Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Union Berlin - 20. března 2021   15:30

Frankfurt
2' Jović (Kostić) • 35' Andrich(vl.)  • 39' Kostić (André Silva) • 41' André Silva (Kamada) • 90+2' Zuber (Chandler)
5:2
(4:2)
Union Berlin
7' M. Kruse  (Ryerson) • 45+3' M. Kruse  (Friedrich)
Frankfurt
Trapp – Ilsanker, Hasebe (C), N'Dicka – Barkok (77. Ache), Rode, Kamada (90+1. Hrustic), Sow, Kostić – André Silva (77. Chandler), Jović (77. Zuber).
Bördner, Schubert – Ache, Hrustic, Chandler, Zuber, Willems.
Schmidt – Thielert, Leichner
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Prömel (71. Griesbeck), Andrich, Ingvartsen (61. Endo), Ryerson (83. Bülter) – Pohjanpalo (61. Teuchert), M. Kruse.
Karius – Bülter, Dajaku, Endo, Gentner, Griesbeck, Hübner, Teuchert, Musa.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 2.
Frankfurt zvítězil poprvé od dvacátého února a v tabulce si upevnil své čtvrté místo, protože pátý Dortmund v souběžně hraném utkání jenom remizoval v Kolíně. Union nevyužil možnost posunout se před Leverkusen a zůstává sedmý.
Střely celkem: 9:24. Střely na branku: 5 – 8. Góly 5:2 Tato stručná statistika stačí na zhodnocení celého zápasu, který byl pro Union hodně smolný. Berlíňané se nesložili z Jovićova gólu ve druhé minutě a díky Krusemu okamžitě vyrovnali. Jeden z rozhodujících momentů přišel v 35. minutě, kdy byl Luthe překonán malou domů od spoluhráče Andricha. Než se hosté vzpamatovali, tak jim v síti přistály i střely Kostiće a Andrého Silvy. Kruse svým druhým gólem ještě stihl do přestávky snížit, ale na víc už se Union nezmohl. Co na tom, že měl celou druhou půli herně navrch. Střelecké štěstí nepřálo a střídající Zuber dovršil jeho zmar gólem v nastavení.
90+4'
90+4'
Andrich si vypíjí kalich hořkosti až do dna. Zprava cílil na zadní tyč, ale Trapp ho pravou nohou vychytal. Jen o pár vteřin dříve přitom vyčapal i Knocheho.
90+2'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Pětigólový příděl si Union snad ani nezaslouží. Knoche byl ve vlastním vápně napadán hned trojící protihráčů. Ve snaze přihrát navíc podklouzl a odevzdal míč Chandlerovi, který ještě našel v lepší pozici STEVENA ZUBERA. Ten nastavil pravou nohou a doklepl míč mimo Lutheho dosah.
90+1'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Ajdin Hrustic.
90'
Druhá půle bude trvat ještě čtyři nastavené minuty. Moc prodlev přitom po změně stran nebylo.
89'
A aby toho nebylo pro nešťastníka Roberta Andricha málo, tak si za sražení Hasebeho prohlédl žlutou kartu. Šlo o souboj u středového kruhu.
88'
Robert Andrich bude chtít na tento duel co nejdříve zapomenout! Nyní mohl svůj vlastenec odčinit vstřeleným gólem do správné brány, jenže po nahrávce Trimmela zasáhl z prvního doteku horní tyč.
88'
Kevin Trapp skvěle zajistil N´Dicku, který rychlostně nestačil na Enda. Třicetiletý gólman zahrál ve skluzu za postranní čáru.
87'
Hráči Unionu už vypadají smíření s osudem. Přes vytrvalý tlak ve druhé půli je téměř stoprocentně jisté, že si body nepřipíšou.
86'
Andrich rozdal míč napravo, kde byl Friedrich úplně sám. Centr letěl na Cedrica Teucherta, jenž dostal za faul na Ilsankera žlutý trest.
85'
Endo donutil Hasebeho k přihrávce hlavou, kterou zahnal Ilsanekra. Ten si pod tlakem u rohového praporku ale poradil na výbornou.
84'
Předchozí Acheho faul malinko rozohnil domácího trenéra Adiho Hüttera, kterého sudí Schmidt zkrotil až žlutou kartou.
83'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Marius Bülter.
82'
Evan N'Dicka odhlavičkoval Schlotterbeckův centr na Chandlera a ten odkopl míč do středu hřiště, kde Ache šlapákem atakoval Friedricha.
81'
Andreas Luthe bez problémů zneškodnil centr Kostiće. Union opět vyráží vpřed, byť moc času na vstřelení dvou gólů už nemá.
80'
Jeden z hostů posunul míč z přelidněné hranice šestnáctky k Julianu Ryersonovi, který sice byl volnější, ale vystřelil jen do clonícího Chandlera.
79'
Filip Kostić ve druhé půli úplně vymizel ze hry. Teď na tom moc změnit nemohl, nákop na jeho levou stranu vyletěl až do autu.
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází André Silva, přichází Timothy Chandler.
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Aymen Barkok, přichází Ragnar Ache.
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Steven Zuber.
77'
Po dlouhé době se připomněli také fotbalisté tvořící ofenzivu Frankfurtu. Z centru z levého křídla vznikla hlavička Kamady, která ale směřovala přímo k stojícímu brankáři.
76'
Cedric Teuchert ve složité pozici neprostřelil hráče před sebou. Domácí se dostali z tlaku prostřednictvím odkopu k brankáři Luthemu.
75'
Endův centr byl odmítnut. Frankfurt ale nedostal míč do bezpečí a po sražené střele z dvaceti metrů od Teucherta bude čelit rohovému kopu.
74'
Kejta Endo byl pozdě před Trappovou bránou, kam letěl přízemní pas z pravého kraje. Union pokračuje alespoň vhazováním Ryersona.
73'
Robert Andrich trefil z minimálního rozběhu zeď. Nemohlo to ani dopadnout jinak, protože míč letěl jen pár desítek centimetrů nad zemí.
72'
Makoto Hasebe těsně před vápnem podrazil Enda a vyfasoval žlutou kartu. Výrazně to zavinilo podklouznutí Ilsankera.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Sebastian Griesbeck.
70'
U střídačky Unionu se pomalu chystá Sebastian Griesbeck. Domácí mužstvo naopak pokračuje v původní jedenáctce i dvacet minut před koncem.
69'
První větší příspěvek od střídajícího Enda, jenž se stal už třetím Japoncem na trávníku. Během Trimmelova centru ho nikdo nebránil, ale zakončením hlavou minul ze svého pohledu pravou tyč.
68'
Trimellův sražený centr z pravého křídla se stal kořistí pro Trappa, jenž si musel trošku pohnout, aby zamezil rohovému kopu.
67'
Teď je to velký boj o střed hřiště. Frankfurt nedokáže přejít na polovinu soupeře, Union už poněkolikáté vhazuje.
66'
Frankfurt se kvůli nepřesnosti nedostal ani za půlku, nicméně pak přežil menší zmatky okolo vlastní šestnáctky.
65'
Nesmělý presink Unionu drží rozehrávku Frankfurtu na uzdě. Sledujeme asi nejpoklidnější fázi zápasu.
64'
Ze druhé půle uteklo téměř dvacet minut. Eintracht za tuto dobu zatím výrazněji nezahrozil, ale na druhou stranu vypadá mnohem jistěji v defenzivních činnostech.
62'
Kruse elegantně obešel Hasebeho, jenže další přihrávka do místa, odkud před chvíli zakončoval Pohjanpalo, byla pro dobíhajícího hráče nechytatelná.
61'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Cedric Teuchert.
61'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Kejta Endo.
60'
Max Kruse ustál několik soubojů a jako bonus přihrál do běhu Joelu Pohjanpalovi. Finský útočník z úhlu střílel, ale trefil jen dobře postaveného Trappa.
60'
Ilsanker našel u hranice velkého vápna Kamadu, který se v první fázi uvolnil rychlou zasekávačkou. V té poslední už střílel hodně vedle.
59'
Po nepřesné přihrávce Schlotterbecka byl André Silva atakován Friedrichem. Těžko říct, zda se jednalo o faul nebo hru rukou. Míč každopádně patří Eintrachtu.
58'
Domácí viditelně chtějí hrát směrem dozadu mnohem opatrněji. V kompaktním bloku nechávají soupeře rozehrávat na polovině hřiště.
57'
Nepřesnost v pomalé přechodové fázi Unionu. Míč proskákal až k nohám třicetiletého brankáře Kevina Trappa.
56'
Stefan Ilsanker na útočném výletě přihrál do vápna, kde se André Silva k ničemu nedostal. Následuje pouze aut Barkoka.
55'
Eintracht si za stavu 4:2 ještě nemůže být vítězstvím zdaleka jist. Union je po změně stran aktivnější a snaží se přiblížit na rozdíl jediné trefy.
54'
Nico Schlotterbeck se po centru na zadní tyč vyšrouboval vysoko do vzduchu, jenže místo balonu trefil jenom tělo vyskakujícího Trappa. Opět je pískán faul.
53'
Djibril Sow nenechal u lajny rozběhnout Grischu Prömela. Očividně jej stáhl na zem a na programu bude standardní situace.
52'
Marvin Friedrich vystihl narážečku na Kostiće, který ho vedle pokutového území stihl jenom zfaulovat.
51'
Joel Pohjanpalo si zády brance zpracoval Kruseho přihrávku. Při střele z otočky přes Hasebeho ale ztratil stabilitu a Trapp zasahovat nemusel.
50'
Jeden z domácích zůstal po souboji na zemi. Rozhodčí ale zůstal ticho a Union mohl pokračovat neúspěšným centrem z pravého křídla.
49'
Andreas Luthe si to nedělal složitější a po spoluhráčově zpětné přihrávce okamžitě odpálil balon někam ke středovému kruhu.
48'
Kevin Trapp si doskočil pro centrovaný míč, který k němu letěl z kopačky dvougólového Maxe Kruseho.
47'
Ani jeden z trenérů během pauzy nepoužil žádné z pěti dostupných střídání, takže pokračujeme v základních jedenáctkách.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Tak to byla solidní divočina. Frankfurt přežil nebezpečný roh z první minuty a hned ze své premiérové útočné akce otevřel skóre zakončujícím Jovićem. Union to nesložilo a za pět minut už zase platil nerozhodný stav, když lehce kontroverzní situaci zakončil Max Kruse. Berlíňané hráli dobře, dokud je nesrazil vlastenec Andricha. Kostić zanedlouho zvýšil v brejku na 3:1 a André Silva v 41. minutě dokonce na 4:1. Jiskřičku naděje vrátil hostům Max Kruse, jenž po centru Friedricha snížil na rozdíl dvou branek.
45+3'
45+3'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Gólové hody pokračují už šestým gólem v rámci první půle! Marvin Friedrich měl klid na přípravu centrů, jenž letěl za zadní tyč. Od MAXE KRUSEHO se dalo čekat sklepnutí na střed, ale zkušený útočník místo toho přímo hlavičkoval pod Trappovu horní tyč.
45+2'
Spolupráce mezi Trimmelem a Prömelem se neujala. Poslední přihrávka šla jen k noze obránce, takže se zase hraje v klidném středu pole.
45+1'
Nastavují se 3 minuty.
45'
Frankfurt se v osmi lidech natlačil k soupeřově vápnu, ale nakonec byl postupně vytlačen až na vlastní polovinu.
44'
Grischa Prömel zavřel prostor u autové čáry, kde se snažil prosadit N´Dicka. Malá domů tentokrát Lutheho nezaskočila.
43'
Těžko očekávat, že se Union z tohoto trojitého direktu ještě vzpamatuje. Směrem dopředu přitom hraje více než solidní partii.
41'
Vlastenec Andricha rozjel šílený sled událostí pro Union, jenž inkasuje potřetí během několika málo minut. Jović posunul jednu z krátkých přihrávek ke Kamadovi, který stejně pohotově vysunul ANDRÉHO SILVU. Portugalský kanonýr bez váhání uklidil míč k Lutheho levé tyči a zaznamenal už 21. gól v sezóně.
40'
Zajímavá situace také před Trappovou bránou. Po centru zakončoval Kruse do některého z dobře postavených obránců.
39'
Další gól v hostující síti! Union propadl při dlouhém obléhání zahuštěného pokutového území. Po vypíchnutí míče vznikl rychlý protiútok FILIPA KOSTIĆE, jenž v situaci dvou na jednoho přihrával Silvovi. Ten mu kvůli vybíhajícímu Luthemu míč vrátil a srbského fotbalistu ve finále nevychytal ani zaskakující brankář Knoche.
37'
Pro Berlíňany je to dost trpký průběh první půle. V těchto okamžicích marně nahání pozvolnou rozehrávku z obrany Eintrachtu.
35'
Nevídaný vlastenec vrací Eintracht do vedení! Ruce do dlaní schovává ROBERT ANDRICH, který se kvůli napadajícímu Kamadovi rozhodl zahrát malou domů. Luthe ale vůbec nepočítal s tím, že míč bude směřovat do prázdné brány, kam se z rohu malého vápna nestihl vrátit.
35'
Evan N'Dicka rychle napravil své zaváhání v přechodové fázi. I napodruhé však přidělal Sowovi značné potíže přihrávkou do středového kruhu.
34'
Schlotterbeck se při zakončení potkal s hlavou Ilsankera. Kvůli menšímu otřesení za ním na hřiště přišli členové realizačního týmu.
33'
Standardní situace jsou zatím silnou hostující stránkou. Po Kruseho centru vletu zakončoval Schlotterbeck kousek vedle Trapovy levé tyče!
32'
Union se metr po metru posouval středem hřiště a díky odpískanému faulu na Prömela už může pomýšlet na nějaký nákop před branku Kevina Trappa.
31'
André Silva nebyl v ofsajdu, takže zleva pomohl čepovat balon k malému vápnu, kde však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
30'
Držení míče: 59 % – 41 %.
29'
V klidnější pasáži je čas zmínit jméno Petara Musy. Kmenový hráč Slavie měl být v základní sestavě, ale kvůli zranění jej na poslední chvíli nahradil Joel Pohjanpalo.
28'
Ten byl rozehrán na krátko. Centr nakonec letěl na Rodeho, jenž byl ve vzduchu malinko rozhozen a to mu zabránilo kvalitně hlavičkovat.
27'
Sebastian Rode roztáhl hru na pravý kraj, odkud Kamada získal pro černočervené barvy rohový kop.
26'
Nyní už to bylo od Kostiće lepší. Nízký centr letěl k noze Andrého Silvy, který však vystřelil z voleje do prostoru vedle brány.
25'
Centr Filipa Kostiće byl opět precizně zlikvidován. Frankfurt se vrací k balonu až u půlící čáry.
24'
Opět je pískáno v domácí prospěch. Obětí nedovoleného zákroku se tentokrát stal japonský záložník Dajči Kamada.
23'
Filip Kostić si narazil s Kamadou až posléze odcentroval. Ve vzduchu však byli úspěšnější fotbalisté z Berlína.
22'
Marcus Ingvartsen poslal na zem Rodeho. Kopat se bude proti Lutheho bráně, byť z velké vzdálenosti.
21'
Akce Unionu zdaleka neskončila. Pohjanpalo se vyšrouboval ještě k jedné hlavičce, kterou Trapp dobrým zákrokem zneškodnil.
20'
Opět měla domácí obrana velké starosti. Stejně jako v první minutě zasahoval na brankové čáře Sow, před kterým se po míči natahoval Pohjanpalo.
19'
Hostům se otevřela pravá strana, kam dal míč Friedrich. Invgartsen zajistil alespoň rohový kop.
18'
Pomezní rozhodčí odhalil ofsajdové postavení portugalského střelce Andrého Silvy.
17'
Ryerson si všiml ve vápně nekrytého Invgartsena, ovšem přízemní střela dánského záložníka nabrala takovou faleš, že skončila hodně vedle Trappovy levé tyče.
16'
Silva šikovně vracel N´Dickovu přihrávku na hrot o několik metrů dozadu. Zpoza vápna díky tomu pálil Jović, ale Luthe zasahovat nemusel.
15'
Andreas Luthe si zřetelně křikl a došel si pro Kamadův centr z blízkosti pravé autové čáry.
14'
Kostićův centr od praporku způsobil jen těžkou střelu Barkoka z více než pětadvaceti metrů. Míč letěl úplně mimo.
13'
N´Dicka se zbavil Prömela, ale další z hostujících hráčů jeho nízký pas do předbrankového prostoru odvrátil na rohový kop.
12'
Union se v plném počtu stáhl na vlastní polovinu, kde se Andrich dopustil faulu na Silvu.
11'
Trimmel rozehrál roh, ale zadní řady Frankfurtu tentokrát odolaly.
10'
Vyrovnávající branka definitivně platí! Hlavní rozhodčí dal pokyn k rozehrávce ze středového kruhu.
9'
Zdravotní stav Hesebeho má k ideálu hodně daleko. Minimálně na pár okamžiků bude Frankfurt bez svého kapitána.
8'
Do akce jdou videorozhodčí. Kromě možného faulu Ryersona se možná bude zkoumat i ofsajd na začátku celé akce.
7'
V sedmé minutě tu máme už druhý gól! Rozhodčí přešli Ryersonův podezřelý souboj ve vápně, který odnesl Hasebe. Akce Unionu pokračovala přihrávkou na MAXE KRUSEHO a ten přízemní střelou srovnal na 1:1.
5'
André Silva si ukrojil až příliš velké sousto. Nalevo si chtěl píchnout míč kolem Friedricha, ale ten ho doprovodil až do autu.
4'
Trocha nepřesností přece jenom uklidnila jinak divoké první vteřiny. S míčem nyní hraje Frankfurt, ale děje se tak daleko od Lutheho.
2'
Tak to je pořádně svižný úvod. Po první šanci Unionu dávají domácí brzký vedoucí gól! Sow si počkal na podporu od Kostiće, který zleva nahrál na malé vápno a u vzdálenější tyče balon jednoduše doklepával do sítě ANDRÉ JOVIĆ.
1'
Hned po nějakých dvaceti vteřinách si Union vypracoval výhodu rohového kopu, po kterém zachraňoval situaci na brankové čáře Djibril Sow. Dorážka byla rovněž sražená.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – Ilsanker, Hasebe (C), N'Dicka – Barkok, Rode, Kamada, Sow, Kostić – André Silva, Jović.
Náhradníci: Bördner, Schubert – Ache, Hrustic, Chandler, Zuber, Willems.

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, N. Schlotterbeck – Trimmel (C), Prömel, Andrich, Ingvartsen, Ryerson – Pohjanpalo, M. Kruse.
Náhradníci: Karius – Bülter, Dajaku, Endo, Gentner, Griesbeck, Hübner, Teuchert, Musa.

Rozhodčí: Schmidt – Thielert, Leichner.
Vzájemné zápasy

28.11.2020 U. Berlín – Frankfurt 3:3
24.02.2020 Frankfurt – U. Berlín 1:2
27.09.2019 U. Berlín – Frankfurt 1:2.
1. FC Union Berlín

Hosté obsadili ve své nováčkovské sezóně solidní jedenácté místo a letos směřují ještě mnohem výše. S bilancí devíti výher, jedenácti remíz a pěti porážek je Union na skvělé sedmé pozici, ze které navíc ztrácí pouze dva body na šestý Leverkusen. Nejbližším pronásledovatelem pak je Stuttgart, jenž má o dva bodíky méně. Union je už pět zápasů v řadě neporažen. Kromě tří remíz s Schalke, Hoffenheimem a Bielefeldem zaznamenal vítězství 1:0 na hřišti Freiburgu a před týdnem i domácí výhru 2:1 nad Kolínem. Tabulku střelců u aktuálně nejlepšího berlínského klubu vede i přes dvouměsíční zranění osmigólový Max Kruse.
Eintracht Frankfurt

Aktuální situace Frankfurtu trochu připomíná sezónu 2018/19, ve které dlouho bojoval o přední příčky, ale kvůli zpackanému závěru se musel spokojit se sedmým místem a účastí v předkole Evropské ligy. V současnosti je Eintracht na čtvrté pozici, která zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů. Horší výsledky z posledních týdnů ale budí trochu obavy. Svěřenci Adiho Hüttera prohráli 1:2 v Brémách a z dalších zápasů proti Stuttgartu a Lipsku brali „jen“ dva body za remízy 1:1. Na třetí Wolfsburg proto ztrácí čtyři body. Náskok na pátý Dortmund se smrsknul na body dva. Frankfurt je druhým nejlépe střílejícím týmem v celé lize. Obří zásluhu na tom má s devatenácti zásahy André Silva.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestadvacátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Frankfurtem a Unionem Berlín!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.