranou Ludwig Augustinsson. Místo nahrávky vyzval k souboji Amose Piepera, domácí stoper Švéda zdárně obral.
78'
Jiří Pavlena si zakřičel na centr, ale zaváhal a u míče byl jako první Fabian Klos. z bezprostřední blízkosti ovšem napálil právě českého gólmana.
77'
Domácí to mají velmi těžké, přesto bují ze všech sil. Proti početní převaze si ale neví rady, Christian Gebauer skrze trojici obránců neprošel až před bánu.
75'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Christian Gebauer.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Kunze, přichází Sven Schipplock.
75'
Werder právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Rašica přihrávkou skrze dva protihráče uvolnil Eggesteina, jenž nechal hlavou nahoře a pasem před bránu našel KEVINA MÖHWALDA, sedmadvacetiletý záložník skóroval střelou o zem do protipohybu brankáře.
74'
Domácí gólman zaspal poté, co mu míč chtěl přenechat Amos Pieper. Stoper musel hrát, pod tlakem zakopl kulatý nesmysl mimo hrací plochu.
73'
Do ofenzivy se zapojil rovněž český bek Theodor Gebre Selassie. jeho dobře myšlený centr však přizvedl mimo dosah Schmida pozorný Joakim Nilsson.
72'
Niclas Füllkrug se zničehonic ocitl tváří v tvář Stefanu Ortegovi. Neuspěl, brankáře trefil do levé nohy. Ale nemusel smutnit, byl mu totiž odmáván, posléze i odpískán ofsajd.
71'
Ano! Arbitr si inkriminovaný okamžik prohlédl z několika záběrů a na jejich základě změnil své původní stanovisko. Nathan de Medina je vyloučen, domácí budou dohrávat o deseti!
70'
Tak pozor! Hlavní rozhodčí Schmidt dostal od videorozhodčího informaci, ať si jde celou situaci překontrolovat na obrazovku. Bude se červenat?
69'
Zkušenosti projevil Ludwig Augustinsson, jenž si předkopl balón a počkal na kontakt s Pieperem. Následně spadl na trávník, rozhodčí odpískal další faul.
68'
Prvním potrestaným hráčem žlutou kartou v domácím dresu je střídající Nathan de Medina. Zezadu nešetrně sestřelil Schmida, za žlutou ještě může být rád.
67'
V posledních minutách převzali iniciativu domácí fotbalisté, kteří se ze všech sil snaží vyrovnat. Ale na defenzivu soupeře zatím recept nenašli.
66'
Žolík Fabian Klos o sobě dal brzy vědět. Avšak ne v úplně pozitivním světle. Připravil si dobrou pozici na střelu, jenže balón trefil holení, Pavlenka měl snadnou práci.
65'
O úsměvný moment se postaral Nathan de Medina, který nabral velkou rychlost, v ní ovšem nezvládl odcentrovat, míč dokonce úplně promáchl a skácel se k zemi.
64'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Niclas Füllkrug.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Kevin Möhwald.
63'
Pojistku na vedení chtěl přidat Romano Schmid. Těsně za hranicí velkého vápna vystřelil technicky na zadní tyč, míč se zatočil těsně vedle brankové konstrukce.
62'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Andreas Voglsammer, přichází Fabian Klos.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Marcel Hartel, přichází Michel Vlap.
61'
Brémy mají ve druhém poločase více ze hry. Těží především ze sví přímočarosti, zatímco domácí sázejí především na trpělivou kombinační hru.
60'
Do otevřenější obrany soupeře vystartoval Milot Rašica. Míč ale podržel na kopačkách příliš dlouho, nahrávka na Sargenta přišla až v době, kdy byl americký forvard obsazený.
59'
Rychlostní schopnosti spoluhráče Kunzeho podcenil Cédric Brunner. Autové vhazování hodil příliš dlouhé, balón vybojoval Miloš Veljković.
58'
Středopolař Leonardo Bittencourt přihrál Sargentovi na paty. Americký útočník nedokázal zareagovat včas, míč přeběhl o několik metrů.
57'
Nově příchozí Nathan de Medina sice zabránil rohovému kopu, ale u míče zůstanou hosté. Jeho odkop se totiž vynesl mimo hrací plochu.
56'
Romano Schmid pod tlakem ještě zvládl nahrát po lajně Milotu Rašicovi. Kosovský reprezentant bojoval a proti Prietlovi získal alespoň autové vhazování.
55'
Srbský obránce si po úspěšném obranném zákroku sám srazil míč do horní končetiny. Hlavní rozhodčí ještě celou situaci zkonzultoval s videorozhodčím, penalta se nepíská.
54'
Ricu Doan si pohlídal ofsajdové postavení, načež se uvolnil kolem Augustinssona a vystřelil na přední tyč. Pavlenka ne úplně ideálně vyrazil míč před sebe, dorážce de Mediny zabránil pozorný Veljković.
53'
V Bielefeldu se rozpršelo a trávník začíná nepříjemně moknout. Pozor si musí dávat především gólmani, balón po mokré trávě bude o poznání rychlejší.
52'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Jacob Barrett Laursen, přichází Nathan de Medina.
51'
Defenzivní složce týmu vypomohl hrdina z před pár minut Josh Sargent. Udržel na zádech Doana, jenž se dopustil nedovoleného zákroku.
50'
Fotbalisté v černých dresech pochopitelně vytáhli více hráčů do presinku. Ömer Toprak pod tlakem neriskoval, odkopl na polovinu soupeře.
49'
Velká komplikace pro domácí mužstvo, které bylo po dvě třetiny prvního poločasu jasně lepším týmem. Nyní ale musí dohánět manko.
47'
Brémám vyšel úvod poločasu parádně, ujímají se vedení! Střílený centr Milota Rašici skluzující Pieper smolně přizvedl nad padajícího brankáře a byl to JOSH SARGENT, kdo na brankové čáře doklepl míč do sítě. Balón by ale nejspíše zapadl do brány i bez doteku amerického forvarda.
47'
Zatímco domácí kouč Kramer ponechal na trávníku základní jedenáctku, tak trenér Kohfeldt jednu změnu udělal, nevýrazného Agua nahradil Augustinsson.
46'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Felix Agu, přichází Ludwig Augustinsson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
V prvním poločase dohrávky 20. kola německé Bundesligy mezi Bielefeldem a Brémami jsme na gól čekali marně. K vidění byla jedna gólová příležitost na straně domácího mužstva. Ve 29. minutě mohl skóre otevřít japonský hráč Ricu Doan, jenže se zakončením otálel příliš dlouho a nakonec trefil jen Töpraka, který se v poslední chvíli natlačil před zakončovatele. Úvod střetnutí patřil domácím, ale hra se postupně vyrovnala, šance na vítězství zůstává pro oba celky stejná, rozhodovat může každá maličkost.
45+2'
45+1'
Zřejmě poslední akci úvodního dějství táhl po pravé lajně Andreas Voglsammer. Centr naslepo se nesetkal s úspěchem, nejvýše se do vzduchu vyšplhal bránící Friedl.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Fotbalisté Brém si poradili i bez svého obranného pilíře. Polovysoký centr odklidil pravačkou mimo nebezpečí Miloš Veljković, mezitím se Toprak vrátil do hry
43'
Domácí hráč se zvedl na nohy a na rozdíl od protihráče nepotřeboval ošetření. Také Töprak vypadá býti v pořádku, ale z důvodu ošetřování bude při bránění rohového kopu chybět.
42'
V blízkosti pokutového území Werderu došlo ke střetu hlav Kunzeho a Töpraka. Oba aktéři střetu zůstávají ležet na trávníku
41'
Individuální průnik Andrease Voglsammera nebyl úspěšný. Zastavil jej Theodor Gebre Selassie, jenž ve skluzu trefil nejprve míč.
40'
Marco Friedl by si měl na podobné zákroky dávat velký pozor. Ve skluzu trefil pouze Manuela Prietla a může být rád, že neobdržel druhou žlutou kartu.
39'
V posledních minutách začínají více kombinovat s balónem hosté. Miloš Veljković hledal překvapivým obloučkem za obranou Rašicu, jehož si pokryl Barret Laursen.
38'
Německá stoper Töprak působí ve vzduchu velmi jistým dojmem. Tentokráte se natlačil před Nilssona, čímž zamezil další nebezpečné příležitosti.
37'
Domácí opět těžili z dlouhého autu Cédrica Brunnera. K zakončení ale nedošlo, neboť si Ömer Toprak udržel na zádech Doana.
36'
Standardka Bielefeldu skončila neúspěchem. Amos Pieper dal centru přílišnou razanci, kulatý nesmysl skončil v rukou Pavlenky.
35'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Marco Friedl. Hlavou si míč posunul jen za sebe, čímž se dostal do komplikací. Rychlíka Doana posléze zastavil jen za cenu zatažení za dres.
34'
Dobře myšlenou nahrávku na Rašicu poslal Felix Agu. Avšak Cédric Brunner skvěl zareagoval a ve skluzu vystihl úmysl soupeře.
33'
Hra se oproti úvodu střetnutí vyrovnala. Milot Rašica si narazil s Bittencourtem a chtěl pokračovat ve sprintu po pravé lajně, ale cestu mu zatarasil Joakim Nilsson.
32'
Jiří Pavlenka po přízemní střele Marcela Hartela nemusel zasahovat. Balón totiž nabral opačnou faleš a vytočil se ven z brány.
31'
Ofenzivní složku týmu podpořil Theodor Gebre Selassie. Stříleným centrem našel Milota Rašicu, jenž otočky vypálil těsně nad bránu.
30'
Podruhé během pár vteřin si zahrál český gólman Jiří Pavlenka. Vystartoval dopředu proti centru Amose Piepera, míč sebral Barretu Laursenovi doslova z hlavy.
29'
Velkou příležitost k otevření skóre měl Ricu Doan. Japonský reprezentant ale prováhal ideální chvilku ke střele, ve finále trefil jen nohu clonícího Töpraka!
28'
Ve vzduchu zaúřadoval Jiří Pavlenka, jenž vystartoval proti vysokému balónu a udržel jej v náruči. Dlouhým odkopem pak přenesl hru na útočnou polovinu.
27'
Z velké vzdálenosti vyzkoušel štěstí Jacob Barrett Laursen. Jeho střelecký pokus ještě přizvedl Leonardo Bittencourt, domácí budou kopat roh.
26'
Amos Pieper se marně natahoval za nahrávkou spoluhráče Nilssona. Domácí fotbalisté lacinou chybou přišli o balón, hrát mohou hosté.
25'
Zničehonic mohl otevřít stav střetnutí nejlepší střelec Brém v sezóně Josh Sargent. Piepera odstavil čistým způsobem, avšak z velkého úhlu vystřelil hodně nepřesně.
24'
Ve tváři trenéra Werderu Kohfeldta lze vidět velkou nespokojenost s dosavadním výkonem jeho svěřenců. Není divu, Bielefeld zatím soupeře přehrává ve všech ohledech.
23'
Sázku na jistotu zvolil Arne Maier, když pod tlakem dvou protihráčů nahrál až dozadu na gólmana. Ortega prvním dotekem vrátil balón na útočnou polovinu.
22'
Theodor Gebre Selassie si chtěl narazit s Eggesteinem, ale druhý jmenovaný si míč podržel. Vzápětí uličkou hledal Bittencourta, aby našel jen protihráče Laursena.
21'
Vysoký balón Amose Piepera propadl pokutovým územím až ke kopačkám Fabiana Kunzeho. Ten zkusil štěstí z velkého úhlu, Pavlenku trefil do pravého ramene.
20'
O žlutou kartu si hlasitě říkal Maximilian Eggestein. Ve skluzu netrefil balón, nýbrž pouze protihráče Laursena. Rozhodčí ponechal výhodu zpětně už se k zákroku nevracel.
19'
Kličkovaná Milota Rašici neměla dlouhého trvání. Marcel Hartel kosovského reprezentanta skvěle vystál a čistým způsobem ho obal o balón.
18'
Cédric Brunner ukázal, že auty umí házet velmi daleko. Balón poslal do těsné blízkosti Pavlenkovy svatyně, Ömer Toprak přehlavičkoval Nilssona.
17'
Centr Leonarda Bittencourta měl daleko k přesnosti. Trefil totiž jediného bránícího fotbalistu ve zdi, a sice Ricu Doana.
16'
Balón si na jedničku pokryl Maximilian Eggestein. Postavil si tělo před Fabiana Kunzeho, který se pár metrů za vlastní šestnáctkou postaral o nedovolený zákrok.
15'
Amos Pieper zabojoval a s vypětím všech sil udržel kulatý nesmysl na hrací ploše. Posléze vyzval na souboj Milota Rašicu, úspěšnější byl bránící hráč.
14'
Útočným faulem se provinil Andreas Voglsammer. Forvard Bielefeldu nekontrolovaně narazil do Töpraka, který zůstává ležet na trávníku.
13'
Výborným přenesením hry se prezentoval Amos Pieper. Adresátem pasu byl Jacob Barrett Laursen, jenž měl probléme se zpracováním, čímž celou akci zbrzdil. Následně volil zpětný pas na stopery.
12'
Pokračuje trpělivá kombinace Kramerových svěřenců. Hosté se ani nesnaží příliš presovat, jen čekají, co soupeř vymyslí.
11'
Stefan Ortega si dovolil velkou parádu, když udělal kličku do protipohybu Sargentovi. Americký útočník s takovým řešením situace nepočítal.
10'
Werder má velké problémy vůbec se probojovat na útočnou polovinu soupeře. Bielefeld je zatím jasně lepším týmem, hráči Brém jako by hlavami ještě byli v kabině.
9'
Exekuce centru od rohého praporku se chopil Manuel Prietl. Jacob Barrett Laursen prodloužil za sebe na Piepera, jenž v dobré pozici trestuhodně minul.
8'
Domácí fotbalisté budou zahrávat rohový kop. Aktivní Doan zkusil kličku na Gebre Selassieho, právě od českého reprezentanta se míč odrazil do zámezí.
7'
Po pravé lajně se rozběhl Ricu Doan a od Nilssona obdržel ideální nahrávku. Centr do šestnáctky odvrátil do bezpečí pozorný Ömer Toprak.
6'
V souboji jeden na jednoho ve středu hřiště Leonardo Bittencourt přetlačil Barreta Laursena. Vzápětí chtěl rozjet akci středem, ale pas na Agua vystihl Pieper.
5'
Domácí zahájili střetnutí výrazně aktivněji než soupeř. Jacob Barrett Laursen ale neměl na koho hrát dopředu, zvolil na jistotu malou domů.
4'
O první střelecký pokus střetnutí se postaral Manuel Prietl. Z hranice šestnáctky natáhl k technickému zakončení, které proletělo těsně nad bránou.
3'
Ricu Doan se dokázal uvolnit přes Veljkoviće, ale následně se mu postavil do cesty Theodor Gebre Selassie. Japonec českého beka fauloval.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních černých dresech. Také hosté dnes vsadili na klasiku, pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

DSC Arminia Bielefeld: Ortega (C) – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Kunze, Prietl – Doan, Maier, Hartel – Voglsammer.
Náhradníci: Linnér – de Medina, Gebauer, Klos, Okugawa, Seufert, Schipplock, van der Hoorn, Vlap.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), M. Eggestein, Schmid, Agu – Bittencourt, Rašica – Sargent.
Náhradníci: dos Santos Haesler – Augustinsson, Füllkrug, Groß, Mbom, Möhwald, N. Moisander, Osako, Selke.

Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Unger.
Werder Brémy

Brémy by se určit rády vyvarovaly loňské zkušenosti, kdy musely jít do baráže. V těsném dvojzápase nakonec byli úspěšnější než Heidenheim, ale to jen díky gólům vstřelených na hřišti soupeře. Letos má Werder rozjetou sezónu podstatně lépe, avšak ještě rozhodně nelze říci, že má vyhráno. Momentálně se nachází na dvanáctém místě, přičemž ztráta na baráží ohrožený Bielefeld čítá sedm bodů. Forma Kohfeldtových svěřenců není špatná, prohrála jen jednou v předešlých sedmi utkáních. Nejlepším střelcem týmu je Joshua Sargent s šesti trefami.
DSC Arminia Bielefeld

Nováček mezi elitou prožívá těžkou sezónu. Jak se očekávalo, tak bojuje o holé přežití v soutěži a zatím si počíná statečně. Po neúplných 24 kolech okupuje šestnáctou pozici, která by pro Bielefeld znamenala barážový souboj o udržení. Ztráta na Herthu činí dva body, náskok na Mohuč je bod jediný. Kramerově družině se v posledních týdnech nedaří, na vítězství čeká už šest zápasů, během nichž vybojovala slabé dva body za remízu v Bayernu a doma s Unionem Berlín. Gólovou produktivitu týmu vede dvojice Ricu Doan, Fabian Klos s třemi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční podvečer! Vítám vás při sledování odloženého zápasu 20. kola německé Bundesligy mezi Bielefeldem a Brémami.