Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Schalke - 17. dubna 2021   15:30

Freiburg
7' Höler (Santamaría) • 22' Sallai  • 50' Günter  • 74' Günter (Sallai)
4:0
(2:0)
Freiburg
F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Heintz – Schmid (77. Kübler), Santamaría (60. Keitel), Höfler, Günter (C) – Sallai (77. Kwon Čang-hoon), Höler (77. Džong) – Demirović (78. Petersen).
T. Reichel – M. Borsch, J. Seidel
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Schalke
Fährmann – Becker (68. Sané), Stambouli, Thiaw – Aydin, Serdar (56. Mustafi), Mascarell (C), Bozdogan (56. Uth), Kolašinac – Huntelaar (86. Paciência), Harít (86. Hoppe).
Rönnow – William, Oczipka, Mustafi, Sané, Calhanoglu, Uth, Paciência, Hoppe.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:12.
I ve druhé půli padly dvě branky a znovu se o ně postaral favorit, který tak pečetil své zasloužené vítězství, soupeřek ničemu nepustil. Ten tak nenavázal na své předchozí vítězství nad Augsburgem a zůstává beznadějně poslední. Hořký osud pro tým, který ještě donedávna bojoval v prestižní Lize mistrů.
90+1'
90'
Mehmet-Can Aydin vyrazil za balónem, před bránu se mu ale přihrát nepovedlo a ani roh nevybojoval.
89'
Místo přímého ohrožení brány následoval oblouček do malého vápna, nikdo v červeném dresu se však k balónu nedostal.
88'
Domácí mohou ještě v závěru skórovat popáté, k dispozici mají další přímý kop.
87'
Hosté rozehráli rohový kop, Florian Müller ale pohlídal celou situaci a míč uklidil do rukavic.
86'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Klaas-Jan Huntelaar, přichází Gonçalo Paciência.
86'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Matthew Hoppe.
84'
Florian Müller má aspoň nějakou práci, když balón dalekým odkopem odehrává až za středový kruh.
83'
Freiburg se rozhodl, že přenese hru na své obranné pole a s další útočnou akcí ještě počká.
82'
Woo-Jong Džong si zcela jasně pomohl faulem, Schalke tak může nyní v klidu rozehrávat.
81'
Mark Uth bojoval proti přesile a nepodařilo se mu s míčem dostat se do zakončení.
80'
Freiburg hraje nadále velmi aktivně a napadá soupeřovu rozehrávku.
79'
Domácí si teď za středovou lajnou špatně přihráli, je z toho aut pro soupeře.
78'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Nils Petersen.
77'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Jonathan Schmid, přichází Lukas Kübler.
77'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Kwon Čang-hoon.
77'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Woo-Jong Džong.
76'
Shkodran Mustafi fauloval těsně před pokutovým územím svého mužstva, které tak zažije další horké chvilky.
74'
Freiburg právě vstřelil branku!
Do konce zápasu chybí spolu s nastavením ještě více než čtvrt hodina, ale osobně si myslím, že už nyní je o vítězi jasno. CHRISTIAN GÜNTER napřáhl z dálky a levačkou poslal nechytatelnou ránu na pravou stranu, pořádně protáhl brankáře Schalke, který byl však na tento projektil krátký. Krásný gól.
Asistence: Roland Sallai.
72'
Pokračuje spíše nudná fáze zápasu, domácí v klidu hlídají svůj tříbrankový náskok a nevím co by se muselo stát, aby bylo ze zápasu ještě drama.
70'
Klaas-Jan Huntelaar napřáhl z dálky, jeho pokus levačkou však zblokoval skluzem jeden z domácích fotbalistů a bude to roh.
68'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Timo Becker, přichází Salif Sané.
68'
Domácí dobře napadali soupeřovu rozehrávku, ale nyní to jeden z nich přehnal s důrazem a může být rád, že nevidí kartu.
66'
Příliš vysoký míč neměl Ermedin Demirović šanci zpracovat, pro ten si tak vyběhl Ralf Fährmann a uklidil jej do náruče.
64'
Po krátkém obléhání pokutového území si hráči Freiburgu špatně přihráli a soupeř míč odvrací až na jejich stranu.
62'
Rychlý brejk hostujícího celku málem přines snížení, Mark Uth však z pravé strany ze zhruba dvaceti metrů mezi tři tyče nezamířil.
61'
Hosté znovu faulovali a protivník bude rozehrávat zhruba z úrovně rohového praporku.
60'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Yannik Keitel.
59'
Ermedin Demirović hlavou jen lehce míč tečoval, zamířil do protihráče, od nějž se míč odrazil do protipohybu brankáře, který měl co dělat, aby jej zastavil před brankovou lajnou.
57'
Jeden z hostů se dostával po levé straně do zakončení, těsně předtím však o míč přišel.
56'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Shkodran Mustafi.
56'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Can Bozdogan, přichází Mark Uth.
55'
Nebylo k němu vůbec daleko, Jonathan Schmid poslal svoji střelu přesně pod břevno, avšak Ralf Fährmann fantastickým zásahem vytěsnil míč nad. Tady zaslouží brankář Schalke velkou pochvalu.
54'
Nyní se ale faulu dopustili hráči Schalke a je z toho přímý kop Freiburgu. Uvidíme čtvrtý zásah?
53'
Christian Günter dle mínění hlavního arbitra fauloval Suata Serdara, avšak bylo to hodně přísné rozhodnutí.
52'
Florian Müller si zahraje aspoň díky spoluhráčům, kteří mu adresují přihrávky, jinak by se míče možná ani nedotkl.
50'
Tohle není pro Schalke moc dobrý vstup do druhé půle. Po chybě v rozehrávce sebral míč CHRISTIAN GÜNTER, naběhl blíž k bráně a vystřelil přesně k pravé tyči, kam se Ralf Fährmann natahoval marně.
48'
Philipp Lienhart zastavil útok soupeře a míč poslal ke svému brankáři, čímž uklidnil situaci.
46'
Domácí vyrazili hned do útoku, ale nepřesná přihrávka končí jen u brankáře.
46'
Domácí zatím potvrzují roli favorita a zaslouženě do kabin odchází s dvoubrankovým vedením. Schalke toho směrem dopředu zatím moc nepředvedlo a bude muset hodně ve druhé půli zabrat, pokud chce duel ještě zdramatizovat. Zda se mu to podaří ukáže druhý poločas.
45+3'
45+2'
Ralf Fährmann bude ještě jednou rozehrávat od své brány, první půle za chvíli skončí.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Amín Harít hodně nepříjemně po kontaktu s protihráčem dopadl na trávník, faul to ale není.
43'
Florian Müller ale zasahovat nemusel, obrana Freiburgu pracuje dnes velmi dobře.
42'
Baptiste Santamaría fauloval soupeře Suata Serdara, který má také na dresu číslo 8. Hosté rozehrají přímý kop.
41'
Možná nějakou možnost přinese rohový kop, který bude rozehrávat hostující celek.
40'
V posledních minutách se na hřišti moc šancí nerodí, hra se odehrává daleko od obou branek.
38'
Odevzdaný balón letí k Müllerovi, ten se s rozehrávkou neunáhlil.
37'
Situace se obrátila a jsou to hosté, kdo volí přihrávky mezi sebou na své straně.
36'
Domácí si přihrávají na své polovině a nikam se příliš neženou.
34'
Schalke se dostávalo do velice slibné příležitosti, avšak vinou předchozího faulu jeho útočná akce končí.
32'
Jonathan Schmid přihrával z pravé strany po zemi před bránu, hosté ale dokázali míč odvrátit do bezpečí.
31'
A ven mimo šestnáctku musel i Ralf Fährmann, jenž odehrál hlavou míč do autu, což bylo v tu chvíli nejlepší řešení.
30'
Florian Müller musel vyběhnout ven z pokutového území, aby skluzem odehrál balón do bezpečí.
29'
Žlutou kartu dostává Dominique Heintz (SC Freiburg).
27'
Ermedin Demirović pálil velmi dobře po zemi na bližší tyč, Ralf Fährmann ale stihl včas padnou k zemi a míč zastavit.
26'
Boj o míč probíhá u středové lajny, domácí vyráží do další akce.
24'
Roland Sallai byl blízko druhému gólu, míč ale před brankářem špatně trefil a odehrál jej pouze gólmanových rukou.
23'
Kombinace Schalke v pokutovém území nebyla špatná, jenže jí chybělo lepší finální zakončení.
22'
ROLAND SALLAI zamířil pravačkou přímo na střed a díky tomu, že Ralf Fährmann uskočil stranou, je to gól, který znamená zvýšení na 2:0.
21'
A bude to nakonec pokutový kop, hosté tak přečkali jednu pohromu, ale následuje ji druhá. Huntelaar navíc za svůj faul vidí žlutou kartu.
20'
Domácí se ještě dožadují odpískání nedovoleného zákroku v pokutovém území a rozhodčí se jde podívat osobně na celou situaci k videu.
19'
Hosté měli nyní štěstí, míč se snášel vzduchem a odrazil se od zadní části břevna jejich brány.
18'
Roland Sallai si nabíhal na přihrávku a zakončoval by osamocený před gólmanem, míč ale k němu nedorazil.
17'
Ve střehu musel být i Florian Müller, jenž vyběhl z brány a volný míč rychle uklidil do náruče.
16'
Freiburg nadále mačka protivníka na jeho polovině, ale ten má míč ve své moci.
15'
Jonathan Schmid tečoval míč za postranní čáru, rozehrávat tak bude soupeř.
14'
Ralf Fährmann musel zasáhnout, když vyběhl z branky a letící balón vyboxoval do bezpečí.
13'
Jonathan Schmid přes obranou hráz před sebou neprošel, jeho tým ale bude vhazovat.
11'
Domácí zůstávají u balónu, přihrávají si na své polovině.
9'
Žlutou kartu dostává Baptiste Santamaría (SC Freiburg) za svůj skluz na protihráče.
7'
Hostující obrana zaváhal, domácí vyrazili k jejich bráně, LUCAS HÖLER dostal přízemní přihrávku z pravé strany a sám před gólmanem zamířil do volného místa jeho svatyně.
6'
Balón končí u domácího gólmana, který dosud neměl žádnou práci.
5'
Další skrumáž před bránou Schalke, tentokrát ale hosté odkopli míč do bezpečí.
3'
První velká šance utkání, kdy jeden z domácích fotbalistů střílel z voleje a jen výtečný zásah Fährmanna udržel stav bezbrankový.
2'
Roland Sallai se snažil v pokutovém území dostat do zakončení, míč ale včas odehrál do bezpečí Benjamin Stambouli.
1'
Hned dva hráči Freiburgu se chytili do ofsajdové pasti.
1'

SC Freiburg: F. Müller – Lienhart, K. Schlotterbeck, Heintz – Schmid, Santamaría, Höfler, Günter (C) – Sallai, Höler – Demirović.
Náhradníci: Uphoff – Gulde, Kübler, Kwon Čang-hoon, Džong, Grifo, Keitel, Petersen, Haberer.

FC Schalke 04: Fährmann – Becker, Stambouli, Thiaw – Aydin, Serdar, Mascarell (C), Bozdogan, Kolašinac – Huntelaar, Harít.
Náhradníci: Rönnow – William, Oczipka, Mustafi, Sané, Calhanoglu, Uth, Paciência, Hoppe.

Rozhodčí: T. Reichel – M. Borsch, J. Seidel.
Vzájemná utkání

První vzájemné měření sil v probíhající sezóně vyznělo lépe pro Freiburg, který na půdě Schalke vyhrál 2:0. Hosté tak mají svému soupeři co vracet.
FC Schalke 04

To hosté ze Schalke 04 na tom nejsou vůbec dobře. V tabulce v Bundeslize je najdeme na poslední, osmnácté příčce a dosud získali třináct bodů a už je téměř jasné, že v příštím ročníku budou hrát ve druhé německé lize. Na záchranu i případnou baráž o udržení se mají už velkou ztrátu, kterou by bylo hodně těžké dohnat. Naposledy se fotbalistům Schalke dařilo, když vyhráli doma nad Augsburgem 1:0 a přerušili tak třízápasový bezbodový půst.

Nejlepší střelci

Matthew Hope – 5 gólů
Mark Uth – 2 góly
Benito Raman – 2 góly
SC Freiburg

Fotbalisté dnes domácího Freiburgu jsou v tabulce nejvyšší německé soutěže na desátém místě a pět kol před koncem sezóny hrají tak v jejím klidném středu. Na své konto zapsali sedmatřicet bodů. Freiburgští nyní neprožívají dobré období, naposledy vyhráli na konci února 2:1 v Leverkusenu. Pak následovaly jen prohry, kterých je nyní pět. Naposledy nestačili na Bielefeld, který doma vyhrál 1:0. Dnes by rádi tuto sérii proti Schalke zastavili.

Vincenzo Grifo – 7 gólů
Roland Sallai – 7 gólů
Nils Petersen – 7 gólů
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je víkendové kolo německé Bundesligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy SC Freiburg a FC Schalke 04 v rámci devětadvacátého kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.